Skocz do zawartości

Ekstraklasa TV


GieKa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przecież wystarczy, że nc+ i/lub CP zablokują ten kanał ( nie będa nim zainteresowane ) i już cały plan tych "speców" idzie do kosza. Nie rozumiem ich motywacji do powstania tego kanału. Myślą, że ludzie bedą płacić 20zł/mc za lige, która gra 6 miesięcy w roku, której poziom jest zerowy? Totalnie nieporozumienie. Mam nadzieję, że ten kanał upadnie zaraz po starcie i ludzie nie dadzą się nabrać na to całe wydawanie kasy dla ekstraklasy.tv.

 

Poza tym, jestem ciekawy ludzi, którzy bedą pracować w tej stacji przy komentowaniu i jako eksperci. Ciekawe jak włodarzę ekstraklasy.tv chcą zachęci ludzi do wykupu tego kanału skoro najpewniej będą tam zupełnie nowe twarze... Gdybym był kibicem polskiej ekstraklasy i chciał wykupić pakiet Canal+ dla niej, to od razu wiem, że będę miał do czynienia z pełną profeską od strony technicznej. Kapitalni komentatorzy, eksperci, ciekawe magazyny. Tutaj to działa ok kilkunastu lat na nawyzszym możliwym poziomie. Po co to do [beep]y zmieniać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem Wam szczerze... niech sobie tworzą Ekstraklasa TV.

 

Po pierwsze przekonają się jak wielkie jest zainteresowanie ich rozgrywkami. Cyfrowy Polsat szacuje, że zainteresowanie jest na poziomie 300 tys. abonentów. A wtedy mogą sobie pomarzyć o 360 mln zł (tyle wart jest trzyletni kontrakt). Oni myślą, że jak ludzie kupują Canal+ dla Ekstraklasy, t i kupią Ekstraklasa TV. problem w tym, że kupując Canal+ klient otrzymuje wartość dodaną - premiery filmowe czy tez więcej lig (angielska, hiszpańska, francuska itd.).

 

Po drugie. Mieliśmy już Orange sport z Ekstraklasą za dodatkową opłatą 10 złotych do Canal+. I jakoś Orange sport nie był hitem sprzedażowym, mimo, że Canal+ pokazywał 3 meczów, a Orange sport aż 6.

 

Po trzecie. By zachęcić klienta do zakupu, trzeba mieć DOBRY produkt. Z całym szacunkiem... Ekstraklasa nie cieszy się popularnością. Owszem. odkodowane mecze w TVP1 ogląda ponad milion widzów. Ale już w Polsacie Sport (dostępnym w olbrzymiej grupie gospodarstw domowych za pośrednictwem kabla i CP) oglądalność meczów wynosi od 250 do 50 tys. widzów.

 

Może się mylimy. Może nie jesteśmy takimi wizjonerami jak Ekstraklasa. Może Polacy rzucą się na Ekstraklasa TV. Ale znając zapał Polaków do płacenia dodatkowych pieniędzy za kanały telewizyjne... czaaaaaaaaaaaaaaaarno to widzę :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

całym szacunkiem... Ekstraklasa nie cieszy się popularnością.

Wśród lig obecnych w Canal Plus cieszy się największą popularnością. Jedna liga mogąca się z nią równać pod względem oglądalności jest nią angielska choć i tak przegrywa, inne ligi obecne na C+ nawet nie ma co porównywać pod wzgledem popularności.

wszyscy co tutaj są przeciw tak naprawdę oglądają polską kopaną i boją się, że teraz będą musieli dodatkowo płacić. gdyby im było obojętne to nie byłoby tyle ruchu..

Takich wniosków, że mnóstwo abonentów ogląda rodzimą lige jaka ona by nie była nie musisz wyciągać po ruchu na forum... bo to wniosek na poziomie tego, że Smokowski to musi być drań bo wyrzucił Laskowskiego, to chyba Ty napisałeś kiedyś w dziale nowści nc+ 8) A co do płacenia, to też nie byłbym taki pewien, spora częśc ludzi po prostu zrezygnuje z jej oglądania. Do tej pory kiedy była bez ekstra dopłat to oglądli, trzeba będzie zapłącić dodatkowe 20 zł, to przestną. A żaden tego typu pomysł z dodatkowymi opłatami nie cieszy się w dzisiejszych czasach poparciem, czy to PPV czy jakieś inne tego typu dodatkowe opłaty, obojetnie czy to za rodzimą lige czy inną zagraniczną. Od siebie dodam że mi też się nie uśmiecha jeszcze pod innym względem. Jak pomysł z liczeniem przez Ekstraklase SA ile osób dodatkowo zapłaci i okaże się zdecydowanie gorszym rozwiązaniem niż obecne zagwarantowane pieniadze z praw to kluby będą musiały jeszcze bardziej oszczedzać, co choćby odbije się na cenach biletów/karnetów...

na C+ zrobi się teraz miejsce na więcej transmisji angielskiej, hiszpańskiej, francuskiej i włoskiej..

Nie byłbym tego taki pewnien...Nie zdziwie się jak w to miejsce wejdzie Ekstraliga żuzla (tylko jeden mecz w miesiącu ma być też na TVN Turbo ) a tak na C+Sport transmisje w sobote i niedziele a wieczorem magazyn i wcale nie byłoby to złe rozwiązanie ze strony C+, bo w Polsce transmisja meczu np. Falubaz-Unia Leszno zgromadzi wiecej abonentów przed Tv niż 5-ty mecz z hiszpanskiej z udziałem Levante czy czwarty z francuskiej z udziałem Evian...

 

Poza tym słowo "teraz", Nie do końca wiadomo czy teraz czy dopiero za 1.5 roku powstanie , jeśli w ogole powstanie kanał Ekstraklasy. Aby wsytatował od tego lata to umowa miałabyć zerwana do 19 grudnia, nie została zerwana albo Canal plus ukrywa to... chcociaż Ekstraklasa SA w tych swoich komunikatach wcale nie informuje o konkretnym terminie uruchomienia kanału, czy to będzie od przyszłego sezonu czy od lata 2014 wtedy kiedy kończy sie obecnie trwający kontrakt z telewizjami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko wy zakładacie, że myślą w jakiś racjonalny, biznesowy sposób.

Boniek przeją PZPN, ale w Ekstraklasie został beton.

Skoro złożyli koncesje to kanał powstanie, a czy będzie rentowny? a czy LOT jest rentowy, czy PKP - odpowiem nie, ale kogo to obchodzi, będą ciągnąc gniota, a jak kasy zabraknie to Minister dołoży z podatków, no bo przecież Ekstraklasa, chluba narodu nie może upaść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

całym szacunkiem... Ekstraklasa nie cieszy się popularnością.

Wśród lig obecnych w Canal Plus cieszy się największą popularnością. Jedna liga mogąca się z nią równać pod względem oglądalności jest nią angielska choć i tak przegrywa, inne ligi obecne na C+ nawet nie ma co porównywać pod wzgledem popularności.

 

Pod względem wyników oglądalności tak. Tylko czy te 200 tys. widzów, które ogląda średnio Ekstraklasę w Canal+, wykupi Ekstraklasa TV. Musisz wziąć pod uwagę, że abonenci Canal+ to "zbieranina" klientów, którzy wykupili abonament dla różnych celów. I teraz tak... ktoś jest abonentem C+ tylko dla ligi angielskiej. Ale wiadomo, że w wolnej chwili obejrzy sobie także Ekstraklasę (i oglądalność rośnie). Reasumują. Oczywiście, że Ekstraklasa ma najwiekszą oglądalność (ok 200 tys. widzów) w Canal+. Tylko czy wszyscy oni kupili Canal+ TYLKO dla Ekstraklasy, czy też PRZY OKAZJI dla Ekstraklasy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale na szczęście spółka ekstraklasa może upaść i nie będzie to miało większych konsekwencji.

Tam na pewno nie pracują leszcze, tylko osoby które w jakimś stopniu znają się na biznesie

 

 

Nie wydaje mi się, widać to po tym jak przyjęli mniejszy kontrakt za prawa, w sytuacji kiedy większość klubów ledwo łata, albo nie łata dziury w budżecie.

To samo widać przy ciągłym zmienianiu formuły rozgrywek i zwiększaniu, zmniejszaniu liczby klubów.

Kolejnym argumentem jest Ekstarklasa TV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę to na forum sami eksperci i analitycy biznesowi. :D Czytając wypowiedzi że ten kanał nie ma racji bytu można odnieść wrażenie że za jego robienie biorą się jakieś [beep]le ekonomiczne. Gdyby ten kanał nie miał podstaw ekonomicznych to by upadł na wczesnym etapie. Jeśli już składają wniosek o koncesje to znaczy że wszystko jest policzone i na plusie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muza tv, przecież mniej więcej o tym napisałem ;)

 

Tam na pewno nie pracują leszcze, tylko osoby które w jakimś stopniu znają się na biznesie

 

Biszof pewnie nie jest ale coś za bardzo wierzy że obecna liga która ma teraz wiele problemów, jest aż tak bardzo łakomym kąskiem na ekstra opłaty a z wywiadów z Biszofem tak można wywnioskowac.

 

A co do tych pracujących tam leszczów, to zapytaj kibiców Legii (nie chodzi o tych tylko z żylete ) co sądzą o obencym prezesie Live Park Miklasie czy to nie jest korporacyjny... , jemu Legia w dużej czesci może podziekowac że mistrzostwa nie zdobyła od x lat,

 

 

Czytając wypowiedzi że ten kanał nie ma racji bytu można odnieść wrażenie że za jego robienie biorą się jakieś [beep]le ekonomiczne.

 

 

być może .... :D

 

 

Ponad 7 lat temu została powołana spółka Ekstraklasa, której głównym zadaniem jest prowadzenie rozgrywek o mistrzostwo Polski, a także organizacją m.in. meczu o Superpuchar, a także zawodów Młodej Ekstraklasy. Jak się okazuje, spółka jest zadłużona na 10 milionów złotych.Ten temat został poruszony na łamach tygodnika "Piłka Nożna" podczas rozmowy z kandydatami na prezesa PZPN - Zbigniewem Bońkiem oraz Edwardem Potokiem. "Na pewno jest to dziwne, że organizacja otrzymująca corocznie 100 milionów złotych za prawa telewizyjne ma w kasie debet- powiedział Zbigniew Boniek. Kasę Ekstraklasy SA zasilają głownie transmisje sprzedane do telewizji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marekpolek

besta

 

ależ Ty się martwisz o tą nową stację, i nie tylko Ty, że upadnie, że nierentowna, że nikt nie będzie oglądał (razem z Tobą), że gorsze rozwiązanie.. a skąd niby to wiesz skoro kanał jeszcze nie powstał? no i o to chodzi.. nie lubisz ligi polskiej = nie będziesz dodatkowo płacił = nie będziesz oglądał.. i w czym jest problem? skoro taka zła ta liga to o co tyle płaczu? ciekawe że Orange Sport jakoś funkcjonował.. a ja uważam, że to bardzo dobra decyzja.. jak sobie nie dadzą rady to upadną.. i co? nic..

 

PS. Potwierdzam, Smokowski to drań bo wyrzucił Laskowskiego.. czy Ci się podoba czy nie, taka moja opinia..

 

A co do Ekstraklasy TV to oni już podjęli decyzję.. nie myślcie, że czytają to forum i zastanawiają się co dalej.. oni już to wiedzą i nas na pewnoi się nie będą pytać o zgodę.. temat można zamykać bo nic nie wnosi.. 20 zł mam odłozone na zakup kanału.,. myślę, że drożej nie będzie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty się martwisz o tą nową stację, i nie tylko Ty, że upadnie, że nierentowna, że nikt nie będzie oglądał (razem z Tobą), że gorsze rozwiązanie.. a skąd niby to wiesz skoro kanał jeszcze nie powstał?

 

Oczywiście że są to przypuszczenia że projekt może nie wypalić i wtedy to dobitnie odbije się na kondycji finansowej klubów (pieniadze zagwarantowane tak jak obecnie od TV wydają się dużo lepszym, pewniejszym rozwiązaniem) bo kanału nie wykupi tyle osób jak sobie pewnie sądzi Biszof , o kanale Ekstraklasy od czasu do czasu nawet rozmawiamy w otoczeniu kibicowskim i jeśli wiekszość jest nastwaiona do tego negatywnie i nie zamierza zapłacic ( na mecze wyjazdowe przecież jezdzi garstka) to kto ma to wykupić głownie jak nie kibice tych klubów ktore w tej lidze grają, przecież nie ci oglądacze Messiego, bo Messiego w tej lidze nie ma i gra się troche inaczej w piłke ; )

 

A co do Ekstraklasy TV to oni już podjęli decyzję.. nie myślcie, że czytają to forum i zastanawiają się co dalej.. oni już to wiedzą i nas na pewnoi się nie będą pytać o zgodę.

 

Pytać się ani kibiców ani forumowiczów nie bedą, jasna sprawa ;- ) ale muszą za to pytać się klubów i liczyć się z ich opinią w koncu kluby sa ich akcjonariuszami, jeden pomysł Biszofa już nie przeszedł na grudniowym zgromadzeniu co do podziału na grupy a już niby to było pewne, teraz pomysł jeszcze bardziej ryzykowny i pewnie jeszcze bedzie sporo gadania o tym zanim kanał wprowadzą, ostatecznie wprowadzą, być może dopiero za połtora roku bo obecna umowa nie została zerwana w grudniu albo canal plus to ukrywa choć jak pisałem wcześniej Ekstraklasa SA równiez nie informuje o tym kiedy miałby ruszyć kanał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@neo_patryk: Święte słowa ;-)

 

Generalnie nie podniecajmy się na razie. Wniosek o koncesję nie oznacza, że kanał powstanie. Już nie jeden nadawca miał koncesje, z której później rezygnował. A jak powstanie to przekonamy się na jakich zasadach i ile osób kupi. Może będzie olbrzymim sukcesem (ja wątpię), a może będzie klapa, wtedy też nowe kontrakty TV za Ekstraklasę będą znacznie tańsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Na pewno jest to dziwne, że organizacja otrzymująca corocznie 100 milionów złotych za prawa telewizyjne ma w kasie debet- powiedział Zbigniew Boniek.

Nie wiem czy dobrze pamiętam ale RMF FM pierwsze zyski wykazał kilkanaście lat po starcie. Dlaczego? Bo wszystko inwestował i pewnie przez te lata też był na minusie. Nie dziwię się że Boniek ich krytykuje, wszak jest z innych kręgów biznesowych i już kombinuje jakby tam wcisnąć "swoich".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy trzech platformach taki kanał miałby mocniejszą pozycję. Ogólnie taki kanał nie ma szans powodzenia.

A jakieś uzasadnienie? Ot choćby takie HBO. Pakiet dodatkowo płatny, nie najtańszy. Średnia oglądalność, z HBO2 i Cinemaxami, ok. 30 000 i jakoś dają radę. Czy zainteresowanie naszą piłką kopana nie będzie 2 lub 3 krotnie większe? A taki kanał czy też kanały to nie tylko pieniądze od abonentów ale i te z reklam i od sponsorów. A i pewnie jeszcze inne sposoby zarobienia można wykorzystać w przypadku niezależnego kanału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak: jak dla mnie tworzenie takiego kanału to głupota. Nie dość, że kanał będzie miał ramówkę tylko podczas meczów Ekstraklasy i ewentualnie 1.ligi to w żaden sposób nie zbliży się do sposobu realizacji Ekstraklasy w C+. Wątpię bardzo, aby kluby się na takie coś zgodziły, ale coś mi się wydaje, że jeśli kanał powstanie to długo nie podziała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie nie podniecajmy się na razie. Wniosek o koncesję nie oznacza, że kanał powstanie. Już nie jeden nadawca miał koncesje, z której później rezygnował. A jak powstanie to przekonamy się na jakich zasadach i ile osób kupi. Może będzie olbrzymim sukcesem (ja wątpię), a może będzie klapa, wtedy też nowe kontrakty TV za Ekstraklasę będą znacznie tańsze.

 

no własnie i tyle w tym temacie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie to jakieś brednie. Co ma kanał tworzony ze/przez SKY do zwiększenia konkurencji? Przecież wtedy wiadomo, że ekstraklasa będzie w osobnym kanale i co by c+ nie robiło, to nie będzie miał wpływu na transmisje naszej kopanki. Nie wiem, gdzie oni widzą w tym zwiększenie konkurencji w walce o prawa. No i co to za uniezależnienie się od C+ skoro w zamian uzależnią się od SKY, jaki w tym sens? Inna sprawa, że koncerny raczej sobie w grę nie wchodzą i nie chce mi się wierzyć, żeby nagle C+ i SKY zaczęły sobie odbierać "własne" rynki, na których mają ugruntowaną pozycję. Już prędzej bym się spodziewał Bein Sport, oni mają gdzieś aktualny układ sił i pchają się wszędzie, żeby go zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O teraz Biszof liczy na pieniądze od SKY :D e tam, przecież wystarczy jak 500 000 abonentów wykupi kanał Ekstraklasy , może nawet milion... :lol: Tylko trzeba pamiętać, że liga teraz bardziej sie zwija niż rozwija, transferów do ligi prawie brak a szał nowych stadionów już minął :D

 

Co ma kanał tworzony ze/przez SKY do zwiększenia konkurencji ? Nie wiem, gdzie oni widzą w tym zwiększenie konkurencji w walce o prawa.

 

Być może jest tak jak zasugerowane w artykule. Wiadomo że przez fuzje C+ z grupą TVN, brak jest realnej konkurencji dla nowej nc+ w kontekście pozyskania praw do ligi, tym bardziej, że Solorz wycofuje się ze Sląska bo niewypalił mu interes z galerią handlową przy stadionie a w ostatnim przetragu głownie chodziło mu o mecze Slaska w Polsacie Sport. We wcześniejszym przetragu o prawa walczył Canal Plus wspierany przez Polsat i ITI starujące w tamtym przetragu wspolnie z Orange sport. Teraz praktycznie nie ma konkurecnji dla nowej nc+, a jak nie ma konkurencji to trzeba ją stworzyć w postaci Ekstraklasy TV... Jak obecny kontrakt z telewizjami zostanie wypełniony cały czyli do lata 2014 to jest wystarczająco dużo czasu aby Ekstraklasa SA mogła tą swoją Ekstraklasą TV straszyć nc+, wniosek o koncesje i rozmowy nawet ze SKY które wcale nie muszą zakończyć się jakimś powodzeniem i czymś wiązącym a jeszcze trzeba rozmwaiac z klubami czyli swoimi akcjonariuszami to jedna strona medalu, druga to realne wywieranie presji na nc+ (Canal Plus), że jak nie zapłacą w przyszłości tyle aby Ekstraklasa była usatysfakcjonowana to wprowadzą swój kanał. Ciekawe czy Canal Plus na dzień dzisiejszy poważnie traktuje pomysł wprowadzenia Ekstraklasy TV i możliwośc straty ligi po kilkunastu latach, być może sobie spokojnie czeka bo w sumie czuje że kanał w ostateczności okaże się tylko straszakiem do podbijania ceny. Oczywiście to tylko jeden ze scenariuszy, ostatnie prawa zanim się rozstrzygnęlo gdzie będą trwało ponad rok, teraz trwać to może podobnie albo jeszcze dłużej.

 

Pół miliona abonentów takiego kanału to może być wynik zawyżony

 

Przecież z tym poł miliona, może milion to był żart ; - )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...