Skocz do zawartości

Netflix – pytania, problemy, komentarze


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ale Netflix obecnie stosuje coraz bardziej wykluczająca się politykę:

 

1) Podwyżki

2) Cięcia w ofercie

3) Ograniczanie dostępu, co szczególnie mocno mogą odczuć użytkownicy, którzy często przemieszczają się.

 

Jak już tu zostało wiele razy podkreślone, konkurencja postępuje bardziej rozsądnie. A dobry produkt zawsze się obroni, a niestety od pewnego czasu da się zauważyć, że Netflix idzie bardziej w "masówkę" , przez co nowych wartościowych pozycji jest coraz mniej (oczywiście wiele zależy też od tego, kto co lubi oglądać). A usilne próby ograniczania dostępu (np. w celu przeciwdziałania dzielenia się subskrypcją z najbliższymi) będą powodować szereg problemów u tych, którzy niczego złego nie robią, a w różnych miejscach w różny sposób korzystają z ich usług (czasem z własnego internetu stacjonarnego, czasem z mobilnego, czasem z hot-spotu w podróży, czasem w z internetu hotelowego czy z internetu stacjonarnego, będąc u kogoś w odwiedziny itd.).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mamy wiedzy jak te zabezpieczenia będą wyglądać, jedni opierają ja na zdrowym rozsądku i tym jak robią to inne usługi (chociażby Amazon - weryfikacja kodem SMS przy logowaniu z innej lokalizacji), drudzy na tym co wypiszą "eksperci" na HDTV Polska czy Spidersweb wieszczący, że nikt już nic nigdy nie obejrzy poza swoim domem :).

Jak będzie to się dopiero okaże, ale raczej przewiduje, że nie pracują tam debile, którzy odetną normalnych userów od usługi.

Na razie patrząc na wzrost liczby abonentów w Q3 znacznie powyżej oczekiwań podziałało samo straszenie ograniczeniami (jak i sam content jednak nie jest taki zły jak tutaj niektórzy wmawiają ;)).

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Zuzia napisał:

W pakiecie Netflix Basic z reklamami oprócz braku pobierania offline, nie będzie wszystkich filmów które będą w najwyższym pakiecie. Netflix tłumaczy to ograniczeniem licencyjnym. Wszystkie materiały niedostępne w planie Basic będą miały logo kłódki: https://thestreamable.com/uk/news/how-youll-know-you-cant-watch-something-with-netflix-ad-supported-plan

No i trochę tytułów dla takich użytkowników jest niedostępnych.

Cytat

Netflix launched its ad tier Thursday, and several popular series are missing from the streamer’s library due to licensing restrictions, including originals House of Cards and Arrested Development.

 

Cytat

As expected, several other series are also not available with the ad tier, including Peaky Blinders, New Girl, The Magicians, The Last Kingdom, The Sinner, Good Girls, Queen of the South, The Good Place, and Friday Night Lights as well as a number of movies from various studios.

 

Cytat

Among the shows not available currently with Netflix Basic With Ads are: “Arrested Development,” “Breaking Bad,” “Grey’s Anatomy,” “How to Get Away With Murder,” “The Crown,” “Cobra Kai” and “House of Cards,” “Peaky Blinders,” “New Girl,” “The Magicians,” “The Last Kingdom,” “The Sinner,” “Good Girls,” “The Good Place” and “Friday Night Lights.”

Movies that are unavailable in Netflix’s ad plan include “Skyfall,” “28 Days,” “The Imitation Game” and “The Bad Guys.”

https://deadline.com/2022/11/house-of-cards-arrested-development-series-not-streaming-netflix-ad-tier-1235162691/

https://variety.com/2022/digital/news/netflixs-ad-plan-titles-not-available-missing-1235422524/

Edytowane przez spotify
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

The Good Nurse / Dobry Opiekun - jakoś filmu video jest tragiczna. Kiedyś już o tym pisałem... ziarno w 4K jest takie że nawet w bitrate ponad 18 Mb/s tego nie dźwiga, chyba że źródło było tragicznej jakości bo to aż niemożliwe aby tak fatalnie to wyglądało. Wystarczy odpalić film na 20min30sek - tego nie da się oglądać. Szkoda... bo psują odbiór całkowicie. 

Edit: Już i tak mam ściągnięte w TV "wyostrzenie" obrazu... ale przy tym filmie musiałem ściągnąć prawie do zera. Kiedyś czytałem o tym na jakimś forum HDTV. Ciekawe czego jest wina... ale chyba wygląda to na słabe kamery [Sony CineAlta VENICE, Panavision Super Speed MKII Lenses]. Widziałem multum filmów na moim TV ale tak tragicznej jakości widzę pierwszy raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie celowy bo efekt wstępuje najbardziej w ciemnych scenach... tutaj definitywnie kamera nie daje rady (coś jak w starych smartfonach). Mało jest scen doświetlonych ale są i w tych momentach jest ok. U mnie aż się obraz trzęsie (jak ziarno porusza się po ekranie). Dopiero jak ściągnąłem [wyostrzenie] na zero dało się dokończyć film.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Cinemaniac4K napisał:

The Good Nurse / Dobry Opiekun - jakoś filmu video jest tragiczna. Kiedyś już o tym pisałem... ziarno w 4K jest takie że nawet w bitrate ponad 18 Mb/s tego nie dźwiga, chyba że źródło było tragicznej jakości bo to aż niemożliwe aby tak fatalnie to wyglądało. Wystarczy odpalić film na 20min30sek - tego nie da się oglądać. Szkoda... bo psują odbiór całkowicie. 

Edit: Już i tak mam ściągnięte w TV "wyostrzenie" obrazu... ale przy tym filmie musiałem ściągnąć prawie do zera.

Tu jest problem z ich algorytmem czy też tą optymalizacją. Są filmy, które wyglądają dobrze. Są filmy które mają bitrate wysoki a inne mają niski. I nawet przy niskim nie wygląda to źle. Ale są przypadki, gdzie zaczyna się pojawiać pikseloza, lub jest straszy spadek jakości obrazu. To nie pierwszy raz. Akurat na Dobry Opiekun (swoją drogą bardzo przeciętna produkcja) nie miałem problemu. Ale np na serialu The Playlista miałem duże spadki jakościowe. Po prostu "ten typ tak ma"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie, w 4K masz około 2200 tytułów:

https://www.justwatch.com/pl/serwis-streamingowy/netflix?presentation_types=4k

 

Do wielu z wytwórni trzecich nie mają praw do czegoś lepszego niż FHD, a spora większość po prostu w takim formacie nie była produkowana ;).

Swoją drogą Upflix ma błąd w katalogowaniu 4K, nasz kolega jeden forumowy już tutaj wypisywał, że rzekomo tylko 300 tytułów jest w tym formacie ostatnio :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bgmnt napisał(a):

Swoją drogą Upflix ma błąd w katalogowaniu 4K

Z napisami i ścieżką dźwiękową problemu nie ma.

Mnie też zastanawiało ale nie chciało mi się sprawdzać w aplikacji, bo brakowało mi wybiórczo na tej liście co najmniej kilka tytułów w tej jakości 🧐 Widać zatem ewidentny błąd na stronie, który wprowadza nieporozumienia

I nie tylko z NF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Platforma streamingowa Netflix wprowadza w Polsce pilotaż nowego systemu dodatkowych wynagrodzeń dla twórców popularnych lokalnych produkcji.

Dziś, zgodnie z polskim prawem, polscy twórcy nie mogą uzyskać tantiem z tytułu emisji w serwisach streamingowych. Polska wciąż nie wdrożyła unijnej dyrektywy ws. prawa autorskiego i praw pokrewnych na jednolitym rynku cyfrowym. [...]

Netflix zdecydował, że będzie testować w Polsce - z kilkoma producentami przy wybranych produkcjach - dodatkowe wynagrodzenia dla osób zaangażowanych w pracę nad tytułem, który osiągnie określony poziom oglądalności w serwisie. Netflix nie ujawnia jego wysokości ani liczby produkcji objętych pilotażem.

 

 

https://www.press.pl/tresc/73979,netflix-pilotazowo-chce-placic-polskim-tworcom-filmow-i-seriali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ciekawe czy tego nie da się oszukać. Też mam czasem takie odczucie. 1899 np tylko w przedostatnim odcinku leci na 18 Mb/s z reszta gdzieś ~12 Mb/s. Ale ja już nie wybrzydzam jak wygląda dobrze nawet w 12 to nie marudzę. Jakiś czas temu o tym pisałem że miałem 4K większość w 4-5 Mb/s to jest dopiero koszmar hehe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, diabeu napisał(a):

Pewnego razu na krajowej jedynce ma u mnie ponad 18mb/s a zupełnie tego nie widać a gdybym nie sprawdził to bym stwierdził że leci z obciętym bitrate do jakiś 4-5 mb/s.

 

Ale czego dokładnie nie widać? Jakość jest bardzo dobra, może po prostu styl wizualny Ci się nie podoba?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Cinemaniac4K napisał(a):

Ciekawe czy tego nie da się oszukać. Też mam czasem takie odczucie. 1899 np tylko w przedostatnim odcinku leci na 18 Mb/s z reszta gdzieś ~12 Mb/s.

12Mb/s? To zaraz będziemy w 4K mieć bitrate FHD 🙄

 

22 godziny temu, czerstwy napisał(a):

Bo ja ostatnio oglądałem film to miał niepełne 3mb/s .Ale mam plan HD i jakość na nim jest do bani porównując z HBO Max czy Amazonem.

Potwierdzam. Z racji tego, że większość w domu sprzętu mam FHD, to jakość obrazu NF w tej rozdziałce jest dramatem. W sensie takim, że bardzo różnie to wygląda - do pikselozy po w miarę dobry obraz. Nie mniej, wszystkie inne platformy mają dużo lepszą jakość w FHD

Jedynie 4K wygląda dobrze ale to nie czołówka. Kiedyś NF wyznaczał w 4K standardy, teraz jest na końcu peletonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, spotify napisał(a):

12Mb/s? To zaraz będziemy w 4K mieć bitrate FHD 🙄

 

Potwierdzam. Z racji tego, że większość w domu sprzętu mam FHD, to jakość obrazu NF w tej rozdziałce jest dramatem. W sensie takim, że bardzo różnie to wygląda - do pikselozy po w miarę dobry obraz. Nie mniej, wszystkie inne platformy mają dużo lepszą jakość w FHD

Jedynie 4K wygląda dobrze ale to nie czołówka. Kiedyś NF wyznaczał w 4K standardy, teraz jest na końcu peletonu.

Dokładnie jakość to dziadostwo jak za taką cenę. Wcześniej mi wszyscy tłumaczyli że wina internetu teraz internet dobry a jakość HD to kiepski żart.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, bgmnt napisał(a):

Dobrze, że jak już pisałeś, zrezygnowałeś z usługi na rzecz innych, "jakościowych" serwisów. Może się opamiętają w tym Netflixie!

W jakim celu te wycieczki osobiste?

Jeśli już mowa o wycieczkach osobistych, to nabiłes sobie setki postów o marnej jakości HBO GO. A jak obecnie NF z jakością w streamingu jest z tylu to nic piszesz, tylko potrafisz jak zwykle uderzyć osobowo. Po co? Zacznij oglądać w FHD NF to zobaczysz ze narzekania userow nie są z nieba 

 

Nie zrezygnowałem tylko się przymierzam, bo muszę moja liste wyczyścić. Wiec parafrazując Twoja wypowiedz to sie będę „męczył” jeszcze ok 3 miesiące 

 

12 minut temu, Pawop napisał(a):


Netflix od zawsze miał taki bitrate na 4K
 

12Mb/s albo niżej? Już nie przeginaj znowu w druga stronę. Było min 14-15 a najczęściej powyżej ok 16 lub więcej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...