Skocz do zawartości

Humax iCord HD


Hyperi0n
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A tak poza tym według icordforum.com ta wersja softu wspiera moduły CI+. No to mamy wsparcie dla modułu TNK HD

z tego co wyczytalem na satkurier.pl, modul TNK HD nie jest modulem CI+, tylko standardowym CI...

https://satkurier.pl/news/59921/premiera ... -2010.html

 

nowy FW przydatny bedzie do korzystania z niemieckiej platformy HD+;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

jest już nowy soft do naszego HUMKA 1.00.37

do pobrania:http://www.icordforum.com/index.php?page=DownloadDBData&dataID=378

z takich zauważalnych rzeczy to na polskich kanałach w EPG jest literka"ł"

cytat i tłumaczenie automat :jupi: :

1. HD + moduł wsparcia starszych

2. Fix instrukcji naprawić błąd (EPG DVB informacje o harmonogramie EIT jest czasem zniknął i pojawił się ponownie problem)

3. Fix problem rozłącza kiedy wszystko jest kilka razy próbował anulować nagrywanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przecież listę kanałów HB i Astra możesz w prosty sposób stworzyć poprzez "menu"->instalacja->wyszukiwanie kanałów->wszystkie transpondery...

Wracając do literki ł- chodzi jak burza, kanały tvn pięknie wyświetlają polskie literki ... człowiek nawet nie zauważa, że coś się poprawiło, dopiero posty z września w tym wątku przypomniały mi o sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze do Was kilka pytań:

 

1. Dlaczego Humax czasami nie uruchamia nagrywania, kiedy ustawię nagrywanie poprzez wybór pozycji za pomocą EPG? (nie chodzi o konflikt kilku na raz nagrywanych kanałów). Nigdy nie ma z tym problemów, kiedy ustawiam nagrywanie ręcznie w harmonogramie.

2. Dlaczego kiedy oglądam jeden kanał, a drugi nagrywam, to później przy próbie obejrzenia lub zdekodowania nagranego materiału pojawia się wyłącznie czarny obraz - tak jakby nie było sygnału w trakcie nagrywania?

3. Dlaczego kiedy odkoduję sobie nagrany materiał, czasami nadal przy nim widnieje ta niebieska ikona, sugerująca, że materiał nie został zdekodowany?

 

Z góry dzięki za odpowiedź...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam ICorda od 29.02.2008 i po raz pierwszy pojawiła się usterka spowodowana eksploatacją. Usunąłem osobiście :).

Podaję opis, może się komuś przydać a na pewno zaoszczędzić niepotrzebnych frustracji.

Objawy : tuner sporadycznie zawiesza się w przeróżnych sytuacjach, zazwyczaj po użyciu pilota,

np. na EPG, lista kanałów lub w trakcie oglądania.

Objawia się to stopklatką, brakiem reakcji na pilota. Tuner zaczyna działać normalnie po użyciu wyłącznika z tyłu obudowy.

Przyczyna : rozdęcie w zasilaczu kondensatora elektrolitycznego C109 ( 680 µF, 25V ).

Naprawa : wymiana w/w kondensatora.

 

Dodam, że tego typu usterki pojawiają się po kliku latach użytkowania sprzętu elektronicznego wyposażonego

w zasilacze impulsowe i działające w trybie "stand by".

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze do Was kilka pytań:

 

1. Dlaczego Humax czasami nie uruchamia nagrywania, kiedy ustawię nagrywanie poprzez wybór pozycji za pomocą EPG? (nie chodzi o konflikt kilku na raz nagrywanych kanałów). Nigdy nie ma z tym problemów, kiedy ustawiam nagrywanie ręcznie w harmonogramie.

 

2. Dlaczego kiedy oglądam jeden kanał, a drugi nagrywam, to później przy próbie obejrzenia lub zdekodowania nagranego materiału pojawia się wyłącznie czarny obraz - tak jakby nie było sygnału w trakcie nagrywania?

 

3. Dlaczego kiedy odkoduję sobie nagrany materiał, czasami nadal przy nim widnieje ta niebieska ikona, sugerująca, że materiał nie został zdekodowany?

 

Z góry dzięki za odpowiedź...

1.

JAK zaznaczysz w EPG audycje do nagrania pojawia się to w harmonogramie jako taka sama pozycja jak byś wpisał to ręcznie. Raczej mało możliwe, żeby jeden wpis działał inaczej a inny inaczej. Ja przynajmniej przez lata nie zauważałem tej zależności. Kiedyś mi się nie nagrały filmy ale wtedy miałem problemy z zasięgiem splitera. Jak wreszcie ustawiłem spliter tak, że działa stabilnie - wszystko się nagrywa.

2.

Może masz ustawiony wybór dwóch głowic z takim samym sygnałem a podłączony masz jeden kabel? Wtedy taki objaw był by normalny. Odbiornik usiłował by nagrać z 2 sygnału którego w rzeczywistości antena nie dostarcza. Inny przypadek - jeśli moduł ma problemy ze startem na zakodowanym pliku to warto wystartować dekodowanie włączając najpierw kanał na którym leciał nagrany film.

3.

Jak odkodowujesz plik to powstaje nowy z dopiskiem NEW. Przynajmniej u mnie ten nowy zawsze jest bez ikonki zakodowania. Z tego co pamiętam plik przy dekodowaniu musi być oglądany w sposób ciągły. Czyli teoretycznie odkodowanie części i pozostawienie części nieodkodowanej jest niemożliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest na rynku tuner firmy Dreambox (na Linuxie) nawet z czterema kieszeniami na moduły dostępu oraz chyba dwoma czytnikami kart, ale on kosztuje coś około 4 tys. zł. Innych tego typu urządzeń nie spotkałem. Ja też poszukuję czegoś takiego, ale w rozsądnej cenie nie znalazłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...