Jump to content

Recommended Posts

Obraz na meczu Lecha z Wisłą Płock w 4K super ,nic nie odbiega od pozostałych transmisji 

• Haha 1

Guest kingofsouth

Dzięki panowie :)

Widać dwie skrajne oceny. No nic, muszę sam to ocenić.

Co prawda, nie oglądam od początku bo byłem bardziej zainteresowany skokami narciarskimi... więc nie wiem jak to wygląda od początku ale moim zdaniem jest dobrze. Nie ma do czego się przyczepić. 

Guest kingofsouth

@andrzejgratis, a  HDR HLG jak to u ciebie wygląda? Lepiej się to prezentuje od tego co mamy  na meczach Premier League?

Niektórzy myślą że gra ekstraklasa (wiadomo gorszy poziom ) to i transmisja będzie gorszej jakości .Nic podobnego u mnie na moim LG OLED 55B , HDR HLG dobrze  się prezentuje

Godzinę temu, kingofsouth napisał:

Jak panowie ten pierwszy mecz Ekstraklasy w HDR?

Takie wydarzenie i nikt tego tutaj nie komentuje?

Co jest z wami? ;)

Mnie również nie ma w domu (praca) i nawet nie obejrzę powtórki (brak możliwości nagrywania). Może nadawca zdecyduje się na retransmisje - w przypadku ligi angielskiej nie mają takiej możliwości, zobaczymy jak będzie tutaj.

Edited by shark

Jakość obrazu jest najsłabsza, nawet nie ma o czym dyskutować. To nie było 4k jak na LaLiga, ani Angielskiej.

Nie interesuje mnie, że to Ekstaklasa, czy nie. Wyglądało jak HD.

• Upvote 1

Jestem zaniepokojony tym co piszecie. Okazje będę miał jutro sam obejrzeć drugie spotkanie w 4K, ale prędzej czyli za chwile będzie można obejrzeć transmisje ligi hiszpańskiej Atletico Madryt - FC Barcelona.

Guest kingofsouth

@shark, ja tam nie jestem zaniepokojony, tylko zaciekawiony tymi skrajnymi ocenami.

Wiem też , że każdy z nas ma inny sprzęt i tak jak to było na mundialu dla jednego był dobry obraz dla drugiego beznadziejny.

Wie może ktoś jaki był bitrate na meczu Ekstraklasy? To dosyć istotne , bo kolega @darius010, stwierdził ,że to było HD.

Edited by kingofsouth

Teraz oglądam Atletico z Barceloną i tamten mecz nie miał podejścia do tego co widzę na ekranie bo to jest 4K.

Edited by darius010

Teraz np. w trakcie transmisji ligi hiszpańskiej bitrate jest na poziomie ~25 Mbit/s. Zobaczymy jutro na meczu Lechia - Jagiellonia.

Sam obraz z kamer jeszcze OK, ale wszystkie grafiki i loga ekstraklasy dali w HD co psuło wrażenie całości.

• Haha 1

Cóż, widać, że dopiero zaczynają. Inna sprawa czy był sens się spieszyć - nie lepiej było na spokojnie przetestować i dopiero od rundy wiosennej ruszyć z transmisjami? Myślę, że marketingowo byłoby to lepszym posunięciem. 

W dużej mierze się zgadzam z Tobą @lukas_k , tylko nie usprawiedliwia ich to, że dopiero zaczynają - tutaj poszła mega inwestycja finansowa i mając w dyspozycji taką technologię powinni mieć na stanowiskach osoby, które są do tego przeszkolone i posiadają odpowiednie kwalifikacje, aby zarządzać takimi narzędziami. Najpierw powinni testować w przedsionku i później wystartować z pompą na wiosnę. Jednym słowem chcieli za szybko dogonić swój ogon.

Guest kingofsouth
22 godziny temu, darius010 napisał:

Na moje oko to nie jest 4k. Bliżej tego Super HD Polsatu. Najgorsza jakości z dotychczasowych transmisji.

Wróciłem do domu,odpaliłem mecz z nagrania i miłe zaskoczenie. Stwierdzam ze 100% odpowiedzialnością , ze jesteś w błędzie.

Porównanie tego do Super HD Polsatu to nieporozumienie ;) Tyle w tym temacie. 8)

https://i.postimg.cc/0QpdjmBy/1111.jpg

https://i.postimg.cc/59zNHgg3/222222.jpg

20 godzin temu, shark napisał:

Jestem zaniepokojony tym co piszecie.

Nie masz czego się obawiać. :D

Edited by kingofsouth

Oby i u mnie za chwilę było „na moje” oko pozytywnie odebrane. Na marginesie dzisiaj oglądając ligę angielską przetestowałem jeszcze jedną funkcje w menu TV (Samsung) i aby wyjść z tych matowych kolorów na Canal+ 4K Ultra HD co wcześniej pisaliśmy znalazłem u siebie dodatkowe rozwiązanie poprzez Ustawienia>Obraz>Ustawienia eksperckie>Contrast Enhancer>..zmieniłem z wysokiej na niską, znów w funkcji jw.>Gamma BT.1886 zmieniłem z 0 na 1. 

Guest kingofsouth

@shark, odpaliłeś na Canal+ 4K mecz Lechia Gdańsk-Jagiellonia Białystok? To co teraz tam jest to nie ma się do czego przyczepić.

Wszystko jest tak jak sobie to wyobrażałem, czyli jakość ultra wysokiej rozdzielczości jest zauważalna, brak szarości, obraz zbliżony do dzisiejszego spotkania ligi angielskiej. Im więcej się ogląda tych spotkań w 4K, tym bardziej oko się przyzwyczaja i traktuje się już ten obraz jako standard. :-)

Guest kingofsouth
3 minuty temu, shevchenko1987 napisał:

Obraz bardzo dobry. Z pewnością to nie jest Super HD :P

My się mamy z czego cieszyć, ale włącz sobie teraz Canal+.

Wczorajszego meczu nie widziałem, ale w dzisiejszym (Lechia-Jaga) obraz rewelacja. Kolory soczyste i jasne (w przeciwieństwie do ostatnich meczy np. ligi hiszpańskiej, gdzie kolory były przyciemnione/wyblakłe). TV (Samsung) wykrywa flagę HDR HLG (sztucznie ustawiona przez C+4k, czy mecz faktycznie jest transmitowany w HDR?)

Na plus nie wiem czy zwróciliście uwagę na dźwięk (brak wyciszenia trybun), przełączając się między C+ HD, a C+ 4K nie zauważam różnicy. Oby tak dalej.

Guest kingofsouth

U mnie na kinie domowym słychać tak jak na załączonym obrazku.  :jupi:

Trybuny  przód/ tył  a komentarz na centralnym głośniku.

1.jpg

Edit:

Obraz tak samo dobry jak sam mecz.

Brawo Lechia :brawo:

Edited by kingofsouth