Skocz do zawartości

Powolny upadek telewizji satelitarnej


djadijos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ten temat jest świetny. Dowiedziałem się, że przewagą telewizji linearnej jest to, że jest mniejszy wybór i człowiek traci mniej czasu na szukanie 😆

Chcę dzisiaj o godzinie 20 obejrzeć jakiś film, w miarę świeży, co do gatunku to nie mam jakiś specjalnych wymagań. Pewnie znajdę coś ciekawego w super premium paczce Canal+. A nie, na C+Family o 20 leci Kiler z 97 roku 😂 Warto płacić co miesiąc po kilkadziesiąt złotych, nie ma co. No ale najważniejsze, że nie stracę czasu na szukanie w tych okropnych streamingach. Przejrzałem stronę z programem telewizyjnym, wybór jest tragiczny. Góra dwa filmy z kilkudziesięciu kanałów filmowych, no ale o to przecież chodzi, żeby był mały wybór bo łatwiej się zdecydować.

 

Jedyna zaleta telewizji linearnej to był sport. No właśnie już niestety trzeba użyć czasu przeszłego, Premier League, Bundesliga, F1, LKE, LE, to wszystko wyłącznie w streamingu. Ostatni bastion padł, niestety. Sport lepiej oglądało mi się w telewizji linearnej ale wyboru już nie ma. 

  • Popieram 1
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Arkon napisał:

mam nadzieję, że Viaplay poprawi jakość nadawania

Od sierpnia zeszłego roku u nas, a w Szwecji od kilku lat ta nadzieja nie gaśnie, ale w zasadzie brak znaczącej poprawy jakości jak i aplikacji dla Androida. Tyle, że pojawił się kodek HEVC przy niektórych pozycjach i jeden serial w 4K, ale nie wiem, czy to efekt zamierzony, czy test.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mrozio11 napisał:

Ten temat jest świetny. Dowiedziałem się, że przewagą telewizji linearnej jest to, że jest mniejszy wybór i człowiek traci mniej czasu na szukanie 😆

Chcę dzisiaj o godzinie 20 obejrzeć jakiś film, w miarę świeży, co do gatunku to nie mam jakiś specjalnych wymagań. Pewnie znajdę coś ciekawego w super premium paczce Canal+. A nie, na C+Family o 20 leci Kiler z 97 roku 😂 Warto płacić co miesiąc po kilkadziesiąt złotych, nie ma co. No ale najważniejsze, że nie stracę czasu na szukanie w tych okropnych streamingach. Przejrzałem stronę z programem telewizyjnym, wybór jest tragiczny. Góra dwa filmy z kilkudziesięciu kanałów filmowych, no ale o to przecież chodzi, żeby był mały wybór bo łatwiej się zdecydować.. 

Kto pisał, że jest to przewaga? Dla kogoś to może być raczej wygoda. Rozumiem, że na platformach streamingowych nie ma w ogóle starych filmów tylko same super nowości z 2022 roku? Jak coś jest starsze niż 3 lata to wylatuje z serwisu albo pojawia się dopisek "oglądasz na własną odpowiedzialność, gdyż film jest z 2019 roku"? :D Fajnie wybrać sobie jeden kanał, dany dzień i godzinę i wyśmiać, że leci film z 1997 roku. To co, że na innym kanale o innej godzinie leci coś "nowszego". Jeden ogląda na Netflixie niszowy film z Burkino Faso nagrodzony złotą rolką papieru toaletowego na festiwalu kina niezależnego w Wagadugu, inny najnowszego Bonda, a trzeci Kilera z 1997 roku po raz piętnasty na Canal+ Family i takiego jego święte prawo. Nie rozumiem tej wojenki i usilnego pokazywania, że moje jest bardziej "mojsze" niż twoje. 

  • Popieram 2
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kogoś potrzeby filmowe kończą się na oglądaniu 15 raz "Kilera" na kanale premium, który jest powtarzany 15 razy w miesiącu to ja tutaj już pisałem o Mc Donaldzie...

Po co to przerabiać to od nowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, mrozio11 napisał:

Ten temat jest świetny. Dowiedziałem się, że przewagą telewizji linearnej jest to, że jest mniejszy wybór i człowiek traci mniej czasu na szukanie 😆

Chcę dzisiaj o godzinie 20 obejrzeć jakiś film, w miarę świeży, co do gatunku to nie mam jakiś specjalnych wymagań. Pewnie znajdę coś ciekawego w super premium paczce Canal+. A nie, na C+Family o 20 leci Kiler z 97 roku 😂 Warto płacić co miesiąc po kilkadziesiąt złotych, nie ma co. No ale najważniejsze, że nie stracę czasu na szukanie w tych okropnych streamingach. Przejrzałem stronę z programem telewizyjnym, wybór jest tragiczny. Góra dwa filmy z kilkudziesięciu kanałów filmowych, no ale o to przecież chodzi, żeby był mały wybór bo łatwiej się zdecydować.

 

Jedyna zaleta telewizji linearnej to był sport. No właśnie już niestety trzeba użyć czasu przeszłego, Premier League, Bundesliga, F1, LKE, LE, to wszystko wyłącznie w streamingu. Ostatni bastion padł, niestety. Sport lepiej oglądało mi się w telewizji linearnej ale wyboru już nie ma. 

Taka wspaniała oferta przez internet a spytać to mało kto potrafi podać kilka dobrych i nowych filmów😂Seriali i owszem dostaniesz zaraz wiele tylko na to trzeba mieć czas. Sport powiadasz lepiej się ogląda w tv ale wyboru juz niema?😂Może pora dobrze otworzyć oczy bo wybór jest tylko trzeba sie zainteresować tematem.Powiadasz że C+ kosztuje kilkadziesiac zł?🤣Ja mam wrażenie że tyle to kosztuje Netflix.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Arkon napisał:

@mrozio11 W punkt. Lepiej bym tego nie napisał. Dlatego mam nadzieję, że Viaplay poprawi jakość nadawania. Dziwne tylko, że nawet na tym forum wielu broni obecnej jakości na tym serwisie. Jeśli nawet tu ludziom nie przeszkadza, to czego wymagać od zwykłego Kowalskiego. To jest absurd.

Kilka osób, a ostatnio nawet oni zauważają, że coś nie tak z jakością serwisu.

8 godzin temu, Zuzia napisał:

Od sierpnia zeszłego roku u nas, a w Szwecji od kilku lat ta nadzieja nie gaśnie, ale w zasadzie brak znaczącej poprawy jakości jak i aplikacji dla Androida. Tyle, że pojawił się kodek HEVC przy niektórych pozycjach i jeden serial w 4K, ale nie wiem, czy to efekt zamierzony, czy test.

 

 

Tak samo jak kilka spotkań sportowych w 1080p jak  test, to dlaczego nie chcą podnieść bitrate?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Średnia widownia telewizji linearnej w 2021 roku wyniosła 6,15 mln osób, o 350 tys. widzów mniej niż rok wcześniej. W strukturze widowni tego medium coraz większy udział mają osoby starsze, ale w każdej grupie wiekowej topnieje średni czas oglądania."

 

Więcej: https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/widownia-telewizji-spada-i-starzeje-sie-coraz-mniejszy-dzienny-czas-ogladania

 

Pamiętam jak ktoś tu sugerował koniec streamingu bo Netflixowi na całym świecie spadła liczba subskrybentów o 200 tysięcy, kiedy inne serwisy zyskały łącznie miliony.
A tu w samej Polsce 350k rok do roku... ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@neo_patryk Mam dokładnie tak samo. Mnie również nie opłaca się wykupywanie subskrybcji w sytuacji, gdzie ceny za jedną często przekraczają lub wynoszą tyle samo co ceny przeciętnego abonamentu w telewizji.

 

Jak chciałbym korzystać z tych pięciu-sześciu, to wyniosłoby mnie to majątek. W telewizji mam wszystko na jednej tacy za rozsądną cenę, nie muszę z nikim dzielić kont. A że są reklamy? No są. Wolny rynek. Osobiście bardziej by mnie ucieszyło gdybym miał wpływ na to reklamy jakich producentów chciałbym by mi się pojawiały, bo to by  pozwoliło na świadomy wybór i świadome wspieranie danego producenta. A nie że muszę oglądać reklamy tych, którzy mnie nie interesują, a nawet obrażają swym przekazem. To jest wolność wyboru. 

 

Czekam jednak na ten dzień w którym różne platformy VOD (i polskie, i zagraniczne) będą się z sobą łączyć, a ceny będą się wahać w granicach 20-40 zł, co by Kowalski miał taki sam wybór jak dzisiejszych pakietów za w miarę rozsądną cenę. Ktoś tu wspomniał o tym jak się to ,,zjawisko"(?) profesjonalnie nazywa, ale zapomniałem. Może wtedy rozważę całkowite przejście z telewizji na VOD, ale to musi jeszcze wiele wody w rzece upłynąć. W obecnej sytuacji nie ma to dla mnie sensu. 

 

A co do jakości na streamingu, to ostatnio byłem zmuszony oglądać TVN w usłudze player.pl za darmo. Jakość obrazu w porównaniu do oryginału z dekodera po prostu miałka. Wyblakłe/sprane kolory to wystarczający powód który mnie zniechęcił do oglądania telewizji z tego serwisu. Cała reszta w zasadzie bez zarzutu, ale nie ma jednak porównania z telewizją. Kiedyś już zresztą pisałem, że oglądanie telewizji przez serwisy VOD to jednak nie to samo co z dekodera, i zawsze wyczuję, że coś jest nie tak. 

 

Co do kwestii sportu, to weźcie pod uwagę, że świat się na tym nie kończy (na szczęście). Nie rozumiem tego przeświadczenia, że telewizja nadaje się już tylko do oglądania sportu czy wiadomości. Akurat te dwie rzeczy najbardziej mnie zniechęciły do oglądania telewizji, i całe szczęście, że nie muszę tego oglądać. Bez sportu i wiadomości jak najbardziej da się żyć, ale jak ktoś chce, to zawsze coś znajdzie pod siebie. Obecnie nie ma co się kłócić o jakość, bo wszystko jest kwestią czasu. Bądźcie cierpliwi. 

Edytowane przez Lannan
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Lannan napisał:

@neo_patryk Mam dokładnie tak samo. Mnie również nie opłaca się wykupywanie subskrybcji w sytuacji, gdzie ceny za jedną często przekraczają lub wynoszą tyle samo co ceny przeciętnego abonamentu w telewizji.

 

Jak chciałbym korzystać z tych pięciu-sześciu, to wyniosłoby mnie to majątek. 

100 zł internet + pełny pakiet telewizyjny w UPC w tym HBO MAX i Viaplay.

30 zł usługa sat Canal+ w tym Canal+ Online

Prime Video w promocji rocznej- dokładnie nie pamiętam bodaj za 50 zł

Player bez reklam za 50 zł za rok.

Do tego Apple TV+ za 25 zł.

 

Rzeczywiście majątek..:)

Telewizja kablowa, satelitarna, streaming i internet można w fajny sposób połączyć jeśli się chce i są możliwości  polując na różne promocje.

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mnie nie chodziło o pakiet telewizyjny czy o telewizor, a o korzystanie tylko i wyłącznie z różnych serwisów VOD, gdzie często cena jednej takiej usługi jest taka sama jak średniego pakietu z większą i bardziej różnorodną ofertą programową. Poza tym, nie przekładaj swej sytuacji na innych, bo każdy korzysta z różnych usług i te ceny też się różnią. Dla jednych może taka cena jak Twoja to nie dużo, a dla innych będzie to sporo. 

Edytowane przez Lannan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lannan pewnie pracujesz i tym samym masz możliwość rozdysponowania budżetu  na różne przyjemności, zachcianki, hobby itp.

To nie jest obowiązek a właśnie wolność wyboru.

🙂

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wybór widzisz?

Poza tym często i gęsto cena serwiu VOD jest zależna od promocji, operatora.

Piszesz o serwisach, że to majątek bo telewizja jest tańsza.

Gdybyś miał wpływ na reklamy, uwierz mi  nadawca zaraz by to wykorzystał by podnieść cenę.

Nie ma nic za darmo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.06.2022 o 07:36, Lannan napisał:

Ale mnie nie chodziło o pakiet telewizyjny czy o telewizor, a o korzystanie tylko i wyłącznie z różnych serwisów VOD, gdzie często cena jednej takiej usługi jest taka sama jak średniego pakietu z większą i bardziej różnorodną ofertą programową. Poza tym, nie przekładaj swej sytuacji na innych, bo każdy korzysta z różnych usług i te ceny też się różnią. Dla jednych może taka cena jak Twoja to nie dużo, a dla innych będzie to sporo. 

Większość tu wszystkim co sie chwali za to nie płaci lub płaci małą część dziląc się opłatami z innymi. Albo zbieraja usługi od rodziny czy znajomych😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.06.2022 o 06:57, Lannan napisał:
Czekam jednak na ten dzień w którym różne platformy VOD (i polskie, i zagraniczne) będą się z sobą łączyć, a ceny będą się wahać w granicach 20-40 zł, co by Kowalski miał taki sam wybór jak dzisiejszych pakietów za w miarę rozsądną cenę. 


Przecież ceny za SVOD są w tym przedziale o którym piszesz. HBO Max - 29.99, Disney+ - 28.99, ATV+ - 25, Viaplay - 34, PV - 50 za rok. Jedynie C+ jest trochę droższy i Netflix.
Nikt nie każe wykupywać wszystkich serwisów, zwłaszcza że niektóre serwisy są atrakcyjniejsze pod względem filmowym, serialowych i dokumentalnym niż 180 kanałów u operatora
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Pawop napisał:

Przecież ceny za SVOD są w tym przedziale o którym piszesz. HBO Max - 29.99, Disney+ - 28.99, ATV+ - 25, Viaplay - 34, PV - 50 za rok. Jedynie C+ jest trochę droższy i Netflix.
Nikt nie każe wykupywać wszystkich serwisów, zwłaszcza że niektóre serwisy są atrakcyjniejsze pod względem filmowym, serialowych i dokumentalnym niż 180 kanałów u operatora
 

A które są tak atrakcyjne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami wybieram programy dokumentalne, life-stylowe wśród "180" kanałów telewizyjnych.

Viasaty, Planete, C+ Dokument, C+ Domo,kanały od BBC.. jest tego duży wybór.

Dużej przewagi serwisów SVOD za bardzo nie dostrzegam.

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...