Skocz do zawartości

TVP 4K


Patjyk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, strzala napisał:

Oficjalnie cały mux w DVB-T2 jak i kanał TVP 4K są testowe, co oznacza, że cały czas trwają testy. Zatem co, mieli kilka dni wcześniej robić testy testów? :P

Dziwną argumentację prezentujesz na tamat testu w testach...więc TVP4K / HDR / Dolby Atmos jest oficjalnie elementem szeroko prowadzonej kampanii marketingowej TVP pokazujący „zaawansowanie” technologiczne i same ochy achy....TVP4K! Nigdzie nie informują, że jest to test, test w teście. Poza tym ten „test” jest prowadzony na infrastrukturze np. Emitela (oraz C+), może za darmo, a może nie - ale kosztowne te testy raczej są! Mając tylko powyższe na uwadze warto było się bardziej przyłożyć i przygotować do realizacji UHD/HDR/Dolby Atmos... Wiadomo, nie wszystko może iść łatwo ale wczorajszy dzień pokazał, ze była improwizacja, a fakt ze studio jest zwyczajnie skalowane do UHD dobitnie pokazuje, że nie przygotowali się do tej imprezy. Najważniejsze jest żeby TVP nie psuło jakości przekazów live! Studio można sobie odpuścić bo tam jakości UHD/HDR nie ma!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, orden napisał:

Dziwną argumentację prezentujesz na tamat testu w testach...więc TVP4K / HDR / Dolby Atmos jest oficjalnie elementem szeroko prowadzonej kampanii marketingowej TVP pokazujący „zaawansowanie” technologiczne i same ochy achy....TVP4K! Nigdzie nie informują, że jest to test, test w teście. Poza tym ten „test” jest prowadzony na infrastrukturze np. Emitela (oraz C+), może za darmo, a może nie - ale kosztowne te testy raczej są! Mając tylko powyższe na uwadze warto było się bardziej przyłożyć i przygotować do realizacji UHD/HDR/Dolby Atmos... Wiadomo, nie wszystko może iść łatwo ale wczorajszy dzień pokazał, ze była improwizacja, a fakt ze studio jest zwyczajnie skalowane do UHD dobitnie pokazuje, że nie przygotowali się do tej imprezy. Najważniejsze jest żeby TVP nie psuło jakości przekazów live! Studio można sobie odpuścić bo tam jakości UHD/HDR nie ma!

Koszty kanału TVP 4K ,za m-c wynoszą 30 mln zł. ,gdzieś w necie czytałem artykuł na ten temat

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stały kanał 4K zapowiadają na za rok, to po co mieli teraz kupować kamery do tego na miesiąc pokazywania studia? Dopiero ogłosili przetarg na takie kamery i można się spodziewać, że z czasem tego typu sprzęt będzie tańszy. Mnie się nasuwa pytanie, dlaczego UEFA, która wzięła za prawa do tych mistrzostw miliardy euro, wynajęła do produkcji sygnału firmę posiadająca zaledwie 8 kamer UHD?

Edytowane przez Sentence
Nie cytujemy ostatniej odpowiedzi w całości. Usunięto zbędne cytowanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, lukjan napisał:

Mój android tv, nic nie reaguje, muszę z prądu wyłączyć.

 

Może hybryda na tvp 4k, zawiesza, bo, nie włącza się na żółtym przycisku, kalendarz, wyniki itp.

To może jak masz sony wyłącz HbbTv.

z tego co widzę to w ustawieniach konfiguracja aplikacji interaktywnej jest możliwość wyłączenia Aplikacji dla (Prog.82).

TvP 4k jest właśnie w naziemnej na kanale 82.

Edytowane przez mara68
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, strzala napisał:

 Mnie się nasuwa pytanie, dlaczego UEFA, która wzięła za prawa do tych mistrzostw miliardy euro, wynajęła do produkcji sygnału firmę posiadająca zaledwie 8 kamer UHD?

Z tego co kojerzę , taka sama ilość kamer 4K była na MŚ w Rosji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stały kanał 4K zapowiadają na za rok, to po co mieli teraz kupować kamery do tego na miesiąc pokazywania studia? Dopiero ogłosili przetarg na takie kamery i można się spodziewać, że z czasem tego typu sprzęt będzie tańszy. Mnie się nasuwa pytanie, dlaczego UEFA, która wzięła za prawa do tych mistrzostw miliardy euro, wynajęła do produkcji sygnału firmę posiadająca zaledwie 8 kamer UHD?


A z ciekawości, byłbyś w stanie, nie znając tej specyfikacji, wskazać które ujęcia były z kamer FHD? Bo ja na oko wskazałbym tylko te zza bramek. A oglądałem na 65" oledzie. Celowo nie sprawdzałem tej mapki z artykułu, żeby ocenić to naocznie.

Te 8 kamer to pewnie jakieś 90-95% całej transmisji.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, strzala napisał:

Stały kanał 4K zapowiadają na za rok, to po co mieli teraz kupować kamery do tego na miesiąc pokazywania studia? Dopiero ogłosili przetarg na takie kamery i można się spodziewać, że z czasem tego typu sprzęt będzie tańszy. Mnie się nasuwa pytanie, dlaczego UEFA, która wzięła za prawa do tych mistrzostw miliardy euro, wynajęła do produkcji sygnału firmę posiadająca zaledwie 8 kamer UHD?

Po co kupować...bo maja 2 miliardy na rok ;) tez się zastanawiam co to za firma wynajęta przez UEFA do realizacji tylko z 8 kamerami UHD-HDR! I też tego nie kumam...po kosztach robią 😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, _Artek_ napisał:

Ekspertów to tvp nie ma..... a mogliby się dogadać z kanałem sportowym wpuścić Smokowskiego Borka i Stanowskiego. 

A czasem Smoku nie będzie ekspertem przy meczach Francji w studio?

1 godzinę temu, kingofsouth napisał:

Myślisz , że TVP miało licencje na mecze na żywo w 2018 , a na materiały z archiwum , to musi osobno zapłacić?

Tak, na archiwalne mecze Fifa trzeba mieć osobną licencje

Edytowane przez kunkore
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



A z ciekawości, byłbyś w stanie, nie znając tej specyfikacji, wskazać które ujęcia były z kamer FHD? Bo ja na oko wskazałbym tylko te zza bramek. A oglądałem na 65" oledzie. Celowo nie sprawdzałem tej mapki z artykułu, żeby ocenić to naocznie.

Te 8 kamer to pewnie jakieś 90-95% całej transmisji.



A jakiego masz Oleda?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, _Artek_ napisał:
 
 

Ekspertów to tvp nie ma..... a mogliby się dogadać z kanałem sportowym wpuścić Smokowskiego Borka i Stanowskiego. 

Przecież się dogadali. Wczoraj w trakcie studia, gdy prezentowali jakie to programy będą w TVP Sport podczas Euro, był także program przygotowywany przez "Kanał Sportowy".

-----

Padają tu postulaty powtórek z MŚ 2018. A mi by wystarczyło, żeby powtarzali rano choć wszystkie mecze z dnia poprzedzającego. Według ramówki widzę, że powtarzają jutro jeden mecz, ale akurat nie ten, który prawdopodobnie dziś nie dam rady obejrzeć... 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, pavl6 napisał:

Przecież się dogadali. Wczoraj w trakcie studia, gdy prezentowali jakie to programy będą w TVP Sport podczas Euro, był także program przygotowywany przez "Kanał Sportowy".


Wiem ale zobacz ile trwa program kanału sportowego w tvp a ile "studio" powinni ich dać jako ekspertów do studia przed meczem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem odpalić PIP , by porównywać na żywo :D

  • TVP 4K [naziemna] vs TVP 4K [PC+]

niestety nie można tego zrobić :/

 

 

20210612-115527.jpg

 

Edit.

Odpalilem powtórkę z PC+ I wydaje mi się,  że to lepiej wygląda jak wczorajszy mecz na żywo 

Edytowane przez kingofsouth
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili mam optycznym, cenie sobie takie rozwiazanie, bo jednym kablem wszystkie sprzety obskocze, ale jesli faktycznie warto, to chyba dla dekodera TV zrobie wyjatek...
Zdecydowanie polecam Ci połączenie bezstratnie po HDMI niż optycznie stratnie. Usłyszysz zdecydowaną różnicę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem odpalić PIP , by porównywać na żywo
  • TVP 4K [naziemna] vs TVP 4K [PC+]
niestety nie można tego zrobić
 
 
20210612-115527.jpg
 
Edit.
Odpalilem powtórkę z PC+ I wydaje mi się,  że to lepiej wygląda jak wczorajszy mecz na żywo 
To samo wczoraj chciałem zrobić, ale nasz TV nie obsługuje PiPa dla kanałów UHD.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mara68 napisał:

To może jak masz sony wyłącz HbbTv.

z tego co widzę to w ustawieniach konfiguracja aplikacji interaktywnej jest możliwość wyłączenia Aplikacji dla (Prog.82).

TvP 4k jest właśnie w naziemnej na kanale 82.

Zgłosiłem do tvp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...