Skocz do zawartości

Humax iCord HD


Hyperi0n
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !!!

 

Mam pare pytan odnosnie HUMAX iCord HD.

 

1.Jaka jest roznica miedzy HUMAX iCord HD i HUMAX iCord HD+

2.Czy na nim bedzie dzialac oficjalna oplacona karta Cyfry+ i czy na niego idzie wgrac CAMa tak jak w przypadku dreamboxa albo trzeba kupic modul.

3.jezeli oplace pakiet z HD czy tez bedzie chodzic bez problemu.

 

Dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

powiedzcie mi panowie czy jestescie zadowoleni z jakosci obrazu HD z icorda ?

dopiero teraz zmienilem sobie TV na fullHD (wczesniej mialem HD ready) i niestety obraz 1080i wyglada lekko metnie,

jakby z obrazu jakosci 720p humax interpolowal czy upscalowal do formatu 1080i

 

obserwujac np logo kanalu mozna zaobserowac dodatkowe linie ponad oryginalnymi liniami

 

porownywalem dwa takie same kanaly (TVN HD) na icordzie i na dekoderze n na karte i niestety enka wypadla duzo lepiej, obraz byl ostrzejszy i nie bylo widocznych dodatkowych interpolowanych linii.

 

dodam ze tv to panasonic 46" 600Hz z matryca neoPDP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem bardzo zadowolony. Sądzę, że wybór TVN HD do oceny obrazu jest niefortunny, bo chociaż nie mam możliwości obejrzenia TVN HD (jestem abonentem Cyfry+) to z tego co czytałem wiem, że TVN robi szwindel polegający na przerabianiu większości programów nadawanych w HD z materiałów źródłowych w SD - stąd pewnie widoczne podwójne linie powstające nie w iCordzie, ale w studiu TVN. W ogóle nasze programy HD są nadawane dość kiepsko. To testów proponuję obejrzenie któregoś z niekodowanych programów na Astrze np. ARD1 HD, ZDF HD, czy austriacki Servus TV HD. Obraz jest rewelacyjny, chociaż niektóre z nich są nadawane jako 720p, a niektore jako 1080i.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakosc SD akurat na icordzie jest super w porownaiu z innymi dekoderami

 

mowie o materiale 1080i nagrywanego ze studia TVN gdzie ostrosc niestety przebija to co widac na icordzie,

w najblizszych dniach przesle zdjecia konkretnych screenshotow roznych dekoderow

 

tez jestem abonentem cyfry, dokupilem sobie tylko modul ncam i wsadzilem w drugi slot w icordzie, juz nie wspomne jak czesto musze wlaczac wylaczac dekoder bo humax nie wie z ktorej karty dekodowac sygnal. ale to kazdy kto ma 2 abonamenty wie o co chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się nie ma co się lubi (Dreambox 8000)... to się lubi co się ma (iCord HD).

 

Kiedy dwa lata temu kupowałem ten reciver wydawało mi się, że będzie to właśnie to!

Tym bardziej, że mój wcześniejszy model także był Humaxem 5500 CRCI, który spisywał się

bez zarzutów. Nadchodziła nowa era. Era HD. Przez całe życie pilotowałem wszystkie

nowinki i byłem niejako pionierem, a może nawet królikiem doświadczalnym dla firm,

które wypuszczały na rynek swoje najnowsze produkty. Należę do ludzi ciekawskich

i dlatego wszystkie te urządzenia musiały być przeze mnie sprawdzone - obojętnie czy to było

Dolby Pro Logic, AC3, Laser Disc, DVD, Blue Ray,DSR lub HD, wszystko musiało przejść przez

mój pokój.

Za kupnem Humaxa iCord przemawiały zasadniczo dwie sprawy. Był bardzo tani w zakupie

oraz obiecanki Humaxa w dalszy rozwój softu jak np. obróbka materiału filmowego.

Nigdy się tego nie doczekałem, a informacja Humaxa o implementowaniu tego dodatku

szybko znikła ze strony producenta. Kiedy go kupiłem zdaje się była wgrana wersja 07 lub 08.

W tym czasie przechdziłem ja i cała moja rodzina katorgę. Zawieszanie się programów,

obraz byle jaki, zgrzyty w zakresie audio. Porażka.

Dzięki iCord Forum.com dowiedziałem się dlaczego nie współpracują ze sobą włożone

dwa moduły (obraz z dolnego slotu zawsze "zamarzał").

Z wymianą urządzenia nie było problemu bo mieszkam w poważnym kraju :D . Od tej chwili

wiedziałem jednak, że na rynku znajdują się dwie różne partie produktu Humaxa. Jedna dobra

- gdzie dwa moduły współpracują ze sobą, oraz prawdopodobnie pierwsza z problemem

technicznym samego boardu gdzie nawet obiecany update nic nie pomaga bo problem leży

w hardware. Pecha mieli ci co nie mogli od razu tego sprawdzić, a dziś kiedy najczęściej gwarancja

się skończyła problem wychodzi na wierzch po tym jak teraz zakupili drugi moduł np. nCam.

Podobno najlepszy obraz był przy wersji 13. To co kolega opisał wcześniej z podwójnymi liniami

w logo potwierdza tylko to co wcześniej forumowicze niemieccy zaobserwowali.

Wracać do tej wersji nie chcę bo i ta miała kilka dziecięcych chorób, chociażby ta gdzie podczas

kontroli EPG (co 8 godz.) i w tym samym czasie załączeniu recivera wszystkie wcześniej zapisane

ustawienia ulegały jego wymazaniu!

Jak wcześniej pisałem pozostanę przy wersji 17 przede wszystkim z powodu szwankującego EPG

i kastracji urządzenia przed HD plus w wersji najnowszej.

Mimo, że minęły dwa lata uważam, że mój iCord to dobry sprzęt i działa poprawnie. Pozostali producenci

w tym czasie nie zrobili jakiegoś kosmicznego kroku, po którym mógłbym napisać, że iCord HD

jest już tylko przeżytkiem i zasługuje na miejsce w muzeum techniki.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Srednio 2 -3 dni i zmiana kodu, niestety trzeba dekodowac materialy najlepiej na nastepny dzien lub drugi, na 3ci to juz od szczescia zalezy.

 

wracajac do jakosci obrazu, to zainspirowany tesktem powyzej, wrocilem do wersji 1.00.13 i niestety tam tez nie ma poprawy, ale zauwazylem, ze obraz powitalny a na nim miedzy innymi logo HUMAX jest calkiem plynniej wyswietlane przy wgrywaniu jakiegokolwiek oprogramowania (manu postepu flashowania), pozniejsze odpalenie po flashowaniu ukazuje juz to samo logo z problemem zlego wyswietlania poszczegolnych linii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy próbował ktoś zastosowanie cichszego dysku, nie wiem co mi mtam zamontowaliu, ale słychać go wyraźnie.

Jak sie słucha muzyki oglądając TV to słychac i to wkurza.

Zastanawiam czuy nie zamontowac mniejszego dyskiu który bedzie i tak dwa razy pojemniejszy niz obecny w obudowie wyciszającej.

http://mcs.pc.pl/produkt1464.html

 

próbował ktoś moze cos takiego?

 

Humax nie bedzie protestował?

 

Pzdr

 

GK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@buzzy

oczywiscie ze w chodzi o logo nadawcy, problem deinterlasingu ktorego jakos dziwnie nie maja oryginalne dekodery cyfry czy nki (polsatu nie sprawdzalem)

 

aleeee..

ladujac oprogramowanie zauwazylem ze logo HUMAXa jest inaczej wyswetlane podczas ladowania oprogramowania a inaczej juz pozniej przy wlaczaniu

 

zdjecie napisow na TVPHD (HOUSE M.D.): http://lukel.pl/upload/tvphd_humax.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podkusiło mnie, zmieniłem sotf na 1.037, no i karta TNK i Cyfra Aston 2.22 zaczęły się gryźć. Co chwilę zaczął pojawiać się komunikat "Kanał niedostępny lub kodowany". Kombinowałem z softami i miejscami modułów. Dopiero przywrócenie wersji 1.018 poprawiło problem, ale nie zniwelowało go. Ma ktoś jakieś pomysł ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich !

 

Mam pytanie do expertów . Posiadam Humax iCord HD mam już zapisaną całą zawartość dysku i nie chcę tych danych tracić (usuwać) tylko przenieść całość na inny dysk dlatego przymierzam się z zamiarem zakupu dysku http://allegro.pl/salon-2tb-seagate-gof ... 59292.html tylko że 1TB czy ktoś precyzyjnie w pod punktach może opisać jak to zrobić krok po kroku . Ponieważ jestem w tym temacie laikiem .

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jakob

Nie jestem EXPERTEM - "jestem tu nowy" :jupi:

 

Od Firmware 1.00.07 funkjonuje transfer w ten sposób:

 

* Twardy dysk musi być sformatowany w ext3, a nie w FAT 32!!!.(np. Partition Magic, Primary Partition albo Linux)

* Twardy dysk podłączamy w przedni lub tylny USB Port.

* Media

* Film(y) do kopiowania markujemy (zaznaczamy haczykiem)

* Opt+ przycisk

* Przenieść

* czerwony przycisk

* sda1 wybrać

* na prawo

* wybrać katalog na który film ma być przeniesiony.

* potwierdzić OK przyciskiem.

PS

Kolesie na allegro mają zabójczą cenę!

 

Popatrz na ebay.de :

http://cgi.ebay.de/NEU-Seagate-FreeAgen ... a0fff8a4b7

 

 

@ hys

 

Nie mam jeszcze nCam ( kupię w kwietniu) ale wcześniej pytałem na tym forum o współpracę iCorda z dwoma modułami. Zresztą sam potwierdziłeś dobrą jego współpracę, bez zakłóceń i krótki czas przełączeń. Może Twój problem leży w tym, że po wgraniu nowego softu nie zrobiłeś tzw.hard-resetu (ustawienia fabryczne). Pamiętaj jednak o zabezpieczeniu danych na pen drive. Spróbuj jeszcze raz i daj znać.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buzzy dziękuję za odpowiedz .

Firmware w tunerze jest 1.00.37 czy to coś w takim wypadku zmienia ?

Rozumiem że nie będzie problemu z przeniesieniem plików większych niż 4GB (ponieważ moje przekraczają) bo gdzieś spotkałem się z takową informacją .

Teraz czy mógłbyś w taki sam sposób (bardzo rzeczowo i profesjonalnie) objaśnić jak sformatować dysk w ext3 ? ( sys.który posiadam to Vista)

 

pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podam Ci niemiecka strone jak to sie robi. Sa tam nawet obrazki "krok po kroku". Sciagnij tylko demo Partition Magic klikajac na poczatku

opisu "hier". Do sformatowania wystarczy. W tej chwili nie moge tego przetlumaczyc. Moze jutro. A moze nie bedzie trzeba bo dasz sobie rade? Napisz jak Ci poszlo.

 

http://wiki.hdtvsilo.de/index.php/Forma ... x_iCord_HD

 

A tutaj po polsku i na w/w temat:

http://www.dobreprogramy.pl/Partition-M ... 11470.html

 

PS

Wersja iCorda nie ma znaczenia. Opis dotyczacy Ciebie opisany jest do linuxa wlacznie. Dalszy opis dotyczy systemu Mac, a Ty masz Windows.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz odnośnie samych plików (nagrań) czy jest jakaś możliwość ? (sposób edycji) aby usunąć z nich (głupie) reklamy które zapewne stanowią połowę zapisanego dysku . Usunąć je tak aby nie zmienił się typ pliku i nie ucierpiała jego jakość obrazu i dźwięku ?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ hys

 

Nie mam jeszcze nCam ( kupię w kwietniu) ale wcześniej pytałem na tym forum o współpracę iCorda z dwoma modułami. Zresztą sam potwierdziłeś dobrą jego współpracę, bez zakłóceń i krótki czas przełączeń. Może Twój problem leży w tym, że po wgraniu nowego softu nie zrobiłeś tzw.hard-resetu (ustawienia fabryczne). Pamiętaj jednak o zabezpieczeniu danych na pen drive. Spróbuj jeszcze raz i daj znać.

 

pozdrawiam

 

Robiłem na sofcie .37 reset i nic to nie zmieniło, dopiero zamiana slotów i powrót do .18 przywrócił normalne funkcjonowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@hys

To dobra wiadomość. Wspominałem już kilka dni wcześniej, że rozwój Humaxa zatrzymał się (dla mnie) na FW .17/18.

Prawdopodobnie w wersji .37 występują problemy przez "przemeblowanie kasty" pod HD plus.

"Never change the running system" (nigdy nie zmieniaj działającego systemu) - wielka mądrość informatyków.

 

@jakob

Jest taka możliwość. Cofnij się proszę do strony 48. Tematy Ciebie interesujące zaczyna hdtvfan. Wiele ciekawych informacji

podaje sam administrator Mr.Orbita. Sądzę, że powlekanie tematów nie ma sensu.

Poczytaj. Ciekawa lektura, czasem nawet mrożąca krew w żyłach! Poważnie.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Buzzy !

 

Nic na temat który mnie interesuje nie znalazłem tylko jedna wypowiedz która odnosi się tylko do przekierowania pobrania programów które przerabiają pliki z Humaxa na format DVD a mi nie o to chodzi . Nie ma żadnych objaśnień konkretnych tak jak twoja pierwsza wypowiedz dotycząca przenoszenia . Poza tym z internetem łącze się za pośrednictwem blue connecta i jedna strona wchodzi mi pół dnia przy dobrych wiatrach :D nie starczyło by mi życia aby przeczytać wszystkie strony dotyczące iCorda .

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jakob and all

 

(Tłumaczenie za .hdtvsilo.de)

Nagranie z iCorda zapisane jest w różnych plikach:

 

ts-: MPEG2 z Video i Audio

nts-: dodatkowy plik, który iCord potrzebuje. Do dzisiaj nikt nie wie do czego. :?:

hmt-: ten plik podaje informacje o programie: data, godzina, rozpoczęcie, czas trwania, info-text etc.

• Archiwum z : .dateiname odkłada tzw. rozdziały. Format pliku nazywa się tac i żadnym do tej pory znanym programem nie da się go przetworzyć.

 

Plik -ts kopiujesz do komputera.Następnie opracowujesz go programem DVR-Studio Pro 2.Obróbka ogranicza się tylko do cięcia. W ten sposób można początek i koniec reklamy wyciąć.

Następnie plik-ts razem z oryginalnym hmt- i nts-plikiem wgrywasz na iCord z powrotem. Archiwum z "rozdziałami" nie trzeba przenosić.

 

 

Tak obrobiony materiał pokazuje na wyświetlaczu zawsze oryginalny czas nagrania (ten pierwotny z reklamami).

Programem DVR-Studio Pro 2 można prztwarzać także materiał HD.

 

Stan na 05.08.2009

 

Tak to wygląda:

http://www.hdtvsilo.de/wiki/_detail/hum ... -abspielen

 

PS

Osobiście w takie rzeczy się nie bawię. Szkoda mi na to czasu. Nagrany program raz obejrzany - kasuję. Na początku Humax obiecał, że taki program

będzie zaimplementowany w kolejnych poprawkach softu. To był największy przekręt Humaxa jaki znam bo wielu ludzi tylko z tego powodu zakupło ten

reciver. Z biegiem czasu notka na stronie Humaxa z tym dodatkiem do iCorda zniknęła i naiwniacy zostali z obiecankami na lodzie.

Dodam, że wiele no name reciverów ma taką opcję fabrycznie wbudowaną! Nawet te zwykłe z sieci ALDI lub LIDL.

 

 

pozdrawiam i życzę miłego weekendu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...