Skocz do zawartości

Instalacje i konwertery Unicable/SCR – pytania i odpowiedzi


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Każdy LITE wykorzystuje jeden kanał (częstotliwość) UB, zatem wystarczy konwerter SCR/Unicable I, np. https://hollex.pl/konwerter-unicable-twin-inverto-idlu-qudl42-unr2l-1pp-p-491.html . Ewentualnie konwerter dCSS/Unicable II.

Jako abonent powinieneś te konwertery dostać w APS w promocyjnej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do pierwszego (SCR) możesz podłączyć np. 4 x LITE i 2 dekodery w technologii Full Band.

Drugi (dCSS) natomiast daje ci dużo większe możliwości, np. gdybyś chciał jeden z dekoderów zamienić na Evoboxa PVR lub zwiększyć ilość dekoderów. Ale tylko w technologii jednokablowej!

 

29 minut temu, Driven1979 napisał:

Widzę różnice w szumach jeden ma 1dB inny 0.1dB ?

Tym, to akurat bym się nie przejmował. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam. Proszę o pomoc. Konwerter Unicable (wysłany przez CP), główny dekoder Evobox PVR, multiroom Evobox Lite. Główny podłączam do złotej końcówki, a multitroom do srebrnej? Jaki typ konwerterów wybrać przy pierwszym uruchomieniu?

Edytowane przez Barti
Przeniesiono post do odpowiedniego wątku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. W przypadku dekodera EVOBOX sygnał z wyjścia złotego należy podłączyć do wejścia antenowego SAT1 dekodera EVOBOX PVR.  W menu Ustawienia / ANTENA/ KONFIGURACJA proszę wybrać typ konwertera Inverto IDLB-QUDL42-UNI2L. Wyjścia sygnału Legacy (srebrne) można wykorzystać do podłączenia sygnału np. do dwóch dekoderów Multiroom.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

Mam pytanie dotyczące konwertera Inverto IDLB-QUDL42-UNI2L :

Czy możliwe jest, że uszkodzeniu uległy oba wyjścia (srebrne), a wyjście złote do dekodera Evobox jest sprawne?

Od wczoraj zmagam się z awarią właśnie na dekoderze do multiroom, mam info "brak sygnału" .

Kable i wtyczki sprawdzone - są OK.

Próbowałem zmienić wyjście na drugie, które było wolne, ale sytuacja jest identyczna.

Po podłączeniu do złotego wyjścia i zmiany w ustawieniach typu konwertera z uniwersalnego na to drugie, sygnał na dekoderze pojawia się i TV działa normalnie.

Czy takie uszkodzenie można zareklamować w Polsacie i jak długo ewentualnie czeka się na wymianę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam Państwa,

 

Piszę w dziale CP, ale temat dotyczy posiadania CP i C+ na jednym kablu Unicable.

Posiadam Evobox z Polsatu i 4K Ultrabox + 2 x Multiroom z C+.

Instalator w marcu zamontował konwerter - nie mam kartonika, ale układ napisów na naklejce i wyjść sugeruje, że to konverter OPTICUM ROBUST 8UB 2LEGACY UNICABLE.

Siła sygnału ponad 85%

Jakość sygnału ponad 90%

Załączam rysunek mojej konfiguracji - bez spacji

 

https:// zapodaj. net / c457e8b968ca1. jpg .html

 

Nie wiem czy to przypadek, czy wiatry i ciągłe opady w majowy weekend spowodowały, że na obu flagowych dekoderach obraz się krzaczy lub jest brak sygnału (dekodery multiroom działają bezbłędnie).

Instalator przybył ponownie, pomierzył sygnał na kablu Unicable i stwierdził, że jest coś nie tak i trzeba konwerter wymienić. Było to ponad 2 tygodnie temu, do dziś nie doczekałem się ponownej wizyty i chciałbym samemu spróbować zdiagnozować problem. Przedwczoraj ustawiłem w Evoboxie typ konwertera SCR, nie zmieniałem nic w 4K Ultrabox i w dekoderze Canal+ wszystko działało jak należy, w dekoderze CP przy nagrywaniu jednego programu nie wszystkie programy były dostępne. Myślałem, że już wszystko jest OK, ale po włączeniu wczoraj problem ten sam.

 

Pytania:

- jaki wybrać typ konwertera w Evoboxie? Czy trzeba tam wpisywać te częstotliwości?

- jaki wybrać typ konwertera w 4k Ultrabox? czy może wybrać ustawienia WŁASNE i ręcznie wpisać te same 4 częstotliwości kanałów 1-4?

- czy ten konwerter pozwoli na pełne korzystanie z funkcji obu dekoderów - nagrywanie 3 pozycji i oglądanie jeszcze innej?

- czy może kupić konwerter z 24 kanałami, ustawić w Evobox opcję Evobox 1, który zajmie kanały 5-12, a potem w dekoderze 4K Ultrabox wpisać ręcznie kanały 13-20?

 

Będę wdzięczny za odpowiedź.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Złącze SAT 2 w dekoderze pozwala na podłączenie drugiego kabla do dekodera i możliwość nagrywania oraz oglądania dwóch różnych kanałów jednocześnie, używając do tego konwertera uniwersalnego. Jest to jedyna funkcjonalność złącza SAT 2 w dekoderze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Specjalista Cyfrowy Polsat napisał:

Złącze SAT 2 w dekoderze pozwala na podłączenie drugiego kabla do dekodera i możliwość nagrywania oraz oglądania dwóch różnych kanałów jednocześnie, używając do tego konwertera uniwersalnego. Jest to jedyna funkcjonalność złącza SAT 2 w dekoderze.

Czyli gniazdo Sat2 jest integralną częścią  Sat1 a nie niezależnym gniazdem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest niezależnym w przypadku użycia konwerterów uniwersalnych. Przy zaznaczeniu w konfiguracji anteny konwertera Uniwersalnego, możesz wybierać ilość wejść na 1 lub 2.

Gdy wybierzesz w konfiguracji konwerter Unicable, dekoder domyślnie ustawia ilość wejść na 1 (SAT 1).

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, K63 napisał:

Jest niezależnym w przypadku użycia konwerterów uniwersalnych. Przy zaznaczeniu w konfiguracji anteny konwertera Uniwersalnego, możesz wybierać ilość wejść na 1 lub 2.

Gdy wybierzesz w konfiguracji konwerter Unicable, dekoder domyślnie ustawia ilość wejść na 1 (SAT 1).

dziękuję bardzo i o taka konkretna odpowiedz mi chodziło

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam pewien problem, który prawdopodobnie dotyczy uszkodzonego kabla łączącego dekoder z anteną. Otóż podłączyłem dzisiaj dekoder i ku mojemu zaskoczeniu nie miałem w ogóle sygnału, mimo że na pozostałych dwóch dekoderach był. Dodam, że wszystkie 3 dekodery są podłączone do jednej anteny za pomocą konwertera typu Quatro. Na początek podłączyłem do tej instalacji inny dekoder, ale efekt był ten sam, czyli brak sygnału. następnie podłączyłem kabel pod inne wejście w konwerterze, ale to też nic nie dało. Więc chyba jedyną opcją jest zwarcie w kablu, ponieważ nie ma na nim żądnych uszkodzeń, typu nacięcia, czy zadrapania. Nie jestem elektrykiem, dlatego mam pytanie, czy w związku z  opisaną wyżej sytuacją jest szansa, abym nie musiał wymieniać całego kabla? Za szybką i oby pomocną odpowiedź serdecznie dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...