Skocz do zawartości

tomx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gadające głowy- nie ma się z czego cieszyć. Zajmijmy się poważnymi tematami.  Tutaj jest za to odpowiedź Prezesa TVP S. A. dlaczego nie było i nie będzie transmisji z Igrzysk Paraolimpijskich:

https://www.facebook.com/Medialni.SATKurier/photos/pcb.953014718199756/953014654866429/?type=3&theater

https://www.facebook.com/Medialni.SATKurier/photos/pcb.953014718199756/953014691533092/?type=3&theater

 

Przypominam,że Pierre De Coubertin swoją ideę,że liczy się udział,a nie wynik odnosił do Igrzysk Olimpijskich, bo to idea olimpijska. To nie jest powodem do niepokazywania Igrzysk Olimpijskich jak zresztą mogliśmy doświadczyć. Nie rozumiem dlaczego Pan Prezes TVP S.A. uważa,że pokazywanie Igrzysk Paraolimpijskich miało by stanowić przeszkodę pokazywaniu najważniejszych elementów i wartości tychże Igrzysk. Podam jeden przykład. Gdyby TVP transmitowała Igrzyska Paraolimpijskie to widzowie w Polsce jak i Pan Prezes Jacek Kurski mogli by być świadkami takiej oto sytuacji jak w finale snowboardowego zjazdu kobiet Biban Lee- Speel rywalizowała z mistrzynią świata Lisą Bunchoten i obie się przewróciły i zanim ta pierwsza ruszyła po złoty medal sprawdziła czy jej rywalce nic groźnego się nie stało. Większych czy mniejszych gestów Fair Play nie brakowało. 
Pan Prezes TVP S.A. chwali się obszernością w jaki sposób pokazywane były Igrzyska Paraolimpijskie. Nie wspomina jednak o porach tychże emisji. Ograniczę się do TVP 1 czyli kanału otwartego , do którego dostęp mają wszyscy Polacy, zdecydowanie więcej niż do kanału kodowanego. Magazyn "Pełnosprawni" emitowany w soboty o godzinie 07:10, po nim króciutki program podsumowujący wydarzenia z Korei : 
 
Obawiam się,że większość Polaków o tej porze nie ogląda telewizji. Myślę,że w niedzielę ok. 6.30 również niewiele : 
 
W dni poniedziałek - piątek było lepiej, bo krótki program był emitowany około 13:25 . Jednak nie jest to pora zbyt korzystna. Cztery lata temu Igrzyska Paraolimpijskie nie były pokazywane obszerniej, jednakże kronika tychże Igrzysk była pokazywana po wiadomościach Sportowych, czyli w prime-timie gdzie TVP ogląda kilka milionów osób. Załączam ramówkę TVP z 2014 r. spakowaną niestety w plik. Jednak można w dokumentach tekstowych to odnaleźć. 
 Jestem osobą niepełnosprawną. Igrzyska Paraolimpijskie poza tym,że są świętem takiej wartości jak tolerancja są także świętem sportu, co w swoim tekście zauważył i Pan Prezes TVP S.A. Jacek Kurski. Najlepiej pokazać święto sportu pokazując rywalizację sportową, oglądając ją można by zobaczyć gesty fair play, wspólnej radości sportowców mimo,że przed chwilą zażarcie rywalizowali. Proszę Państwa skończyłem studia, obecnie pracuję. Całe życie swoim wysiłkiem z osoby całkowicie leżącej, teraz chodzę o własnych siłach. Nie chcę by mnie postrzegano jako niepełnosprawnego,ale osobę jak każda inna,że pomimo nieszczęścia jakie mnie spotkało realizuję się,życie się dla mnie nie skończyło,a odwrotnie. Także dla wielu ludzi ich osiągnięcia sportowe mogą być inspiracją, skoro oni mogą to dlaczego nie ja? W czasie transmisji TVP mogła by przybliżać historie tych sportowców, które są niezwykłe. Myślę,że M. Pol-attache polskiej reprezentacji paraolimpijskiej  nie mógłby tego tekstu napisać gdyby opierał się na relacjach TVP :
 
 
Prezes TVP S. A. nie wspomniał w swojej odpowiedzi,że te relacje były w dużej mierze dlatego,że Polski Związek paraolimpijski wyłożył pieniądze ze swoich środków sponsorskich, o czym sam Związek poinformował przy okazji tej informacji :
 
 
Myślę,że sportowcy niepełnosprawni chcieli by aby ich zmagania były transmitowane. Chcemy (jestem osobą niepełnosprawną) być tak samo traktowani jak osoby pełnosprawne,a więc także być obecni w przestrzeni publicznej. Skoro pokazuje się rywalizację sportowców pełnosprawnych to także pokazujmy transmisje rywalizacji podczas Igrzysk Paraolimpijskich,  TVP obszernie pokazuje rywalizację sportową także bez udziału reprezentantów Polski czego doświadczamy na co dzień , także podczas IO . Dlatego wytłumaczenie,że nie transmitujemy wydarzeń sportowych ze względu na brak udziału reprezentantów Polski nie jest uczciwy, zwłaszcza jak wydaje się zapewne dużo większe kwoty by emitować Ligę Mistrzów, gdzie nie gra żaden polski klub. Sportowcy niepełnosprawni po to tak ciężko trenują łącząc to z pracą by mieć z czego żyć by także osiągać sukcesy sportowe i marginalizowanie tego aspektu Igrzysk paraolimpijskich przez Pana Prezesa TVP S.A. Jacka Kurskiego uważam za niewłaściwe. Osoby niepełnosprawne mają prawo do swoich ambicji, także do tego by pojechać na Igrzyska Paraolimpijskie nie tylko w celu wzięcia w nich udziału. 
 
Poza tym uważam,że pora emisji wspomniana wyżej nie zrealizowała argumentów pokazania Igrzysk Paraolimpijskich jako "święta sportu i tolerancji". Inne kraje w przeciwieństwie do TVP S. A nie uznały transmitowania Igrzysk Paraolimpijskich, które przecież nie przeszkadzają w realizowaniu dotychczasowych działań. Poza tym uważam,że wspomniana pora emisji w TVP1 Igrzysk paraolimpijskich czy to programu "Pełnosprawni" nie wskazują na to,że kwestia sportu niepełnosprawnych jest priorytetem dla TVP. Czy swoje priorytetowe programy nadaje się w godzinach porannych?
 
Oto jak wyglądała kwestia transmisji Igrzysk Paraolimpijskich w kilku wybranych krajach :
 Japońska Telewizja NHK, która niewątpliwie przygotowuje sobie grunt do zbliżających się igrzysk w Tokio w 2020 roku zapewnia swoim widzom 60 godzin przekazów.

Chińska CCTV również biorąca pod uwagę przyszłe zimowe igrzyska, które odbędą się w Pekinie w 2022 roku,  pokaże co najmniej 40 godzin z paraolimpijskich aren.

Igrzyska w 2024 roku odbędą się w Paryżu i francuska France Television, planuje 100 godzin relacji, o 40 więcej niż w Soczi.

Amerykańskie NBC Olympics pokaże 94 godzin, ale biorąc pod uwagę media społecznościowe i dedykowane strony internetowe w sumie na wszystkich platformach widz obejrzy 250 godzin.

Brytyjski Channel 4, który relacjonował trzy ostatnie igrzyska, planuje około 100 godzin przekazu.

Niemiecka ZDF i ARD 60 godzin, dwukrotnie więcej niż cztery lata temu.

Szwedzka SVT zapewni fanom zimowych sportów paraolimpijskich 120 godzin przekazu, o 30 więcej niż w Soczi.

Australijska telewizja Seven, trzy razy dziennie będzie prezentowała godzinny program relacjonujący wydarzenia z igrzysk.

Telewizja kanadyjska pokaże 125 godzin relacji, dodatkowo będzie można zamówić sobie przekazy.

Żródło :http://paralympic.org.pl/gdzie-ogladac-igrzyska-paraolimpijskie-w-pjongczangu/

 
 
Brak zainteresowania innych mediów to kwestia nad którą ubolewam. Jednak to TVP jest nadawcą publicznym i ciążą na nim pewne obowiązki społeczne. 
 
W związku z powyższym uważam  postulat wpisania Igrzysk Paraolimpijskich letnich i zimowych do listy ważnych wydarzeń za jak najbardziej słuszny.
Edytowane przez wislok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież TVP Sport pokaże także wcześniejsze walki. Chciałem zwrócić uwagę ignorantom ze sport.tvp.pl ,że nie ma czegoś takiego jak lana sobota. 

Edytowane przez wislok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było 350 tys i 8 miejsce w rynku paręnaście minut temu, teraz 4 miejsce, nie ma to jak się chwalić niemiarodajnymi cyferkami. :D Źródło oczywiście Netia.

https://twitter.com/mszkolnikowski/status/980192970963079169

O ile studia słucha się fajnie, to Szczęsny za mikrofonem się nie nadaje, oby Polsat już nie odpuszczał kolejnych tak dużych gal, bo takie widowiska najlepiej się ogląda z komentarzem Kostyry. ;)

Edytowane przez bart18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...