Skocz do zawartości

Humax iCord HD


Hyperi0n
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siema! Wgrywal Ktoś ten nowy soft? Ja wkładam pena z softem i go nie znajduje.Pena formatowałem i nic to nie dało.Moze coś źle robię.Kiedyś juz wgrywałem,ale wody w wisle trochę juz upłynęło.Sorrki. Juz dałem sobie rade.Zobaczymy,czy cos sie zmieni.Wcześniej wieszał sie przy zmianie ścieżki Audio.Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POMOCY

 

Sciagnolem nowy soft z podanej strony satelita go wgrywa a potem komunikat

 

ERROR: E-ID

 

Co sie dzieje ??

 

Dzieki wszystkim za pomoc :-P

 

Juz sam doszedlem

Musialem wziac nowy pendrive zformatowac na fat zwykly i dopiero poszedl ten sam plik co wczeniej nie chcial

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zwróciłem uwagę że często występuje u mnie opuźnienie przesyłu dźwięku w stosunku do obrazu. Skutkiem tego jest jak mi się wydaje przycinanie obrazu.Lekarstwem na to jest wciśnięcie przycisku zwalniającego obraz.Po komunikacie ,,sygnał bezpośredni,, obraz i dźwięk są już zsynchronizowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja na Astoncrypcie 2.23 zauważyłem jedynie problem przy przełączaniu dźwięku Dolby na kanałach HD (u mnie się nie zawiesza tylko trochę przycina, ale dźwięku angielskiego nie włącza). Nie zauważyłem problemów przy przełączaniu dźwięku na kanałach SD. Czy o taki problem chodzi i czy faktycznie problem na 2.26 nie występuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na Astoncrypcie 2.23 zauważyłem jedynie problem przy przełączaniu dźwięku Dolby na kanałach HD (u mnie się nie zawiesza tylko trochę przycina, ale dźwięku angielskiego nie włącza). Nie zauważyłem problemów przy przełączaniu dźwięku na kanałach SD. Czy o taki problem chodzi i czy faktycznie problem na 2.26 nie występuje?

Na 2.26 dźwięk chodzi dobrze.Na 2.23 też , ale po przełączeniu na inną ścieżkę dźwiękową, trzeba przycisnąć kilka razy przewijanie w zwolnionym tempie, po tej operacji dźwięk powinen ,,zaskoczyć,,.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś któryś z kolegów wspominał o problemach z iCordem spowodowanych zepsutymi kondensatorami. W owym czasie ja równiez wymieniałem dwa duże kondensatory, które były wybrzuszone i na jakiś czas moje problemy z dziwnymi zachowaniami iCorda mineły. A teraz opis nowego przypadku choroby kondensatorowej, który może się komuś przydać.

 

Kilka dni temu zaobserwowałem zjawisko polegające na tym, że po przełączeniu kanałów pojawia się napis "brak sygnału" a obydwa wskaźniki siły sygnału są na zero. Myślałem, że padł LNB gdyby nie to, że drugi dekoder podpięty do tego samego Quada działał. Poza tym, zwykłe włączenie i wyłączenie iCorda powodowało, ze działał poprawnie dopóki znowu kilkakrotnie nie zmnieniłem kanałów. W pewnym momencie sposób z włączeniem nie chciał zadziałać i nawet hard reset nie pomagał. Co więcej dekoder po włączeniu, oprócz na niebiesko podświetlonego przycisku nie dawał żadnych innych oznak życia - nie działał nawet wyświetlacz. Ponowne załądowanie firmwaru obudziło iCorda ale problem z brakiem sygnału pozostał. Podobnie jak problem z odpalaniem po resecie.

 

Zajrzałem pod obudowę i zobaczyłem, że trzy kolejne kondensatory są wyborzuszone. 4PLN, lutownica i 10 minut wystarczyły aby je wymienić i iCord ożył. Polecam zamontowanie lepszych kondensatorów, o większym napięciu (ja zamiast 10V wsadziłem kondensatory na 16V). Poprzednie, które wymieniłem są na 50V.

 

Jeżeli zauważacie problemy z funkcjonowaniem iCorda polecam zajrzeć pod pokrywę i sprawdzić kondensatory. U mnie w dwóch przypadkach były przyczyną dziwnych zachowań dekodera. Swoją drogą ciekawe, że musiłem już wymienić 5 kondensatorów.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Cóż, kondensatory elektrolityczne nie są wieczne. I dotyczy to też sprzętu RTV oraz np płyt głównych do pecetów. Są tańsze, kiepskie i są drogie-dobre. Tak było kiedyś i jest do dziś. Pamiętamy, że w radzieckich telewizorach pierwszy punkt naprawy to wymiana wszystkich kond. elektr. Podobnie w przetwornicach- zasilanie telewizorów- wymiana wszystkich po stronie pierwotnej przetwornicy. Podobnie było w zasilaczach magnetowidów tak szacownej firmy, jak Panasonic ;-)

Wracając do tematu- warto kupić nie 5, ale 10 czy 15 kondensatorów dobrej firmy. I zmierzyć sobie ESR każdego, selekcjonując te najlepsze. Po prostu nie będą się grzały. Większe napięcie nie świadczy o "lepszości" kondensatora. Skoro konstruktor przewidział w danym miejscu kondensator na przykładowo 16V nie ma sensu wsadzać tam kondensatora na 50V. Nie jest to potrzebne, zajmuje więcej miejsca zazwyczaj, poza tym kondensator pracujący na dużo mniejszym od nominalnego napięciu może się przeformować zwiększając swoją pojemność. I zmieni to warunki pracy układu.

A mój Icord Bogu dzięki chodzi parę lat jak burza, tylko raz otworzony w celu odkurzenia. I pomacania kondensatorów, czy któryś za bardzo się nie grzeje ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...