Skocz do zawartości

Humax iCord HD


Hyperi0n
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

odnosnie update'u, ze strony Aston'a:

Only new Aston cams , with a green Led can be upgraded by satellite .

Last version for the former Astoncrypt cam is V 1.05 , and can't be upgraded .

 

To upgrade your cam , you will have first to modify the time length of message display in the cam menu to "unlimited" ( Menu / Information / Smart card information / Settings). Then , you only have to switch on your receiver on the right satellite and right frequency , insert your cam in your receiver , and the upgrade will start automatically within 5 ' .

These channels are STB Comag , or Technisat Kanal 50 on the Astra Frequency . Maybe you will need to store it manually .

 

With Xena 1800 & 2000 , you will have to select Menu / Installation / Download / pcmcia download , and enter the right parameters .

Anyway , you will check the new version has been downloaded , entering in the Common Interface menu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soft do Astona nie leci z Astry już od dobrych kilku lat, na stronie podają nieaktualne informacje. W tej chwili nie ma możliwości aktualizacji do wersji wyższej niż 2.23, ale z uwagi na pojawienie się problemu są prowadzone działania, z jednej strony u Astona, żeby załatwić plik z aktualizacją, z drugiej u Cyfry+, żeby coś pokombinowali tak, aby to działało, bo dotychczas przecież problemów nie było. Nie wiem jak jest w połączeniu inne odbiorniki + Aston 2.23, może się okazać, że to specyficzny problem na linii Humax - Aston, ale powinno się udać to jakoś rozwiązać... Jak będę miał jakieś konkretne info, to dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem działanie mojego Astona na Globo 9500. Praca niestabilna.

Jeżeli na Canal+HD jest załączona ścieżka polska to po przełączeniu z innego kanału na Canal+HD występuje brak fonii,

jednakże istnieje możliwość jej załączenia i wtedy działa poprawnie. Dla ścieżki oryginalnej nie występują żadne problemy.

Takie zachowanie modułu jest mniej problematyczne niż w iCordzie.

Sądzę, że definitywnie można stwierdzić iż jest to wina Astona 2,23.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróć uwagę, że "Canal + HD" ma 2 ścieżki audio w Dolby Digital: oryginalną oraz polską, a "Canal+ film" ma tylko polską stereo i oryginalną w Dolby Digital. Jest inny strumień audio to może być przyczyną błedów. Nie wiem czy cyfra nadaje jeszcze gdziekolwiek 2 ścieżki Dolby Digital równolegle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja trochę zbocze z tematu. Chodzi o to że po podłączeniu iCorda z TV kablem HDMI nie działa regulacja dźwięku tylko na kanałach TVP HD,BBC HD- na tych kanałach co nadają fonie Dolby Digital. Nawet po podłączeniu dodatkowo dźwięku oddzielnym kablem regulacja poziomu dźwięku w iCordzie nie działa. Dopiero po podłączeniu kablem component i oddzielnym kablem audio regulacja dźwięku w iCordzie działa poprawnie. Jednak obraz w TV po podłączeniu kablem HDMI jest lepszy i właśnie dlatego trochę mnie to denerwuje. Może ktoś z Was zna jakiś sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy cyfra nadaje jeszcze gdziekolwiek 2 ścieżki Dolby Digital równolegle.

Np. na HBO HD i BBC HD - tylko tam na pierwszych miejscach lecą polskie ścieżki, więc można nie zwrócić uwagi na problem z odczytem tej drugiej.

Właściwie to Cyfra tych kanałów nie nadaje, bo lecą one z "obcych" transponderów. Ale identyczne problemy - kłopoty ze ścieżkami dźwiękowymi, które w odbiorniku widzimy jako drugie - świadczą o tym, że problem nie leży po stronie naszej ulubionej platformy. Jedyną ich "winą" w kwestii dźwięku jest umieszczenie polskiej ścieżki na tym feralnym drugim miejscu.

Co do problemów z napisami, to już może być ich wina, z tym, że na HBO nie ma żadnego problemu, bo Humax melduje "Brak napisów ekranowych" :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak pisal Mr. Orbita, softu do Astona nie ma na Astrze... skontaktowalem sie z obsluga techniczna Aston, odpowiedz dostalem juz po paru godzinach...

aby zrobic update trzeba wyslac modul wraz z kopia maila od obslugi technicznej na wskazany przez nich adres, najnowsza wersja softu to 2.26;

 

link do strony Astona --> http://www.aston-france.com/uk-contacts.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie tylko czy upgreade pomoże... i czy aby nie powinniśmy oddawać modułów na gwarancji do przeprogramowania sprzedawcy modułu? Dlaczego mam płacić za wysyłkę skoro moduł nie spełnia poprawnie swojej funkcji, a nie nastąpiła zmiana kodowania mediaguard.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@problem z Aston: wczoraj swoj modul wyslalem do Astona (koszt przesylki z Niemiec do Francji listem poleconym - 5,90 EUR), obecnie uzywam bardzo starego modulu Cyfry (ver. 1.04) - brak mozliwosci update'u softu poprzez satelite;

wszystko dziala mniej wiecej stabilnie, tzn Canal+ HD i inne HD bez problemow, jedyne co denerwuje to wolny czas przelaczania i czasami na Polsatach pojawianie sie komunikatu o braku uprawnien - po przelaczeniu na inny kanal, badz odczekaniu kilkunastu sekund, obraz powraca;

 

jak tylko dostane modul Astona spowrotem, dam znac jak zachowuje sie najnowszy soft (ver. 2.26) - pewnie jakis tydzien bede musial poczekac, az Aston znow wroci do mnie...

 

@leon500: jak ustawisz jako domyslny dzwiek stereo a nie Dolby, wtedy bedziesz mogl regulowac glosnosc na kanalach z Dolby za pomoca pilota do Humaxa, jak chcesz miec dzwiek dolby, wtedy pozostaje Ci regulacja glosnosci na wzmacniaczu;

takie samo zachowanie mam na tunerze do IPTV z T-Home, jesli odbieram sciezke Dolby, wtedy regulowac sile glosu moge tylko na wzmacniaczu, jesli przelacze sie na Stereo, wtedy rowniez z pilota od T-Home;

dzwiek w iCord wyprowadzam za pomoca swiatlowodu, z T-Home za pomoca coaxial;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszukajcie sobie Canal+ HD jeszcze raz (kasując obecny z listy), powinno się trochę poprawić (albo będzie polski dźwięk, a angielskiego tym razem nie będzie, albo już wszystko będzie ok). Proszę o informację co wyszło. Na innym tunerku u mnie PL dźwięk już wskoczył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak - dziś przed momentem nastąpiła mała podmiana. Zobaczcie proszę jak zachowuje się teraz zarówno ścieżka polska, jak i angielska, łącznie z przełączaniem kanałów, nie mam dostępu do iCord-a, na innym tunerze mam polski dźwięk teraz, za to nie mam angielskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po nacisnięciu na pilocie glosniczka widać ze sciezki dzwiekowe są przestawione obecnie polska jest na 1 miejscu a angielska na drugim poprzednio było odwrotnie .I dobrze.Angielska (org) dziala teraz tak jak poprzednio polska .Najpierw naciskamy pauzę po chwili stop i dzwięk zaskoczy. A to oznacza ze nie jest wina modułu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy dalej warto aktualizować astona do wersji 2.26?

skoro teraz jest odwrotnie jak bylo, tzn PL dziala, a ORG nie, znaczy to, ze warto zrobic aktualizacje, tak aby dwie sciezki dzialaly, jak na org. module Cyfry...

takie jest moje skromne zdanie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do -mxc78.

No niestety ale się tak nie da. Na TVP HD jest tylko jedna fonia i to DD. W dodatku na bardzo wysokim poziomie w porównaniu z innymi kanałami. Także po przełączeniu z innego kanału gdzie jest fonia stereo TV nagle ryczy niesamowicie i trzeba natychmiast szukać pilota od TV. Co ciekawe w takich tunerach jak Pace HD od Cyfry+ ściszanie pilotem od tunera działa wyśmienicie na wszystkich kanałach bez względu na rodzaj nadawanej fonii. Bardzo mnie to wkurza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

C+ Film HD polska sciezke ma w stereo, wiec problemu jakby nie bylo :)

 

EDIT (28.03.2011):

@TVP HD: jesli masz dzwiek podlaczony bezposrednio do TV przez HDMI, to w sumie dzwiek Dolby nie jest Ci potrzebny (na dwoch glosnikach z telewizora ciezko uslyszec 5.1);

 

wejdz w MENU --> Ustawienia A/V --> Dolby --> ustaw na WYLACZONE

 

moze to cos pomoze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...