Skocz do zawartości

Moduł CAM CI / CI+ Polsat Box


Janusz Sulisz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Fajnie by było @cezi1 gdybyś mógł sprawdzić jak ten moduł działa teraz gdy kontrola rodzicielska jest nieaktywna w TV Sony HX (czy odkodowuje wszystkie kanały i szybkość). Co do Panasonica to nawet w tym artykule w Magazynie TV SAT wspomniano że dobrze współpracuje i jeszcze z dekoderem Dreambox. A ja widzę że ludzie nadal mają dylematy.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam moduł CI i kończy mi się 18 miesięczna umowa, a na moduł jest 24 miesięczna gwarancja. Czy przy przedłużeniu umowy powinienem wziąc nowy moduł czy zarządać by przedłużyli mi gwarancję na stary (do tej pory działał bez zarzutu). Obawiam się że jak skończy się gwarancja i coś się spitoli będę musiał sam naprawiać albo zostanę bez odbioru. Juz wcześniej miałem tak z ich dekoderem i nie chce drugi raz popełnić tego samego błędu

Z góry dziękuję za sugestię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"The Rock",spróbuj tak:w menu tv wybierz funkcje kanał,potwierdż ok.wybierz antena satelitarna,potem automatyczne strojenie i potwierdż przez przycisk OK i postępuj zgodnie z komunikatami,m.in musisz wybrać z jakiego satelity chcesz korzystać itd.,a po zakończeniu ładowania kanałów wszystko powinno ci zaskoczyć.Ten błąd pokazuje,że nie masz wgranych kanałów satelitarnych!I jeszcze jedno,przed tym wszystkim zresetuj ustawienia odbiornika tv tj.naciśnij przycisk EXIT i tak długo trzymaj aż się TV sam wyłączy.Potem uruchom go ponownie i wykonaj to,co Ci napisałem.Przed zresetowaniem tv odłącz moduł od tv i załącz go po wgraniu kanałów satelitarnych.Powinno ci wszystko zaskoczyć.Albo możesz to zrobić przez Smart Huba /tak to się nazywa w Samsungu,nie wiem jak w LG/,to jest połączenie przez internet przez router z wi-fi,jhakj nie masz takiego połączenia to je aktywuj przez wpisanie w tv hasła/kodu wi-fi,wybierz funkcję kanał i rób w/g tego co podpowiadają komunikaty!Możesz jeszcze zobaczyć,czy masz aktualne oprogramowanie telewizora,jeżeli nie to je zaktualizuj.Zrób tak,powinno pomóc,bo zaszkodzić nie może!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie by było @cezi1 gdybyś mógł sprawdzić jak ten moduł działa teraz gdy kontrola rodzicielska jest nieaktywna w TV Sony HX (czy odkodowuje wszystkie kanały i szybkość)

A niby skąd mam taki telewizor wziąć?? Jestem zwykłym "domowym" użytkownikiem CP i moduły sprawdzałem wyłącznie na swoich tunerach i tunerze teściowej. Jak będę miał okazję to sprawdzę jeszcze u rodziców na Fergusonie 8800.

Poza tym dzwoniłem dzisiaj do Sony Centre w Opolu. Mają tam taki telewizor jak Twój, ale nie mają satelity. Gdyby mieli, to mógłbym przy okazji podjechać.

 

Cezi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem Serdecznie podziękować koledze MESZKOWI .

Jego post okazał się kluczem do rozwiązania problemu o którym pisałem na poprzedniej stronie.

114 minut łącznie spędziłem na infolinii CP i nie potrafili mi pomóc ,

Raz jeszcze wielkie dzięki! Oba moduły działają od doby bez zarzutów !

Podsumowując : smartTV LG modele LV570S i LM670S współpracują z polsatowskimi CI+ :P , ale DAJĘ SŁOWO że to moja ostatnia umowa z CP !!!

 

Szacuneczek!

The Rock

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie.

Ile ten moduł CAM CP kosztuje? To się płaci co miesiąc czy raz na rok? I jaka cena jest tego?

Czy obraz będzie lepszy gdy modul Cam włożę np, do TV LG LM640S, czy jednak zawsze lepszy na dekoderach dedykowanych, czyli np, HD5000? Gdzie jakość może być lepsza?

Jakie wady ma moduł CAM? A jakie zalety oprócz zbędnej "puszki" czayli dekodera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Moduł CAM CI+ Cyfrowego Polsatu kosztuje 1 zł i jest udostępniany jak dekoder, i nie ma opłaty miesięcznej jak w przypadku dekodera Sagemcom ESI-88 z dyskiem.

 

2. Ja miałem krótko moduł i moim zdaniem z tego co zauważyłem nie ma różnicy o ile podłączysz dekoder przez HDMI.

 

3. Wady - że nie będzie pracować z danym TV. Temat był szeroko omawiany w tym dziale, ale rozwiązanie problemu zostało podane i pomogło na wielu TV. Musisz sam ułożyć kanały bo są porozrzucane na satelicie, a nie jak w dekoderze lista główna i możesz tworzyć ulubione.

Zalety - nie czekasz aż dekoder się włączy, nie widzisz tych kulek przy przechodzeniu na następne kanały i operujesz jednym pilotem i TV przejmuje wszystkie funkcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie. Podpisalem dzis umowe na nieaktwny moj modul. Teraz czekam aby modul zostal wlaczony. Czy moze mi ktos napisac ile taka aktywacja bedzie trwala? O ile sie nie myle gosc w punkcie zatwierdza umowe w systemie w centrali w Wawie i modul powinnien byc w kilka godzin aktywowany. Czy sie myle? Na ktorym kanale, to teraz trzeba ustawic? Czy Polsat HD jest ok? Pozdrawiam! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej ustawić na kanale Dla Abonentów lub na każdym który nadaje na TP 12284H.

 

Może to też być:

1. Polsat Food Network,

2. Boomerang,

3. MTV Rocks,

4. CBS Europa,

5. Polsat Jim Jam,

6. TV6,

7. ATM Rozrywka TV,

8. Polsat Sport News,

9. Travel Channel,

10. SuperStacja,

11. Disney Junior.

 

Ale jak dziś podpisałeś umowę i odesłałeś to trochę poczekasz, napewno na święta kanałów z tej umowy miał nie będziesz.

Więc musisz się uzbroić w cierpliwość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie zmiany warunków umowy wchodzą w życie z cyklem rozliczeniowym. Jeśli zgodzimy się na natychmiastowe uruchomienie usług przy zawieraniu umowy na odległość pozbawiamy się prawa odstąpienia od umowy w przeciągu dziesięciu dni od jej zawarcia. To tak dla usciślenia tego co zostało tutaj napisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziekuje za Wasza pomoc. :) Modul zostal w trybie doslownie 2h wlaczony. Ustawilem dla pewnosci na Polsat (SD). Bylem pod wrazeniem, jak zorganizowana ta firma sie zrobila. Mimo to uwazam, ze w Polsacie jest jeszcze za duzo biurokracji. Jestem jednak znowu zadowolony - mam Cyfre Plus i znowu Cyfrowy Polsat. TV w UPC to makabra. Czekam, az wylacza Religia.TV albo inny kanal i adios muchachos.

 

@swojadroga, gosciu w punkcie sprzedazy nic mi o tym nie powiedzial. Jak juz pisze wyzej jestem i tak zadowolony a umowa na 15 mieszkow jest ok. Rodzice maja swietna umowe w CP - placa 99zl za full z katalogiem VOD. Niestety o ile slyszalem katalogu VOD juz nie mozna bukowac. Czy to prawda? Zal mi troche. Mialem kiedys a mi sie ten serwis bardzo podoba z tymi kanalami filmowymi nonstop.

 

Pozdrawiam! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Moduł CAM CI+ Cyfrowego Polsatu kosztuje 1 zł i jest udostępniany jak dekoder, i nie ma opłaty miesięcznej jak w przypadku dekodera Sagemcom ESI-88 z dyskiem.

 

2. Ja miałem krótko moduł i moim zdaniem z tego co zauważyłem nie ma różnicy o ile podłączysz dekoder przez HDMI.

 

3. Wady - że nie będzie pracować z danym TV. Temat był szeroko omawiany w tym dziale, ale rozwiązanie problemu zostało podane i pomogło na wielu TV. Musisz sam ułożyć kanały bo są porozrzucane na satelicie, a nie jak w dekoderze lista główna i możesz tworzyć ulubione.

Zalety - nie czekasz aż dekoder się włączy, nie widzisz tych kulek przy przechodzeniu na następne kanały i operujesz jednym pilotem i TV przejmuje wszystkie funkcje.

 

Czyli jak np, Pakiet z dekoderem HD5000 co miesiąc opłacam za 69 zł to jak jest w Module CAM? Ile płacę? Ile co miesiąc lub za jakiś okres? Opłaca się to czy wychodzi tak samo jak z dekoderem HD5000?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rafallo777 Czy jesteś w okresie podstawowym?

Czy masz na miejscu APS, BOK Polsatu czy jak to tam się zwie?

Czy masz dekoder HD 5000 na zasadzie udostępnienia czyli za symboliczną złotówkę?

 

Jeżeli masz spełnione te wymogi zawsze możesz wymienić dekoder na moduł i vice versa, jeżeli moduł nie spełnia Twoich oczekiwań.

Tylko pamiętaj z modułem Cyfrowego Polsatu nie jest tak kolorowo jak n - TNK czy Cyfry+ i musisz najpierw trochę pomęczyć się:

1. Po zeskanowaniu satelity ułożyć sobie kanały;

2. Deaktywować kontrolę rodzicielską w module;

3. Nie dotykać modułu przy włączonym sprzęcie.

 

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz spełnione te wymogi zawsze możesz wymienić dekoder na moduł i vice versa, jeżeli moduł nie spełnia Twoich oczekiwań.

Powodzenia.

Co za bzdura, po co to piszesz? Nie ma możliwości wymiany dekodera na moduł i odrotnie o tak sobie :crazy:

Tylko przy przedłużeniu umowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i bzdura. Tylko że miałem 1 moduł przez 5 dni, drugi przez noc i wymieniłem na dekoder. Gdybym wiedział o tych hopkach szopkach z kontrolą rodzicielską w module może bym nie musiał wymieniać. I powiedziałem że w styczniu wracam do modułu bo mi dekoder HD 5000 nie pasi i 2x już się powiesił, potwierdzili mi że nie ma problemu. Zresztą jestem starym wyjadaczem polsatowskim 12 lat z nimi to coś mi się w końcu od nich należy skoro tyle lat z nimi wytrzymałem i wcześniej nie marudziłem.

 

To tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Z TechniSat TechniCorderem ISIO S moduł CI+ współpracuje bardzo dobrze....powiedziałbym że nawet lepiej niż z nCAM któremu co jakiś czas chce się uwierzytelniać... podejrzewam że z Digyboxxem też będzie dobrze współpracował.... testowałem go razem z załadowanym Astonem do Cyfry+. Też pierwsze słyszę żeby był jakiś problem z VOD na nowym module... Zresztą było o tym we wcześniejszych postach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz spełnione te wymogi zawsze możesz wymienić dekoder na moduł i vice versa, jeżeli moduł nie spełnia Twoich oczekiwań.

Powodzenia.

Co za bzdura, po co to piszesz? Nie ma możliwości wymiany dekodera na moduł i odrotnie o tak sobie :crazy:

Tylko przy przedłużeniu umowy...

 

Hmm, czy coś się zmieniło w polityce CP? Ja walczyłem z nimi w listopadzie, chciałem przedłużyć umowę, ale nie chcieli dać modułu - tylko dekoder...

Oficjalne stanowisko CP było takie, że DUK nie daje modułów.

 

Czy ktoś z Was przedłużał umowę na innych warunkach niż standardowe, czyli przez DUK i dostał moduł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że znów przywołany jestem do tablicy.

 

Powiem tak, jestem abonentem Cyfrowego Polsatu już 12 lat, w listopadzie przedłużyłem umowę na kolejne 29 mc. w tym 6 gratis (mam multiofertę od 4 lat tv + komórka). Od razu powiedziałem że biorę moduł i tyle bez łaski, nie po to kupowałem TV z dvb-s2 bo mogłem o 1 tys. taniej kupić ten model TV ale bez dvb-s2 (była promocja w MM w pażdzierniku bez VAT).

 

Jak pisałem wcześniej - dwa moduły testowałem i lipa, żebym wiedział o tych hopkach szopkach z kontrolą rodzicielską to bym został przy module, wymienili mi na HD5000, ale zastrzegłem sobie, że wrócę jeszcze po moduł i nie było żadnych przeciwności, ależ oczywiście nie ma problemu - usłyszałem (po za tym już mnie znają). A tak w ogóle zaczyna mnie wkurzać ten dekoder, czasami wiesza się, głos z opóźnieniem dociera, EPG to "muł" - w TV "bajki", przechodzenie na Astrę zawsze dłużej trwa niż na Hot Birdzie - w TV w dvb-s nawet tego nie widać że zmieniam satelitę, i lista główna - lista ulubiona - na TV ustawiam na jednej liście jak chcę i nie pakuje się mi kanał 999.

 

Miałem Samsunga jeszcze SD i żeby nie padł, to obecnie najlepszy był wg. mnie, choć też nie był idealny.

 

Być może po 6 stycznia udam się po moduł i dam znać jak to teraz na Sony się sprawuje.

 

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...