Jump to content

Recommended Posts

To teraz stawiam pytanie, kto odpowiada za dźwięk z lig angielskiej/hiszpańskiej i dlaczego nie może być tak jak teraz to słyszymy? Jednym słowem jak się potrafi to „można”.

12 minut temu, kingofsouth napisał:

My się mamy z czego cieszyć, ale włącz sobie teraz Canal+.

Masz racje na Canal+ słabo bardzo, obraz nie ostry ale w Sobotę to już w ogóle była tragedia na C+ Sport HD :(

Kingofsouth a jak tam jest na prawdę z tym HDR jest widoczny czy nie ma go w cale w naszej ekstraklasie ???

Guest kingofsouth
10 minut temu, XMAREKK30 napisał:

Kingofsouth a jak tam jest na prawdę z tym HDR jest widoczny czy nie ma go w cale w naszej ekstraklasie ???

Najlepiej by było to ocenić w słoneczny dzień. Teraz jest sztuczne światło na stadionie. 

Moim skromnym zdaniem Ekstraklasa jest w 4K HDR.

Edited by kingofsouth

W końcu mamy również otoczkę przed/w trakcie/po spotkaniu w ultra wysokiej rozdzielczości. Liczę, że wkrótce obejrzymy również i studio, np. Liga+ Extra. 

Kingofsouth

To fajnie że jest poprawa i z każdym meczem będzie pewnie jeszcze lepiej ale szkoda że skutkuje to na pogorszeniu transmisji w Full HD , bo na C+ jest słabo. Co do HDR to fajnie było by po testować z włączonym HDR I bez niego , jaka jest różnica :)

Edited by XMAREKK30
  • Upvote 1

Guest kingofsouth

Podsumowując  bardzo dobry obraz,dźwięk  no i mecz na wysokim poziomie. Czego chcieć więcej. ;)

Go Lechia. 8)

Edited by kingofsouth

O, cieszę się, że ktoś jeszcze zauważył, że na meczach naszej Ekstraklasy transmitowanych też w 4K obraz HD poszedł mocno w dół. Bo już myślałem, że to z moim wzrokiem coś nie tak ;)

Jak rozumiem w 4K i HD mamy obraz z tych samych kamer?
Co w takim razie jest nie tak?

Słaby downscaling?

Czy raczej mamy do czynienia z "delikatną" zachęta do wymiany dekodera? ;)

Guest kingofsouth
13 minut temu, Adasss napisał:

Jak rozumiem w 4K i HD mamy obraz z tych samych kamer?
Co w takim razie jest nie tak?

Słaby downscaling?

Jeśli to był downscaliing to teoretycznie na Canal+HD powinna się pojawić tzw "Jakość Super HD" ;)

Edited by kingofsouth

Niestety przy bitrate 7 Mbps jakość "Super HD" nie jest możliwa, a takie było w weekend na C+ Sport.

Widać na wykresie jak zjechało:

S21_11278_13022.png?v=

C+ 4K trzyma średnią 25 Mbps (w ostatnich dniach najniższy pomiar 21 Mbps, najwyższy prawie 27).

Natomiast Polsat Sport Premium 1 ma średnią taką jak C+ Sport maksimum (czyli ponad 16 Mbps) ;).

Prawda jest taka że Transmisje 4K EKSTRAKLASY miażdzą jakością ligę Angielską oraz Hiszańską. U mnie wygląda to rewelacyjnie , aż cały mecz oglądałem zamiast Chealse Totenham

Guest kingofsouth

@wilos, teraz trzeba czekać na filmy,seriale z 20th Century i  NBCUniversal. Mam nadzieje, że to w grudniu wystartuje.

Edited by kingofsouth

Kanał powoli się rozkręca, z czasem liczę, że będzie więcej wydarzeń sportowych, ciekawych filmów, dokumentów nie brakuje. Oby teraz tylko powtórzyła się super jakość obrazu z kolejnych przekazów spotkań ekstraklasy. 

W dniu 25.11.2018 o 19:13, XMAREKK30 napisał:

Kingofsouth

To fajnie że jest poprawa i z każdym meczem będzie pewnie jeszcze lepiej ale szkoda że skutkuje to na pogorszeniu transmisji w Full HD , bo na C+ jest słabo. Co do HDR to fajnie było by po testować z włączonym HDR I bez niego , jaka jest różnica :)

https://zapodaj.net/49b6eb1a1dfa7.jpg.html

https://zapodaj.net/c1a51921c7267.jpg.html

Oczywiście na podstawie takich zdjęć trudno ocenić jakość obrazu ale można zobaczyć jak zmienia się odcień zieleni murawy bez HLG i z HLG. Dla mnie kolory bez HLG są dużo bardziej  naturalne.

Sony OLED.

Mara68

Według tych zdjęć faktycznie HDR HLG nie wypada za dobrze, ale czego to jest wina, może oświetlenia na stadionie, a może jest tak, że tego HDR HLG w ogóle nie ma w transmisji i jest na sztywno ustawiony i stąd jest gorzej? Trzeba poczekać na następne transmisje z Warszawy. Tam jest fajny stadion i dobre oświetlenie :)

W dniu 24.11.2018 o 20:33, darius010 napisał:

Jakość obrazu jest najsłabsza, nawet nie ma o czym dyskutować. To nie było 4k jak na LaLiga, ani Angielskiej.

Nie interesuje mnie, że to Ekstaklasa, czy nie. Wyglądało jak HD.

W dniu 24.11.2018 o 20:07, jacek1969 napisał:

Napiszę tak , widziałem lepsze transmisje na tym kanale . Ta była taka sobie .

Prawdopodobnie macie uszkodzony dekoder albo kiepski TV 4K, transmisje EKSTRAKLASY 4K miażdzą jakością obrazu i jakością dźwięku nawet powiem bardzo dobre transmisje LA LIGA oraz PREMIERSHIP. Tu nie ma o czym dyskutować nawet.

• Haha 2

Wilos

Ja nie mam ani dekodera 4k ani TV 4K a kolega Mara68 ma OLED od Sony i wątpię żeby miał kiepski TV :) Masz nagrany jakiś mecz żeby wstawić jakieś zdjęcie ???

• Upvote 1

Ekstraklasa  w 4K jest w bardzo  dobrej jakości.

U mnie na LG OLED wygląda to tak:

https://www.fotosik.pl/zdjecie/usun/HmpHOLchoTojVYL53jeRrq5dArIVds

https://www.fotosik.pl/zdjecie/usun/q9M4OAbCm1O7J2KZV6NBGfLIjDFcHn

https://www.fotosik.pl/zdjecie/usun/OTvypMzyKQ9OtNHzApEujCsUtX6mDe

Już podczas trwania  MŚ użytkownicy Sony pisali o problemie z obrazem z HDR. Podobno  pomagała aktualizacja TV.

Edited by Barti
Każde zdanie kończymy odpowiednim znakiem przestankowym. Poprawiono post.

@rop   Ja też uważam, że Ekstraklasa nadaje rewelacyjnie w 4K. Pokazuję tylko jak wygląda obraz w trybie HDR-HLG oraz bez niego. I uważam że kolory są bardziej naturalne bez HLG. Ty również mógłbyś zrobić dla porównania zdjęcie obrazu z ekstraklasy bez włączonego trybu HLG.

Mój Sony OLED ma najnowsze aktualizacje.

OLED od SONY po wcześniejszej aktualizacji mają taki problem  z HDR  że jak jest na dłużej statyczny obraz to go ściemnia, żeby się nie wypalał i z tego co czytałem to problem jest po dziś :)

Edited by XMAREKK30

Tylko mecze Realu i Barcelony są w 4K. Bo widzę, Ekstraklasa w 4K rozłożyła ramówkę Canal+ 4K. A co będzie, jak dojdzie żużel, a dojdzie wiosną?

~25 Mbit/s robi swoje w jakości odbioru, tylko poziom piłkarski na bardzo słabym poziomie - niestety.