Skocz do zawartości

Humax iCord HD


Hyperi0n
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Witam! Ostatnio zauważyłem, że mój iCORD ma problem z przesunięciem fonii (nie pokrywają się ruchy ust z tym co słychać w głośnikach). Najczęściej ma to miejsce na kanałach HD i po dłuższym działaniu odbiornika. Wyłączenie i ponowne włączenie zasilania rozwiązuje problem. Dodam, że mam moduł CP w I slocie a TV podłączony przez HDMI. Co może powodować tą niedogodność i czy Szanowni Koledzy/Koleżanki też mają z tym problem? Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przesunięcie: nie wiem, nie spotkałem się, może ktoś inny się wypowie - ja tu w innej sprawie. Jeśli jeszcze ktokolwiek tego nie zrobił - wyłączcie sobie koniecznie TVTV EPG. Ponownie w Niemczech raportują, że są tam jakieś problemy ze spójnością danych. Funckcja TVTV EPG jest w Polsce kompletnie nieprzydatna, więc jeśli ktokolwiek ma ją aktywną - wyłączyć. Pobieranie TVTV EPG może destabilizować pracę tunera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem muj humax sie jakoś dziwnie zawiesił .Jest cały czas wyswietlone podświetlenie włącznika w kolorze niebieskim ale nic się nie wyświetla na wyświetlaczu.Odbiornik nie reaguje na pilota,co mogę to tylko wyłączyć odbiornik tylnym wyłącznikiem.Ale po włączeniu sytuacja powtarza się czyli jest patowa.Czy coś z tym można zrobić?Sytuacja się wydarzyła podczas mojej nieobecności podejrzewam ,ze chyba podczas ściągania EPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przesunięcia zdarzają się, ale rzadko. Najczęściej cofam audycję o kilkanaście sekund i po tej operacji jest ok z dźwiękiem.

Co do "zawiśnięcia"... obejrzałbym zasilacz Icorda z akcentem na kondensatory elektrolityczne. Warto też posłuchać, czy dysk rozkręca się i głowice "ruszają".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Panowie jak Humax działa z modułem CP,czy podczas przełączania kanałów pojawiają się komunikaty typu;kanał zakodowany lub tego kanału nie ma w twoim abonamencie.Jak szybko zmienia programy HD i SD.Czy jesteście zadowoleni z jakości obrazu i dźwięku,może ktoś korzystał wcześniej z Philipsa PVR 250 od Cyfry+ i ma porównanie do icorda.Czy polecicie mi kupno tego tunerka do modułu CP :D

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dysk musi być dyskiem SATA (tuner akceptuje bez problemu SATA II). Przy pierwszym uruchomieniu tuner melduje , że dysk nie jest sformatowany . Proponuje Ci podział na partycje przeznaczone dla video, audio i zdjęć. Możesz zmienić ich rozmiary.

Po sformatowaniu dobrze jest sprawdzić czy wszystko przebiegło prawidłowo nagrywając coś na próbę. Przed włożeniem dysk nie musi być sformatowany w żadnym systemie plików.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

posiadam odbiornik Humax iCord HD z dyskiem 250 GB, i mam problem, ponieważ nie działa mi karta dostępu do kanałów erotycznych Viaccess. Po włożeniu modułu dostępu warunkowego CI dekoder wyświetla informacje "brak modułu", albo że go uruchamia i nic się nie dzieje. Wersja oprogramowania dekodera to coś al'a V.1.00.0.17, teraz nie pamiętam dokładnie.

 

I teraz pytanie jak to rozwiązać? Macie może jakiś pomysł?

 

Dodam, że klient posiada moduły Cyfry+ bodajże "Nagra Vision", i Cyfrowego Polsatu i wszystko działa bez zarzutu od razu po włożeniu kart.

 

 

Bardzo proszę o pomoc i jakieś podpowiedzi bo kłopot mam niemały :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Wielkie,

tego się właśnie obawiałem, cały czas Fergusony robiłem, aż się trafił człek i teraz nauka programowania Humka :/

 

"Jako stary wyjadacz", może podałbyś mi jakiś link do programowania i oprogramowania Humax'a, tak krok by krok, bo nie chce mu zwalić softu i siedzieć tam 5 h bezsensu :)

 

Jeśli nie to rozumiem i sam poszukam, ale jestem zielony w tych dekoderach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuciłem Ci soft tu: http://www4.zippyshare.com/v/21218979/file.html

 

Zrzuć na pendrive'a w FAT/FAT32, wsadź pendrive'a w USB z przodu, wyłącz zasilanie i włącz, trzymając klawisz RECORD pod klapką (nie z pilota) tak długo, aż zacznie pobierać soft. Uwaga - nie każdy pendrive chce działać. Czasami trzeba próbować kilka razy lub z innego pendrive'a.

 

Nie wiem jak z listą, lepiej skopiuj (jeśli się da - nie pamiętam), możliwe, że po załadowaniu softu się wykopyrtnie ;) Tylko sprawdź, czy czasami 1.00.37 już nie masz, bo jak masz, to ładowanie nie ma sensu - wtedy już tylko inny CAM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dziękuję za sofcik.

 

Jeszcze pytanie odnośnie list, czy jeśli polecą zarówno C+ jak i Polsatu to poprzez zwykłe wyszukiwanie programów mam je wyszukać czy trzeba programem przez kompa wgrywać?

Listę ściągasz na pena z poziomu menu tunera i rób to zawsze tak dla bezpieczeństwa. Potem ściągasz sobie programik Omega i możesz nim dowolnie edytować sobie programy na liście. Soft najnowszy wgrywasz także przez wyłączenie przyciskiem z tyłu potem wkładasz pena do usb, i wciskasz równocześnie przełącznik z tyłu oraz przycisk włączenia standby i ładuje się soft.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z kopiowaniem dużych plików z wbudowanego dysku na dysk zewnętrzny. Dotyczy to zarówno prób kopiowania przez FTP (używam Total Commandera) jak i USB. Kopiują się bez problemów pliki o wielkości nieco ponad 18 GB. Jeżeli są większe, to końcówka (powyżej wspomnianych 18 GB) nie kopiuje się. Proszę o pomoc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...