Skocz do zawartości

tomx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Może nie tyle że nikt nie musi, bo jednak ktoś tam chyba siedzi i patrzy chociaż na to, aby nic się nie zacięło oraz by ewentualnie zadziałać jak się zatnie, ale faktycznie jest tak że np. TVP Seriale czy TVP HD mają taką zautomatyzowaną ramówkę, przy której raczej się nic nagłego nie robi. Zastanawiam się jednak, czy to nie jest czasem jakaś wymówka żeby nie było sportu w TVP HD...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to też dobrze pamiętam i wydaje mi się właśnie że otwarcie EURO2012 oglądałem na TVPHD bo jakoś tego kanału była dużo lepsza niż np TVP1. Z resztą zawsze TVP HD był jakościowo lepszy niż pozostałe kanały HD więc fajnie byłoby tutaj puścić sport.

 

Porówna ktoś TVPSPORTHD i TVPHD? Chodzi mi o sygnał z satelity.

Edytowane przez roberttosat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 2012 roku relacje sportowe były tam na porządku dziennym, po IO w Londynie sobie odpuścili bo 1 i 2 były już w HD. A podałem jako przykład WTA, bo dwa lata temu kanał właśnie wyglądał tak jak teraz, czyli powtórki seriali itp. i nawet na dzień przed planowaną transmisją jakimś cudem znajdowało się miejsce, myślałem że od tego momentu będzie częściej tak kanał wykorzystywany, ale niestety, teraz jest duży problem i odsyłanie odbiorców do Internetu...

Edytowane przez bart18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 2012 roku relacje sportowe były tam na porządku dziennym, po IO w Londynie sobie odpuścili bo 1 i 2 były już w HD. A podałem jako przykład WTA, bo dwa lata temu kanał właśnie wyglądał tak jak teraz, czyli powtórki seriali itp. i nawet na dzień przed planowaną transmisją jakimś cudem znajdowało się miejsce, myślałem że od tego momentu będzie częściej tak kanał wykorzystywany, ale niestety, teraz jest duży problem i odsyłanie odbiorców do Internetu...

A 3 lata temu to nawet potrafili wywalić całą ramówke na 3 tygodnie ze względu na transmisje Konkursu Chopinowskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@roberttosat: Wczoraj robiłem analizę ok. 5 minut wielu kanałów HD z satelity i TVP Sport HD miało minimum 1,5 Mb/s, maksimum 9,2 Mb/s, natomiast TVP HD minimum 1,7 Mb/s, a maksimum 12,0 Mb/s. Możliwe, że TVP Sport kręci się wyżej, ale musiałbym nieco dłużej poobserwować. 

Czym i jak ty robisz te pomiary? Różnica może być ale nie 10 Mb/s w ciągu 5 min! Chyba że łapiesz program i plansze po zakończeniu programu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaję się,że TVP przerwało transmisję spotkania Hsieh- Karolina Pliskova by nadać mecz piłki ręcznej. Obecnie faktycznie trwa relacja łączona z meczu piłki ręcznej i Agnieszki Radwańskiej. Na meczu piłki ręcznej leci pasek,ze mecz polskiej tenisistki w internecie. 

 

Jednak chyba zrezygnowali z transmisji łączonej, bo od kilku minut leci wyłącznie mecz piłkarek ręcznych. Jednak drugi kanał jest kompletnie niepotrzebnyt jak twierdzi M. Szkolnikowski Dyrektor TVP SPORT. 

Edytowane przez wislok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to też dobrze pamiętam i wydaje mi się właśnie że otwarcie EURO2012 oglądałem na TVPHD bo jakoś tego kanału była dużo lepsza niż np TVP1. Z resztą zawsze TVP HD był jakościowo lepszy niż pozostałe kanały HD więc fajnie byłoby tutaj puścić sport.

 

Porówna ktoś TVPSPORTHD i TVPHD? Chodzi mi o sygnał z satelity.

Pomiar po kilka minut

1_0_1_DB1_2_D50_13_E_820000_0_0_0.jpg

Pomiar TVP HD był w większości w trakcie reklam straszne skoki chwilowe 11 mega następna zmiana po  sekundzie lub dwóch np poniżej 4 mega.Ale ogólnie wygląda to  tak.

1_0_1_1138_2_AF8_13_E_820000_0_0_0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem przed chwilą jeszcze raz pomiary zarówno TVP Sport HD jak i TVP HD. Na TVP Sport HD udało mi się trafić na 13,5 Mb/s (w ProgDVB dokładnie 1 693 062 bajtów na sekundę, co daje 13,54 Mb/s), a na TVP HD dzisiaj akurat trafiłem na minimum 1,1, czyli bardzo nisko. Podsumowując moje obserwacje do tej pory, to TVP Sport HD ma minimum 1,5 i max 13,5, a TVP HD minimum 1,1 i max 12,0. Tak więc w chwili obecnej wygrywa TVP Sport HD, ale będę jeszcze sprawdzał TVP HD.

 

J5fljWU.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na plus dla TVP Sport jest to że z WTA teraz leci wszystko oprócz meczu nocnego. Bo jeszcze niedawno na stronie był live w tv była powtórka.

Na sport.tvp.pl,a nie w TVP Sport- to znacząca różnica. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Między TVP Sport a sport.tvp.pl różnica jest przede wszystkim jeśli chodzi o jakość i płynność obrazu. Streaming to jednak nie ta sama przyjemność oglądania jak z kanału TV. Do tego jeszcze dochodzą spore opóźnienia przekazu. Akurat nie porównywałem opóźnienia transmisji na sport.tvp.pl względem kanału TVP Sport, ale np. w przypadku kanałów sportowych Polsatu i Ipli ta sama transmisja sportowa jest opóźniona na Ipli o ok. minutę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP3 nie jest w HD. Jest taki jeden kanał z grupy TVP, ale ile można dyskutować o tym kanale? ;]

Dyskusja jest bezprzedmiotowa w momencie kiedy władze TVP nie widzą problemu, uważają,że fakt sport.tvp.pl rozwiązuje cały problem i są zadowolone z rozwiązania transmisji łączonych, które w ocenie widzów niezbyt się sprawdzają. Jestem ciekawy jak to będzie dziś wyglądać, bo ostatni mecz Radwańskiej to gdzieś 1/3 tego spotkania ucierpiała. 

Na moją uwagę,że konkurencja jednak ma po kilka kanałów i nie wychodzą z założenia,że więcej niż 1 kanał jest niepotrzebny niestety już odpowiedzi nie było, bo nie ma dobrej odpowiedzi tak naprawdę. To są wygibasy, kombinowanie, ciekawe dlaczego swojego niby super rozwiązania czyli transmisji łączonych nie było podczas IO tylko jednak IO leciały w TVP1 i TVP2? No bo wiadomo,że nie da się pokazać dwóch wydarzeń w 1 kanale jednocześnie i drugie zawsze będzie traktowane po macoszemu i nikt z tego zadowolony nie będzie. 

Wiadomo o co chodzi- o kasę, miejsce na transpoderze itd. Tylko po co rżną zamiast to przyznać. 

Edytowane przez wislok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...