Skocz do zawartości

TVP 4K


Patjyk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

28 minut temu, tomcio_76 napisał:

Witam

Orientuje sie ktos czemu nie moge znalezc kanalu w swojej nazjemnej tv, skanowalem 2 razy i jedynie znajduje mi TVP Sport HD .TV Samsung z 2017 roku

Witam.Telewizor  musi posiadac tuner  dvb-t2.Najlepiej sprawdzić w linku nizej.

 

https://www.samsung.com/pl/tvs/dvb-t2/jakie-telewizory-samsung-obsluguje-standard-DVB-T2/

 

Jeśli  telewizor posiada tuner dvb-t2 trzeba sprawdzić ustawienie anteny i instalacje .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, tomcio_76 napisał:

Witam

Orientuje sie ktos czemu nie moge znalezc kanalu w swojej nazjemnej tv, skanowalem 2 razy i jedynie znajduje mi TVP Sport HD .TV Samsung z 2017 roku

Mój Tizen jest również z 2017 i działa TVP 4K.

Widocznie masz słaby sygnał i nie znajduje.

 

 

W dniu 9.06.2021 o 08:03, kingofsouth napisał:

TVP 4K (Wrocław)
 

  • antena [ kabel podłączony do TV ]

 
 
20210609-075602.jpg
 
20210609-075618.jpg
 
20210609-075650.jpg
 
20210609-075733.jpg
 
 
 
 
 

 

Edit:

Należy pamiętać , ze każdy ma inną lokalizację nadajnika. To nie jest tak , że 100% oglądaczy TV ma zasięg.

Jeden obejrzy z kabelka podłączonego do TV a inny będzie potrzebował anteny ze wzmacniaczem itd.

 

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, tomcio_76 napisał:

Witam

Orientuje sie ktos czemu nie moge znalezc kanalu w swojej nazjemnej tv, skanowalem 2 razy i jedynie znajduje mi TVP Sport HD .TV Samsung z 2017 roku

Sprawdź czy Twój odbiornik znajduje się na liście odbiorników kompatybilnych z DVB-T2 HEVC
https://news.samsung.com/pl/telewizory-samsung-zgodne-ze-standardem-dvb-t2

 

Jeśli tak, to powinien odebrać np. TVP Dokument, TVP Polonia, o ile jesteś w zasięgu sygnału.

Jeśli telewizor masz 4K, powinien w tej samej grupie kanałów dodać również TVP 4K.

 

Jeśli telewizor nie spełnia norm DVB-T2 HEVC, pomimo iż jest w zasięgu nadajnika, sygnału nie odbierze i nie doda przykładowych kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, dvbtowiec napisał:

 

 

Jeśli tak, to powinien odebrać np. TVP Dokument, TVP Polonia, o ile jesteś w zasięgu sygnału.

Jeśli telewizor masz 4K, powinien w tej samej grupie kanałów dodać również TVP 4K.

 

 

To sobie drodzy forumowicze zapamiętajcie ;)  TVP 4K w naziemnej owszem dla wszystkich, ale trzeba spełnić warunki techniczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tomcio_76 napisał:

Witam

Orientuje sie ktos czemu nie moge znalezc kanalu w swojej nazjemnej tv, skanowalem 2 razy i jedynie znajduje mi TVP Sport HD .TV Samsung z 2017 roku

Też mam model Samsunga z 2017 roku i miałem podobny problem. Ale jest na to jedno rozwiązanie :
1. wejdź w USTAWIENIA 

2. potem wejdź w NADWANIE

3. następnie USTAWIENIE EKPERCKIE

4. dalej  RĘCZNE STROJENIE

5. DOSTRAJANIE KANAŁÓW CYFROWYCH

6.WYBIERZ KANAŁ NA KTÓRYCH JEST U CIEBIE MULTIPLEX TVP W DVB-T2 ( u mnie jest to kanał 37 )

7. NOWY i OK

8. WYSZUKAJ

9. TVP 4K pojawi sie w miejscu TVP KULTURA HD na liście kanałów

10. Tak to skomplikowane -ale taki jest Samsung : )

 Powodzenia !

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...