Skocz do zawartości

tomx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@kisiel95 mecze na tiktok'u? Raczej wątpię żeby dało się wstawić 45 min filmik na ten serwis, już nie wspominając o tym że oglądanie panoramicznego obrazu w pionie nie było by dobrym pomysłem

Bardziej podejrzewałbym jakieś kulisy z "budki komentatorskiej", studia lub inne materiały z terenu - może jakieś ciekawe fragmenty z wywiadów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bundesliga już testowała nagrywanie meczów w formacie 9:16
Źródło: https://hdtvpolska.com/bundesliga-mecze-nagrane-pionowy-format-obrazu/

 

Nie mam TikToka, więc średnio się orientuję, ale wygooglowałem, jakie są warunki prowadzenia transmisji live i nie znalazłem nic o ograniczeniu długości. Jest tylko tyle, że trzeba mieć ukończone 16 lat i ponad 1000 obserwujących. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma chyba obecnie ograniczenia długości w LIVE (filmy to co innego), kiedyś był jedynie trend, że nie może trwać transmisja dłużej niż 45 minut (tak TikTok jedynie radzi). Poza tym widzę potencjał w takim nadawaniu, jak to Eurowizja zrobiła (live koncertowy na małym 16:9 + drugi ekran z backstage też na mały 16:9).

 

Jakby TVP Sport zrobiło jeden ekran na boisko, drugi na komentatorów i do tego na dole wynik (albo lekko na górze wynik, ale nie tak jak jest w TV))/statystyki... (nawet można obrabiać live poza telefonem za pomocą niektórych serwerów). Kto wie mogłoby się to sprawdzić.

 

Aha, dla mnie 9:16 jest bez sensu (z prostego powodu, czat wchodzi na kluczowe elementy), wolę 2 lub jedno małe 16:9 (główne wyżej, w ostateczności jakbym gdzieś był poza domem + jakaś interakcja).

Spojrzałem na TikToka TVP Sport, na razie słabo to idzie.

Edytowane przez kisiel95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Tomo21 napisał:

No ale nie, lepiej zdublować transmisję nie wiadomo po kiego grzyba

Ta tradycja sięga roku pańskiego 2006 roku.

Dla oglądalności, bo w niektórych kablówkach TVP Sport może być w wyższych pakietach.

Więcej osób włączy pozycje 1 niż 32 w naziemnej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tomo21 napisał:

To swoją drogą. Skoro w TVP 1 czy 2 leci mecz reprezentacji to można  by spokojnie w TVP Sport dać baraż Kosatryka - Nowa Zelandia. No ale nie, lepiej zdublować transmisję nie wiadomo po kiego grzyba. 

Dokładnie, lepsza kopia tego samego, ale tak działa telewizja, niestety.

@Tomo21 na Prezesa TVP. Chciałbym wreszcie by się coś zmieniło, znikły, by kopie. 

Edytowane przez pasjonat
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Mateusz2006 napisał:

Raczej seniorzy się nie bawią w liste kanałów i mają wedle LCN.

Ależ bawią się, tylko nie robią tego sami, a układa im to ktoś z rodziny lub znajomy wg ich życzeń :)

Nie znam seniora który zostawiłby listę wg LCN, każdy chce tak jak jest przyzwyczajony.

Co do dublowania także uważam że to nie ma najmniejszego sensu, aby dwie anteny o tym samym zasięgu emitowały to samo.

Zatem czas skończyć z tą tradycją, w 2006 roku TVP Sport był kodowany, mamy rok 2022.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że Seniorzy sobie układają jak chcą tzn. rodzina im robi... sam sobie układam listę jak chcę bo tak wygodniej (czym wyżej był częściej coś oglądam).

Dublowanie ma sens gdy dany MUX ma inny zasięg ale dubel w obrębie MUX 3 jest bez sensu, zwłaszcza że TVP 1 TVP Sport jest nadawany w HD.

Edytowane przez Zeusek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego, że w TVP Sport jest studio lepsze. Ja też oglądałem na TVP Sport, właśnie z tego względu. Ale gdyby dali w TVP 1 wszystko, łącznie z pełnym studiem, to cała ta oglądalność przeszłaby na TVP 1. A w TVP Sport spokojnie można by wtedy dać ten drugi mecz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...