Skocz do zawartości

tomx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

21 minut temu, shevchenko1987 napisał(a):

A pokazywanie tęczy, drag queen czy kpienie z historii i symboli religijnych było w porządku?

 

Kolenie narzucanie narracji według własnego światopoglądu, takie Babiarzowanie...

 

"Thomas Jolly, dyrektor artystyczny i pomysłodawca ceremonii pytany o kontrowersyjną scenę, która mogła kojarzyć się z obrazem "Ostatniej wieczerzy" zapewnił, że "nie była to jego inspiracja". - Myślałem, że było to dość jasne, ponieważ do stołu przybywa Dionizos. Jest on tam, bo jest bogiem święta, wina, ojcem Sekwany, bogini związanej z rzeką - tłumaczył Jolly w rozmowie z portalem BFMTV. - Pomysł polegał raczej na tym, by zrobić wielkie święto pogańskie, związane z bogami Olimpu... Olimp - olimpizm - dodał. Jak zaznacza francuska agencja AFP, w mediach społecznościowych niektórzy internauci w związku ze sceną z ceremonii wskazywali z kolei na obraz "Uczta bogów". Dzieło to, pędzla XVII-wiecznego malarza Jana Harmensza van Biljera znajduje się w muzeum w Dijon w środkowej Francji."

 

I na tym polega obiektywizm komentowania bez dezinformwoania. Mówić prawdę, odnosić się do faktów historycznych (z tym tez Babiarz też miał problem), a nie swoich twierdzeń i poglądów, szczególnie ci i kto kogo (podobno) obraża. Bo coś się tobie nie podoba. Czyli wizji własnego świata. To komentator może robić prywatnie.

 

Już nie wspomnę, że obraz to nie symbol religijny (zresztą w kulturze bardzo wykorzystywana). Ceremonia była nawiązaniem do historii Francji, a nie kpienie z niej, ale tak to jest, jak się mało zna historii danego kraju, a przy okazji chce się interpretować Lennona bardziej niż on sam siebie :)

Edytowane przez muza_tv
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że chyba włodarze TVP zastanawiają się jak wyjść z tego z twarzą, ale nie wiedzą jak, to jak potraktowano pana Babiarza to kpina, skandal, itp. Jeżeli w najbliższych dniach zostanie odesłany do kraju, po powrocie powinien "rzucić papierami" i odejść z tego "szamba". Nawet w TVP Sport widać TVP zaczyna mieszać. Ja od soboty na znak protestu bojkotuję oglądanie IO w TVP (MAX nie posiadam) i śledzę Igrzyska głównie na forum.tylkoigrzyska

 

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, dvbtowiec napisał(a):

No z takim nastawieniem to sobie nie pogadamy. To może obraźmy wszystkich wokół i nie przejmujmy się tym, bo co nam dobre relacje z innymi ;) 

 

Nie chodzi o to żeby się obrażać na innych, ale żeby mieć swoje zdanie, a nie robić to co Ci nakazują nam inni. Przy okazji obie strony powinny się szanować, a nie im wolno wszystko, a nam nic, bo mamy tylko słuchać i twoje podejście do tematu jest dla nich idealne. 

Edytowane przez shevchenko1987
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@szwarckopf Jak znajdziesz jakieś wiarygodne źródło to wklej linka. Swoją drogą działanie tego gościa (też otyłego) to jest jedna wielka dezinformacja, nawet  jeśli chodzi o jego życie prywatne i wielkie "niewrócenie", gdy stał się pupilkiem TVPiS. Wcześniej fajnie wyglądał w tych swoich skórzanych uniformach z łańcuchami w gejowskich klubach. Po bożemu, ale na ceremonii otwarcia raczej czułbyś zgorszenie widząc jego stroje. Ale lajki muszą się zgadzać, fun prawicowej strony też, ale luzik, nikt nie zabroni ci wierzyć w jego wizję świata :D

 

I na tym polega dezinformacja w social mediach. Ja twierdzę, że jest zielone, ty że białe. I nagle znajdujesz jakiś anonimowy twit, który ma podtrzymać twoją tezę. Ale nadal nie sprawdziłeś SAM czy to prawda, tylko ktoś tobie powiedział, a jemu ktoś inny napisał... A ty łykasz jak pelikan. :D

 

Edytowane przez muza_tv
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, shevchenko1987 napisał(a):

Nie chodzi o to żeby się obrażać na innych, ale żeby mieć swoje zdanie, a nie robić to co Ci nakazują nam inni.

Sport ma łączyć, a nie dzielić. Ceremonia otwarcia, to nie lekcja języka polskiego gdzie interpretuje się słowa utworów. Tak na logikę co ta uwaga miała wnieść do tematu? Jak widać wyłącznie podzieliła. O to chodziło? No to pogratulować komentatorowi sportowemu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, _Artek_ napisał(a):

W ogóle mam wrażenie że po raz pierwszy obsada komentatorska Eurosportu pod względem merytorycznym zdecydowanie wygrywa z tą od TVP.

Przyznam się, że siatkówkę męską, właśnie z racji obsady komentatorskiej, oglądam w Eurosporcie, bo TVP zdecydowała, żeby na mecze kadry Grbica dawać Dębowskiego. A o ile jego też nawet lubię i wciąż uważam że złoty bieg Zbigniewa Bródki w Soczi w 2014 oraz mecz siatkarzy z Niemcami w 2016 (ten dramatyczny tie-break), albo spotkania piłki ręcznej wychodziły mu świetnie, tak od jakiegoś czasu wpada on w dość irytującą momentami manierę snucia opowieści "obok meczu" w trakcie rozgrywki. Pamiętam, że kiedyś mu się zdarzyło, i to nie na początku pierwszego seta, a już w trakcie bodajże drugiego albo trzeciego, chyba na Lidze Narodów, że przegadał bodajże 4 akcje, bo sobie wspominał jakieś mecze sprzed 25 lat. Dlatego właśnie wybieram przy męskiej duet Swędrowski/Drzyzga, bo tam faktycznie panowie mówią o meczu, a ciekawostki przemycają wtedy, gdy nie wpływa to negatywnie na odbiór widowiska.

 

Z kolei wczorajszy mecz pań z Japonią oglądałem w TVP, bo mam też wrażenie, że Laskowski lepiej żeńską kadrę czuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kirk ja tak samo w przypadku męskiej siatkówki oglądam zawsze z komentarzem Swędrowskiego i Drzyzgi. Wczoraj natomiast o ile Swędrowski na meczu Pań dawał radę tak Skowrońska była mega męcząca. 

Edytowane przez shevchenko1987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Kirk napisał(a):

Przyznam się, że siatkówkę męską, właśnie z racji obsady komentatorskiej, oglądam w Eurosporcie, bo TVP zdecydowała, żeby na mecze kadry Grbica dawać Dębowskiego.

Z tego co widziałem to dwa następne mecze męskie skomentuje Jacek Laskowski :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Pana Przemysława, to tak właśnie kończy się łączenie sportu z polityką, miał trochę pecha że organizatorzy ceremonii wybrali właśnie tę piosenkę niejako "prowokując " komentatora do swoistego "wytrysku intelektu" połączonego ze zwymiotowaniem własnych przekonań politycznych:D,

Pan Przemysław  ma naprawdę ogromną wiedzę jeśli chodzi o pływanie czy lekkoatletykę tyle tylko że ja jako widz nie chce znać preferencji politycznych ani komentatora sportowego ani sportowca, chce się cieszyć igrzyskami a nie dowiadywać się czy zdobywczyni srebrnego medalu popiera konfederację, pis, trzecią drogę czy lewicę.tak samo jak nie interesują mnie przekonania polityczne Pana Tomasza Zubilewicza kiedy oglądam prognozę pogody.

Bardzo lubiłem Pana Tomka Smokowskiego i Mateusza Borka bo uważam że są dobrzy w tym co robią....  ale po tej całej aferze w KS lubię ich trochę mniej.......

Stanowskiego też już lubię mniej bo niechcący za bardzo "pochylił się w prawo" ale szanuje go za to że  zrobił to w ramach własnego kanału "ogólnotematycznego"  nie mieszając polityki ze sportem.

Jeśli Panu Przemkowi znudziło. się komentowanie sportu zdaje się że już dostał być może niezbyt otwartą i bezpośrednią ale jednak propozycje dołączenia do Kanału Zero, może warto z niej skorzystać :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda by go było żeby przeszedł do tego serwisu pokroju Pudelka. Wielu z Was czepia się Pana Babiarza tak samo jak Szapkowskiego czy wcześniej Szaranowicza, a kompletnie nie doceniacie tego jaką oni mają ogromną wiedzę i doświadczenie w zakresie sportu. Potrafią / potrafili przy tym budować emocje przed telewizorem, a o to właśnie chodzi w tym zawodzie. Dzisiaj tak łatwo jest kogoś skreślić po jednym zdarzeniu czy pomyłce. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dvbtowiec napisał(a):

opisują to w krytycznym tonie media zagraniczne.

Może miejmy swoje przekonania i opinie? Tak jak rozumiem Twoje tłumaczenie czemu popierasz zawieszenie Babiarza tak argument o opiniach zagranicznym mediów jest w moim odczuciu totalną głupotą. To nie jest żaden wyznacznik. 

 

Edytowane przez Kirk
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mingo Ja już napisałem sport ma łączyć a nie dzielić. Jeśli komentarz dzieli, to należy to jednak przemyśleć

 

Na pocieszenie zmartwionych sytuacją Babiarza. 
Komentator Eurosport także usunięty z komentowania igrzysk za wg oceny niektórych seksistowski żart na temat zawodniczek.

https://przegladsportowy.onet.pl/igrzyska-olimpijskie/paryz-2024/juz-nie-tylko-babiarz-kolejny-komentator-usuniety-z-igrzysk-w-paryzu-wynos-sie-z/v1lccf3

Cytat

Na oświadczenie stacji zatrudniającej Ballarda nie trzeba było długo czekać. "Podczas fragmentu relacji Eurosportu, Bob Ballard popełnił niewłaściwy komentarz. Dlatego został usunięty z naszego składu komentatorskiego z natychmiastowym efektem" – czytamy w oficjalnym komunikacie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, dvbtowiec napisał(a):

Ja już napisałem sport ma łączyć a nie dzielić. Jeśli komentarz dzieli, to należy to jednak przemyśleć

 

Dlatego napisałem, że rozumiem Twoją argumentację, odniosłem się tylko do słowach o mediach zagranicznych, które wg mnie nie powinny być wyznacznikiem. Oczywiście można polegać na opinii autorytetów ale same media już dawno straciły taki status. Czy to polskie czy zagraniczne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, dvbtowiec napisał(a):

@mingo Ja już napisałem sport ma łączyć a nie dzielić. Jeśli komentarz dzieli, to należy to jednak przemyśleć

 

Na pocieszenie zmartwionych sytuacją Babiarza. 
Komentator Eurosport także usunięty z komentowania igrzysk za wg oceny niektórych seksistowski żart na temat zawodniczek.

https://przegladsportowy.onet.pl/igrzyska-olimpijskie/paryz-2024/juz-nie-tylko-babiarz-kolejny-komentator-usuniety-z-igrzysk-w-paryzu-wynos-sie-z/v1lccf3

 

 

Jeszcze większy poziom żenady niż u nas. Przez popieranie takich akcji za chwilę wszystkim z nas nie będzie wolno niczego powiedzieć. 

 

Co tam było obraźliwego? 

Edytowane przez shevchenko1987
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, _Artek_ napisał(a):

W ogóle mam wrażenie że po raz pierwszy obsada komentatorska Eurosportu pod względem merytorycznym zdecydowanie wygrywa z tą od TVP.

I tak i nie. Wczorajsze kajaki górskie lepiej komentowano na TVP. Był tam jakiś były zawodnik, nie wiem czy nawet nie medalista olimpijski. I to robiło różnicę. Zna środowisko, zna specyfikę dyscypliny. Na Eurosporcie komentował Błachut i komentował poprawnie ale podając tylko "suche" dane ze statystyk. Bo raczej aż tak dobrze nie siedzi w tej dyscyplinie. I tak powinno wyglądać jak na TVP komentowanie. Komentator plus były zawodnik. Niestety ale Eurosport bardzo często oszczędza i daje tylko jedną osobę do komentowania.

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kajakarstwo komentowali Sławomir Kwiatkowski i Józef Dyda, były zawodnik, choć na igrzyskach nie był, ale swoje w kajakach spędził. Istotnie ich komentarz był bardziej barwny, bo Błachut szedł właśnie w statystyki. Choć z drugiej strony pamiętam, jak Błachutowi w Tokio przy wioślarstwie dali partnerkę, która przez cały wyścig potrafiła tylko krzyczeć "dawaj, dawaj!". Natomiast jak porównałem komentarze TVP (widziany na żywo) oraz Eurosportu (już z odtworzenia) wczorajszego medalowego występu, to duet Kwiatkowski/Dyda sobie lepiej poradził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...