Skocz do zawartości

AB CryptoBox 752HD Combo – uwagi, sugestie, itp.


Linz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

18 godzin temu, untaztood napisał:

 a Enigma nie…

W mojej sytuacji już mnie to nie martwi bo właśnie oddałem moduł i rozwiązałem umowę. Zostawiłem sobie tylko kartę TNKHD bo doładowuje ją raz do roku za 19.90 zł i przez 12 miesięcy mam dostęp do 42 kanałów polskich oraz dodatkowo TV naziemna, która na dniach będzie wysokiej jakości. To mi wystarczy bo osobiście interesują mnie filmy, których oglądam kilka dziennie głównie z platform VOD i to darmowych bo jest ich dużo. Dostęp do nich dają mi boxy pracujące na Androidzie podłączone do TV jak i dekoder ten na Linuxie. Oglądanie filmów na żywo za duże pieniądze i to tych samych o różnych tylko godzinach mnie nie interesuje. To jest oczywiście moje zdanie bo każdy ma prawo wyboru. 

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, robert451 napisał:

nagrywa soft z września 2020 , FW 1.15.22010 752HD , ten używam , ze strony cryptobox podpora

To zaplanuj sobie nagrywanie w nocy z dwóch różnych kanałów (oczywiście o różnych godzinach i kanały kodowane) i zobacz rano co Ci się nagrało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pragnę podzielić się z nowymi spostrzeżeniami co do softów. Jak pisałem wcześniej zrezygnowałem z modułu i mam tylko kartę TNK HD, którą dekoder czyta mimo, że była sparowana z dedykowanym dekoderem. Pokazał się najnowszy oryginalny soft czyli MCAS, a nie Path. Numer jego to 1.18.23500. Postanowiłem sprawdzić go bo wiadomo, że nie obsługuje modułu i spraw Internetowych. Ku memu zaskoczeniu okazało się, że wszystko nagrywa, jak i na żywo tak i ustawione nagrania na czas z głębokiego czuwania. Oczywiście też nagrywa kanały kodowane. EPG jednak też nie działa prawidłowo.

Pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Jaś Fasola napisał:

Nie wiem po co wypuszczają takie coś kastrujące możliwości tunera.

Powód jest jeden, a mianowicie taki, że producenci dekoderów muszą płacić za licencję, aby obsługiwał moduł CI+. To by podniosło bardzo cenę dekodera i dlatego oficjalnie Cryptoboxy nie obsługują takiego modułu i wtedy jest zainstalowane oryginalne oprogramowanie MCAS. Softy Path są delikatnie je nazywając sprawne inaczej jako alternatywne oprogramowanie i robione przez kogo??? Tego nie wiadomo. Inaczej sprzedaż w naszym kraju byłaby nawet zero.

Widzę , że Ramirez w tym samym czasie napisał odpowiedź.

Hehehe.

  • Dzięki 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.03.2022 o 19:55, canton napisał:

@WladekNemoCzy w tym najnowszym sofcie MCAS działa HDMI CEC?

 

Nie potrafię powiedzieć bo nie używam tej opcji, wolę używać wiele pilotów, a samoczynne przełączanie zapewnia mi HDMI Switch. HDMI CEC potrafi też podczas nagrywania na czas w nocy włączyć TV jak zapomnę wyłączyć go na listwie i pobudka murowana. Co do wieszania się dekodera na wgranym sofcie to moja rada jest taka.

Przed wgraniem nowego zapisać sobie dane na zewnętrznym dysku i w dekoderze. Po wygraniu softu podstawa to reset do ustawień fabrycznych potem przywrócić ustawienia w dekoderze zapisane, a jak nie zaskoczy bo czasem tak bywa to wtedy z dysku. Mamy wtedy ustawienia i listę kanałów tak jak przed instalacją i na pewno wieszać się nie będzie.

Edytowane przez WladekNemo
Literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...