Skocz do zawartości

Netflix – pytania, problemy, komentarze


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, bredny napisał(a):

Wydają więcej, ale gros ich produkcji trafia najpierw do kina, więc tam zarabiają drugie tyle.

Przecież napisałem o tym..... i nie porównałem 30mld vs 17mld a 15mld vs 17mld. NF też do kina pcha produkcje w okresie nominacji oscarowych i na tym zarabia, jeśli już wchodzimy w szczegóły.

Po prostu Netflix się wycenia na dużo więcej niż jest wart.

Mógłby być NF droższy dwa razy, gdyby Disney na swoją platformę wydawał tylko 50% tego co NF

Edytowane przez spotify
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Znowu zaczynają się dziać jakieś cuda na Netflix, bynajmniej u mnie. Filmy u mnie mają podwójne oznaczenia 4K. Jest to 4K HDR i Ultra 4K HDR. macie tak samo? No i tutaj jest problem bo taki film Buntownicy [2021] jest Ultra 4K HDR i ma tylko 1.89 Mb/s i jest bez HDR. To co jest opisane jako Ultra 4K HDR to nie jest HDR i zazwyczaj bitrate nie wyciąga nawet 10 Mb/s. Ma ktoś podobnie? Większość materiału mam oznaczone jako 4K HDR i jest dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście jakaś porażka, pisze samo Ultra HD 4K i ma minimalnie lepiej niż u Ciebie:

video format desc - codec:chvc video-range:SDR 
audio format desc - codec:ec-3, channels:6, sample-rate:48000Hz 
display resolution: 3840 × 2160, refresh-rate:24.00Hz, video-range:SDR 
video approximate-display-size:3840 × 2160 natural-size:3840 × 2160
current trame rate:24.46
network bandwidth:199.93Mbps
average bitrate video: 3.57Mbps audio:621.26kbps 
indicated bitrate peak:12.77Mbps average:2.63Mbps 
stalls total:0 current-variant:98

 

Screen-Shot-2023-05-19-at-00-30-27.png

 

Chociaż tutaj jest już ok, mimo że tez wyświetla Ultra HD 4K:

video format desc - codec:chvc video-range:SDR 
audio format desc - codec:ec-3, channels:6, sample-rate:48000Hz 
display resolution: 3840 × 2160, refresh-rate:24.00Hz, video-range:SDR 
video approximate-display-size:3840 × 2160 natural-size:3840 × 2160
current trame rate:24.39
network bandwidth:250.41Mbps
average bitrate video:21.57Mbps audio:643.70kbps 
indicated bitrate peak:32.24Mbps average:18.10Mbps 
stalls total:0 current-variant:138

 

Screen-Shot-2023-05-19-at-00-37-58.png

Edytowane przez escapers
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, escapers napisał(a):

Rzeczywiście jakaś porażka, pisze samo Ultra HD 4K i ma minimalnie lepiej niż u Ciebie:


Czyli jakiś błąd jest w oznaczeniu w TV. Już się bałem. U mnie wszystko jest w HDR a wychodzi że Ultra 4K jest bez HDR.

 

32 minuty temu, escapers napisał(a):

hociaż tutaj jest już ok, mimo że tez wyświetla Ultra HD 4K:


Faithfully Yours... u mnie 16.65 Mb/s więc spoko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie lajtowo to wygląda - marchewka bez kija. A dodatkowy slot (a tak naprawdę osobne konto) za 9,99 zł to w ogóle fajna oferta.

I tak na dobrą sprawę, koledze, który sam opłaca FHD mogę teraz zupełnie uczicwie dać dostęp do swojego planu 4K za 1/4 ceny ;).

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście w sieci już pojawiły się narzekania - że "jak opłacać dodatkowe 10zł jak mąż w delegacje jedzie, a mieszkamy razem przecież"...

Chociaż czego ja oczekuje jak niektórzy Skyshowtime za 12,50zł chcą współdzielić i szukają kogoś do "rodzinki". 

  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cennik planów Netfliksa w Polsce

plan podstawowy (29 zł) – plan zapewnia użytkownikowi dostęp do materiałów w jakości SD i możliwość oglądania treści na maksymalnie 1 ekranie jednocześnie, a filmy i seriale można pobierać na 1 telefon lub tablet, bez możliwości dodatkowego współdzielenia konta.

plan standardowy (43 zł) – plan zapewnia użytkownikowi dostęp do materiałów w jakości HD i możliwość oglądania treści na maksymalnie 2 ekranach jednocześnie, a filmy i seriale można pobierać na 2 telefony lub tablety, współdzielenie konta z maksymalnie jedną osobą za miesięczną opłatą 9,99 zł.

plan premium (60 zł) – plan zapewnia użytkownikowi dostęp do materiałów w jakości HD i 4K UHD i możliwość oglądania treści na maksymalnie 4 ekranach jednocześnie, a filmy i seriale można pobierać na 6 telefonów lub tabletów, dźwięk 3D współdzielenie konta z maksymalnie dwiema osobami za miesięczną opłatą 9,99 zł za jedno miejsce.

 

I jeszcze więcej wytycznych, które można poczytać pod linkiem

https://filmozercy.com/wpis/wspoldzielenie-konta-ze-znajomymi-to-juz-przeszlosc-netflix-wprowadza

 

Wygląda na to, że można 60zł podzielić na kolejne dwie osoby, czyli na jedną osobę 20zł + 9.99zł za dzielenie (łącznie 29.99zł) + ograniczenia (jak pod linkiem) np "dodatkowy użytkownik może korzystać z serwisu Netflix na jednym urządzeniu jednocześnie" itd

 

Edytowane przez spotify
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tym współdzieleniu cena będzie podobna do kwoty jak za jeden ekran - bodajże o jakieś 2zł niższa. Ale za to w wyższej jakości.

 

Ktoś jednak z "rodzinki" będzie musiał wypaść.... xD

 

Pytanie czy wszyscy przyjmą tę podwyżkę. Przy ostatniej kwocie 2,50zł niejeden mówił, że więcej "i tak by nie zapłacił". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Krzysiek11:)

Przecież wszystko jest wyjaśnione na stronie Netflixa podlinkowanej wcześniej:

https://about.netflix.com/pl/news/update-on-sharing-may-pl

 

"Możesz wygodnie korzystac z serwisu Netflix także poza
domem lub w podróży - na własnych urządzeniach, na
telewizorze w pokoju hotelowym lub w innym miejscu."

 

Dla każdego kto wie jak wygląda temat przydzielania IP wiadomo było, że to nie jest żaden sposób na weryfikację ;).

 

Mail jest niby wysyłany do tych co dzielą konta - ja nie dostałem ;). Opcję dodania usera natomiast mam.

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Pawel napisał(a):

Na członka rodziny wypadnie po około 26 zł. Bedzie zgodne z regulaminem. @k05 teraz będziesz spał spokojnie ? :D

Nie 26 a 29,99.  Nie będzie 15 + 9,99 tylko 20+9,99. Zmiany zmieniają zasady - nie dzielimy na 4 w przypadku abo za 60, tylko na 3 (maks 2 osoby dodatkowe). Cytat wklejony wyżej oraz link jakie są kolejne ograniczenia 

 

Edit - sorry ;) 60 + 9,99 + 9,99 / 3 = 26,66, jeśli oczywiście podziela się wszyscy na równo :)

Edytowane przez spotify
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konstruktywna krytyka jak najbardziej jest zawsze OK.

Dziś w necie czytam, jak to ludzie rezygnują z Netflixa, bo jak mają płacić legalnie to "nie ma co oglądać", ale jak okradali Netflixa to wtedy mieli co oglądać. Więc sam wiesz, że takie komenty są z d... wzięte :)

 

Cieszę się, że wreszcie coś robią w tym temacie w Polsce. Mi wystarczy jak w Podstawowy pakiecie wprowadzą Full HD, ja nie jestem z tych co na hasło 4K sikają w majty z radości. Nie muszę widzieć każdej zmarszczki aktora.

Edytowane przez muza_tv
  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, muza_tv napisał(a):

Konstruktywna krytyka jak najbardziej jest zawsze OK.

Dziś w necie czytam, jak to ludzie rezygnują z Netflixa, bo jak mają płacić legalnie to "nie ma co oglądać", ale jak okradali Netflixa to wtedy mieli co oglądać. Więc sam wiesz, że takie komenty są z d... wzięte :)

 

Cieszę się, że wreszcie coś robią w tym temacie w Polsce. Mi wystarczy jak w Podstawowy pakiecie wprowadzą Full HD, ja nie jestem z tych co na hasło 4K sikają w majty z radości. Nie muszę widzieć każdej zmarszczki aktora.

Świetnie to ująłeś. Nic dodać, nic ująć. 

Tak gadają dzisiaj, a jutro już rozpoczną poszukiwania "nowej rodzinki", bo przy tych nowych regulacjach ktoś będzie musiał z obecnej wypaść. Pewnie część zrezygnuje, bo 9,99zł. To na poranne zakupy na śniadanie więcej się wyda. 

  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już tu ktoś policzył, przy najdroższym pakiecie wyjdzie ok 26,6 zł legalnie (80 zł / 3 osoby) zamiast 15. Więc jak komuś zależy, to i nadal można kombinować, może i drożej, ale teraz bardziej legalnie. I do tego każdy ma własne konto. Od lat się dziwiłem, że ludzie dają komuś hasła do swojego konta, z danymi karty, a później zdziwieni, że ktoś im przejął konto (bo np. kuzynka miała źle zabezpieczony komp/smartfon) 😄

Edytowane przez muza_tv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...