Skocz do zawartości

Moduł CAM CI / CI+ Polsat Box


Janusz Sulisz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

chciałbym się zapytać czy zakup tunera Ferguson AF-7318 były dobrym pomysłem a do niego moduł CI CP?

 

Ja nie mam pojęcia czy ten tuner jest dobry a może lepszy jest Kaon KSC-570CI lub Kaon KTSC-570 combo??

 

Proszę o poradę.

 

Dzięki pozdrówka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

dzisiaj zrobiłem mały test z kanałem Boomerang. Albo cos kombinowali albo nie wiem, ale zostawiłem tuner na kanale Boomerang od rana. Oczywiście było ciemno. Przychodzę po 2,5h i patrzę a Booberang śmiga z polskim audio i wizją. Generalnie pooglądałem trochę i poskakałem po kanałach. Po powrocie na Boomerang niestety dalej już ciemno. Także może coś CP kombinuje by to odpalić na modułach CI. Jednakże rezultat jeszcze niezadawalający ;(

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i na koniec ,cam ten nie działa mi z dragonem ,w ktorym mam karte c+,wogle nie widzi camu polsatu przy włozonym dragonie ???

 

A testowałeś może czy działa taka kombinacja, żeby wpisać "box key" (podobno można go podejrzeć w menu polsatowego modułu) do "Dragona" i w nim używać karty "Polsatu"???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niesłyszałem jeszcze o tym zeby komus w dragonie działała karta polsatu,raczej boxkeya narazie nieda sie wyciagnac z modułu,a gdyby chociaz to mi nic nieda,zalezało mi na module polsatu z karta oczywiscie do tego dragon z [beep] i kata cyfry na pokładzie,i w taki sposob mam wszystko co potrzeba,ale niestety nie daje rady tego razem odpalic,nawet z dragona usunołem całkiem prov polsatu,i nic pozostał wyzerowny boxkey w dragonie ,moze to jeszcze przeszkadza ,niewiem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W teście modułu, który był w "To I Owo" jest taki tekst (sorki za długi cytat):

 

Po włożeniu do kieszeni odbiornika urządzenie zgłasza się jako "Polsat". Po wejściu do menu Common Interface w tunerze otwiera się menu modułu w języku polskim. Znajdziemy w nim informacje o module i karcie, opcję zmiany języka menu, aktualizację oprogramowania, kontrolę rodzicielską i skrzynkę pocztową. Możemy podejrzeć numer seryjny i numer SAP, nazwę producenta, wersję oprogramowania, wersję systemu i wersję Nagravision, a także numer aktualizacji. W "informacji o karcie" mamy jej numer seryjny, wersję, rewizję i numer dostawcy (providera).

 

Czyli chyba da się wyciągnąć "box key", chyba, że to całkiem co innego, niż te numery seryjne (wtedy sorki za zawracanie głowy)...

 

Mnie by tak na 100% urządzały dwie kombinacje: oryginalny modulik "Polsatu" i "Dragon" z kartą "Cyfry" (ale jak widać jest z tym ciężko), albo właśnie karta "Polsatu" w "Dragonie", a "C+" w "Astonie 1.05" i dlatego chcę ustalić czy "Polsat" zadziała w "Dragonie" w razie czego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja przetestowałem takie kombinacje:

Polsat + Zeta Blue OK.

Polsat + Matrix Reborn OK

Polsat + Magic OK

Oczywiście w drugim module była karta Cyfry a test przeprowadziłem na Golden Interstarze 8300.[/b]

https://satkurier.pl/?technika/&kat=38&id=35122

Jak ktoś posiada takie oprogramowanie jak opisano w linku powyżej, to bardzo proszę o przesłanie na wilkutvsat@o2.pl - bo podobno na nim moduł CP działa OK. na HDCI2000.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak podaje Satkurier pojawiła się testowa wersja oprogramowania do Humaxa HDCI-2000.Soft ten umożliwia poprawną współpracę z Camem Polsatu:

 

Humax HDCI-2000 dla CAM-u Cyfrowego Polsatu

2006-12-15 15:26:23 | Janusz Sulisz

Ostatnia aktualizacja: 2006-12-15 15:52:29

Źródło: sensor

Humax błyskawicznie zareagował na doniesienia, że odbiornik HD/MPEG4 o symbolu HDCI-2000, źle współpracuje z modułem CI dedykowanym dla Cyfrowego Polsatu. Jest już wersja testowa oprogramowania HDCI-2000 oznaczona jako HDXSCI 1.00.08, która poprawia współpracę z CAM Nagry.

 

Żródło: Satkurier.pl

 

Całość artykułu dostępna pod tym linkiem:

 

https://satkurier.pl/?technika/&kat=38&id=35122

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie zakonczylem instalacje modulu CP w AF7318. poczatkowo mialem male problemy ale wgralem oprogramowanie i liste kanalow ze strony fergusona i jestem pozytywnie zaskoczony .wszystko chodzi ladnie i plynnie.nie wrzuca komunikatu z aktualizacja softu.Menu jest ladniejsze ,bardziej przejrzyste i wg mnie prostsze w obsludze.Lista kanalow od Fergusona jest aktualna (posiada wszystkie kanaly).Pierwsze wrazenie z dzialania modulu jest jak najbardziej pozytywne.jedynie kanaly kodowane w symulcrypcie zalaczaja sie z lekkim opoznieniem w porownaniu do innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie komunikat stresujacy, wczoraj mi wymienili na drugi modul w pierwszym przerywala karta, i mam ten komunikat, juz wgralem soft oryginalny 6811 do af7318, ustawione mam na Polsat Sport i nic jak dlugo aktywowala wam sie karta przy tym komunikacie,(na pierwszej nie mialem takiego komunikatu i ruszylo po ok. 20 minutach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie zakonczylem instalacje modulu CP w AF7318. poczatkowo mialem male problemy ale wgralem oprogramowanie i liste kanalow ze strony fergusona i jestem pozytywnie zaskoczony .wszystko chodzi ladnie i plynnie.nie wrzuca komunikatu z aktualizacja softu.Menu jest ladniejsze ,bardziej przejrzyste i wg mnie prostsze w obsludze.Lista kanalow od Fergusona jest aktualna (posiada wszystkie kanaly).Pierwsze wrazenie z dzialania modulu jest jak najbardziej pozytywne.jedynie kanaly kodowane w symulcrypcie zalaczaja sie z lekkim opoznieniem w porownaniu do innych.

Boomerang działa? Na forum piszą, że są problemy z tym kanałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przetestowalem troszke modul na ferdku i nie jest juz tak rozowo jak myslalem na poczatku.Boomerangu faktycznie nie ma,co mnie dziwi bo na starym sofcie (c e n z u r a) byl,a na fergusonowskim wyskakuje komunikat"serwis niedostepny" i chce aktualizowac oprogramowanie.Rowniez na kanalach kodowanych niewchodzacych w sklad CP tuner chce aktualizacji softu.kanaly kodowane w symulcrypcie zalaczaja sie pozniej niz inne,ale np.Eurosport1 i 2 wchodza dopiero po ok 4,5 sekundach(a to wg mnie jest stanowczo za dlugo.jak cos jeszcze wyczaje to podziele sie doswiadczeniami ale ogolnie musze powiedziec ze mimo wszystko nie jest zle

Edycja:bogdan425

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Humax HDCI-2000 dla CAM-u Cyfrowego Polsatu 2006-12-15 15:26:23 | Janusz Sulisz

Ostatnia aktualizacja: 2006-12-15 15:52:29

Źródło: sensor

Humax błyskawicznie zareagował na doniesienia, że odbiornik HD/MPEG4 o symbolu HDCI-2000, źle współpracuje z modułem CI dedykowanym dla Cyfrowego Polsatu. Jest już wersja testowa oprogramowania HDCI-2000 oznaczona jako HDXSCI 1.00.08, która poprawia współpracę z CAM Nagry.

 

Baardzo ładnie: Humax błyskawicznie zareagowal i Polsat dziala na ich odbiorniku HD z modulem CI.

 

Ale wedlug poprzednich informacji gdy wystartuje Polsat HD to modul NIE bedzie z nim dzialal. Do odbioru potrzebny bedzie specjalny odbiornik :evil:

 

Moze Polsat jednak przemysli to i zezwoli by modul CI dzialal takze z Polsatem HD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nareszcie wszystkie kanały działają na HDCI2000, wczoraj wieczorkiem go trochę pomęczyłem i nawet z dwoma modułami CP + Magic z kartą C+ działało to stabilnie.

Minusy to dość długi czas na wskoczenie obrazu zwłaszcza na kanałach w symulcrypcie i oczywiście jak wszędzie brak Boomerangu.

A co do kanałów HD to nie trzeba się narazie tym tak przejmować bo czas pokaże co będzie- aby moduł działał z kanałami HD wystarczy przecież aktualizacja softu w module. Przecież Astony też nie przyjmowały kanałów w HD z C+ i wystarczyło upgrade. Ja liczę że ktoś w CP pójdzie po rozum do głowy, tymbardziej że coraz więcej jest odbiorników HD na rynku i ceny tychże napewno będą spadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

nikt mi nie chciał odpowiedzieć na poprzedni post :( to może na ten ktoś odpowie??

 

a chciałem się zapytać czy Topfield TF7700 HSCI jest dobrym wyborem do modułu polsatu?

a drugie jaką czaszę i konwerter polecacie do tego zestawienia tf7700 + moduł CP??

 

Proszę o poradę.

 

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsza porada bedzie jezeli ktos uzywa takiej kombinacji i Ci odpowie. Jezeli nie to najlepszym rozwizaniem (co prawda troszke uciazliwym moze) jest udanie sie z dekoderem do dystrybutora i przetestowanie u niego modułu CP co do anteny to wszystko powinno byc cacy na 90 cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...