Skocz do zawartości

Humax iCord HD


Hyperi0n
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów! "Im dalej w las tym więcej drzew" jak mawiają starzy Polacy,czyli im dłużej użytkuję ten tuner tym gorzej. W tej chwili korzystam z Icorda jak ze zwykłego tunera. Funkcje PVR doprowadzają mnie do furii.A to dlatego, że nawet w minutę po dokonaniu nagrania nie można go dekodować. Pojawiają się napisy w stylu "tego programu nie ma w twoim abonamencie" lub dekodowanie ustaje po kilku, co najwyżej po kilkunastu minutach. Przy próbie odtwarzania dzieje się identycznie. Przez to nie mogłem obejrzeć wczorajszego koncertu z Cyfra+HD!!!! I owszem mniej jest problemów z nagraniami z Polsatu. Może ktoś mi poradzi w jaki sposób można dekodować czy choć odtworzyć nagrane programy z Cyfry+?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Icord już nikogo nie interesuje, nawet tzw. forumowiczów. Nowe problemy z tym tunerem wyczerpują wiedzę nawet najlepszych "szpeców". Z jednym modułem, z jedną platformą jest dobry, jak każdy dodany za darmo przez porvider'a. W innej opcji działa lepiej czy gorzej bez znaczenia. Nie da się z tym nic zrobić. Taki egzemplarz!!!Większość, która go ma, a może tylko mniejszość ?, wie już o tym, że to niereformowalna mina. Producent też już o nim zapomniał.Przyszłość w tunerach opartych na linux'ie !!!!! I tak kończy się romans z topowymi modelami humax'a czy topfield'a, ( celowo nie używam dużych liter ). Współczuję wszystkim, powodzenia. :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z kopiowaniem dużych plików z wbudowanego dysku na dysk zewnętrzny. Dotyczy to zarówno prób kopiowania przez FTP (używam Total Commandera) jak i USB. Kopiują się bez problemów pliki o wielkości nieco ponad 18 GB. Jeżeli są większe, to końcówka (powyżej wspomnianych 18 GB) nie kopiuje się. Proszę o pomoc...

Ten problem na bank ma związek z systemem plików na twoim dysku.

Icord już nikogo nie interesuje, nawet tzw. forumowiczów. Nowe problemy z tym tunerem wyczerpują wiedzę nawet najlepszych "szpeców". Z jednym modułem, z jedną platformą jest dobry, jak każdy dodany za darmo przez porvider'a. W innej opcji działa lepiej czy gorzej bez znaczenia. Nie da się z tym nic zrobić. Taki egzemplarz!!!Większość, która go ma, a może tylko mniejszość ?, wie już o tym, że to niereformowalna mina. Producent też już o nim zapomniał.Przyszłość w tunerach opartych na linux'ie !!!!! I tak kończy się romans z topowymi modelami humax'a czy topfield'a, ( celowo nie używam dużych liter ). Współczuję wszystkim, powodzenia. :]

Ja bym nie generalizował. Sprawdź jak działają opcje zapisu i odtwarzania nagranego materiału na samym astonie. Czy masz podłączony sygnał z patelni do 2 wejść antenowych? Być może szwankuje już Twój dysk albo jest mocno zakurzony dekoder w środku i się przegrzewa. Jeśli jest po gwarancji rozkręć dekoder i obejrzyj podzespoły (w szczególności kondensatory) może są już napuchnięte- konieczna wymiana. Pamiętaj o tym, że moduł polsatu jest kiepski i są z nim nieustanne problemy ( także na topowych dekoderach na linuxie), wiem co mówię. Nie bedę zgadywał ale przypuszczam, że masz problemy z odtwarzaniem zapisanych programów z kodowania "polsatowego". Jeśli używasz jeszcze innych modułów być może jest konflikt prz przełączaniu kanałów gdy dekoder sprawdza karty/moduły i wybiera kodowanie. Poeksperymentuj a znajdziesz przyczynę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

ERROR ID oznacza że wgrywasz soft od innego odbiornika - o innym ID czyli identyfikatorze, plik ma ID, odbiornik ma ID jak się nie zgadzają to odbiornik nie przyjmuje. Sprawdź plik który wgrywasz, pobierz go ponownie z pewnego źródła. Jeśli kiedyś wgrywałeś pliki z dziwnych miejsc (jakieś patche) to one mogły zmienić ID w odbiorniku.

 

Jeśli masz problemy z nagrwaniem i oglądaniem w tym samym czasie w 99% wynika to z błędnego ustawienia opcji anteny. Antena jak jest ustawiona na dwa sygnały takie same - pozwala nagrywać i oglądać 2 kanały niezależnie z 2 różnych częstotliwości - pod warunkiem że do obydwu głowic tunera są doprowadzone 2 sprawne sygnały satelitarne. W czasie nagrywania tych 2 niezależnych sygnałów można dodatkowo nagrywać do 3 kanałów z tych 2 głowic. Daje to razem 5 kanałów i u mnie działa.

 

I tak na marginesie, podarujcie sobie czytanie postów enki. On tak pisze od 2 lat, że mu nic nie działa, że wszystko się wali, pali itp, itd. Jak go żona zostawi to też będzie winny iCord.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam takie może "nietypowe" pytanie ale dotyczące icorda więc zadaje je w tym wątku, a mianowicie:

mam starą plazmę panasonica i wygląda na to, że nie sprosta ona telewizji naziemnej DVB-T zatem czy można jako dekoder sygnału DVB-T wykorzystać icorda?, jeśli tak to w jaki sposób ? chodzi o podłączenie i wyszikanie programów.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z nagrywaniem. Nie do końca rozumiem ( a i podejrzewam nieprawidłowości w działaniu tunera) jak wygląda sprawa nagrywania w Icordzie poprzez ustawienie listy nagrywania. Jeśli mam włączony tuner (tzn. świeci niebieska dioda pod włącznikiem to wszystko jest OK, Wszystko się wtedy nagrywa co jest na liście nagrywania. Problem jest gdy tuner jest na czuwaniu. Sprawdziłem to na trzech tunerach i wszędzie miałem taką sytuację, że programy się nie zawsze nagrywały. Najczęściej jak nagrywałem jakiś serial - 2 odcinki jeden po drugim, to nagrywał się ten drugi odcinek. Pojedyncze filmy też nie zawsze się nagrywają. Czy ktoś wie o co tu chodzi. Posiadam najnowsze softy w tunerach, pojemne dyski, wyłączone TV EPG. Używam jednego modułu w tunerze (Aston z najnowszym softem, na innym moduł TNK HD ) - problemy występują w obu przypadkach.

Czy może to mieć jakiś związek z ustawieniami tunera (podejrzewam ustawienia czasu ale nie koniecznie). Będę wdzięczny za pomoc bo walczę z tym problemem od dawna. Kiedyś pytałem telefonicznie w serwisie to nie umiano mi odpowiedzieć. Twierdzili, że nie spotkali się z takim problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Przy próbie wgrania nowego softu wyskakuje komunikat ERROR ID ... ,jest problem z nagrywaniem ustawianym na konkretna godzine przy wyłaczonym odbiorniku przy włączonym i ogladanym programie nagrywa. Czy mozna coś zrobic czy serwis!.

Też miałem ostatnio problemy z nagrywaniem i jednoczesnym oglądaniem dwóch różnych kanałów. Okazało się, że drugi kabel miałem podłączony do wyjścia OUT zamiast do IN 2. Po właściwym podłączeniu nagrywam 4 kanały jednocześnie i 5 oglądam (oczywiście SD). Sprawdź może też popełniłeś kardynalny błąd jak ja :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też kilka razy miałem sytuację, że zaprogramowałem w harmonogramie nagranie, przełączyłem w stand-by i... poszedłem spać. Na następny dzień brak nagrania na dysku. Dałem sobie z tym w końcu spokój i po prostu... nie wyłączam Icorda, jeśli zależy mi na nagraniu ważnej rzeczy. Chyba to uroda oprogramowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba istotnie to błąd oprogramowania. Zdarza się to z dyskami różnej pojemności - nawet z tymi najmniejszymi co oznaczać może, że nie zależy to od pojemności dysku ( może od jego softu? - bo istotnie - tuner się włącza - słychać pracujący dysk i nie jestem pewny czy nie świeci się na panelu wskaźnik nagrywania). A swoją drogą taki babol powinien być już dawno zauważony i poprawiony. Chyba, że cena tego sprzętu wzięła się z kosmosu - tam wszystko jest ogromne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam! Na forum cisza, nic ciekawego się nie dzieje:-(. Na niemieckim forum jest za to pozytywna informacja. Nowe iCORD HD maja na pokładzie NOWY (chyba) SOFT 1.00.38!!!

http://www.icordforum.com/index.php?page=Thread&threadID=15276&pageNo=1

Aktualnie najnowszy jest 1.00.37. Czyli jest nadzieja, że może niedługo nastąpi jakaś aktualizacja - po ponad roku:-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam!

Mam wielką prośbę o listę na cyfrę.Wczoraj kupiłem icorda, proszę o jakieś uwagi na temat tego sprzętu.

Jak Ktoś ma czas i ochotę to proszę o listę na e-mail [będąc na forum korespondujemy przez forum, ew przez PW, dodatkowo nie należy podawać maili w czystym tekście, bo będzie przychodził spam] dzięki z góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam Wszystkich !

 

Mam pewne nurtujące mnie pytanie .

Dlaczego po podłączeniu przenośnego dysku twardego czasami Humax robi sztuczkę Copperfielda i dysk znika(nie widzi go) !? co jest tego powodem ?

Tak poza tym dysk chodzi super - ładnie , pięknie .

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...