Skocz do zawartości

TVP 4K


Patjyk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, lakiman napisał:

Takie poruszenie,  że nie mogło zabraknąć nawet fotek z planszą  informującą  o starcie kanału. ;-)

 

Tak wrzuciłem , ale nie pisze,  ze nie ma obrazu,  słaby sygnał , latam ustawiać antenę itd. Kanał startuje w piątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysiek11:)

Czarny ekran zniknął, plansza wróciła, ścina czasami dźwięk. Testów ciąg dalszy, trochę czasu na nie jeszcze do piątku mają :)

 

EDIT. Dźwięk ścina jedynie na ścieżce 1 - Polski, na ścieżce 2 - Dźwięk oryginalny bez ścinek.

Edytowane przez Krzysiek11:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, kingofsouth napisał:

Testowe , to MŚ w Rosji. Myślę , że niektórym oczy z orbity,  by wyszły,  to nie Eleven 4K czy tam jakiś Filmax 4K.

Chociaż to, żeby faktycznie można było sprawdzić jak ten bitrate będzie wyglądać. Ale podobno zwiększyli kosztem wycofania z testowania TVP Kultura HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanał TVP 4K pojawił się również w sieci kablowej UPC. Wbrew wcześniejszym zapowiedziom kanał nadawany jest w MUX-ie DVB-C. UPC zapowiadało w komunikacje z maja, że przekaz TVP 4K będzie dostępny tylko dla dekoderów 4K. Na ten moment emitowana jest ta sama plansza co w testowym MUX TVP DVB-T2. Miejmy nadzieję, że emisja tego kanału pozostanie niekodowana w sieci UPC na czas Euro, wtedy wszyscy abonenci posiadający odpowiednie telewizory będą mogli się cieszyć TVP 4K.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, kubus.kul said:

Kanał TVP 4K pojawił się również w sieci kablowej UPC. Wbrew wcześniejszym zapowiedziom kanał nadawany jest w MUX-ie DVB-C. UPC zapowiadało w komunikacje z maja, że przekaz TVP 4K będzie dostępny tylko dla dekoderów 4K. Na ten moment emitowana jest ta sama plansza co w testowym MUX TVP DVB-T2. Miejmy nadzieję, że emisja tego kanału pozostanie niekodowana w sieci UPC na czas Euro, wtedy wszyscy abonenci posiadający odpowiednie telewizory będą mogli się cieszyć TVP 4K.

 

 

Jaka pozycja kanału ?

Wyszukiwałem teraz w KRK i takiego kanału nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że UPC powinno poinformować ,że TVP 4K będzie też odkodowany w DVB-C.Obecnie tylko nieliczne osoby posiadające np.Horizony o tym wiedzą poprzez np.to forum.Noi jak ktoś będzie chciał oglądać tylko TVP 4K będzie musiał zrezygnować na jakiś czas z używania dekodera,chyba że zrobi rozdziałkę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kamil11Ja mam dekoder Horizon PVR. Podłączyłem kabel z dekodera do TV i na nim wyszukałem sobie kanały z sieci kablowej UPC. Kraków na częstotliwości 362Mhz u mnie działa TVP 4K. UPC ma po sieci DVB-C kanały FTA jak TVP1, teraz do nich dołączył TVP 4K i mam nadzieję tak pozostanie. Bo chciałem w Krakowie w mieszkaniu bawić się z anteną naziemną, a teraz nie muszę 😅 W domu mam C+ i DVB-T podpięte, więc tam nie miałem problemów z dostępem do tego kanału :)@Kosciuszkowiec nie mam możliwości porównać, bo nie mam narzędzi do tego, a dwa w tej lokalizacji mam tylko DVB-C.

 

Lista kanałów FTA w UPC: https://www.upc.pl/pdf/wykaz_programow_start.pdf . Wiem, że przy samym internecie od UPC można mieć ten podstawowy pakiet za darmo :)

Edytowane przez kubus.kul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, kubus.kul said:

@kamil11Ja mam dekoder Horizon PVR. Podłączyłem kabel z dekodera do TV i na nim wyszukałem sobie kanały z sieci kablowej UPC. Kraków na częstotliwości 362Mhz u mnie działa TVP 4K. UPC ma po sieci DVB-C kanały FTA jak TVP1, teraz do nich dołączył TVP 4K i mam nadzieję tak pozostanie. Bo chciałem się w Krakowie w mieszkaniu bawić z anteną naziemną, a teraz nie muszę 😅 W domu mam C+ i DVB-T podpięte, więc tam nie miałem problemów z dostępem do tego kanału :)@Kosciuszkowiecnie mam możliwości porównać, bo nie mam narzędzi do tego, a dwa w tej lokalizacji mam tylko DVB-C.

@kubus.kul

Zrobiłem dokładnie to samo.  Mieszkam również w Krakowie i mam Horizona. Odłączyłem go i podłaczyłem kabel wprost do TV zamiast naziemnej.

Mój model TV Phillips OLED854.  U mnie na FTA znalazło TVP1 HD, ale brak TVP 4K.  Czy podawałeś częstotliwośc podczas wyszukiwania kanalów ?  554 00 KHz ?  oraz identyfikator sieci 43152 ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kamil11 napisał:

Mój model TV Phillips OLED854.  U mnie na FTA znalazło TVP1 HD, ale brak TVP 4K.  Czy podawałeś częstotliwośc podczas wyszukiwania kanalów ?  554 00 KHz ?  oraz identyfikator sieci 43152 ? 

Pozycja, o którą nam chodzi (Test3801), jest poza oficjalną listą kanałów UPC. Tak jak napisał @kubus.kul, musisz albo ręcznie przeskanować częstotliwość 362000 kHz, albo przeskanować wszystkie częstotliwości w paśmie (ja tak zrobiłem na swoim Samsungu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minutes ago, sportsmen said:

Pozycja, o którą nam chodzi (Test3801), jest poza oficjalną listą kanałów UPC. Tak jak napisał @kubus.kul, musisz albo ręcznie przeskanować częstotliwość 362000 kHz, albo przeskanować wszystkie częstotliwości w paśmie (ja tak zrobiłem na swoim Samsungu).

 

27 minutes ago, kubus.kul said:

@kamil11 jak szukałem automatycznie na Sony to też nie znalazło. Musiałem ręcznie przeszukać tą częstotliwość co napisałem wyżej. Network ID: 43 157, częstotliwość 362Mhz.

 

 

 

 

 

Dzięki Panowie, zadziałało jak przeskanowałem całośc bez podawania identyfikatora/danych operatora.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...