Skocz do zawartości

Humax iCord HD


Hyperi0n
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Mam problem na AXN leci serial Falco i za Chiny nie mogę nagrać wg. podanego programu 23:00 tydzień temu się nie dało wczoraj tez. Wychodzi z tego ze w programie jest podane o 23:00 to nagrywanie trzeba nastawić o godzinę wcześniej czyli na 22 :00. Ciekawe z czego to wynika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam, mam pytanie do użytkowników naszego Icorda z modułem CP- chodzi o Paramount channel HD. Icord ma kłopoty z rozkodowanie kanału. Tuż po wprowadzeniu do oferty było zdaje się dobrze (zdaje się, bo patrzyłem kilkanaście minut ;)). Teraz kanał po włączeniu działa jakieś... 30 sekund, po czym wyskakuje: "kanał zakodowany" i nie chce zniknąć. caly czas pokazuje jakość ok 90%. Drugi mój dekoder z multiroomu, czyli polsatowski mini3000 bez problemu na tym samym kablu antenowym odbiera ten kanał (mam go w pakiecie oczywiście). Czy ktoś coś podobnego zaobserwował na swoim Icordzie z modułem cam od CP??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Ale... moje pytanie odnosi się do konkretnej sprawy i konkretnych osób. Czyli jak odbierany jest kanał Paramount HD z pakietu CP. A osoby to posiadacze modułu CAM z kartą (mój ma chyba 6 lat) wsadzonego do Icorda i mający w/w kanał w abonamencie. Jak pisałem- prawidłowy odbiór trwa po przełączeniu na ten kanał jakieś 20 sekund. Potem zostaje zakodowany, tzn wyskakuje stosowny napis. In secula seculorum.;) Jeden głos świadczący o tym, że stary moduł Cam w Icordzie nie ma problemu z tym kanałem i... będę do przodu z wiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam Kolegów,

 

Może ktoś z Was będzie mi w stanie pomóc z ustawieniami iCorda lub multiswitcha ale zacznijmy od początku. iCordów używam od 2008 i do tej pory były podłączone do konwertera Quad a w ustawieniach anteny miałem antena stała, dwa różne kable. Generalnie było OK, można było nagrywać dwa różne kanały lub jeden oglądać a drugi nagrywać. Ponieważ zmieniłem lokum to w nowym domu instalacja TV została zbudowana w oparciu o multiswitcha. Po podłączeniu iCorda tuner widzi sygnał na dwóch głowicach przy czym jest to zawsze ten sam sygnał tzn, tego samego satelitę, ten sam transponder, itd. (nie wiem czy tak ma być, stwierdzam fakt). W momencie jak włączam nagrywanie dekoder zachowuje się tak jakby był podpięty jednym kablem - program się nagrywa ale nie mogę oglądać innych programów, które są "wycienione" i niedostępne.

 

Próbowałem różnych kombinacji - odpinałem pojedynczy kabel od głowicy, na drugim działał więc sygnał był, później zmiana kabli i to samo. Bawiłem się z ustawieniami anteny, drugim dekoderem i dalej to samo. Czy macie pomysł co może być przyczyną powyższych problemów, jakie ewentualnie ustawienia powinny być zmienione abym iCord działał tak jak to robił będąc podłączonym do Quada?

 

Pozdrawiam, M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błąd jest w konfiguracji dekodera, po symptomach to wygląda jakbyś sobie przestawił te "dwa różne kable" na nie to co trzeba. Multiswitch nie jest niczym szczególnym - jeśli na jednego satelitę, to powinien działać dokładnie tak jak Quad, a jeśli na dwie pozycje, to trzeba w ustawieniach odpalić DiSEqC.

 

Zresztą tak w ogóle, to powinieneś tam mieć nie "dwa różne kable", tylko ustawione dwa takie same kable. I następnie ustawiasz tylko konfigurację jednej głowicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Są problemy.I nie tylko z tym kanałem.

Rozumiem, że oprócz sprzętu wymienionego w twoim podpisie masz też Icorda z modułem CP starszego typu.//// Jesli nie- nie pisz. bo po co..

Nie mam z żadnym kanałem problemu oprócz tego Paramaunt Channel Hd na Icordzie, a mam pełny pakiet. Teraz jest tak- 30 sekund odkodowany, 40-60 sekund zakodowany i tak w kółko. 

Podłączyłem do plazmy dekoder mini- obraz jakiś taki "fajniejszy". Zatem pewnie Icordowe czipy nie przystają do dzisiejszych czasów. Pytanie jest takie: Czy ktoś przesiadł się z Icorda na inny sprzęt i jest z tej przesiadki zadowolony. Chodzi o jakość obrazu i intuincyjność menu, nagrywanie itp. . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 5 lat później...

Prawie 6 lat nikt nie pisał tutaj. Więc napiszę ja- po zaledwie 12 latach użytkowania coś siadło, spuchł elektrolit w zasilaczu ;) Z 680 uF zrobiło się 400uf, no i esr znacznie wzrósł. . Wymieniłem i... Icord dalej hula ;) Co prawda są czasami małe kłopoty z dyskiem, zdarza się, że po wyłączeniu i włączeniu - nie startuje. Dlatego Icord bardzo rzadko wyłączam (do staniu czuwania)- jest włączony. Jestem w trakcie zgrywania czasami wręcz zabytkowych nagrań z tego dysku na laptopa (np nagrywałem na Icorda to, co pokazywała rosyjska telewizja 10 kwietnia 2010 roku). Zrzucę wszystko, i staruszek HDD trafi do gabloty, założę jakiś ssd i tyle. Największą zaletą tego wszystkiego jest to, że pilot do dziś chodzi jak burza, wszystkie przyciski działają idealnie...tyle lat, codziennie eksploatowany jest mocno, a steruję tym pilotem także funkcjami telewizora.     Nie planuję przesiadki na jakieś nowe cudo. ;)

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
Gość AmstradSRX

No fakt, lata mijają a postów nie przybywa, zatem obiecuję że nadrobimy. Humax iCord Neo do mnie idzie (jako zamiennik szajsu ze stajni STB dla TNK). No zobaczymy co to potrafi, ponoć przebiwakował w szafie kilka lat, oryginalne plomby, niby dwie głowice DVBS2 i dysk 500GB a także CI+. Wracając do tematu Humaxa, szkodaaa, szkoda że wszystko padło, Humax to był dobry sprzęcik kiedyś, bardzo dobry, Topfield i Ferguson też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość AmstradSRX
W dniu 14.09.2021 o 20:14, AmstradSRX napisał:

No fakt, lata mijają a postów nie przybywa, zatem obiecuję że nadrobimy. Humax iCord Neo do mnie idzie (jako zamiennik szajsu ze stajni STB dla TNK). No zobaczymy co to potrafi, ponoć przebiwakował w szafie kilka lat, oryginalne plomby, niby dwie głowice DVBS2 i dysk 500GB a także CI+. Wracając do tematu Humaxa, szkodaaa, szkoda że wszystko padło, Humax to był dobry sprzęcik kiedyś, bardzo dobry, Topfield i Ferguson też.

Ła matko błoska ludzie ... trzymajcie mnie!

Dobrze że WYŻEJ napisałem żeee.. HUMAX BYŁ DOBRY ALE KIEDYŚ...

 

No i przyszedł ... no i ... już wiem dlaczego był (jest) w tak idealnym stanie >>> tego nie da się używać!

  • pierwsze 100 stacji na stałe zarezerwowane dla operatora HD+
  • brak podnośnych fonii (są tylko trzy: niemiec, angol, turek) czyli np. na FOX czy AMC nie ma po polskuuuu...
  • nagrania z PVR na dysku (są szyfrowane, gdy nagrywamy np. z C+ i wyjmiemy kartę to nagranie dęba staje...)
  • oprogramowania do tego nie ma i nie będzie
  • brak polskiego menu (i nie będzie, sprzęt tylko na rynki DE,AT,TUR,S)
  • zero kontaktu z producentem (tym z Bełchatowa, firma widmo...)
  • moduł NC+ potrafi wypupcyć od czasu do czasu (reset wymagany)
  • brak możliwości ustawienia strefy czasowej bez obecności satelity Astra 19.2 (i transpondera ze stacją ARD1), gdy podpinamy tylko HotBirda 13.0 to mamy czas w dekoderku zawsze minus 2h, czyli EPG rozjechane po całości i utrudnione nagrywanie...
  • menu serwisowe (kolorowe klawisze z pilota) znane z Humaxa jest okrojone do zakładki INFO O DEKODERZE
  • pilot nie współpracuje z jakimkolwiek telewizorem z lat produkcji 2015-2021

A teraz trochę plusów bo jednak je ma:

  • bardzo dobre głowice, czułe, szybkie (2 x DVBS2)
  • bezproblemowe wykrywanie starszych i najnowszych modułów NC+ i Polsatu
  • bardzo ładnie hula z różnymi wersjami DISEQC
  • nieszyfrowany dla FTA dysk z partycjami EXT4
  • bardzo, bardzo, bardzo śliczny obraz HD, dekodery operatorów to się mogą wstydzić... seriooo... bo tu ostrość żyleta wszędzie
  • w miarę szybkie przełączanie programów HD kodowanych, od około 0,7 do 1,0 sek (porównuję z Nbox Bzzb)
  • dysk wyłączany gdy nie ma nagrań, wyłącza się automatycznie nawet gdy dekoder jest włączony, uruchamia się 2min przed zaplanowanym nagraniem lub po 3,4 sekundach (WDC Green 2TB SATA3 7200 32M) od naciśnięcia RECORD
  • pojemny dysk (500GB oryginalnie przy tym kodeku = około 95h nagrań stacji FHD, dobry wynik...)

Czy warto? Sądzę że nie, lista minusów jest za długa zatem odradzam zakup... Dogadałem sie ze sprzedającym, zwrócił mi połowę kasy za bubla i zostawiam to na nagrywanie z Eurobirda bo dysk nie buczy a prądu zżera mniej jak 0.3W w oczekiwaniu no i jest zegarek na przedzie gdy power-off :)

Dla zainteresowanych dodam że Humax iCord Neo to nie jest to samo co zwykły Humax iCord HD i podobne! To jest całkiem, całkiem coś innego więc nie ma niebrandowanego softu i możliwości zabawy no ale ... USALS obsługuje więc dla "DX-rów" dekoderek za 5 paczek Marlborooo.. czemu nieee...

 

Edytowane przez AmstradSRX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Użytkuję Humaxa iCord już 14-rok i dalej działa jak nowy. Faktycznie jak pisał kolega 31uisybz powyżej, w pewnym momencie zaczęły się kłopoty typu przypadkowe zawieszenia, problemy ze startem nagrywania, czy z przełączaniem pomiędzy Astrą i Hot Bird’em. Byłem już gotów zamienić go na coś innego, ale z innego forum dowiedziałem się, że w sprzęcie z tego okresu częstą przyczyną są kondensatory elektrolityczne i faktycznie po wymianie wszystkich elektrolitów (nie tylko tych w zasilaczu, ale za wyjątkiem montowanych powierzchniowo) Humax odżył i działa jak nowy. Proponuję koledze 31uisybz jeszcze nie wstawiać go do gabloty, ale zrobić to co ja. Pilot faktycznie działa bezproblemowo przez tyle lat (w innym sprzęcie jeszcze takiego nie spotkałem) no i niebagatelna zaleta, możliwość nagrywania kilku zakodowanych programów naraz z możliwością ich późniejszego zdekodowania. Tego nie potrafią nawet odbiorniki Linuxowe za wyjątkiem VU+, ale też nie wszystkie modele i tylko z jedna wersją software’u. Niestety 2 lata temu musiałem zrezygnować z platformy Canal+ w momencie kiedy zaczęły się problemy z kartą Cameleon. Teraz korzystam z Polsatu, bo ich moduł CAM działa w iCordzie bez problemu.

Co do uwag kolegi AmstradSRX to pomylił Humax iCord z jego późniejszą wersją przeznaczona specjalnie dla platformy HD+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...