Skocz do zawartości

tomx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja nic nie wiem, ale chyba TVP dostaje już "gotowce" od UEFY i je emituje.

Studio przed meczem? Jak dla mnie nie musi być wcale, ale jak już ma być, to chociaż z sensem o meczu.

No to dzisiaj finał. Ciekawe, co padnie na koniec poza podziękowaniami za sezon. Czy zaproszą na transmisje w kolejnym sezonie?

Aha - Niech Szpakowski nie zagłuszy hymnu, tak jak ostatnio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu podziękują za spędzony wieczór i do widzenia. Być może zaproszą widzów do śledzenia meczów na antenie TVP: Copa America, mecz kadry czy najbliższy mecz towarzyski Niemcy- USA. LM przynajmniej na trzy lata nie będzie, takie życie- trzeba będzie sobie radzić inaczej. Przynajmniej ja przez ostatnie dwa sezony oglądałem LM bez TVP,a drogą internetową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co mieli stype zorganizować? Ludziee...

 

A co do "Marszczerano" - tutaj akurat Szpakowskiego będę bronić. Ważne, że trzyma się jednej wersji, która jakoś strasznie błędna nie jest.

Natomiast reszta...jeśli internet nie kłamie.....aż nie wiem co powiedzieć na teksty typu "Lichtensztajn" "nie strzelili żadnej głowy bramką" itp itd. Żenada. Zdarzają się przejezyczenia, ale z tego co słyszę od znajomych to w tym meczu Szpakowski przekroczył samego siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nigdy nie chwali się utratą praw.Co do przejęzyczeń- jeden się uśmiechnie, się zaśmieję, inny zrobi nagonkę, zależy od nastawienia.

Jeśli przedłużyli by prawa do Pucharu Hiszpanii, utrzymali kanały klubowe to piłki nożnej w TVP nie jest tak mało. Aktualnie nadają także mecze MŚ do lat 20 i Mundial Kobiet .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Całą resztą gardzę.

Tu jednak chciałbym chyba słowo wyjaśnienia. Pogarda- straszne, negatywne uczucie. Są lepsi, gorsze osoby w każdym zawodzie np. w budowlance, malarz, szewc. Czy tymi gorszymi w mojej ocenie mam od razu gardzić?? Wydaje mi się to przesadą, sport raczej powinien budzić pozytywne emocje. A Szpakowski swoimi błędami, lapsusami czy inni nie robią takiej krzywdy jak np. osoby piorące nam mózg zajmujące się publicystyką polityczną czy Ci, którzy szykują dzienniki TV.

@wislok - a gdyby ten budowlaniec wybudowałby dom, którego dach zawaliłby Ci się na głowę dalej byłbyś taki tolerancyjny? 8)

 

Ja nie tyle krytykuję osoby co ich podejście do pracy. Ja do ludzi z TVP naprawdę nic nie mam, moja krytyka wymierzona w nich to nic osobistego, z perspektywy telewidza do wielu czuję nawet dużą sympatię, choćby do Darka Szpakowskiego, do którego mam ogromny sentyment, bo to właśnie na jego komentarzu się niejako wychowałem. Nie raz i nie dwa wspominałem na tym forum z łezką w oku jego komentatorskie wyczyny z ubiegłego wieku.

 

Niestety utarte komentatorskie powiedzonko "być jak wino" Darka nie dotyczy. Oczywiście jego komentarz nie robi nikomu krzywdy, jego praca nie wpływa na zdrowie i życie milionów obywateli. Nie jest też tak odpowiedzialna jak zawód lekarza czy policjanta, ale to naprawdę nie jest żadna wymówka.

 

Zrozumiałbym jeszcze gdyby Szpaku & company byli zatrudnieni w prywatnej telewizji typu Polsat. Pieniądze Solorza - jego sprawa. Tylko, że Darek i jego koledzy są pracownikami TVP. Pracownikami telewizji publicznej. Telewizji z największym zasięgiem. Telewizji, która płaci im pieniądze z abonamentów płaconych przez telewidzów - obywateli RP. Skoro więc my im płacimy oczekujemy od nich szacunku do swojej pracy i szacunku do nas - milionów telewidzów. Tyle.

 

Jak Artek108 słusznie kiedyś zauważył - setki młodych ludzi marzy o takiej robocie. Zawsze kiedy słucham nieprzygotowanego komentatora myślę sobie właśnie o tych ludziach. Co musi sobie czuć taki młody adept sztuki komentatorskiej, pasjonat z krwi i kości, komentator z powołania, dorabiający sobie w jakimś parszywym radiu internetowym, który potem słucha komentatorskich kompromitacji starszego kolegi po fachu na oczach milionów telewidzów. Ten młody adept, na dorobku dostaje jakieś ochłapy za rzetelnie wypełniony obowiązek, a obowiązków ma pewnie bez liku. Dario dla odmiany traktuję swoją robotę całkowicie wybiórczo za co w nagrodę łapie bilety do Barcelony, Rio czy Paryża + pewnie niezłą sumę wpisaną w kontrakcie. Pisząc wcześniej "telewizja nas wszystkich" piłem do tego, że tak naprawdę TVP nie jest telewizją nas wszystkich. To telewizja wąskiego grona osób, gdzie trudno się zatrudnić i jeszcze trudniej wybić (znam to z autopsji, bo ja również mam znajomych tu i ówdzie oraz własnych obserwacji - nie od wczoraj oglądam TVP), gdzie prawdziwych dziennikarzy jest mniej od tych farbowanych-pozorowanych.

 

Wracając do meritum. Ja rozumiem, starość, rutynę, chwile słabości, zapomnienia, słabsze pojedyncze występy komentatorskie, słabiej prowadzone programy publicystyczne :arrow: w końcu komentator też człowiek. Rozsądny telewidz w takich momentach powinien wykazać się wyrozumiałością. Tyle, że w przypadku Szpakowskiego nie jest to raz czy dwa... tylko jakaś zawodowa recydywa. Robi to nagminnie, nie od tygodni, miesięcy tylko lat. Jego dziennikarskich i komentatorskich grzeszków człowiek nie jest w stanie wszystkich zliczyć. Tym największym jest chyba brak rzetelności dziennikarskiej.

 

Weźmy nawet wczorajszy finał. Szpakowski razem z Żewłakowem podsumowując występ Juventusu byli wielce zaskoczeni, że mistrz Włoch potrafił grać ofensywnie, konstruować akcje, atakować :roll: Ręce opadają jak się takie wywody słyszy. Te kilka wypowiedzianych słów są dla mnie świadectwem tego, że tych dwóch komentatorów Wielkiego Finału Ligi Mistrzów było nieprzygotowanych do swoich zajęć, że tych dwóch żałosnych komentatorów miało czelność pojechać za nasze pieniądze do Berlina, spędzić tam miło czas, porobić selfie, dobrze zjeść, zgarnąć swoją pensję i jeszcze śmiać się nam prosto w twarz, a nawet [beep] na nas. Na miliony Polaków.

 

Pomijam już tradycyjne lapsusy typu: Stephana "Lichtensztajna AKA Lichtensztajnena", bo do tego chyba zdążyliśmy już przywyknąć. Nie jest to nic nowego. Typowe standardy TVP wprowadzone przez pierwszego komentatora RP :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to ilu takich młodych ludzi jest! Znam kilka nazwisk z dwóch internetowych radio, które mogłyby z miejsca zastąpić niektórych nieudaczników w telewizji. Niektórzy już zdążyli gdzieś się załapać, ale bardzo często jest to gdzieś zaczynanie od pisania newsów na stronie, później montowanie materiałów i ogółem takie [beep]oly. Jak się chce wejść w dziennikarstwo, pilecam zdobyć doświadczenie w lokalnych mediach czy gdzieś w internecie, a później nc+ lub ewentualnie Polsat. Tam przyjmują młodych, dają szansę. Natomiast w TVP najgorsze jest to, że tam siedzą stare pryki, zarabiają kokosy i nie chcą opuścić stolka. Myślę, że to jest główny powód krytyki na TVP. I tak jak Project_Alf zauważył, większość dziennikarzy tej telewizji (Jasina, Jonca, Jóźwik, Szaranowicz, Szpakowski) popełnia te same błędy REGULARNIE. Powoli zaczynam odnosić wrażenie, że taki Szpakowski też chce mieć swój anty-fanpage, jak Wojtek Michałowicz, którego akurat bardzo szanuje i jego błędy są troszkę innego wymiaru, bo on komentuje 4 mecze w tygodniu, wprowadza super atmosfere, a błędu są raczej drobnostkowe....

 

Swoją drogą, zastanawiam się kiedy taki Szpakowski odejdzie. Albo Szaranowicz. Nie zdziwie się, że będą tam aż do śmierci. Tylko ciekawe co, a właściwie kro będzie potem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafił się Darkowi słabszy dzień i zaraz mamy hejt. Ja go będę bronił bo w tym roku miał kilka świetnych meczów, na poziomie wyższym niż Twaro i Wolski - pisałem o tym kiedyś post, także żeby nie było. Finał CL to najważniejszy mecz w Europie, mecz dla dziennikarza doświadczonego i znanego przez kibiców, więc TVP nie może dać skomentować finału dziennikarzowi z 2 rzędu.

 

P.S.

W ZDF mecz komentował Béla Réthy - 5 lat młodszy od Szpakowskiego

W ITV Clive Tyldesley - 3 lata młodszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Laskowski jest lepszy, przynajmniej w mojej opinii ;)

Poza tym ile tych finałów skomentował, myślę, że mógłby powoli ustępować. Chociaż faktycznie, oprócz Laskowskiego to nikt inny na finał by się nie nadawał. Może Iwański, on z każdym sezonem radzi sobie coraz lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafił się Darkowi słabszy dzień i zaraz mamy hejt. Ja go będę bronił bo w tym roku miał kilka świetnych meczów, na poziomie wyższym niż Twaro i Wolski - pisałem o tym kiedyś post, także żeby nie było. Finał CL to najważniejszy mecz w Europie, mecz dla dziennikarza doświadczonego i znanego przez kibiców, więc TVP nie może dać skomentować finału dziennikarzowi z 2 rzędu.

 

P.S.

W ZDF mecz komentował Béla Réthy - 5 lat młodszy od Szpakowskiego

W ITV Clive Tyldesley - 3 lata młodszy

 

hahahhaha :lol2:

 

Pokaż mi ten mecz w takim razie bo wywaliłem się na plecy jak to przeczytałem. TOTALNA ABSTRAKCJA nie trzymająca się kupy wcale.

 

Poziom Twaro jest dla Szpaka nieosiągalny!!

 

Widzę, że o wczorajszym mezcu już wszystko napisaliście. Potwierdziło się, że TVP może zmienić nazwę na TV Barca. Jednostronny komentarz szło wyczuć. Mówię tu o sytuacji z ręką i Żewłakow oczywiście " karny, karny!!! " A ręka tak przypadkowa, że byłem zażenowany. Ale oczywiście przy faulu na Pogbie gdzie był karny jak nic ów Żewłakow i Szpaku nawet cienia wątpliwości nie mieli, że karnego nie ma mimo iż Dani Alves ściągał go ręką trzymając ją na plecach Francuza... A to podsumowanie, o którym wspomniał @Project_ALF to była także farsa.

 

Do tego "Liechtensztajna" dorzuciłbym jeszcze "MoraTTa" (gdzie on tam dwa T widział ?! :roll: ), sędziego nazwisko kilka razy przekręcił mówiąc "Czakar" i było widać brak przygotowania merytorycznego. Na zmianę wchodził Pereyra, a Szpaku jedynie co powiedział to że zagrał w iluś tam meczach i ma 24 lata... Nie znał charakterystyki gościa nawet! Nie zbudował emocji mówiąc np "Pereyra to wyśmienity drybler o nienagannej technice, jego zmiany w tym sezonie wprowadzały wiele szumu w grze gdy Starej Damie nie szło, czy pokaże swoją próbkę talentu?". Ale to było z braku wiedzy, w ogóle się pewnie zdziwił, że ktoś taki wchodzi na zmianę bo on przecież go nie zna...

 

Przez brak internetu w dniu wczorajszym byłem skazany na tę farsę w studio i nie obejrzałem niestety prawdziwych analiz po meczu w C+ :( jednym słowem BEZNADZIEJA! Bo studyjko po finale w TVP zanim się zaczęło już się skończyło. Dobrze, że chociaż wręczenie pucharu pokazali!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja opinia jest podobna co użytkownika @olis, że Twarowski to nie jest taki wspaniały komentator. To, że podniecają się nim gimbusy, bo strzela statystykami i różnymi głupotami naokoło meczu to już ich sprawa. Często potrafi przegadać fajną akcję, a to jest karygodne, a Szpakowski ze swoimi pomyłkami i przejęzyczeniami nadal potrafi stworzyć atmosferę meczu cały czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafił się Darkowi słabszy dzień i zaraz mamy hejt. Ja go będę bronił bo w tym roku miał kilka świetnych meczów, na poziomie wyższym niż Twaro i Wolski

 

Wymień tych kilka świetnych meczów, bo może je przegapiłem. No litości, Twarowski i Wolski to jedni z najlepszych komentatorów piłkarskich w Polsce. Szpakowski ze swoimi notorycznymi pomyłkami nie może się z nimi równać w tym momencie ich karier.

Zgadzam się, że Szpakowski potrafi stworzyć klimat meczu jak mało kto ale nie w europejskiej piłce klubowej. Gdy gra reprezentacja Polski to Pan Dariusz jest świetny, wtedy czuć emocje ale wczoraj to on przekręcaniem nazwisk irytował mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Całą resztą gardzę.

Tu jednak chciałbym chyba słowo wyjaśnienia. Pogarda- straszne, negatywne uczucie. Są lepsi, gorsze osoby w każdym zawodzie np. w budowlance, malarz, szewc. Czy tymi gorszymi w mojej ocenie mam od razu gardzić?? Wydaje mi się to przesadą, sport raczej powinien budzić pozytywne emocje. A Szpakowski swoimi błędami, lapsusami czy inni nie robią takiej krzywdy jak np. osoby piorące nam mózg zajmujące się publicystyką polityczną czy Ci, którzy szykują dzienniki TV.

@wislok - a gdyby ten budowlaniec wybudowałby dom, którego dach zawaliłby Ci się na głowę dalej byłbyś taki tolerancyjny? 8)

 

Ja nie tyle krytykuję osoby co ich podejście do pracy. Ja do ludzi z TVP naprawdę nic nie mam, moja krytyka wymierzona w nich to nic osobistego, z perspektywy telewidza do wielu czuję nawet dużą sympatię, choćby do Darka Szpakowskiego, do którego mam ogromny sentyment, bo to właśnie na jego komentarzu się niejako wychowałem. Nie raz i nie dwa wspominałem na tym forum z łezką w oku jego komentatorskie wyczyny z ubiegłego wieku.

 

Niestety utarte komentatorskie powiedzonko "być jak wino" Darka nie dotyczy. Oczywiście jego komentarz nie robi nikomu krzywdy, jego praca nie wpływa na zdrowie i życie milionów obywateli. Nie jest też tak odpowiedzialna jak zawód lekarza czy policjanta, ale to naprawdę nie jest żadna wymówka.

 

Zrozumiałbym jeszcze gdyby Szpaku & company byli zatrudnieni w prywatnej telewizji typu Polsat. Pieniądze Solorza - jego sprawa. Tylko, że Darek i jego koledzy są pracownikami TVP. Pracownikami telewizji publicznej. Telewizji z największym zasięgiem. Telewizji, która płaci im pieniądze z abonamentów płaconych przez telewidzów - obywateli RP. Skoro więc my im płacimy oczekujemy od nich szacunku do swojej pracy i szacunku do nas - milionów telewidzów. Tyle.

 

Jak Artek108 słusznie kiedyś zauważył - setki młodych ludzi marzy o takiej robocie. Zawsze kiedy słucham nieprzygotowanego komentatora myślę sobie właśnie o tych ludziach. Co musi sobie czuć taki młody adept sztuki komentatorskiej, pasjonat z krwi i kości, komentator z powołania, dorabiający sobie w jakimś parszywym radiu internetowym, który potem słucha komentatorskich kompromitacji starszego kolegi po fachu na oczach milionów telewidzów. Ten młody adept, na dorobku dostaje jakieś ochłapy za rzetelnie wypełniony obowiązek, a obowiązków ma pewnie bez liku. Dario dla odmiany traktuję swoją robotę całkowicie wybiórczo za co w nagrodę łapie bilety do Barcelony, Rio czy Paryża + pewnie niezłą sumę wpisaną w kontrakcie. Pisząc wcześniej "telewizja nas wszystkich" piłem do tego, że tak naprawdę TVP nie jest telewizją nas wszystkich. To telewizja wąskiego grona osób, gdzie trudno się zatrudnić i jeszcze trudniej wybić (znam to z autopsji, bo ja również mam znajomych tu i ówdzie oraz własnych obserwacji - nie od wczoraj oglądam TVP), gdzie prawdziwych dziennikarzy jest mniej od tych farbowanych-pozorowanych.

 

Wracając do meritum. Ja rozumiem, starość, rutynę, chwile słabości, zapomnienia, słabsze pojedyncze występy komentatorskie, słabiej prowadzone programy publicystyczne :arrow: w końcu komentator też człowiek. Rozsądny telewidz w takich momentach powinien wykazać się wyrozumiałością. Tyle, że w przypadku Szpakowskiego nie jest to raz czy dwa... tylko jakaś zawodowa recydywa. Robi to nagminnie, nie od tygodni, miesięcy tylko lat. Jego dziennikarskich i komentatorskich grzeszków człowiek nie jest w stanie wszystkich zliczyć. Tym największym jest chyba brak rzetelności dziennikarskiej.

 

Weźmy nawet wczorajszy finał. Szpakowski razem z Żewłakowem podsumowując występ Juventusu byli wielce zaskoczeni, że mistrz Włoch potrafił grać ofensywnie, konstruować akcje, atakować :roll: Ręce opadają jak się takie wywody słyszy. Te kilka wypowiedzianych słów są dla mnie świadectwem tego, że tych dwóch komentatorów Wielkiego Finału Ligi Mistrzów było nieprzygotowanych do swoich zajęć, że tych dwóch żałosnych komentatorów miało czelność pojechać za nasze pieniądze do Berlina, spędzić tam miło czas, porobić selfie, dobrze zjeść, zgarnąć swoją pensję i jeszcze śmiać się nam prosto w twarz, a nawet [beep] na nas. Na miliony Polaków.

 

Pomijam już tradycyjne lapsusy typu: Stephana "Lichtensztajna AKA Lichtensztajnena", bo do tego chyba zdążyliśmy już przywyknąć. Nie jest to nic nowego. Typowe standardy TVP wprowadzone przez pierwszego komentatora RP :lol:

Rozumiem,że na pytanie o budowlańca sam sobie odpowiedziałeś tym fragmentem

Oczywiście jego komentarz nie robi nikomu krzywdy, jego praca nie wpływa na zdrowie i życie milionów obywateli.

Symptomatyczne jest,że pisałem o całej redakcji,a skupiłeś się tylko na Szpakowskim. Przypomnę sam swoje słowa

Tak jak mówi ALF tu trzeba by zrobić rewolucję, de fakto zwolnić obecny skład i zupełnie nową ekipę stworzyć.
To podtrzymuję,że przydała by się nowa krew w TVP, bardzo ciekawa była ekipa Orange Sport itd. Dla mnie naturalne jest,że na starość zwycięża rutyna, człowiek być może nie jest tak bystry, nie ma już sił ogarnąć tak wszystkiego, dlatego wymiana jest potrzebna. Chciał to poniekąd przeprowadzić Basałaj, ale niestety odsunięcie Szpakowskiego temu nie służyło, bo ono było tylko po to by pan Basałaj mógł komentować, a osoby, które sprowadził czyli Iwański i Jasina to niestety,ale oni nie są najlepsi,a Macieja to bym w pierwszej kolejności wywalił gdyby miał taką możliwość. Piszesz - komentarz był barceloński,a ja odniosłem inne wrażenie. Szpakowski starał się utrzymywać Juve w meczu, doceniać ich wysiłek i dobre spotkanie. Ty mówisz byli zaskoczeni- to oni wiedzą czy byli, ja ich słowa odebrałem inaczej.Taki Iwański pewnie w 4 minucie zakończył by mecz ogłaszając triumf wspaniałej Barcelony.

Telewizja nas wszystkich- nigdy nie była nią, to telewizja rządowa od zawsze, a ludzie mają moralne prawo krytykować jeśli płacą. Płaci tylko 30%, dlatego też wygląda to jak wygląda- skoro się pytasz - dlaczego się skundliła, to jest jedna z przyczyn - teraz trwa gonitwa o wpływy reklamowe i komercja- reklamy przy finale Ligi Mistrzów były najdroższe obok M Jak Miłość, więc priorytetem była ich emisja,a nie zrobienie porządnego studia.

Młodzi, młodzi- mają tak ciężko jak w innych zawodach - liczących się TV jest kilka,a i liczba miejsc mocno ograniczona. Trzeba sobie radzić. Cenię sobie inicjatywy jak TSG FM czy portal Weszło. com - potrafili stworzyć coś własnego i być niezależnym. Nie traktuję tego jako czegoś parszywego.

Patrząc na to jednak inaczej - takiemu Szpakowskiemu w czasach jednego radia i jednej TV było jeszcze ciężej niż obecnie młodym, więc też swego czasu musiał się wybić i jednak czymś zdobyć uznanie tych, których powszechnie się ceni Tuszyńskiego,śp. Tomaszewskiego etc. więc na swoją pozycję też zapracował i teraz zbiera z tego tytułu profity. Taka widać jest kolej i nie dotyczy to tylko Szpakowskiego. Wspominałeś coś kiedyś o Borku i "stadionach Juve".

No i zdecyduj się czy nimi gardzisz, czy czujesz do nich sympatię?? Bo dla mnie się to kłóci.

 

Olek wiadomo- mecz o 3 miejsce i finał będą w TVP1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...