Skocz do zawartości

tomx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Swoją drogą studio TVP i tak jest dużo lepsze niż się spodziewałem. Co prawda "stolik starszyzny" jak zwykłem do nazywać nadal jest na poziomie bardzo słabym, ale na całe szczęście pojawiają się goście, którzy rzeczywiście mają coś do powiedzenia. Mierzejewski, Rabij, nowi ludzie z weszło jak chociażby Kotleszka czy Sadomski dość solidnie podnoszą poziom rozmowy. Gdyby studio budować jedynie na takich gościach to wyszłoby z tego coś bardzo przyjemnego w odbiorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarówno w TVP 1/2 jak i TVP Sport jest dużo reklam, a studia są dość krótkie i właściwie te 8 osób nie za bardzo ma możliwość się wypowiedzenia. Natomiast oglądałem dziś program o 12.10 Dzień na Mundialu i on mi odpowiada- podsumowanie dnia, zapowiedzi, materiały wprowadzające. Także te poranne studia obszerne. Jednak większość ogląda przy meczach jednak i tu powinny być dłuższe skoro zaprasza się aż tyle osób.

jw.

 

Niepotrzebnie idą w ilość, tym bardziej, że jak się okazuje mają ekspertów na wysokim poziomie jak np. Rabij. Tego gościa zawsze jest miło posłuchać. Zwłaszcza jak gasi w studiu nieprzygotowanych mądrali. 

 

Ogólnie to sytuacja przedstawia się tak, że przeważająca większość gości / ekspertów w studiu jest daremna. Nie rozumiem np. co tam robi Rząsa? On tylko się głupio uśmiecha i nie ma nic ciekawego do powiedzenia. Na dodatek nie zna geografii (pozdro dla kumatych). Zresztą zauważyłem, że tu sporo osób nie zna geografii, bo już kilka razy usłyszałem jakieś idiotyzmy w tej dziedzinie... innymi słowy eksperci TVP ogłupiają telewidzów. Myślę, że TVP przed wejściem do studia powinna wrzucać ostrzeżenie dla rodziców o bardzo niskiej wartości edukacyjnej programu. Nie żartuję... dzieci w pewnym wieku mają umysł jak gąbka i jak im zostanie, że Meksyk leży w Ameryce Południowej...

 

240px-Mexico_on_the_globe_%28Americas_ce

 

...to potem pół życia będą żyć w przeświadczeniu, że to Ameryka Południowa ogłupiając siebie i innych. 

 

Jeden z tych młodych, którzy odpowiadają za materiały robiąc krótki reportaż o reprezentacji Szwajcarii pomylił jakiś czynnik "kulturalny" z "kulturowym".

 

Dużo jest też błędów statystycznych typu: Tylko Brazylia obroniła tytuł. 

Nie, nie tylko, bo Włochy zrobiły to jako pierwsze. 

 

Czy też wiele innych zdezaktualizowanych informacji tak jakby dziennikarze TVP robili swoje materiały na podstawie skarbów kibica z Korei i Japonii. 

 

Pisaliście o Trzeciaku... eh, no przyznam, że ja mam problem z tym gościem. Niby na pierwszy rzut facet mądrze gada, ale zwróćcie uwagę, że jest mega nieobiektywny. Wszystko mierzy miarą piłki hiszpańskiej. Tak jakbym słuchał Hajto i jego p.i.e.r.dzenia o Niemcach. Obaj stosują retorykę, która mnie z miejsca odrzuca od ekranu. To jedno. Druga sprawa to jakkolwiek Trzeciak by się nie wysilał to w pamięci pozostanie jako gość, który kompletnie nie poznał się na Lewandowskim. Gdy oglądam lub słyszę Trzeciaka to w towarzystwie zawsze słyszę cytat: Możecie sprzedawać Lewandowskiego, mamy Arruabarrenę. - ...i nie ma znaczenia czy z tym cytatem wyskakuję ja, mój tata, moi znajomi, wujek czy zbłąkany wędrowiec, zawsze jest śmiech i ubaw po pachy...

Jak w takiej sytuacji traktować Trzeciaka jako eksperta? Chłop odpalił chłopaka, który stał się jednym z najlepszych piłkarzy w historii polskiego futbolu, a wolał jakiegoś trzecioligowca z Hiszpanii. Zaślepienie na punkcie Hiszpanii podpowiedziało mu żeby powiedzieć adios Lewandowskiemu kosztem 25-letniego Hiszpana z niższej ligi, który nie miał za sobą przeszłości i przyszłości. To samo Trzeciak robił i wciąż robi w studiu TVP. Iberysta-propagandzista i wyjątkowy szkodnik. Swoją drogą skoro już sobie przypomniał o Polsce to może warto byłoby go wdrożyć w Projekt Lewy:

http://projektlewy.tvp.pl

:lol2:  :lol2:  :lol2:

Co wy na to?

Edytowane przez Project_ALF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajcie, że TVP może liczyć tylko na sfinansowanie tej imprezy z reklam i sponsoringu. TVP nie koduje mundialu, jak w przeszłości robił to Polsat. Każdy może obejrzeć za darmo w jakości HD, bez opłat. Coś za coś. Cała impreza i tak się nie zwróci, a o stosunku Polaków do abonamentu RTV też już pisałem. Jak się nie płaci abonamentu, to będą reklamy. Swoją drogą niepłacenie to takie okradanie samego siebie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd wiesz? Póki co wraz ze spadkami wpływów z tytułu abonamentu RTV reklam przybywa. Tak w ogóle to TVP za kanał TVP Sport też już chyba nie pobiera opłat od operatorów?

Edytowane przez jaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc TVP finansuje mundial w  zasadzie niemal tylko z reklam i sponsoringu. Nie wiem ile mogą wyciągnąć na umowach na TVP 4K, ale pewnie nie za wiele. 

 

Swoją drogą ciekawe, czy Solorz doda TVP Sport HD do najniższego pakietu. Póki co jest w otwartym oknie na mundial, ciekawe, czy zostanie.

Edytowane przez jaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roj komentował ze Strejlauem pożegnalny mecz A. Pirlo i... obaj wypadli przeciętnie / beznadziejnie  :roll: Przeciętnie jeśli porównamy z komentarzem z innych stacji / beznadziejnie jeśli porównamy ze standardami Eleven. 

 

Dziś też bez rewelacji. Strejlauowi osobiście ufunduję bujany fotel byleby "pan diagonalny" dał szansę wykazać się młodszym. Po komentarzu Roja widać, że młodzież potrzebuje praktyki, a o tą trudno skoro staruszki zajmują im miejsce. Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść. 

 

Czy była transmisja z udziałem Strejlaua w której Pan Andrzej nie lizałby komuś czterech liter? Wiecznie do kogoś się przymila, komuś lukruje, kogoś komplementuje, pozdrawia. Nosz ileż można? 

 

PS. Strejlau ma 78 lat i wciąż nie czai, że komentator mecz komentuje, a nie transmituje. Mamy twittery, telefony komórkowe czy mógłby ktoś w końcu wytłumaczyć Strejlauowi tę "drobną" różnicę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwiatkowski dla mnie nr 1. Nie wiem dlaczego on w TVP nie jest doceniany. Porządny komentator. Umie przekazać emocje, nie myli się, ma fajny, wyraźny głos.

Dla mnie średnio wypada, a i myli się też. Np. w sobotę w ogóle nie skojarzył jakie Nigeria ma stroje na MŚ.

Ale Podoliński zdecydowanie na plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oni naprawde potrafia zrobic taki reportaz w wiadomosciach ? Wspolczuje ludziom ktorzy to ogladaja. Generalnie szkoda ze tak duzo reklam jest( prosze mi nie mowic tu o zyskach bo tv publiczna nie ma za zadanie generowac ogromnych zyskow). Szkoda ze studio pomiedzy polowami takie krotkie, powinni 2 autopromocje walnac i reszte analizy. Myslalem ze walna staty w przerwie ale tp tez za duzo. Generalnie komentatorzy nie przeszkadzaja o dziwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...