Skocz do zawartości

Humax iCord HD


Hyperi0n
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na BBC HD EPG jest od początku, problem jest BBC Entertainment i BBC Knowledge. Na tunerach dedykowanych EPG na tych kanałach jest, ale zapewne nadawane w Media Higway (czy jak się ten upiorny "standard" nazywa). Jednak wydaje mi się, że czytałem gdzieś, że ktoś widział EPG także na jakimś tunerze spoza oferty Cyfry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wam się udało poprawnie dodać ten Canal plus HD. Już mnie coś trafia! próbowałem dodać Programem Omega edytując nowy kanał i z palca wpisałem wszystkie konieczne parametry. Po wgraniu tej listy C+ HD klatkuje oraz nie ma głosu. Jak zmienię głos na "oryg" jest dźwięk oryginalny ale powrót na polski nie pomaga. Jesli natomiast usunę z listy wszystkie C+ HD jakie są i ponownie przeskanuję ten transponder to głos jest oczywiście ale po przejściu na inny kanał i powrocie zaczyna się to samo! Ma ktoś może jakieś sugestie? Napiszcie jeszcze proszę jakie macie globalne ustawienia tunera w sekcji AV dla dźwięku, Dolby Digital czy może inaczej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie również nie udało się uzyskać na stałe polskiego dźwięku i właśnie miałem o tym napisać :(.

 

Jeśli się nie mylę, to problem leży w tym, że na Canal+ HD nadawane są dwa strumienie audio w formacie Dolby Digital, podobnie jak np. na HBO HD i BBC HD, a inaczej niż na Canal+ Film HD, gdzie dźwięk oryginalny leci w Dolby, a jego polska wersja w zwykłym stereo. Niestety Humax nie potrafi (a przynajmniej ja nie potrafię go do tego zmusić na stałe) poprawnie odczytywać obu strumieni audio, jeśli są nadawane w Dolby. W takim wypadku słyszymy tylko jeden - ten, który na liście wyboru wyświetlany jest jako pierwszy - a drugi pozostaje głuchy.

 

Na kanałach HBO HD, BBC HD i innych na pierwszym miejscu listy znajduje się polska wersja językowa, więc można tego nie zauważyć. Tymczasem na Canal+ HD na pierwszym miejscu widnieje dźwięk oryginalny, więc nie możemy usłyszeć lektora. Na domiar złego napisy raz są, a raz ich nie ma (czasem na jednym i tym samym filmie), więc użyteczność Canal+ HD dla ludzi, którzy nie władają językami, jest mocno ograniczona.

 

Może ktoś jednak wie, jak zmusić Humaxa do poprawnego odczytywania dowolnej ścieżki audio także wtedy, gdy obie nadawane są w formacie Dolby?

Aha, mój moduł to Aston 2.23, a testy przeprowadzałem pod firmwarem 1.00.19 i bodajże 1.00.37.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy zatem podobne konfiguracje sprzętu (najnowszy firmware Humaxa, moduł aston) oraz ten sam problem. Nie ma chyba co słać petycji do Cyfry+ bo to nie ich broszka, może ktokolwiek poradził sobie z tym problemem? Czyżby był konieczny nowy soft? Jeśli wyedytujesz listę programem Omega ver. 1.1 na przykład, to w opcjach tego konkretnie kanału (dwuklik myszką) są jakieś opcje do zaznaczenia. Może można wymusić, żeby startował domyślnie z dźwiękiem polskim DD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem, ale do tej pory mi się nie udało.

Natomiast udawało mi się uzyskać dwa dźwięki dolby do wyboru po przeskanowaniu transpodnera, gdy Humax uznawał kanał z takimi dźwiękami za nowy lub zmieniony. Widać więc, że odbiornik potrafi radzić sobie z takimi kanałami, ale nie potrafi tego zapamiętać - po ponownym włączeniu znowu dostępny był tylko jeden dźwięk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam identyczny problem. Canal Plus HD zapamiętuje tylko pierwszą ścieżkę DD. Drugą , polską , widać, ale "nie słychać". Na razie mogę to ominąć tylko przełączając na chwilę na sąsiędni kanał. Po powrocie na C+HD ścieżka polska jest dostępna. Jednak, gdy przełączę na inny kanał na dłużej i powrócę na C+HD , ponownie ścieżka polska jest niedostępna. Wtedy ponownie przełączam na chwilę na sąsiedni kanał i po powrocie ścieżka polska jest.

 

Czyli teoretycznie da się z tym żyć , ALE... nie do końca. Materiały, które nagrają się z timera nie posiadają ściezki polskiej. Jest dostepna tylko oryginalna, a manewr z przełączaniem nic oczywiście nie pomaga.

 

Może wystarczy poprosić Cyfrę, aby w odwrotnej kolejności ustawili PID-y. Wtedy pierwsza będzie polska.... tzw mniejsze zło....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak, gdy przełączę na inny kanał na dłużej i powrócę na C+HD , ponownie ścieżka polska jest niedostępna. Wtedy ponownie przełączam na chwilę na sąsiedni kanał i po powrocie ścieżka polska jest.

 

u mnie calkowity brak polskiej sciezki, tzn widze, ze jest, ale nie udalo mi sie polskiego glosu uzyskac....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam identyczny problem z polską fonią w CANAL + HD. U mnie pomaga manewr taki: wchodzę do MENU odbiornika i wybieram INSTALACJA. Podaję kod aby dostać się do ustawień. Po czym wychodzę z tych ustawień poprzez EXIT. Mam w tym czasie włączony CANAL + HD. Po tej operacji działa polska ścieżka DD i mogę swobodnie przełączać się między nią a oryginalną. Niestety po przełączeniu się na inny kanał problem pojawia się z powrotem. Jest to półśrodek, ale póki co działa, przynajmniej na moim odbiorniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E no nie przeginajmy że nie przeszkadza sprzęt nie jest tani, moduł także miał być lepszy niż oryginalny cyfry a tu taki babol. Jak ja wytłumaczę domownikom, że mają sobie wciskać jakieś dodatkowe przyciski na pilocie? Czy ktoś może testował astona 2.26?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to samo, brak jednej sciezki dzwiękowej na canal+ hd i dodatkowo co chwile pixeloza

Przy próbie np właczenia napisów dodatkowo totalna zwiecha

Na tvp hd to samo

Próba zmiany sciezki audio na dd 5.1 stopklatka.

Dzwięk dalej słychac, ale pvr nie dziala. Zrobilem ta zmioane sciezki podczas nagrywania, stopklatka.

I tyle sie nagralo co mdo stopklatki minmo ze dalej np bylo dzwięk słychac

Znowuz jaj jak berety

 

I co dalej? nopwe moduly?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po wypowiedzi equest'a:

Sprawdziłem na module C+, obie wersje językowe przełączają się bez problemów.

Na Astonie 2,23 mam takie same objawy jak koledzy powyżej. Pzdr.

sprawa jest raczej jasna, ze to modul...

pozostaje pytanie jak sie sprawuje Aston w ver. 2.26, testowal moze juz ktos??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...