Jump to content
Emil.1603

Netflix – oferta programowa

Recommended Posts

Ciągle mówi się tu o wyższości HBO nad Netflixem ale w tym roku tego aż tak bardzo nie widać, obydwie firmy zawodzą w Originals. Przewaga HBO to umiejętność zakupienia kilku dobrych seriali u konkurencji.

Jeśli chodzi o nominację do Emmy to tym razem nawet jest wyższość Netflixa nad HBO.

No ale życie sobie, forumowi eksperci sobie :).

A jeśli chcemy być obiektywni to zawsze można spojrzeć na IMDB TOP10, 20, 100 itd. Ilość seriali od Netflixa i HBO rozkłada się podobnie (co ogólnie dobrze świadczy o Netflixie jako młodszej usłudze).

Jest tam też sporo takich, których nie ma u nas w żadnym SVOD na ten moment, ale jakoś Showmax czy C+ Seriale nie chcą chyba zainwestować w content ;).

Nie chodzi o wyższość.Ludzie.Co z tego ze jest pare niezłych seriali skoro prócz tego jest zwyczajny syf?Gdy HBO puści do seriali kilka dobrych nowych filmów?

Nie zaczynajmy 10ty raz tej samej dyskusji. Filmy w dzisiejszych czasach różnych kart Cinema City i tym podobnych ogląda się w kinie, ew. z VOD.

Jeśli jesteś "kinomanem", któremu wystarczy premiera średnio rok po tym jak coś się pojawiło w kinie, to sytuacja jest podobna jakbyś był fanem piłki nożnej i miał tylko Polsat Sport ;).

To co się liczy w przypadku HBO, Netflixa, Showmaxa itd to oryginalny content, który ma tam premierę.

A jak nie obejrzałem jakiegoś filmu w kinie, ani na VOD, to naprawdę już bez większej różnicy kto to pokaże i kiedy - poczekasz jeszcze rok i będzie FTA ;).

Zgadza sie ale tez nie zapłacę za same seriale.A fta nie oglądam nic.Reklamy by mnie wykończyły:)

@bugmenot, mów za siebie, nie uogólniaj. Część filmów pojawia się już 8-9 miesiecy po premierze i ludziom to wystarcza. Nie każdy ma potrzebę chodzenia do kina, czy wypożyczania filmów w VOD za kilkanaście PLN.

Jedne pojawiają się 8 mies, a inne 18 mies. po premierze, dlatego napisałem, że jest to "średnio" po roku.

Ludzie oczywiście mają różne potrzeby, ja nie mam przyjemności z oglądania Marvela na HBO nawet po 8 mies. od premiery, ale z bitrate 3 Mbps ;), bo nie o to w tym chodzi...

PS. To chyba wiadome, że na forum każdy mówi za siebie? ;)

Edited by bugmenot

Ostatnio lecę sobie po różnych filmach dostępnych na platformie Netflix, ostatnie 2 jakie widziałem:

- Ładunek (Cargo) - 6/10 - taki dramat psychologiczny z zombiakami w tle, zupełnie inny klimat (na szczęście) niż w serialu The Walking Dead i jemu podobnych. Od biedy można obejrzeć.

- Kaliber (Calibre) - 8/10 - mocne "męskie" kino, jak do tej pory najlepszy film jaki oglądałem na Netflixie. Polecam.

A mój czterolatek, z odcinkowych produkcji, poleca z kolei:

Magiczny autobus, Booba, Klub przyjaciół myszki Miki, Beat Bugs, Tupcio Chrupcio, Oscar & Co, Umizoomi, Alvinnn i wiewiórki (na to dostał póki co bana, bo jednak to dla troszkę starszej widowni), Klinika dla pluszaków, Oddbods, no i oczywiście Maszę i Psi Patrol :)

Edited by NobelM

- Kaliber (Calibre) - 8/10 - mocne "męskie" kino, jak do tej pory najlepszy film jaki oglądałem na Netflixie. Polecam

Potwierdzam, chyba nic lepszego na Netflixie na razie się nie pojawiło. 

Obejrzałem i się rozczarowałem- średnie to co najwyżej, oczywiście moim zdaniem. Najlepszym filmem jaki obejrzałem w tym serwisie pozostaje "Contratiempo".

"Calibre" jest na pewno bardziej przewidywalne, ale w tej prostocie moim zdaniem tkwi główna siła tego filmu. Poza tym ma świetny, gęsty klimat.

Skończyłem właśnie 7 sezon OitNB i choć już wspomniałem w tym temacie, że się rozczarowałem to jednak po obejrzeniu ostatniego odcinka mam dużo lepsze wrażenie. Początek niestety mi się dłużył i dopiero z czasem się wciągnąłem. Trudno było przyzwyczaić się do nowego więzienia, nowych osadzonych czy strażników. Śmiało dałoby się zmieścić ten sezon  w 10, a nie 13 odcinkach, ale to problem wielu seriali, nie tylko Netflixa.

Na finałowy sezon "House of Cards" bez Spaceya w ogóle nie czekam, choć ostatecznie pewnie i tak go obejrzę. Trochę głupio kończyć przygodę z serialem na samym końcu.

Kolejny naprawdę dobry film Netflix Original "Stowarzyszenie miłośników literatury i placka z kartoflanych obierek". Pisarka z Londynu odkrywa smutną historię mieszkańców wyspy Guernsey skupionych wokół tytułowego stowarzyszenia. Zaczyna się w trochę w klimacie "Zwyczajnej dziewczyny", ale potem jest znacznie poważniejesze i ogólnie ze dwie klasy lepsze.

Lubię Lilly James (znaną chociażby z "Darkest Hour" i "Downtown Abbey") i tutaj spisała się bardzo dobrze. Jest też między innymi Katherine Parkinson ("IT Crowd"), Tom Courtenay ("Kwartet"), Penelope Wilton ("Downtown Abbey" itd). Bardzo dobre zdjęcia.
Oceniam na 7,5/10. IMDB 7.2/10, Rotten 79%. Film wyreżyserował Mike Newell ("Cztery wesela i pogrzeb", "Harry Potter i Czara Ognia" itd).
Co ciekawe, film wyprodukowało StudioCanal, pewnie u niektórych zyska tym dodatkowe punkty ;).

Edited by bugmenot

"Contratiempo" - faktycznie bardzo dobry film, ode mnie 7,5 ("może nawet 8" - jak to mawia Artur Pietras) na 10.

"Contratiempo" - faktycznie bardzo dobry film, ode mnie 7,5 ("może nawet 8" - jak to mawia Artur Pietras) na 10.

A jak to się wymawia – 8 z dwoma minusami?

Wielbicielom krótkich seriali komediowych polecam australijski "Let Down" o rodzicielstwo dużo mniej pozytywnie pokazanym niż zwykło się o tym mówić. Obejrzałem w 2 dni.

Guest kingofsouth

Czy są w ofercie jakieś filmy katastroficzne? Coś o pożarach, zamachach, tsunami, powodziach itp.?

Zobacz sobie "How it Ends"

Trailer:

Nędza 100 lecia.To katastrofa, ale filmowa.

Guest kingofsouth

Chciał film katastroficzny to mu podałem przykład. Nie jest to arcydzieło, ale da się wytrzymać do końca. Moja ocena to 6.

Edited by kingofsouth

Tyle, że koniec następuje, gdy czeka się na ciąg dalszy.

Guest kingofsouth

Masz rację. ;)

Edited by kingofsouth

Guest breaking

Oglądał ktoś Evil Genius... Warto?

Guest kingofsouth

7 września nowa bajka "Next Gen" trafia do usługi.
Trailer:

Dla mnie to wygląda na połączenie bajek "Wall-e" oraz "Wielka Szóstka". ;) Edited by kingofsouth