Skocz do zawartości

CANAL+ 4K Ultra HD


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie żółty idzie w kolor zielonego - zależy jaki kadr...Np. teraz, podczas emisji "China Express: Podróż jedwabnym szlakiem".

 

Edit: Ekstraklasa - "Podbeskidzie - Legia Warszawa".

Obraz w miarę ok jeśli chodzi o kolory. ;)

790fe3455394.jpg

e61b5a501abd.jpg

f2183c1ce993.jpg

Edytowane przez andrzejgratis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa sprawa , ponieważ na meczu ekstraklasy był świetny obraz.

Na powtorkowym meczu Ligii angielskiej kolory już były takie mdłe.

Nie poŕównywałem do HD , ale koszulki piłkarzy nie wyglądały na czerwone.

Jeśli chodzi o film/ dokument " live" , czy VOD nie mam zastrzeżeń.

Muzeum 4K też ma odpowiednio nasycone barwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem pliki testowe od @mara68 - nagranie meczu z C+4k.
Wrzucilem na dysk i odpaliłem z Dreamboxa 920 na TV. Z kolorami wszystko ok! Ustawienia jak na screenie.
Wydaje mi się też że znalazłem przyczynę. Jak zmienię "Zezwól na 10-bitowe lub 12-bitowe kodowanie" na "Tak" to kolory tracą głębie. Wygląda więc na to, że problemem jest 10 bitowa głebia kolorów.
Jak plik puściłem przez VLC z AppleTV również wszystko z kolorami ok. Obraz idealny!
Problem jest tylko z Ultraboxa. Tam nic nie można ustawić tylko rozdzielczość na 2160p. Możliwe ze na starszych TV są inne matryce i dlatego nie u wszystkich występuje ten problem.
Co więcej, ten plik przy odtwarzaniu nie wymaga żadnych zmian w ustawieniach HDR w TV. Wykrywany jest automatycznie tak jak być powinno.
Tylko teraz jak to wytłumaczyć technikom z Canal+

bc321ebcee5f990edc6aaa7fafc836ee.jpg

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. 

 

Tak sledze teraz temat bo zastanawiam się nad zmianą. 

 

Niestety czasowo nie wyrobie żeby przeczytać z 40-50 stron wątku. 

 

U rodziców już na mistrzostwa mistrzostwa świata w czerwcu 2018 wzięliśmy upgrade nc+ do 4k. I mówimy tu o początku czerwca 2018..

 

Kilka miesięcy temu UPC niby wprowadziło 4K, ale dosłownie 4 bz[beep] kanały, nawet Eleven Sports 4k nie mieli.. 

 

Choc ku mojemu zaskoczeniu (a odkad pamiętam tylko satelitę mieliśmy) jak 1,5 roku temu podpisałem umowę z UPC to byłem zażenowany jakością sygnału. Na większości kanałów pixeloza. 

 

To myślę, zmienię na c+ mimo że w bloku. Ogólnie satelita to była dobra jakość sygnału, plus c+ 4k.. Kojarzyłem że był eleven sports 4k..

 

I czy ja dobrze widze ze mamy Luty 2021, I na platformie canal plus jest dosłownie jeden kanał 4k?! I za który to jeszcze 10/msc trzeba płacić? 

 

Jakim cudem satelity i kablówki chcą konkurować z serwisami streamingowymi, jak po 5 latach od wejścia 4K mają 1 kanał.. 

 

A jakieś zapowiedzi są? Coś się ma zmienic? 

 

Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.02.2021 o 03:21, Castorelo napisał:

 

 

Choc ku mojemu zaskoczeniu (a odkad pamiętam tylko satelitę mieliśmy) jak 1,5 roku temu podpisałem umowę z UPC to byłem zażenowany jakością sygnału. Na większości kanałów pixeloza. 

 

 

 

I czy ja dobrze widze ze mamy Luty 2021, I na platformie canal plus jest dosłownie jeden kanał 4k?! I za który to jeszcze 10/msc trzeba płacić? 

 

 

1)W odpowiednim wątku w UPC, specjaliści twierdzą że bitrate w kablówce jest tak wysoki , że PC+ przegrywa już w przedbiegach.

Jednak różnicy na korzyść sat czy kabla jakoś za bardzo nie widzę na większości kanałów.

2) Oprócz C+4K , jest Muzeum 4K( przypuszczam , że jest bardziej "interesujący"od obecnych kanałów UHD w kablówce) i NASA 4K.

 

Edytowane przez lukimann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak ktoś z Canal+ czyta nasze forum. Ostatni mecz i dzisiejszy obraz świetny. Wszystko z kolorami ok.

Mam jeszcze pytanie z innej beczki: mozna jakos wylaczyc pojawianie sie tych nr karty na meczach? Musze przelaczyc na inny kanal i wrocic bo te ich numerki nie chca znikac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po dłuższej przerwie, niestety dalej potwierdzam problemy z kolorami na C+4K na Sony XF9005. Mając Ultraboxa rozwiązaniem jest wyłączenie HDR w ustawieniach obrazu TV. Udało mi się wywalczyć wymianę na Moduł pomimo, że w ofercie agencyjnej jedynie dekoder oferują, jednakże ku mojemu zdziwieniu przy oglądaniu bezpośrednio z modułu nie ma opcji wyłączenia HDR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...