Skocz do zawartości

Humax iCord HD


Hyperi0n
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Właśnie pojawił się problem w moim Humax Icord.A mianowicie "zawiesza się obraz a głos leci dalej"(przy czym nie działa pilot).Po wyłączeniu z sieci i ponownym włączeniu,

jest OK,przez około 2min. i sytuacja się powtarza.Co może być przyczyną.

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Pojawił mi się ten sam problem, co tobie, w tym samym czasie. Jak wróciłem do domu dekoder był zablokowany na wgrywaniu EPG 35%. Trochę si ę bawiłem dekoderem i odkryłem, że objaw zablokowania ustępuje, jak w menu: wybierasz ustawienia inne, a tam w pozycji TVTV EPG wybierasz nieaktywne. Być może, jak EPG będzie już nie aktualne, to dekoder się usabilizuje i będzie można ustawić EPG aktywne, zobaczymy. :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta pozycja ma być wyłączona na stałe. TVTV EPG to przewodnik programowy dla angielskich/niemieckich kanałów TV, nie ma wpływu na polskie EPG, a jego pobieranie może powodować dodatkowo starty dekodera w nocy bez wyraźnego powodu. Opcja TVTV EPG ma być wyłączona - dla nas nie ma ona znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgłaszam się na forum pod buzzy 2 bo "ktoś" mnie wykasował jako buzzy (???)

 

@ nico03

Z pewnością zakupiłeś właśnie drugi moduł. Objawy przez Ciebie opisane są dokładnie tymi, o których wspominałem w postach wcześniejszych. Dotyczą one nieprawidłowego

działania dwóch slotów. Miałem dokładnie to samo. Tylko wymiana odbiornika pomogła. Było to jednak dwa lata temu.

Dowiedziałem się, że pierwsze urządzenia miały błąd w mainboardzie i żaden update nie pomoże. Jeżeli masz gwarancję to się spiesz, jeżeli nie - przegrałeś.

 

Osobiście EPG mam od początku załączone i do tej pory nie sprawia żadnych kłopotów. Używam FW 17. Każdy następny update stwarzał problemy z EPG. Najnowsza wersja potrafi nawet do 1,5 godz. się aktualizować bo zakres przeglądarki po programach TV rozszerzono do prawie dwóch tygodni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Identyczny problem z iCordem, w identycznym momencie, czyli od wczoraj. I ładowanie EPG także zatrzymuje się dokłądnie na 35%. Musi być widać jednak źródło pozaziemskie tego problemu :wink: , skoro trzech niewinnych ludzi zostało pokaranych zawieszaniem się urządzenia. Pytanie tylko, co dalej? Mam iCorda ponad dwa lata, zawsze włączony był EPG, jako że oglądam głównie programy niemieckie z Astry, i przez ten cały czas nie było najmniejszego problemu. ICord znosił też obecność w dolnym slocie modułu Cyfrowego Polsatu, a w górnym PowerCom z Telewizją na Kartę. Nie bardzo wiem, co począć, zwłaszcza że zawieszanie się nie dotyczy tylko możliwości oglądania programu telewizyjnego, ale występuje również, przynajmniej u mnie, także podczas oglądania programów już nagranych na twardym dysku..... Ki diabeł? No i czy da się coś zaradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z OSTATNIEJ CHWILI:

Oryginał za icordforum.com

geschrieben von Duddits am Donnerstag, 3. Februar 2011, 12:17

Hallo,

 

aktuell kommt es bei dem iCord-HD zu massiven Problemen. Nach Hochfahren friert der iCord nach ein paar Minuten ein. Dies hängt mit Einträgen im TVTV-EPG zusammen, die der iCord nicht verarbeiten kann.

 

Bis zu einer Korrektur dieses Problems solltet Ihr TVTV-EPG deaktivieren! Dadurch verhindert Ihr diese Abstürze.

 

Viele Grüße

Duddits

 

 

DOTYCZY: Zawieszanie się ICorda

 

Napisane przez Gł. Moderatora Duddits 03 luty 2011 12:17

Aktualnie dochodzi do "masywnych" problemów z iCordem. Po wystartowaniu po kilku minutach iCord "zamarza". Problem leży w TVTV-EPG, których to informacji iCord nie potrafi przerobić. Do czasu poprawki zaleca się deaktywację TVTV-EPG w menu.

 

Pozdrawiam

Duddits

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę si ę bawiłem dekoderem i odkryłem, że objaw zablokowania ustępuje, jak w menu: wybierasz ustawienia inne, a tam w pozycji TVTV EPG wybierasz nieaktywne. Być może, jak EPG będzie już nie aktualne, to dekoder się usabilizuje i będzie można ustawić EPG aktywne, zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Problem z TVTV-EPG został rozwiązany! :brawo:

 

TVTV w iCord HD pod "Menu/Preferencje/Inne ustawienia/TVTV EPG" ponownie na "Aktywny" przestawić. iCord na co najmniej 1 godz. wyłączyć. W tym czasie nastąpi przepisanie błędnych informacji EPG, które doprowadzały do zawieszenia urządzenia.

 

PS

Niektórzy na icordforum.com nie potwierdzają poprawy.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dzięki za pomoc przy odblokowaniu Humka ,ale to nie jedyny problem .

1.Nadal brak Eurosportu 2 HD (opisywałem to już wcześniej patrz str. 94)

2.Przy przełączaniu na niektóre programy muszę najpierw wbijać kod PIN.

3.Niekiedy po włączeniu dekodera obraz na ekranie robi się różowy,a dekoder nie reaguje na nic.Muszę go kilka razy wyłączyć z prądu i dopiero zaskoczy.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich !!!

 

Od 6 tygodni jestem posiadaczem nowego iCORD HD i mam z nim dwa (myślę że tylko dwa) problemy

 

- mój iCORD HD nie widzi podpiętego dysku zewnętrznego , wyskakuje komunikat o złym sformatowaniu dysku. Próbowałem wszystkich formatowan i nadal ten sam komunikat pojawia sie na ekranie.

Drugi problem to jest , że w żaden sposób nie mogę połączyć sie z iCORD-em przez sieć lan. Niestety nie jestem zbyt "mocny" w tych sprawach , więc jak by ktoś chciał mi pomóc w moich problemach to bardzo proszę o pomoc i dosyc szczegułowy opis działań których muszę wykonac aby maprawic te dwa problemy.

System operacyjny w komputerze to Windows 7 a Router to Netgear.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Od paru dni mam problem, i w zasadzie nie wiem z czym, odbiornikiem, modułem, czy kartą.

Miga obraz np na TVN, na innych programach nie. Czestotliwość 2-3 sek, jest i tyle samo czarny ekran.

Jak włącze jakis pnal od menu to on jest a pod spodem tło miga dalej.

Reszta programów dziala stabilnie.

 

Karte sprawdzilem u dealera cyfry u niego bylo OK

 

Mial ktos moze cos takiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

mam ten sam problem z TVN obraz caly czas miga. Wydaje mi sie ze bylo to tez na innych TVN-ach ale tam przestalo. Mam modul CP.

 

zapomnialem dodac ze przekladajac modul i karte CP do Techni-Sat wszystko dziala bez problemow. Obraz na TVN ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez miałem ten problem obraz migał na TVN, Meteo iTurbo moglem je ogladac tylko wtedy jak właczalem nagrywanie i przesuniecie w czasie do tyłu ok.minuty.

Po skasowaniu tych kanałów i przeszukaniu danego transp. wszystko obecnie jest o.k. Juz myslalem że cos z IC. nie tak albo konwerter.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Faktycznie przeszukamie kanałów pomogło, trzeba bylo poustawiac na nowo i jest OK, juz nie miga

Przy okazji nie moge znaleźć programu Comedy Central Family i CSB TV

Ma ktoś dokładne parametry - próbowalem przeszukiwac 11075V, 3/4 i jakos nie widze, albo sie inaczej nazywa.

Comedy Central jest a Comedy Centtral Family nie

Z CSB TV to samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...