Skocz do zawartości

TVP 4K


Patjyk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

24 minuty temu, heheszki napisał:

Hej pomocy nie mogę znaleźć TVP 4K :(

 

 Sony kd-55xf9005 

 

 

Telewizor nowy z 2020 roku, zatem ma wszystko do obioru tego kanału.

Czy odbierasz kanały takie TVP Dokument, TVP Polonia?

Jeśli nie, to sprawdź na mapkach czy jesteś w zasięgu MUX5 https://emimaps.emitel.pl/

Zaznacz opcję "DVB-T2 test TVP".

TVP 4K domyślnie dopisuje się na pozycje 82 na liście kanałów naziemnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, dvbtowiec napisał:

Telewizor nowy z 2020 roku, zatem ma wszystko do obioru tego kanału.

Czy odbierasz kanały takie TVP Dokument, TVP Polonia?

Jeśli nie, to sprawdź na mapkach czy jesteś w zasięgu MUX5 https://emimaps.emitel.pl/

Zaznacz opcję "DVB-T2 test TVP".

TVP 4K domyślnie dopisuje się na pozycje 82 na liście kanałów naziemnych.

 

Hej 

 

Mieszkam w Malborku zasiek powiem być Elbląga i Gdańska ale wyszukuje mi tylko kanały z kanału 6,7,8 na 44 brak sygnału czyli rozumiem antena ? Jest jakiś tania antena pokojowa co by mi pomogła w moim problemie  ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, dvbtowiec napisał:

@heheszki Jeśli korzystasz z pokojowej, to odpowiedziałeś sobie dlaczego nie masz zasięgu. Nie polecam anten pokojowych. Zamontuj antenę zewnętrzną kierunkową.

Właśnie nie korzystam z pokojowej anteny ...

 

Właśnie moje pytanie jest czy jak zakupie pokoja antenie (jaka?) czy będę w stanie odebrać sygnał 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@heheszki- aplikacja Emimaps dla twojej lokalizacji, w kwestii odbioru mux-5 podpowiada ...

Cytat

Duża odległość do nadajnika powoduje, że niezbędne będzie zastosowanie anteny kierunkowej o dużym zysku, prawdopodobnie z dodatkowym wzmacniaczem.

 

Edytowane przez K63
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@heheszkiNa tym nadajniku masz kanały TVP Dokument HD, TVP Polonia HD, TVP Kobieta HD, TVP Rozrywka SD, TVP 4K. Nadajnik będzie pracował podejrzewam do momentu przełączenia na HEVC w przyszłym roku, na pewno do końca b.r. Z tego nadajnika zostanie wyłączny tylko TVP 4K za 2 miesiące. Nie wiem czy się nie opłaca. TVP Dokument to bardzo dobry kanał tematyczny.

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po godz. 11 kanał TVP 4K dostępny na liście kanałów IPTV Orange - obecnie nadawana jest animowana plansza.

 

I najprawdopodobniej w ten sposób będę oglądał Euro 2020; trudno, brak HDR trzeba przecierpieć, u mnie małe szanse na MUX-5 DVB-T2 do meczu ze Słowacją (instalator od zbiorczej poinformowany, ale trzeba do instalacji dołożyć specjalną antenę i to wydłuża czas)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lukis90el Nie, instalacji antenowej do MUX5 się nie zmienia, nie dokłada się specjalnej anteny. MUX5 jest nadawany w tym samym paśmie co MUX 1, MUX2, MUX3 i wykorzystuje się do jego odbioru tą samą antenę.

W instalacjach zbiorczych są filtry przepuszczające określone częstotliwości, pozostałe wycinają. Robi się to po to aby do sieci wpuścić z anteny wyłącznie użyteczne sygnały, a wyciąć niepożądane (z odbić z innych nadajników np. o słabszej mocy) które antena na pewno zbiera.

W Twoim filtrze jest wycięta częstotliwość na MUX5. Wystarczy tylko tą częstotliwość dołożyć do filtrów. Żadna rozbudowa instalacji antenowej nie jest konieczna.

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...