Skocz do zawartości

CANAL+ 4K Ultra HD


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Oglądam wszystko na NATURALNYM i w eksperckich przy HLG wszystko mam zablokowane...

 

Po drugie obraz jest zamglony...

Fakt, że na Naturalnym jest to zablokowane. No to pozostaje jedynie zmiana na Dynamiczny (wtedy też jest zablokowane, ale jest dużo jaśniej), lub zmiana na Standardowy (ja np. tak mam na stałe) i podbicie HLG suwakiem (jak na zdjęciu) .

Też jestem zdania, że dzisiejsze mecze na TVP 4k miały lepszy obraz (mimo że bez HDR'ów).

96c669139b911b4d15c1366b5ed89939.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

Tryb HDR idealnie sie sprawdza na konsoli :D

 

HDR Włączony:
Uncharted_4_Kres_z_odzieja_2018060614171

HDR Wyłączony:

 

Uncharted_4_Kres_z_odzieja_2018060614174

 

 

Tyle , że konsola nie ma trybu HLG. 

Edytowane przez kingofsouth
Nie wprowadzaj offtopic do wątku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HLG to napewno nie jest, na własnym tunerze w ogóle nie wykrywa HDR, dopiero jak włoże moduł do TV to dopiero pokazuje, ale obraz pozostaje bez zmian w przeciwieństwie do kanału TravelXP i testu z Hot Birda z HGL, obraz na TVP 4k żyleta a tutaj mleko, zresztą już wcześniej to zauważyłem na tym całym "Kruku"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, problem leży po stronie tv. Obraz powinien być ciemniejszy bez odpowiednich ustawień w telewizorze.

Jak mam ustawiony HDR w automacie to ustawia HLG i w tedy obraz jest ciemniejszy ale jasność mam poustawiane na maksa a przy tym jest jak dla mnie za ciemny. Jak ustawie ręcznie HDR10 to są tak jaskrawe kolory że nie da rady oglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokonałem zmiany w tv Samsung tryb Naturalny na Standardowy i jest teraz niebo lepiej.

Trzeba jednak pogrzebać dla tego 1 kanału - trochę to bez sensu, aby kalibrować ręcznie pod 1 transmisje.

A można zapisać takie ustawienia na stałe??? Pytam się bo nie które TV mogą np LG OLED B7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

Co ja wczoraj pisałem. HDR bokiem wam wyjdzie. :lol2:

Nie ma złotego środka, trzeba samemu się pobawić ustawieniami,

U mnie jest ładny obraz.

Wrzucane zdjęcia tu nic nie udowodnią bo na nich nie widać jak jest faktycznie.

Jak ktoś kalibrował telewizor to wam się tutaj chwalić zdjęciami oraz recepty dawać nie będzie. :cool:

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim tv można zapisać kilka trybów własnych i pod zwykłe sdr i pod hdr

 

Skoro można zapisać to nie widzę problemu, raz ustawić i po sprawie no chyba że trzeba będzie za każdym razem ustawiać to faktycznie jest jakiś problem :)

Ja nie wiem gdzie tutaj jest obraz zamglony dla mnie obraz w C+ lepszy niż w TVP oglądam na Philips 55PUS6561.

Czyli bardziej wina telewizora niż transmisji:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

Gdybyś miał  Pro(siaka) to byś tak nie pisał. :D
HDR się sprawdza i wygląda świetnie, tyle że nie HLG. Chyba , ze się ma telewizor za 10 tys. ;)
Oled/Qled czy jakaś inna kosmiczna technoligia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...