Skocz do zawartości

Powolny upadek telewizji satelitarnej


djadijos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Udział streamingu w czasie oglądania wyprzedził tv linearną w USA.

https://www.broadbandtvnews.com/2022/08/22/us-streaming-eclipses-cable-for-first-time/

 

The monthly snapshot of TV a streaming found streaming took a record 34.8% share of total television consumption, while cable and broadcast came in at 34.4% and 21.6%, respectspamy. While streaming has previously overtaken broadcast viewing, this is the first time it has also exceeded cable viewing.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/awaria-polsat-sport-go-viaplay-canal-online-transmisje-sportowe-serwis-streamingowy-jak-uzyskac-odszkodowanie

 

Fajny wywiad z człowiekiem "z branży" na temat ostatnich awarii streamingów. Dziwnym trafem ma podobne argumenty jakich używałem ja wielokrotnie na forum, też się pewnie "nie zna" ;))..

 

Swoją drogą, jestem na wyjeździe i wczoraj oglądałem mecz Juventusu na włoskim Prime Video i żadnych zacinek i problemów. Ale oprawa już zupełnie jak w zwykłej telewizji - kilka minut reklam między połowami itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaskakujące, że tak techniczny artykuł przeszedł na WM ;)

Oczywiście można się tylko zgodzić z takim punktem widzenia streamingu, też to ostatnio podnosiłem w konteście awarii PB na forum ;)

Kolejny serwer to nie jest rozwiązanie, dostawcy muszą przede wszystkim nauczyć się skalować swoje usługi i odpowiednio je zregionalizować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, bgmnt napisał:

Fajny wywiad z człowiekiem "z branży" na temat ostatnich awarii streamingów. Dziwnym trafem ma podobne argumenty jakich używałem ja wielokrotnie na forum, też się pewnie "nie zna" ;))..

 

Kolejny raz zadam Ci pytanie, co to zmienia dla przeciętnego widza? Mnie nie interesuje, jak to się odbywa czy co zawiodło. Włączając mecz chcę go po prostu obejrzeć, a nie widzieć planszę z błędem serwera. Nie obchodzi mnie droga sygnału do mnie. Ma on dotrzeć i tyle. 

 

Nie interpretuj takiej opinii jako zarzucania, że ktoś się nie zna. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, mingo napisał:

Włączając mecz chcę go po prostu obejrzeć, a nie widzieć planszę z błędem serwera. Nie obchodzi mnie droga sygnału do mnie. Ma on dotrzeć i tyle. 

 

Podobnie, jak większość osób ma gdzieś czy mecz leci w 4K, 1080p czy 720p - najważniejsze jest to, aby udało się obejrzeć mecz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, grreg2084 napisał:

 

Podobnie, jak większość osób ma gdzieś czy mecz leci w 4K, 1080p czy 720p - najważniejsze jest to, aby udało się obejrzeć mecz.

To już trochę co innego. Jakość to jest coś, co wpływa na odbiór meczu, filmu itp. Wiadome, że sporo osób nie zwraca na to uwagi, niemniej jest to coś "namacalnego". 

 

Ja natomiast piszę o tym, że widza nie interesuje czy sygnał idzie przez jeden duży serwer, 20 małych, czy serwery są rozproszone itp. Włączam, chcę oglądać i tyle. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mingo Pisałem już wielokrotnie o takim "Januszowym" podejściu, z gatunku nie obchodzi mnie jak, ale ma być. Oczywiście Twoje prawo, no ale trochę nie to forum... A i podejście ogólnie kiepskie, bo jestem gotowy pomyśleć, że za opóźnioną dostawę pizzy w śnieżycy albo deszczu też nie przyjmujesz żadnych wyjaśnien ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, mattem napisał:

Zaskakujące, że tak techniczny artykuł przeszedł na WM ;)

Nic w tym zaskakującego, kolejna grupa interesów przekonuje do swoich racji.


 

Cytat

 

Przemysław Frasunek, członek zarządu firmy Redge Technologies w rozmowie z wirtualnemedia_pl przekonuje, że takie platformy to przyszłość i mogą działać dobrze (...)

Firma Redge Technologies zajmuje się dostarczaniem rozwiązań dla serwisów streamingowych m.in. nadawców i operatorów płatnej telewizji. Pracuje dla Playera TVN Warner Bros. Discovery, Telewizji Polskiej (dostarcza nową platformę z VoD, która niebawem ruszy np. na urządzeniach z Android TV, Tizen i WebOS), sieci kablowej Vectra, operatora telekomunikacyjnego Play (ten kupił spółkę Redge Technologies w lipcu br.), Canal+ online, Ringier Axel Springer Polska, a także różnych podmiotów z krajów bałtyckich. W przeszłości spółka obsługiwała też gale KSW. Przedstawiciel Redge Technologies twierdzi, że wiele opinii, które pojawiają się wokół problemów ze streamingiem sportowych jest nieprawdziwych.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Zuzia napisał:

Nic w tym zaskakującego, kolejna grupa interesów przekonuje do swoich racji.

 

Jak ktoś zna się na branży to doskonale zdaje sobie sprawę, że wszystko idzie w tym kierunku. Nikogo nie trzeba o tym przekonywać, liczby mówią same za siebie.

Rynek jest jeszcze na stosunkowo wczesnym etapie rozwoju (szczególnie przy obsłudze popularnych wydarzeń na żywo), ale ciężko mi sobie wyobrazić, że trend się odwróci i dostawcy nagle wrócą do klasycznej kablówki oglądanej z pilotem na kanapie.

Dzisiaj kontent musi być dostępne wszędzie i tylko streaming jest w stanie to zapewnić.

 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, mattem napisał:

Jak ktoś zna się na branży to doskonale zdaje sobie sprawę, że wszystko idzie w tym kierunku. Nikogo nie trzeba o tym przekonywać, liczby mówią same za siebie.

Rynek jest jeszcze na stosunkowo wczesnym etapie rozwoju (szczególnie przy obsłudze popularnych wydarzeń na żywo), ale ciężko mi sobie wyobrazić, że trend się odwróci i dostawcy nagle wrócą do klasycznej kablówki oglądanej z pilotem na kanapie.

Dzisiaj kontent musi być dostępne wszędzie i tylko streaming jest w stanie to zapewnić.

Jednak klienta końcowego, nawet tego bardziej zaawansowanego, nie interesuje bezustanne rozważanie czemu wykupiona usługa nie działa, chce bezproblemowo korzystać tak jak dotychczas korzystał z klasycznej kablówki oglądanej z pilotem na kanapie. A klasyczna kablówka daje dużo wyższą niezawodność, bo to wynika z technologii. Co do samego streamingu w kontekście transmisji na żywo, kiedy osiągnie on wyższy stopień niezawodności na naszym rynku, wtedy eksperci z branży nie będą musieli przekonywać użytkowników do tej formy przekazu.

 

 

Edytowane przez Zuzia
  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Zuzia napisał:

A klasyczna kablówka daje dużo wyższą niezawodność, bo to wynika z technologii.

 

Ale nie daje elastyczności i pola do rozwoju, co właśnie wynika z technologii.

 

 

 

39 minut temu, Zuzia napisał:

wtedy eksperci z branży nie będą musieli przekonywać użytkowników do tej formy przekazu.

 

Czyli krótko mówiąc nie zgadzasz się, ze stwierdzeniem, "że takie platformy to przyszłość i mogą działać dobrze"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mattem napisał:

Czyli krótko mówiąc nie zgadzasz się, ze stwierdzeniem, "że takie platformy to przyszłość i mogą działać dobrze"?

Mogą działać dobrze, znane są mi przykłady zagranicznych platform, które funkcjonują profesjonalnie w zakresie transmisji na żywo. W przypadku rynku polskiego, moim zdaniem mamy do czynienia z brakiem profesjonalizmu i niedoinwestowaniem w infrastrukturę. Natomiast, czy to przyszłość, jest tematem otwartym. Bo jak ona będzie wyglądała, gdy praktycznie większość zdecyduje się na tę formę przekazu? Interesuje mnie również opinia dostawców Internetu, bo oni też muszą udźwignąć wzmożony ruch związany z przeniesieniem dostarczania treści przez streaming. Po stronie użytkowników pozostają trywialne problemy np. ze stabilnością połączenia po Wi-Fi (w gęstej zabudowie miejskiej), bo tak głównie podłączane są telewizory, czy przystawki. Czyli punkty mogące być słabym ogniwem, a niewystępujące w tradycyjnej telewizji.

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Zuzia napisał:

W przypadku rynku polskiego, moim zdaniem mamy do czynienia z brakiem profesjonalizmu i niedoinwestowaniem w infrastrukturę.

 

Nasz rynek jest w tyle w stosunku do reszty zachodniego świata i nadal najwięcej przychodu generuje klasyczny rynek broadcastowy.

W miarę jak kasa będzie się przesuwać do streamingu platformy również będą lepiej doinwestowane i niezawodne.

Tam gdzie jest dużo kasy (patrz Netflix czy Amazon) platformy działają w zasadzie bezawaryjnie.

 

1 godzinę temu, Zuzia napisał:

Interesuje mnie również opinia dostawców Internetu, bo oni też muszą udźwignąć wzmożony ruch związany z przeniesieniem dostarczania treści przez streaming.

 

Dla ISP taniej jest rozbudowywać jedną sieć do wszystkiego, niż skupiać się na tym aby zapewnić działanie dedykowanego komponentu do telewizji kablowej czy multicastu w IPTV.

To kto ma płacić za ruch do klientów danego ISP to już osobna kwestia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieści z Francji - M6 na sprzedaż po odrzuconej przez urząd antymonopolowy próbie fuzji z TF1, a OCS dalej bez kupca. Nawet C+ ich chyba jednak nie chce.

 

https://www.broadbandtvnews.com/2022/09/22/m6-up-for-sale-after-failed-merger-bid/

https://www.broadbandtvnews.com/2022/09/22/orange-struggles-to-find-buyer-for-ocs-channels/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.09.2022 o 17:53, mattem napisał:

Nasz rynek jest w tyle w stosunku do reszty zachodniego świata i nadal najwięcej przychodu generuje klasyczny rynek broadcastowy.

W miarę jak kasa będzie się przesuwać do streamingu platformy również będą lepiej doinwestowane i niezawodne.

Tam gdzie jest dużo kasy (patrz Netflix czy Amazon) platformy działają w zasadzie bezawaryjnie.

Tyle, że Netflix czy Amazon nie celują w popularne transmisje na żywo. A tam, gdzie zaistniała już ta "przyszłość" dla streamingu, czyli w USA, obok niego nadal istnieje tradycyjna telewizja.

 

 

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Zuzia napisał:

Tyle, że Netflix czy Amazon nie celują w popularne transmisje na żywo.

Wbrew pozorom premiera najnowszego sezonu Stranger Things czy Władcy Pierścieni nie różni tak bardzo od wydarzeń na żywo pod względem charakterystyki obciążenia "backendu" i CDNu.

 

 

10 godzin temu, Zuzia napisał:

A tam, gdzie zaistniała już ta "przyszłość" dla streamingu, czyli w USA, obok niego nadal istnieje tradycyjna telewizja.

 

Jestem przekonany, że gdzieś tam istnieją też wypożyczalnie płyt DVD/BR, ale czy jest to rozwojowy rynek? :)

Zresztą kilka postów temu było info jak "rozwija się" rynek TV.

 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"[...] planujemy w najbliższym czasie akcję promocyjną „pozbądź się złomu z domu na szczytny cel”, w którym będziemy zachęcać od demontażu talerza satelitarnego i przestawienia się na IPTV , a zebrane pieniądze ze sprzedaży złomu przekażemy na cel charytatywny"

https://www.telko.in/o-streamingu-iptv-i-sprytnym-sposobie-na-podwyzki-abonamentu-internetowego-na-oktelu

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mattem napisał:

Wbrew pozorom premiera najnowszego sezonu Stranger Things czy Władcy Pierścieni nie różni tak bardzo od wydarzeń na żywo pod względem charakterystyki obciążenia "backendu" i CDNu.

Ale tego nie robią na dzień dzisiejszy jednak nie w tym rzecz. W USA transmisje na żywo na najwyższym poziomie świadczy od lat np. Direct TV, Fubo TV i inne. Fubo TV doszło już do takiego poziomu, że potrafi transmitować live jakiś rozgrywek lokalnych lig w całości w 4K z HDR.

Jednak to wszystko nie zlikwidowało rynku tradycyjnej telewizji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...