Skocz do zawartości

Netflix – pytania, problemy, komentarze


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@Delta21 a u mnie właśnie odwrotnie. Nie wiem jak u ciebie, ale moi znajomi mają dużo kasy na kontach i nie chcą podpinać żadnych kart i podawać CVV, a maja tylko jedno konto bankowe. Ja używam dwóch kont i mógłbym, ale że ja jestem podpięty pod czyjeś konto Netflix, to co się będę wychylał. U nas dookoła wszyscy jadą na kartach zdrapkach, bo tak jest bezpiecznie - a to co innego jak płatność kartą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To masz nietypowych znajomych. Wśród moich podobnie jak już niektórzy wspominali, wszyscy mają podpięte karty. Niektórzy bankowe, niektórzy Revoluta (np. ja). W moim otoczeniu raz słyszałem że ktoś użył karty zdrapki, mianowicie ktoś komuś zrobił taki prezent urodzinowy. Nie słyszałem natomiast żeby ktoś na stałe w ten sposób korzystał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Cinemaniac4K napisał(a):

@Delta21  ja jestem podpięty pod czyjeś konto Netflix, to co się będę wychylał. 

Wtedy, gdy domagałeś się lepszej jakości od Netflixa występowałeś w swoim imieniu czy osoby pod której masz podpięte konto? 🤔

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, LorDx napisał(a):

Wszystko spływa w jedno miejsce.

Tak, wszystkie dane spływają wprost do Twojego banku. Bo chyba nie powiesz, że wynagrodzenie dostajesz do ręki, pieniądze trzymasz w skarpecie, a za zdrapkę do Netflixa płacisz gotówką.

Nawet jeśli, to większość płaci za to kartą, więc idąc Twoim tokiem rozumowania, każda firma która zapłaci doskonale wie, że właśnie kupiłeś bon na vod.

 

Już pomijając fakt tych "pełnych danych" - nikogo nie interesuje jakie są Twoje dane. 

W profilowaniu liczy się to, żeby stworzyć profil anonimowego użytkownika oparty na danych z różnych źródeł, któremu na podstawie jego aktywności (zainteresowań) podsunie się reklamę produktu, który będzie skłonny kupić.

 

Nie widzę powodu, dla którego Netflix miałby sprzedawać takie dane, tutaj to ty płacisz, a nie jesteś produktem, za który ktoś płaci (jak to się odbywa np. na Facebooku).

 

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak piszecie, że niby to w Hiszpanii stracili płacących, ale w Kanadzie skutek był odwrotny - bo przybyło płacących. 

Cytat

W Kanadzie, którą Netflix uważa za wiarygodny predyktor zachowań użytkowników ze Stanów Zjednoczonych, baza płatnych subskrybentów wzrosła po wprowadzeniu płatnego udostępniania haseł, a wzrost przychodów przyspieszył i aktualnie rośnie szybciej niż w USA.

https://filmozercy.com/wpis/nie-zaplacisz-netflix-zablokuje-urzadzenie-walka-z-udostepnianiem-hasel-coraz-blizej-polski

 

No i bardzo dobrze. Skończy się cwaniactwo i dzielenie kont. Jak idziecie do kina to też kupujecie jeden bilet dla jednej osoby, a wchodzicie w czterech? (to pytanie retoryczne)

 

Przy okazji szukania informacji na temat nowego sezonu jednego z seriali Viaplay natrafiłem przypadkowo na grupę nieoficjalną tego serwisu. Pod postami pojawia się sporo informacji, że niektórzy wprost zostali przez innych userów tej facebookowej grupy oszukani. A konkretniej - ktoś zaproponował im dostęp do Viaplay -zapłacił za rok z góry - po czym kolejnego dnia zmienił hasło i poblokował te osoby, by nie mogły się z nim skontaktować. A wszystko to w imię zaoszczędzenia paru złotych. Jak to się mówi - "chytry dwa razy traci"? 

 

Co najlepsze - pomimo to inni nadal szukają do "rodzinki" czy "spółdzielni". Żenada. 

 

11 godzin temu, lakiman napisał(a):

Wtedy, gdy domagałeś się lepszej jakości od Netflixa występowałeś w swoim imieniu czy osoby pod której masz podpięte konto? 🤔

 

Co jakiś czas adresat tego pytania żali się na jakość 4K, a sam korzysta ze "spółdzielni". Żenada. 

  • Popieram 1
  • Dzięki 1
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@k05 no..cóż..zapytałem- każdy ma własne sumienie.  W moim przypadku, gdy płacę 60 zł za Netflixa i samodzielnie opłacam konto  nie udało mi się załatwić pozytywnie sprawy. Na razie przyjmuję, że to sprawa telewizora Android 7. 

 

 

Na Apple TV 4K usługa działa b.dobrze.

Nie wiem, gdzie tu problem z UPC jak twierdzi usługdawca. 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, k05 napisał(a):

.... Jak idziecie do kina to też kupujecie jeden bilet dla jednej osoby, a wchodzicie w czterech? (to pytanie retoryczne)

Porównanie bez sensu. Płacisz za jeden bilet to wchodzi jedna osoba.Logiczne. Kupuję 4 sloty od Netflixa i wykorzystuję wszystkie 4. Ty wolisz płacić za 4 i korzystać z jednego to Twoja sprawa.

 

 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.04.2023 o 18:11, k05 napisał(a):

Jak idziecie do kina to też kupujecie jeden bilet dla jednej osoby, a wchodzicie w czterech? (to pytanie retoryczne)


Nie... wtedy idę w środę do kina za połowę ceny ( kina CC w środę są pełne jak nigdy, ciekawe czemu?) albo kupuję kartę CCU i za 38zł mogę nie wychodzić z kina. Można taniej? Można.
 

W dniu 30.04.2023 o 18:11, k05 napisał(a):

Co jakiś czas adresat tego pytania żali się na jakość 4K, a sam korzysta ze "spółdzielni". Żenada. 


Póki nie ma blokady konta przez Netflix mogę sobie marudzić o jakości ile chcę. Nie wiem czy wiesz, ale w tym temacie "filmowym" siedzę już kupę lat... Polska dzięki takiemu Netflixowi bardzo się odbiła od piractwa... a dzięki tylko temu, że sami namawiali do dzielenia. Zobaczysz jak to pięknie się złoży u nas... jak ludzie zaczną wracać do zatoki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyższy abonament, to wyższa jakość dźwięku i obrazu, a nie tylko dodatkowe sloty. Gdyby można przy opłacie za jeden slot mieć obraz 4K i dźwięk Dolby Atmos, większość z tego skorzystałaby. Nie wszyscy biorą Netflixa, aby tworzyć spółdzielnię z obcymi osobami poznanymi w sieci. Jak już tworzyć grupę, to z rodziną lub z kolegami.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.04.2023 o 22:53, Pawel napisał(a):

Porównanie bez sensu. Płacisz za jeden bilet to wchodzi jedna osoba.Logiczne. Kupuję 4 sloty od Netflixa i wykorzystuję wszystkie 4. Ty wolisz płacić za 4 i korzystać z jednego to Twoja sprawa.

 

 

Porównanie jak najbardziej z sensem. 

Jeżeli miałbym 3 innych członków rodziny, którzy w obrębie jednego gospodarstwa domowego korzystaliby na innych urządzeniach z Netflixa to wykorzystywałbym trzy pozostałe sloty, a jeżeli nie mam to pozostałych trzech nie wykorzystuje. Proste. Więc nie jest to kwestia "wolisz" czy "nie wolisz". 

Ale jak widać w Kanadzie proces walki z współdzieleniem konta wyszedł Netflixowi na dobre, więc pewnie lada moment i u nas wezmą się za tych wszystkich "spółkowiczów" i skończy się oglądanie za 1/4 ceny. 

W dniu 30.04.2023 o 22:59, Cinemaniac4K napisał(a):

Nie... wtedy idę w środę do kina za połowę ceny ( kina CC w środę są pełne jak nigdy, ciekawe czemu?) albo kupuję kartę CCU i za 38zł mogę nie wychodzić z kina. Można taniej? Można.

Tylko, że to nadal JEDEN bilet o którym pisałem - czytaj ze zrozumieniem. 

 

W dniu 30.04.2023 o 22:59, Cinemaniac4K napisał(a):

Póki nie ma blokady konta przez Netflix mogę sobie marudzić o jakości ile chcę. Nie wiem czy wiesz, ale w tym temacie "filmowym" siedzę już kupę lat... niejeden w tym czasie jeszcze robił w pampersy. Polska dzięki takiemu Netflixowi bardzo się odbiła od piractwa... a dzięki tylko temu, że sami namawiali do dzielenia. Zobaczysz jak to pięknie się złoży u nas... jak ludzie zaczną wracać do zatoki.

Może jakbyś płacił 60zł zamiast 15zł to Netflix nie musiałby tak przecinać tego 4K, którego tak bardzo wymagasz. 😂

Ale powoli - tak jak pisałem - w Kanadzie już jakiś efekt jest. Kwestia wprowadzenia opłaty pewnie wejdzie i do naszego kraju. Pewnie nie jeden stwierdzi, że jednak film na POLSACIE wieczorem mu nagle wystarczy. 😂

  • Popieram 1
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, k05 napisał(a):

Porównanie jak najbardziej z sensem. 

Jeżeli miałbym 3 innych członków rodziny, którzy w obrębie jednego gospodarstwa domowego korzystaliby na innych urządzeniach z Netflixa to wykorzystywałbym trzy pozostałe sloty, a jeżeli nie mam to pozostałych trzech nie wykorzystuje. Proste. Więc nie jest to kwestia "wolisz" czy "nie wolisz". 

 

Porównanie miałoby sens gdybyś musiał kupić 4 bilety, żeby iść do kina. Kupujesz 4 z czego 3 wyrzucasz do kosza.

Ty nie wykorzystujesz a ja wykorzystuje wszystkie 4 sloty. Proste. Tylko, że ja mam w nosie Twoje wolne trzy sloty a Ciebie  bardzo boli jak ktoś wykorzystuje wszystkie 4 i chętnie dowaliłbyś dodatkową opłatę. Dlaczego ma mieć lepiej niż Ty.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Pawel napisał(a):

Porównanie miałoby sens gdybyś musiał kupić 4 bilety, żeby iść do kina. Kupujesz 4 z czego 3 wyrzucasz do kosza.

No oczywiście, że ma sens - kupując bilet na jedno miejsce nie zabiera się czterech innych osób na to samo miejsce. Podobnie jak jedno konto Netflixa jest na jedno gospodarstwo domowe - nie na cztery. 

 

5 minut temu, Pawel napisał(a):

Ty nie wykorzystujesz a ja wykorzystuje wszystkie 4 sloty. Proste. Tylko, że ja mam w nosie Twoje wolne trzy sloty a Ciebie  bardzo boli jak ktoś wykorzystuje wszystkie 4 i chętnie dowaliłbyś dodatkową opłatę. Dlaczego ma mieć lepiej niż Ty.

Ale mnie to nie interesuje jak Ty - czy i w jaki sposób, wykorzystujesz swoje pozostałe sloty. Wierzę, że w sposób zgodny z regulaminem usługi.

 

A co do dodatkowej opłaty - tak jak już wielokrotnie pisałem - popieram ją - bo nie lubię cwaniactwa i cebulactwa. Tyle. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównanie miałoby sens gdybyś musiał kupić 4 bilety, żeby iść do kina. Kupujesz 4 z czego 3 wyrzucasz do kosza.
Ty nie wykorzystujesz a ja wykorzystuje wszystkie 4 sloty. Proste. Tylko, że ja mam w nosie Twoje wolne trzy sloty a Ciebie  bardzo boli jak ktoś wykorzystuje wszystkie 4 i chętnie dowaliłbyś dodatkową opłatę. Dlaczego ma mieć lepiej niż Ty.
Człowieku weź się nie kompromituj. Jeden bilet do kina można porównać do jednego abonamentu, a nie slotu
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Techniczne Netflix jeśli uzna nie jesteś w jednym gospodarstwie domowym może obciążyć twoja podpiętą kartę dodatkową subskrypcją, bo dałeś obcej osobie slot.

Jeśli nie dadzą rady zbanują. O ile państwo nie zacznie pomagać w ściąganiu kar.

https://www.serialowa.pl/380245/netflix-dzielenie-konta-oplaty-przestepstwo/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nie róbcie takiej krucjaty przeciwko ludziom dzielącym konta. W kraju gdzie kwitnie piractwo, to jest największy problem, really? Same serwisy zachęcały do tego, a teraz nagle Excele się nie zgadzają i już zło straszne. Nie bądźcie świętsi od papieża.

@k05 Przykład z kinem bez sensu, bo w każdej chwili mogę zaprosić znajomych na mecz czy film i co oszukujemy system!?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arkon co innego zaprosić kogoś na film czy mecz, a co innego dzielić się poufnymi danymi. 

Tak jak niejedni fani KSW za czasów Polsatu. Wspólne oglądanie, ale na zakup składać się musieli wszyscy. 🤣😂

 

7 minut temu, Pawel napisał(a):

Tak. Kupisz cztery bilety, trzy rozdasz znajomym i będziesz cebulakiem i cwaniakiem.

Ciekawe ile razy kupiłeś, a następnie rozdałeś bilety do kina znajomym. 😂🤣

 

 

5 minut temu, LorDx napisał(a):

Co innego siadać przed jednym ekranem a co innego dawać poufne dane komuś kogo się nie zna, dobrze robią że główny odpowiada za wszystko i akceptuje wybryki podpiętych userów.

 

 

 

Nic dodać, nic ująć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...