Skocz do zawartości

Netflix – oferta programowa


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Polecam wszystkim ostatnio dodany film "Ostateczna operacja" o złapaniu Eichmanna. Historia bardzo ciekawa a film zrobiony bardzo dobrze więc zainteresowałem się tym tematem i trochę poczytałem w internecie jak to wyglądało naprawdę. Niestety tym samym obnażyła się wada filmów, które z racji czasu trwania muszą dany temat streścić bardzo wybiórczo. Idealnie pasowałby tu serial, bo liczba ciekawych wątków z przed samej operacji ściągnięcia zbrodniarza do Izraela dała by scenariusz na co najmniej kilka odcinków. Mnóstwo błędów, szczęścia czy ignorancji była tak duża, że aż prosi się o zekranizowanie wszystkiego. Niestety struktura filmu na to nie pozwala bo nie wystarczyłoby czasu na najważniejsze wydarzenia. Mimo to gorąco polecam ten film. Kolejny ciekawy film po "Sześciu dniach z życia" jaki możemy oglądać w Netflixie. Przed nami w tym miesiącu jeszcze co najmniej 2 ciekawe premiery filmowe, może wreszcie Netflix odżyje filmowo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem ostatnio trzy premierowe filmy na Netflixie, więc postanowiłem podzielić się wrażeniami.

 

"Powstrzymać mrok" - świetny mroczny klimat, kilka dobrych scen, ale niestety jako całość produkcja jest średnia. Film się dłuży i ma słabe dialogi. Typowy przerost formy nad treścią, a szkoda, bo po obejrzeniu zwiastuna byłem naprawdę zaintrygowany.

 

"Ostateczna operacja" - tutaj w zasadzie mogę podpisać się pod tym co napisał @Rasheed. Dobry temat, ale na serial. Film ze względu na ograniczenie czasowe mógł sobie pozwolić tylko na streszczenie najważniejszych wątków i tym samym wiele uproszczeń. Serial z kolei mógłby zacząć się na przykład już od kapitulacji III Rzeszy i później szczegółowo pokazać sam proces Eichmanna. Nie mniej jednak oglądało się to nieźle.

 

"Życie prywatne" - mój faworyt z tej trójki. Został dodany dopiero w piątek, ale już widzę, że niestety przejdzie bez większego echa, bo to nie żaden promowany blockbuster tylko dosyć kameralny obraz. Film opowiada o parze po 40-tce, która nie może mieć dzieci i tym samym decyduje się na metodę in-vitro. Świetny inteligentny komediodramat, który wywołuje emocje, a oto przecież chodzi w kinie.

 

Mam w październiku jeszcze oko na trzy filmy ("22 lipca", "La sombra de la ley", "Apostoł"). Z nowości serialowych pojawi się "Bodyguard", z powrotów czekam na "Daredevila" i "Making a Murderer". Poza tym świetne pierwsze recenzje ma "Dom na nawiedzonym wzgórzu", więc zapowiada się dobry miesiąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Film "Ostateczna operacja" został bardzo dobrze zrobiony. Ogląda się z ciekawością do ostatnich chwil. To prawdziwa opowieść o agencie Mossadu Peterze Malkinie.

Natomiast serial "Zadzwoń do Saula" to w mojej ocenie nr 1  seriali "Netflixa" w 2018 roku, doskonale zrobiony i już totalnie nawiązujący retrospekcją do kultowego "Breaking Bad". Uwielbiam te klimaty.

Tak na marginesie, jakie jeszcze serialowe premiery czekają nas w tym miesiącu? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie licząc tych, które wymieniłem ("Bodyguard", "Dom na nawiedzonym wzgórzu") i wielu kontynuacji to będą jeszcze m.in "Chilling Adventures of Sabrina" (teen drama, ale podobno dużo mroczniejsza niż inne produkcje dla nastolatek) czy "Wanderlust" (produkcja BBC, raczej średnio oceniana). Nie wiadomo też kiedy będzie dokładnie zapowiedziane już "Titans"

 

Jako wielki fan "Breaking Bad" też oczywiście uwielbiam "Better Call Saul" i to jedyny serial, który obecnie oglądam na Netflixie.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Daredevil", "Jessica Jones" i "Luke Cage" są porównywalne (choć "Daredevil" chyba najlepiej oceniany), to który Ci się spodoba zależy od preferencji bo są różnice "klimatu".

Jak chcesz poznać wszystkich bohaterów jednocześnie to "Defenders" :D.

Najsłabszy jest "Iron fist", ale też się da to obejrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te zasłony  w oknie celi Breivika pokazane pod koniec filmu mnie zszokowały. Facet pozbawił życia łącznie 77 osób. Ale po obejrzeniu filmu wujek google pokazał mi autentyczne pomieszczenie celi i szok się spotengował. Na ścianie wisi nawet gitara, wielkie biureczko, wypasiony monitor do gier, jedzonko pod nos łącznie z podwieczorkiem. Tylko żyć i nie umierać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...