Skocz do zawartości

CANAL+ 4K Ultra HD


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak odpadnie PL , nie wiadomo co z Ekstraklasą będziecie sobie od święta na La Liga ( jak widać dzisiaj film wygrał) kolory i tryby  ustawiać.

:D

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam wczorajszy mecz Realu kolory wreszcie odpowiednie tak samo 5.1.

@tracer10 wyklucza to Twoją teorię, że nikt oprócz Ciebie na TV marki "Oled", nie potrafi ustawić kolorów.

Mamy te same ustawienia i na 1 meczu dobrze a na innym źle. Chyba jednak to wina nadawcy/operatora a nie nasza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że zawsze jak ktoś opisuje swój TV to podaję markę albo model konkretny a Ty od zawsze piszesz tylko OLED, co jest mało konkretne  bo jest to tylko rodzaj TV. To tak jakby ktoś pisał mój kolorowy/czarno-biały/FHD/4K/3D/Curved.
Wejdź w temat dotyczący  kanału Canal + 4K  lub tego o jakości kanału C+4K.

Wiele osób ma taki problem że mając te same ustawienia TV na Ekstraklasie kolory są ok, gdy jest puszczana Laliga lub Premier League kolory są złe. I problemy też są różne bo np. jednego tygodnia na meczu PL kolory są bardziej żółte a następnego twarze poszarzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obraz ok. ale kolory znowu wyglądają gorzej niż na transmisjach hd.

Na screenach z C+4k brak efektu HDR ale chodzi mi głównie o zwrócenie uwagi na odwzorowanie kolorów na tym kanale.

C+4K ok. 22 Mb/s.

982804a0cb96d.jpg

53a43a888c22a.jpg

 

C+Sport  średnio ok. 8 - 9 Mb/s.

9347c705db648.png

eea3b8f3c1dd0.png

 

TVP Sport z kablówki stały bitrate 12 Mb/s.

5ebe5a09195d5.png

6591272667a7e.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę po raz kolejny zrzuty z tego kanału, ale ani raz nie widziałem u siebie takich kolorów na jakiejkolwiek audycji na tym kanale. Chyba, że celowo przestawię tryb w Samsungu na Film. Domyślnie jest Standard i tak zostawiłem. Na Film są na Samsungu spartolone kolory na każdym kanale. Nie zamierzam używać go na siłę tylko dlatego, że tak twierdzą w Internecie. Swoje oczy mam i wiem który tryb mi najbardziej odpowiada.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, przemek1234 napisał:

Widzę po raz kolejny zrzuty z tego kanału, ale ani raz nie widziałem u siebie takich kolorów na jakiejkolwiek audycji na tym kanale.

I prawidłowo. To nie są zdjęcia ekranu telewizora tylko zrzuty zrobione z dysku dekodera. Tak właśnie wygląda obraz który dochodzi do tv. To jak sobie użytkownik ustawi jasność, kontrast, ostrość czy siłę nasycenia kolorów to już jego sprawa. Natomiast tutaj chodzi o odwzorowanie kolorów np. krwista czerwień wpada lekko w orange, zieleń często wpada lekko w żółć itd. W rezultacie często skóra u ludzi wygląda tak jakby była zgrillowana. I w takim przypadku nie poradzi sobie nawet HDR.

Jeszcze ze dwa tygodnie temu te kolory ustawione były bardzo dobrze. Nawet sam pisałem w tym temacie że w końcu ktoś to naprawił. Niestety po kilku dniach znowu jakiś gamoń to poprzestawiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nie obejrzałem w tym sezonie z różnych przyczyn żadanego meczu w 4K, dopiero w miniony weekend udało mi sie coś zobaczyć, i jak zobaczyłem "nasz klasyk", to padłem. Grzebałem, grzebałem, grzebałem, i nie mogłem ustawić dobrego koloru. Kiedyś były tak mocne, że aż raziło, a teraz.... Żółte twarze.... Tylko ja tak mam w ostatnim czasie, czy Wy też macie takie coś? Może dalej coś kombinować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten kanał to chyba największa kompromitacja działu technicznego Platformy Canal+ w tym roku.

Żeby w  dobie gdzie na niektórych urządzeniach wystarczy przyłożyć telefon do ekranu tv. żeby prawidłowo skalibrować kolory na tv. tak duża firma nie potrafiła ustawić prawidłowo obrazu na jednym kanale przez tyle miesięcy ?  W tej chwili to zwykły telewizyjny bubel 4k.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...