Skocz do zawartości

Instalacje i konwertery Unicable/SCR – pytania i odpowiedzi


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z wyjścia dcss w multiswitchu można dosumować dvb-t - sumatorem i też bedzie działać, ale późniejsze rozdzielanie komplikuje podział przy pomocy splittera sat dc pass który przenosi pasmo od 950MHz. Należałoby zastosować splittery 5-2150 https://hollex.pl/rozgaleznik-signal-tvsat-rsat-2-p-153.html

Stosowanie multitapa televes jak wyżej może nam trochę popsuć naziemną przez jego własne duże tłumienie. Trzeba mieć antenę ze wzmacniaczem żeby zapewnic sobie odpowienio duży budżet sygnału żeby na gnieździe mieścił się w parametrach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, kfm877 napisał:

Z wyjścia dcss w multiswitchu można dosumować dvb-t

5 godzin temu, kfm877 napisał:

późniejsze rozdzielanie komplikuje podział przy pomocy splittera sat dc pass

Przecież Johansson ma wejście dla TERR, a zsumowany sygnał można w prosty sposób rozdzielić przy pomocy gniazda RTV/SAT.

Niemniej jednak sygnał na rozgałęźniku 1/8 i gnieździe ulegnie stłumieniu ponad 20 dB.

13 godzin temu, Maciek90 napisał:

W domu koncentryki doprowadzone są ze strychu do 7 pomieszczeń  (rozgałęźników 1/7 raczej nie dostanę)

Johansson 9734 ma dwa wyjścia UB, zatem korzystniej byłoby zastosować 2 rozgałęźniki - 1/3 i 1/4, o tłumieniu ok. 8 i 10 dB.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za poradę odnośnie rozgałęźników. Mógłbyś polecić jakieś konkretne modele? Nikt jeszcze konkretnie nie odpowiedział na moje najważniejsze pytanie odnośnie kompatybilności Johanssona 9734 z dekoderami Polsatu, ale skoro nikt nie zgłasza jakichkolwiek uwag to mogę wnioskować, że te urządzenia bez problemu ze sobą "gadają"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@K63
A montowałeś już tego Johansson'a? Ja montowałem i naziemna jest tylko na przelocie z quattro, nie jest sumowana z wyjściami unicable. Na wyjściu unicable jest tylko satka. Dokładnie to pamiętam bo zrobiłem klientce nagrywanie na jednym kablu i zabrałem jej niechcący w gniazdku naziemną i musiałem kombinować z sumatorem zewnętrznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie montowałem, ale opieram się na dostępnych  w sieci informacjach dystrybutorów i sprzedawców, np.

Cytat

Multiswitch dodatkowo umożliwia dołączenie sygnału z anteny naziemnej. Tak zsumowany sygnał zostaje wyprowadzony poprzez złącze Unicable (SCR) i może zostać podzielony pasywnym rozgałęźnikiem. Do ewentualnego rozdzielenia sygnału satelitarnego i naziemnego najlepiej zastosować gniazdo RTV/SAT.

Skoro ten montowany przez ciebie nie puszczał tv naziemnej, to był uszkodzony lub sprzedawcy podają nieprawdziwe informacje. :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 5 miesięcy temu...

Mam pytanko mam dekoder HD 5500, co konwerter ten żółty i mam pytanie, czy jest możliwość ustawienia jakoś parametrów tak, aby możliwe było wyszukanie hotbird oraz astry? Nie jestem bardzo doświadczony, ale ogólnie ogarniam. W opcjach jedyna opcja, jaką jest to fabrycznie Hotbird na którym nadaje cyfrowy Polsat. Czy da się to jakoś obejść albo zmienić? Dziękuję za odpowiedź i jeśli się mylę, to proszę o pomoc dziękuję 

Edytowane przez Sentence
Post napisany niechlujnie - jednym ciągiem. Poprawiono.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.11.2021 o 17:37, K63 napisał:

W Evobox nie ma możliwości edycji częstotliwości UB. Poniżej masz tabelkę z układem kanałów UB dla Evobox.

 

63254.jpg

Czy te wartości to są te które się wpisuje programując konwerter? Czy tak zaprogramowany konwerter będzie też działał na Canal Plus? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Mam takie pytanie  nie moge znaleść info , a chce załozyć satelitę i  nowy konwerter w innym miejscu . W tej chwili mam dekoder 

HD Samsung DSB-H370G    chodzi perfekt no ale nie nagrywa ,  chcialbym w przyszłosci zmienic na evoboxa

pytanie czy ten mój  samsung    pójdzie na konwerterze  Unicable II dCSS SCR ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
W dniu 2.11.2021 o 18:37, K63 napisał(a):

W Evobox nie ma możliwości edycji częstotliwości UB. Poniżej masz tabelkę z układem kanałów UB dla Evobox.

 

63254.jpg

Czy jeśli mam konwerter o szerokości 38 a CP potrzebuje 40 to będzie taki konwerter działać ? Ulotka podaje 38 a producent na stronie 40. Można to jakoś sprawdzić ? Czy poprostu nie będzie odbierać sygnału lub obrazu

Optimum 24ub 2legacy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

30 minut temu, Blusik napisał(a):

... mam konwerter o szerokości 38 a CP potrzebuje 40

...

Kompletnie to nie ma znaczenia jaka jest szerokość pasma.

 Nawet nie potrafiłeś wcześnie  napisać z sensem że chodzi o szerokość pasma  a nie o rozmiar konwertera. 

Akurat rozmiary konwerterów to ok 38 do 40 mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam.Mam konwerter unicable.

W pokoju na dole Evobox PVR a na górze moduł CAM C+ w telewizorze, na rtv pod telewizorem dekoder od multiroom HD6000 służący głównie jako zegar. Czasami gdy jest mecz na Polsat Sport to przekładam kabel z telewizora do dekodera a potem z powrotem. 

 

Konwerter przy antenie ma jeszcze wolne trzecie wejście ale nie mam możliwości pociągnięcia trzeciego kabla na górę. 

 

Czy jest możliwość dokupienia jakiegoś rozdzielacza aby można swobodnie przełączać w telewizorze czy chce oglądać z C+ czy z dekodera Polsatu?  Tak żeby tego kabla nie przepinac tylko żeby zawsze na obu źródłach był sygnał  z anteny.  

 

Czy tak się w ogóle da ? 

Z anteny wychodzą dwa kable -> jeden kabel do  pokoju na górze- > dwa kable za telewizorem  jeden w tv a drugi w dekoderze 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można by, w pokoju z TV masz pewnie Legacy instalacje. Można puścić sygnał z obu wyjść konwertera jednym kablem. 

 

Do stackera podłączyć dwa wyjścia z konwertera a w domu destacker z kablami do TV i tunera. Obydwa będą działać nawet w tym samym czasie niezależnie. 

 

Teraz tylko poszukać po sklepach zestawu stacker/destacker. 

 

Jednak najlepszym rozwiązaniem było by zrobić instalacje na odpowiednim multiswitch. 

Edytowane przez Ktosiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konwerter unicable Inverto Unicable Quad 2 Legacy. 

 

Generalnie mam kombinację pakietów Relax+ Sport w C+ oraz pakiet M w Polsacie. Fajnie byłoby to połączyć. 

 

Mogłem myśleć wcześniej, jak była wymiana dachu i można było spokojnie puścić trzeci kabel do pokoju na górze. Teraz nie mam jak bo strych został ocieplony pianą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie robić kosztów najprostsze rozwiązanie to przełącznik master/slave dla sat tzw Priority Splitter. 

Kabel do przełącznika, wyjścia do TV i dekodera. 

Jak załączysz dekoder to przełączy sygnał na niego, jak wyłączony działa tv. 

 

 

 

https://www.wentronic.com/en/sat-priority-splitter-51445

Edytowane przez Ktosiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...