Skocz do zawartości

CANAL+ 4K Ultra HD


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, kingofsouth napisał:

Jak panowie ten pierwszy mecz Ekstraklasy w HDR?

Takie wydarzenie i nikt tego tutaj nie komentuje?

Co jest z wami? ;)

 

Mnie również nie ma w domu (praca) i nawet nie obejrzę powtórki (brak możliwości nagrywania). Może nadawca zdecyduje się na retransmisje - w przypadku ligi angielskiej nie mają takiej możliwości, zobaczymy jak będzie tutaj.

Edytowane przez shark
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

@shark, ja tam nie jestem zaniepokojony, tylko zaciekawiony tymi skrajnymi ocenami.

Wiem też , że każdy z nas ma inny sprzęt i tak jak to było na mundialu dla jednego był dobry obraz dla drugiego beznadziejny.

Wie może ktoś jaki był bitrate na meczu Ekstraklasy? To dosyć istotne , bo kolega @darius010, stwierdził ,że to było HD.

 

 

 

 

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dużej mierze się zgadzam z Tobą @lukas_k , tylko nie usprawiedliwia ich to, że dopiero zaczynają - tutaj poszła mega inwestycja finansowa i mając w dyspozycji taką technologię powinni mieć na stanowiskach osoby, które są do tego przeszkolone i posiadają odpowiednie kwalifikacje, aby zarządzać takimi narzędziami. Najpierw powinni testować w przedsionku i później wystartować z pompą na wiosnę. Jednym słowem chcieli za szybko dogonić swój ogon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth
22 godziny temu, darius010 napisał:

Na moje oko to nie jest 4k. Bliżej tego Super HD Polsatu. Najgorsza jakości z dotychczasowych transmisji.

Wróciłem do domu,odpaliłem mecz z nagrania i miłe zaskoczenie. Stwierdzam ze 100% odpowiedzialnością , ze jesteś w błędzie.

Porównanie tego do Super HD Polsatu to nieporozumienie ;) Tyle w tym temacie. 8)

 

https://i.postimg.cc/0QpdjmBy/1111.jpg

https://i.postimg.cc/59zNHgg3/222222.jpg

 

 

 

20 godzin temu, shark napisał:

Jestem zaniepokojony tym co piszecie.

 

Nie masz czego się obawiać. :D

 

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oby i u mnie za chwilę było „na moje” oko pozytywnie odebrane. Na marginesie dzisiaj oglądając ligę angielską przetestowałem jeszcze jedną funkcje w menu TV (Samsung) i aby wyjść z tych matowych kolorów na Canal+ 4K Ultra HD co wcześniej pisaliśmy znalazłem u siebie dodatkowe rozwiązanie poprzez Ustawienia>Obraz>Ustawienia eksperckie>Contrast Enhancer>..zmieniłem z wysokiej na niską, znów w funkcji jw.>Gamma BT.1886 zmieniłem z 0 na 1. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest tak jak sobie to wyobrażałem, czyli jakość ultra wysokiej rozdzielczości jest zauważalna, brak szarości, obraz zbliżony do dzisiejszego spotkania ligi angielskiej. Im więcej się ogląda tych spotkań w 4K, tym bardziej oko się przyzwyczaja i traktuje się już ten obraz jako standard. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczorajszego meczu nie widziałem, ale w dzisiejszym (Lechia-Jaga) obraz rewelacja. Kolory soczyste i jasne (w przeciwieństwie do ostatnich meczy np. ligi hiszpańskiej, gdzie kolory były przyciemnione/wyblakłe). TV (Samsung) wykrywa flagę HDR HLG (sztucznie ustawiona przez C+4k, czy mecz faktycznie jest transmitowany w HDR?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

U mnie na kinie domowym słychać tak jak na załączonym obrazku.  :jupi:

Trybuny  przód/ tył  a komentarz na centralnym głośniku.

1.jpg

 

Edit:

Obraz tak samo dobry jak sam mecz.

Brawo Lechia :brawo:

 

 

 

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...