Skocz do zawartości

Netflix – pytania, problemy, komentarze


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, stanley840 napisał(a):

Serwery kosztują coraz więcej oglądanie 4K 20 Mb/s przy czterech osobach daje 80 Mb/s kosmiczna jakość w 4K. Jak by zrobili że te 20 Mb/s dzielimy na każdego użytkownika po 5Mb/s przy założeniu że wszyscy oglądają to 15 zł uczciwa cena😂

Zaczyna się kalkulowanie i dylematy pt. "Czy da się żyć bez Netflixa" tych którzy kombinowali z dzieleniem kont. Rozwiązanie jest bardzo proste - jeśli kogoś nie stać lub ma inne powody to niech nie korzysta. Dla mnie chociażby by było za darmo to bym nie skorzystał ale tylko dlatego, bo to marnowanie czasu na głupoty. :)

Edytowane przez opensource
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysiek11:)
8 minut temu, Pawel napisał(a):

Czyli nie chodziło o legalność tylko o dodatkową kasę :D   Ot cała goła prawda. Pozwolimy na dzielenie konta ale my też musimy z tego coś mieć.

Może myślą, że z 13 mln użytkowników serwisu zrobi się 13 mln subskrybentów :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak. Będąc w rodzince czasami całymi tygodniami nie odpalałem serwisu. Z różnych powodów. Braku czasu, braku interesujących pozycji. Było tanio to się nie zwracało na to aż takiej uwagi. Teraz prawdopodobnie przejedziemy na czasowy dostęp. Raz na pół roku na dwa,trzy miesiące i wystarczy by co ciekawsze pozycje obejrzeć.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Widzimy reakcję anulowania na każdym rynku, gdy ogłaszamy tę wiadomośćpowiedzieli przedstawiciele Netflixa w czasie publikacji wyników finansowych za pierwszy kwartał 18 kwietnia. Firma spodziewa się, że spadek jest chwilowy, zanim użytkownicy, którzy nie zapłacili, zaczną zakładać własne konta. - W Kanadzie, która naszym zdaniem jest wiarygodnym prognostykiem dla Stanów Zjednoczonych, nasza baza płatnych członków jest teraz większa, niż przed wprowadzeniem płatnego udostępniania, a wzrost przychodów przyspieszył i obecnie rośnie szybciej niż w Stanach Zjednoczonych — poiwedział

Edytowane przez muza_tv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Pawel napisał(a):

Czyli nie chodziło o legalność tylko o dodatkową kasę :D   Ot cała goła prawda. Pozwolimy na dzielenie konta ale my też musimy z tego coś mieć.

 

Wciąż chodzi o legalność. Nadal w ramach Premium możesz korzystać na czterech urządzeniach jednocześnie, ale w ramach gospodarstwa. Tu się nic nie zmienia, jeśli działasz zgodnie z regulaminem, zawsze tak było. Natomiast jeśli kombniowałeś, i udostępniasz konto ciotce z Maur i wujkowi z gór, to już musisz płacić. Uważam, że to uczciwe :)

Edytowane przez muza_tv
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogadamy jak zaczną to wszystko egzekwować. Pytałem kumpla w USA jak to widzą... to śmieją się z tego bo tego nie da się kontrolować. U nich robili mocniejsze testy i nic z tym nie zrobili. Moim zdaniem jak dojdzie do afery z całym dzieleniem to minie mocne pół roku. A myślę że i tak są dziury w działaniu blokady - nie ma podanego dokładnego systemu działania w razie takich sytuacji.

Jedziesz na działkę... bierzesz internet mobilny i co wtedy? Każą ci płacić za to że wyjechałeś na działkę? Albo jesteś na wakacjach w domku i już masz inne IP... :) A jak rozróżnić czy jesteś w domu czy nie jesteś?

Moim zdaniem to było by warte tego 80zł na 3 osoby jak jakość 1080p była by wysoka... a jest żenująco niska. A już nie wspomnę o tym że fajnych rzeczy wychodzi jedna lub dwie w miesiącu. Mnie zostało kilka dobrych seriali do nadrobienia i mogę zniknąć z Netflix.
 

2 minuty temu, diabeu napisał(a):

Jak będą sprawdzać co jest gospodarstwem domowym?


Niby pojawiła się zakładka w ustawieniach w TV... ale jak tego nie tkniesz to skąd będą wiedzieć? :) 
 

Edytowane przez Cinemaniac4K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz nic robić 🤣

 

"Jeśli użytkownik nie ustawi gospodarstwa domowego, zrobimy to za niego automatycznie na podstawie adresu IP, identyfikatorów urządzeń oraz aktywności na koncie."

 

Oczywiście, że system będzie dziurawy. Ale Netflix nie siedzi w miejscu, technologie się zmieniają. Wprowadzają zmiany i zawsze mogą wprowadzić nowe rozwiązania, które jeszcze bardziej uszczelnią :) Edukacja użytkowników też robi swoje.

Edytowane przez muza_tv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma opcji aby nie było przycisku... [wszystko jest OK, to jestem ja]. Metodą jest Internet, który za każdym razem ma inne IP aby system zgłupiał. Jedyną metodą blokady byłoby od razu przypisanie jakie urządzenia będą używane w "gospodarstwie domowym' i żadne inne. Na razie używamy normalnie i czekam jakie informacje podeśle właściciel konta... :) 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, muza_tv napisał(a):

 

Wciąż chodzi o legalność. Nadal w ramach Premium możesz korzystać na czterech urządzeniach jednocześnie, ale w ramach gospodarstwa. Tu się nic nie zmienia, jeśli działasz zgodnie z regulaminem, zawsze tak było. Natomiast jeśli kombniowałeś, i udostępniasz konto ciotce z Maur i wujkowi z gór, to już musisz płacić. Uważam, że to uczciwe :)

Ja uważam, że uczciwie byłoby płacić za tyle slotów z ilu się korzysta. Teraz łatwo wyliczyć, że byłby to koszt około 26 zł. Bez kombinacji, bez pseudo "gospodarstw domowych" itd. Jednak z jakiegoś powodu nie sprzedadzą jednego slotu za 26 zł.  Nadal więc będą mrugać okiem do dzielących konta tyle, że teraz jeszcze im coś z tego skapnie.

  • Popieram 2
  • Dzięki 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież sprzedają pakiet Podstawowy za 29 zł dla 1 osoby 🤣

Pozostałe pakiety w zasadzie też są dla jednego użytkownika, który chce lepszą jakość (np 4k), ale pozwalają na oglądanie na kilku urządzeniach jednocześnie. Oglądanie, nie dzielenie się z innymi, chyba, że z rodziną w jednym gospodarstwie. Więc Netflix nie kombinuje, tylko użytkownicy. Owszem, do tej pory Netflix przymykał oczęta swe, ale już zmienił zdanie :)

Edytowane przez muza_tv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można powiedzieć że Netflix przyznał się do porażki i podkulił ogon. Były szumne zapowiedzi jak to ukróci dzielenie itp. A wyszło jak zawsze (jak nie wiadomo o co chodzi, to wiadomo o co chodzi) :) 

Osoba dotychczas płacąca 60zł za plan 4K może płacić po wprowadzeniu zabezpieczeń i weryfikacji 26,70zł. Czyli praktycznie Netflix jest jeszcze tańszy dla osób które same płaciły.

Wszędzie jest tak samo czy to platformy TV, Svod, Kablówki itd. Forsa czyni cuda, nagle z nielegalnego oglądania już jest legalnie. I już im nie przeszkadza że jedna osoba płaciła 60zł a teraz może płacić 26,70. Ci co oglądali w cztery osoby porozbijają się po 2x3 i praktycznie nic się nie zmieni :)

 

Edytowane przez Woocash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szumne to były clickbaitowe nagłowki portali i dywagacje niektórych "nawiedzonych", myślę, że nikt logicznie myślący nie spodziewał się, że nagle wszystkich odetną...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nikt nie zauważył że naprawdę teraz Netflix stanie się masowo tani i dostępny jak inne serwisy Svod .... czy o to chodziło :)

Wiem że w innych krajach poobniżali ceny za dostęp do planu 4K. Ale takiej obniżki to ja się nie spodziewałem u nas 😂

Edytowane przez Woocash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, muza_tv napisał(a):

Ale przecież sprzedają pakiet Podstawowy za 29 zł dla 1 osoby 🤣

 

Jak nie widzisz różnicy pomiędzy planami to nie mamy o czym dyskutować

29 minut temu, muza_tv napisał(a):

 Netflix przymykał oczęta swe, ale już zmienił zdanie :)

Nie zmienił. Pobierze za to dodatkową opłatę.

  • Popieram 1
  • Dzięki 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Woocash napisał(a):

Można powiedzieć że Netflix przyznał się do porażki i podkulił ogon. Były szumne zapowiedzi jak to ukróci dzielenie itp. A wyszło jak zawsze (jak nie wiadomo o co chodzi, to wiadomo o co chodzi) :) 

Osoba dotychczas płacąca 60zł za plan 4K może płacić po wprowadzeniu zabezpieczeń i weryfikacji 26,70zł. Czyli praktycznie Netflix jest jeszcze tańszy dla osób które same płaciły.

Wszędzie jest tak samo czy to platformy TV, Svod, Kablówki itd. Forsa czyni cuda, nagle z nielegalnego oglądania już jest legalnie. I już im nie przeszkadza że jedna osoba płaciła 60zł a teraz może płacić 26,70. Ci co oglądali w cztery osoby porozbijają się po 2x3 i praktycznie nic się nie zmieni :)

 

 

1 godzinę temu, Woocash napisał(a):

Chyba nikt nie zauważył że naprawdę teraz Netflix stanie się masowo tani i dostępny jak inne serwisy Svod .... czy o to chodziło :)

Wiem że w innych krajach poobniżali ceny za dostęp do planu 4K. Ale takiej obniżki to ja się nie spodziewałem u nas 😂

Serio myślałeś, że odetną wszystkim dostęp? 😂

Wymyślili to doskonałe. Korzystasz zgodnie z regulaminem - nic się nie zmienia dla Ciebie. Nadal płacisz 60zł. Chcesz się z kimś dzielić - ok, ale płac więcej +20zł extra + jedna osoba opuszcza "rodzinkę". 

I tym sposobem zysk +20zł, a ten kto odpadnie z "rodzinki" będzie szukał nowej grupy do współdzielenia. 

 

Czy zadziała? Zobaczymy, ale patrząc już po wypowiedziach chociażby na tym forum - już wiadomo, że w sumie "nie zawsze jest czas na oglądanie", więc wystarczy włączenie max kilka razy do roku :)

Cóż - CCC - Cena Czyni Cuda. Nagle się okazuje, że to niekoniecznie jest nam niezbędne i konieczne do życia ;). 

10 godzin temu, opensource napisał(a):

Zaczyna się kalkulowanie i dylematy pt. "Czy da się żyć bez Netflixa" tych którzy kombinowali z dzieleniem kont. Rozwiązanie jest bardzo proste - jeśli kogoś nie stać lub ma inne powody to niech nie korzysta. Dla mnie chociażby by było za darmo to bym nie skorzystał ale tylko dlatego, bo to marnowanie czasu na głupoty. :)

Niestety, jest zupełnie odwrotnie. Niektórzy muszą mieć cytując nazwę filmu - "wszystko, wszędzie, naraz". Tylko oczywiście jak najmniejszym kosztem. Bo "wymieniać" serwisów co miesiąc nie będą przecież.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, k05 napisał(a):

Serio myślałeś, że odetną wszystkim dostęp? 😂

Wręcz przeciwnie :) zawsze się śmiałem z tych co płacą sami za plan 4K i wmawiają sobie że to kontent premium i są wyjątkowi :) Teraz Netflix sam im się zaśmiał w twarz że się nie dzielą ale nadal mogą się czuć wyjątkowi :) 

Edytowane przez Woocash
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Woocash napisał(a):

 Forsa czyni cuda, nagle z nielegalnego oglądania już jest legalnie.

Ale nazywajmy to po imieniu a nie wybielajmy teraz. Niektórzy ludzie czują się oszukani.

Cytat

Podczas konferencji See What’s Next w Rzymie zapytaliśmy Reeda Hastingsa, prezesa Netfliksa, czy firma zamierza zmienić swoje podejście do dzielenia się kontem przez klientów – traci przecież przez to potencjalne przychody. Okazuje się, że Netflix zamierza dalej przymykać oko na ten proceder.

– Staramy się to ignorować. To jest nasza polityka – powiedział Hastings żartobliwie. – Jeśli nie będziemy spoglądać w to miejsce, to problem nie będzie istniał. Wydaje się, że to działa – dodawał ze śmiechem

https://businessinsider.com.pl/biznes/media/dzielenie-konta-na-netfliksie-firma-ignoruje-proceder/vcb13mn

 

Lub też

Cytat

Love Is Sharing a Password

https://www.complex.com/pop-culture/netflix-love-is-sharing-a-password-tweet-crackdown-reactions

 

Do dzisiaj mam zapis kumpla z rozmowy na chacie NF, gdy zadał pytanie, czy dzielenie konta nie jest łamaniem regulaminu. Dostał informacje, że owszem ale na to nie zwracamy uwagi i babka zachęcała do dzielenia się ze znajomymi.

 

Dał możliwość dzielenia, do którego dawał przyzwolenie (czyli wtedy było legalne). Rozlał się na świat, zdobył ogromną popularność, stał się sVOD z największym zasięgiem i popularnością na świecie. Teraz już nie rośnie, z reguły na rynkach traci (rośnie głównie w Azji), więc się kasa nie zgadza i masz. Dzielenie kont nie jest już legalne ;]

Przypier....z ceną nie mógł, bo by na tym stracił. Więc podwyższył tyle ile można, jednocześnie utrudniając życie (i tak zaraz kombinatorzy znajdą rozwiązanie lub rozwiązania)

 

2 godziny temu, Woocash napisał(a):

Chyba nikt nie zauważył że naprawdę teraz Netflix stanie się masowo tani i dostępny jak inne serwisy Svod ....

Można patrzeć inaczej. Dostajesz NF na jedno urządzenie z ograniczeniami. Kowalski zniesmaczony sytuacją rzuca się na inne VOD i masz (cena/ilość jednoczesnych urządzeń)

Disney+ 28,99/4=7,25

HBO Max 29,99/3 = 9,99

SkyShowtime 24,99/3=8,33

Amazon 4,08/3= 1,36

Łącznie za 4 platformy = 7,25+9,99+8,33+1,36 = 26,93 :)

Czyli w cenie Netflixa legalnie masz 4 platformy, które przymykają oko (tak jak robił to NF) na dzielenie się. I klient wkurzony bo czuje się oszukany (a nie dlatego, że 10zł musi dopłacić) może iść drogą taką samą jak to robił w przypadku NF

 

A jeśli już mowa na poważnie. To 10zł więcej a takie wielkie halo!!! Ci co mieli bo mieli, bo płacili 15zł bo to tylko 15zł (machali ręką i oglądali czasami coś bo mieli) to dzisiaj raczej machną ręką w ogóle na posiadanie Netflix. A ci co mieli i korzystali raczej korzystać będą bo cena nie łamie nóg w kolanach.

Zresztą pisałem o tym w czasie rozmowy z @Cinemaniac4K tutaj (niewiele się pomyliłem)

Cytat

To nie moje zoo, nie moje małpy. Najwyżej straci userów. Co mnie to interesuje. Ale jeśli za każdy slot będzie kara finansowa np kolejne 15zł do 15zł i łącznie wyjdzie 30zł, to i tak wyjdzie lepiej niż mieć legalnie za 29zł 720p i będzie to koszt zbliżony do D+ czy HBO (przy czym  w D+ i HBO można jeszcze dzielić się między ludźmi). Tak czy siak przy ok 30zł mało kto zrezygnuje, jeśli jest przyzwyczajony do kablówki Netflix.

 

Cena nie zabija. Kto jest przyzwyczajony i nie może żyć bez NF, nie zrezygnuje. Troche sie powkurza na nowe zasady i utrudnienia. Inni nadal będą kombinować, żeby nie być liczeni jak poza domem (co zresztą widać w komentarza bo mam neta LTE, jak sprawdzą moje IP itd). Więcej hałasu o nic i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...