Skocz do zawartości

Moduł CAM CI / CI+ Polsat Box


Janusz Sulisz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

nikt mi nie chciał odpowiedzieć na poprzedni post :( to może na ten ktoś odpowie??

 

a chciałem się zapytać czy Topfield TF7700 HSCI jest dobrym wyborem do modułu polsatu?

a drugie jaką czaszę i konwerter polecacie do tego zestawienia tf7700 + moduł CP??

 

Proszę o poradę.

 

Dzięki

Witam.

Według tego co jest napisane w 6 numerze Sat Kuriera moduł Cyfrowego Polsatu z odbiornikiem HD Topfielda działa bardzo dobrze i nie zauważono żadnych problemów. No pewnie problemy są takie jak wszędzie - czyli brak Boomerangu i uciążliwa plansza o aktualizacji softu modułu na kanałach z 12284H - ale tak mają wszyscy posiadacze modułów CP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź :):wink:

 

no może najlepszym ale trzeba mieć ten tuner najpierw a chodzi oto, że przed zakupem trzeba się doinformować o produkcie (bynajmniej ja tak robie :P )

 

no to jak się ktoś pojawi na forum z tym tunerem i modułem CP to proszę o opis jak się sprawuje :wink: tylko chyba ten tuner jest nowy i pewnie niewiele osób go posiada :( a cena też zaporowa jak dla mnie ale chyba tuner HD jest zakupem przyszłościowym :?:

 

a co do czaszy no to 90cm spoko a jaki konwerter możecie jakiś polecić?

 

Pozdrówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to ja wiem, że no name to się żadnego sprzętu nie kupuje :D ale chodziło by mi o konkretny model bo ja się nie znam.

 

 

EDIT:

 

a chciałem się jeszcze zapytać, a pisze to w tym temacie bo związane jest to z zdziałaniem modułu CP a więc czy z Topfield TF7700 HSCI z modułem CP będzie można nagrywać kodowane kanały polsatowe na nagrywarke dvd z hdd panasonica czy może tu będzie blokować to zabezpieczenie CPRM (tak to się chyba nazywa w nagrywarkach dvd) a może jakieś inne jest zabazpieczenie (chociaż niewiem bo jak są tunery z hdd to na nagrywarke też powinno się dać nagrać)

 

proszę o odp. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prepaidowy moduł Cyfrowego Polsatu

2006-12-20 14:58:10 | Janusz Sulisz

Ostatnia aktualizacja: 2006-12-20 15:34:02

Źródło: inf. wł.

Do sprzedaży trafia moduł CI i przypisana karta Cyfrowego Polsatu w wersji prepaid w wolnej sprzedaży poza siecią dystrybucji tej platformy. Warunki sprzedaży i oferty są dokładnie takie same, jak w przypadku dekoderów prepaid za 599zł.

 

Całość pod tym linkiem:

 

https://satkurier.pl/?cyfrowy_polsat ... 5&id=35175

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś koło południa nabyłem modulik "Polsatu" z pakiecikiem familijnym i wszystko w zasadzie byłoby BARDZO dobrze, bo moduł w moim "Humaxie CI-5100" (z oryginalnym softem) się wykrył (tylko za pierwszym razem nie chciał zaskoczyć, ale po restarcie tunerka było już ok) i nie robi mu różnicy czy jest w odbiorniku sam, czy razem z "Dragonem" (!) i kartą "C+" (nic się nie "wiesza" itp. - lepiej tylko, żeby "Dragon" siedział w gnieździe górnym, a "Polsat" w dolnym, ale nie do końca dlatego, że odwrotnie nie działa...), ale... OD SAMEGO POCZĄTKU (najpierw wsadziłem "Polsat" do górnego gniazda i był sam w tunerze) do tej pory na kanałach "Polsatu" (próbowałem "Polsat" i "Polsat Sport") mam komunikat "BLAD 04 MODUL ZABLOKOWANY" (to samo się pojawia na "TVN`ach", więc dlatego jeśli się łączy "Polsat" z "Cyfrą", jak ja lepiej mieć moduł z kartą "C+" w pierwszym złączu, bo wtedy tuner sprawdza kartę "Cyfry" w pierwszej kolejności i z niej dekoduje) !

 

Z tego co wyczytałem we wcześniejszych postach to oznacza, że uprawnienia jeszcze nie doszły, ale pół dnia (jest jakiś rekord oczekiwania na uprawnienia/aktywację karty??? :) )??? :shock:

 

Z drugiej strony u mnie u dystrybutora "Polsatu" są teraz SZALONE tłumy i wszyscy biorą właśnie "Polsat" (głównie tunery za 99 zecików), mimo, że on rozprowadza też "Cyfrę", więc jeśli wszędzie tak jest, to mają prawo się gubić z tymi uprawnieniami/aktywacjami... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo z aktywacją.Zadzwoń na infolinie ale nie rób automatycznej aktywacji (tak mi poradzono przy trzecim telefonie) bo tez czekałem dwie godziny i nic.Pan z infolinii kazal ustawic Polsat Sport i czekac do dwóch godzin po jego interwencji.Nie wiem kiedy dokladnie zaskoczyło bo nie było mnie w domq ale po 4 godzinach od telefonu już działało.

Z Humkiem testowałem go krótko ale na Inverto w górnym slocie mam obecnie Zeta Blue a w dolnym Polsat i co ciekawe uprawnienia brane sa z karty Polsatu w pierwszej kolejności (wykonałem test wyjmując kartę i sygnal na chwile zostal zakodowany a dopiero po chwili wskoczyły uprawnienia z karty Cyfry.Wiec górne gniazdo nie do końca jest uprzywilejowane;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

czy u innych użytkowników jest także jak u mnie problem z odbiorem FoxLife, dalej Boomerang, Eurosport, Eurosport2, Europa Europa. Po jakichś 'zabawach' CP na module CI mam komunikat 'Tego kanału nie ma w Twoim abonamencie". Echhh znowu trza dzwonic na tą głupawą infolinie ...

 

Może ktoś także podać komu działają powyższe kanały ich obecne parametry?

 

pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Tele5 mam i działa na 23:41 dziś ...

A FoxLife i Eurosporty masz? U mnie wczoraj wsio OK, dziś komunikat.

 

-- edit --

 

OK, ponowiłem sygnał przez infolinie i pojawiły się Eurosporty i FoxLife.

Nie ma dalej Europa Europa tak samo jak Boomerang - objawy takie same (brak wizji i foni, EPG jest).

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej z przełączeniem uplinka (chociaż kto wie, czy przy okazji nie poprawili czegoś - można sprawdzić ;) )

 

Parametry Boomerang z CP:

 

12.284H SR=27500 FEC=3/4

PID V=513 PID A=514 PID PCR=513 SID=10502

CAID=1801 (Nagravision 2) PMT=32 ECM=4435 EMM=129

 

Zone Europa:

 

12.284H SR=27500 FEC=3/4

PID V=353 PID A=354 PID PCR=353 SID=10507

CAID=1801 (Nagravision 2) PMT=32 ECM=4611 EMM=129

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @Mr. Orbita. Oczywiście u siebie parametry tych kanałów mam OK. Wciąż nie działają ;(

 

Nic Polsat sobie zaczyna lecieć w kulki ... z abo na CI ...

 

Proponuję zgłaszać reklamacje pisemne (mailowe na reklamacje@cyfrowypolsat.pl) wszystkim, u których nie działa. Muszą coś z tym zrobić.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wynika z tego że wszyscy posiadacze modułów CAM mają te same problemy nie ma tu znaczenia jaki posiadamy model dekodera.

Oczywiście wysłałem także maila z reklamacją i czekam na odpowiedź.

A na infolinię to już nie mam zdrowia dzwonić oni chyba nie rozróżniają dekoderów sprzedawanych przez CP od modułów CAM włożonych do tunerka ze slotem CI.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...