Skocz do zawartości

Xiaomi TV Box & TV Stick


Gość bgmnt
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, szyzag123 napisał:

Box z Playa miał ograniczenie co do instalowania aplikacji z zewnątrz (tych apk) - chciałem zainstalować to była blokada. A poza tym : po co płacić za korzystanie z Boxa, skoro można zapłacić raz (np. 255zł) i jak chcesz DVB-T to pobrać WP Pilot.

Boxa z Play jak wchodziła usługa miałem na testach i wystarczyło wyłączyć blokadę i nie było problemu z zainstalowaniem apk.  Ponoć jest blokada w boxach Tmobile którą teoretycznie można obejść instalując apki z konsoli.

Wiesz WP Pilot to jednak jest przez neta a dvb-t na działce odpaliłbym bez niego a za 1,5 roku i tak czeka mnie zakup tunera z DVBT2, więc tutaj byłaby to opcja bardziej przyszłościowa.

 

BTW boxów od Play jest pełno na aukcjach. Była możliwość wykupu bo nie jestem w temacie czy w sprzedaży jest wyłudzony sprzęt od operatora ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mi Stick, w przeciwieństwie do Mi Boxa ma tylko 1GB RAM, moim zdaniem to jest stanowczo za mało dla Androida.

 

A co do NC+ GO to nie ma oficjalnej aplikacji na Android TV, więc nie ma jej w sklepie, ale można zainstalować wersję z pliku apk. Trzeba się tylko liczyć z tym, że obsługi z pilota nie będzie i trzeba podpiąć do boxa myszkę. Ale z tego co się orientuję wszyscy abonenci platformy Canal+ mają też dostęp oprócz co nc+ go, także do nowego serwisu Canal+ OTT. I w tym przypadku już jest normalna aplikacja i działa poprawnie na Mi Boxie.

 

EDIT: odnośnie zasilania sticka, to podejrzewam, że wygląda to podobnie jak w przypadku Chromecasta, więc można pewnie wykorzystać port USB w telewizorze. Podejrzewam, bo nigdy go nie miałem, ale zakładam, że na YT jest pełno filmów, gdzie widać jak ktoś to podłącza.

Edytowane przez nix124
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dałem dziś w przezencie Mi Sticka posiadaczowi starszego LCD Samsunga bez smarta i od razu skonfigurowałem. Na początku muliło wszystko strasznie, ale pobrał 650 MB aktualizację Androida, gdzie między innymi była wypisana poprawa stabilności i szybkości i nie mam tak naprawdę zastrzeżeń. Netflix, Youtube, Player, Prime potrzebują 3-4 sekundy, żeby się odpalić, ale potem wszystko dzieje się ekspresowo. Wifi też ma dobre - wyciągał więcej niż Iphone w tym samym miejscu.

Zasilanie jest via USB, a ja ktoś nie chce sobie zapychać złacza w tv, to jest też dołączony zasilacz. Kabel jest calkiem długi. Jest też "przedlużka" do HDMI.

A i nie dają w pudełku baterii do pilota (dwa małe paluszki). Nie pamiętam czy dodawali przy boxie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Czy ktoś ma problem? Po aktualizacji Canal+online mam problem z tą apką oraz Horizon GO. Nie mogę wejść w obie apki albo gdy uda się wejść jest dźwięk bez obrazu. Gdy wyczyszczę wszystkie dane z apki Canal+online na Horizon Go wszystko wraca do normy. Dodam że problem zaczął się wczoraj po aktualizacji Canal+online, cały system przywrócony do ustawień fabrycznych i było OK. Dzisiaj znowu to samo. Musiałem przeprosić się z kodi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy ktoś wie jak wyłączyć w tym urządzeniu asystenta głosowego? Włączyłem coś przez przypadek i za każdym razem po wyszukiwaniu głosowym asystent głosowy dodatkowo komunikuje "oto co udało mi się znaleźć...."?

 

Od razu mówię, że nie mam takiej opcji jak TALK BACK w ustawieniach-> ułatwienia dostępu. Wyłączenie zamiany tekstu na mowę też nie pomaga

Edytowane przez rotalplus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...