Skocz do zawartości

Boks


Egzystencjalny Paw
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak dla mnie mega niespodzianka, że wytrwał aż prawie 3 rundy. Myślałem, że to się wszystko w 1 skończy. Ale niech Andrzej się nie martwi, teraz Wasyl sprowadzi mu niebezpiecznego bankowca z rekordem 2 - 20 i po ciężkim pojedynku może wygra na punkty :) Żenada, jeszcze Kołodziej i Szpilka do odstrzału zostali ze stajni ciężkich Wasyla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nieprawdopodobne, Czakijew nie wytrzymał narzuconego przez siebie tempa i przegrał przez nokaut z Krzysztofem Włodarczykiem i tym samym "Diablo" obronił pas !

Diablo zaliczył deski raz w 3 rundzie, a Czakijew 4 razy z czego 2 razy w decydującej 8 rundzie.

 

Walka Grzegorza Proksy (29-2, 21 KO) z Sergio Morą (27-3-2, 7 KO) na Orange Sport 28 czerwca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielki sen o podbiciu Ameryki przez polskiego pięściarza wagi średniej Grzegorza Proksę nie zostanie spełniony w najbliższym czasie. W nocy z piątku na sobotę były mistrz świata federacji WBC w wadze junior średniej Sergio Mora (24-3-2, 7 KO) pokonał jednogłośnie na punkty byłego pretendenta do tytułu WBA w wadze średniej Grzegorza “Nice Super G” Proskę (29-4, 21 KO).

źródło :Boxingnews.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas gali w Ostródzie swoja walkę przegrał Paweł Głażewski który przez techniczny nokaut w 7 rundzie przegrał z Hadillahem Mohoumadim, podczas tej samej gali walkę na punkty wygrał Kamil Łaszczyk który pokonał Białorusina Andrieja Isajewa, wszyscy sędziowie punktowali 116:112 na korzyść Polaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Artur Szpilka (16-0, 12 KO) znokautował w piątej rundzie Mike'a Mollo (20-5-1, 13 KO) w bokserskim pojedynku w wadze ciężkiej na gali "Friday Night Fights" w Chicago. Po dobrej rewanżowej walce, górą znów polski bokser, który jednak znów leżał na deskach.

 

Na polsacie więcej reklam niż boksu :evil:

:brawo: Szpila ma moc!

EDIT: :brawo: Andrzej Fonfara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Szpilka nie został wpuszczony do USA!

Nieoczekiwane problemy Artura Szpilki (16-0, 12 KO). Polski bokser, który 25 stycznia w Nowym Jorku ma zmierzyć się z Bryantem Jenningsem (17-0, 9 KO), został zatrzymany na lotnisku w Chicago przez amerykańskie służby. Polski pięściarz ze względu na brak ważnych dokumentów został zmuszony do powrotu do Monachium, gdzie ma oczekiwać na dalszy rozwój wypadków.

 

http://sport.tvp.pl/13632900/szpilka-za ... -w-chicago

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Widziałem całą galę i muszę powiedzieć, że w moim odczuciu Szpilka wygrywał tą walkę do 6 rundy tzn. do pamiętnego ciosu w splot słoneczny. Niestety po nim na ringu stał już nie ten sam człowiek, ten cios zabrał mu wszystko w 50%. Wszystkie ciosy, które otrzymał w jakimś stopniu też spowolniły jego ruchy. Walka była do 6 rundy dla polaka, ale później zabrakło Szpilki w Szpilce. Popatrzcie sami znów na 7,8,9 rundę zaznaczała się przewaga czarnoskórego boksera (nazwiska nie pamiętam :P). Byłem pewny, że nie wygra. On też chyba sam wiedział o tym, bo poszedł "za wszystko" pod koniec. Trochę pokory od życia mu nie zaszkodzi, nie należy chwalić się przed czasem. Sądzę, że teraz ten "zbuntowany anioł" da sobie trochę wolnego od boksu, jednak przypuszczam, iż to nie będzie jego koniec jako pięściarza. Przed nim bardzo długa i żmudna droga, bo sam za wcześnie uwierzył że "tak to ja jestem najlepszy". Czy będzie mistrzem? Kliczko też dostawał baty po [beep]ie za nim stał się niepokonany, więc nie należy mówić, że Szpila to już przeszłość. Dużo pracy, ale będzie wielki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie robię tragedii z tej porażki. Wręcz cieszę się, że Szpilka przegrał, żeby czasem nie dostał walki o pas jak Wawrzyk, Adamek czy Wach - który jak na boksera przystało wystraszył się Jenningsa. Szpilka teraz powinien wrócić mocniejszy i raczej przekona się na kogo naprawdę może liczyć. Teraz Bryant mówi, że jest gotowy na walkę o pas ! O zgrozo, że tacy bokserzy chcą przystąpić w ogóle do walki o pas. Waga ciężka jest na strasznie niskim poziomie.

Karta z punktacją poszczególnych rund(dzięki bokser.org):

artur-szpilka-bryant-jennings-punktacja-001.jpg

 

Wczoraj też niestety wielka klęska polskiego boksera. Przemysław Majewski przegrał z podobnym do Jenningsa pod względem poziomu, choć w innej wadze Curtisem Stevensem. Polak trzy razy w ciągu minuty leżał na deskach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...