Skocz do zawartości

Moduł CAM CI / CI+ Polsat Box


Janusz Sulisz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mogę potwierdzić że na telewizorze Samsung UE40ES6800 z modułem CI+ po ustawieniu kontroli rodzicielskiej w Menu CI na nieaktywną czas przełączania kanałów spadł do maksymalnie 2 sekund. :brawo: Wcześniej 2 sekundy to było minimum a czas przełączania dochodził nawet do 8 - 10 sekund i straszył napis Sygnał Zakodowany. W telewizorze mam aktualnie wersje oprogramowania 1030.0. Menu CI w tej serii telewizorów znajduje się w przycisk MENU -> System ->Wspólny interfejs CI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co koledzy piszą to widzę że też mieliście podobne problemy z modułem jak ja. Tylko że ja nie wytrzymałem za długo i oddałem, ale mam zamiar wrócić do modułu tylko mam jedną prośbę, gdyby ktoś mógł sprawdzić jak ten moduł CAM CI+ po tych zmianach działa w Sony HX755.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoje plazmie Panasonica VT50 nie mam możliwości wyłączenia kontroli rodzicielskiej wchodząc do menu CI+, moge tylko wprowadzić jakiś kod, żadnych innych opcji nie ma. Może to zależy od telewizora.

 

Edit:

 

Już poradziłem sobie z tym problemem. Potwierdzam obecnie po ustawieniu na nieaktywna kontrolę rodzicielską moduł działa o wiele szybciej!

Aż jestem pozytywnie zaskoczony :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i skoro przeprowadzono testy na dekoderach to można też pomyśleć o TV. Wspomniano jedynie o problemach na Samsungu ze starym modułem i TVN-ami i wyeliminowanie tych błędów na nowym module, to trochę za mało moim zdaniem. A tak na dobrą sprawę marzy mi się test wszystkich platform i ich modułów i porównanie jak współpracują z wiodącymi markami TV.

 

 

Jasne że byłoby fajnie gdyby był test porównawczy modułów na TV z DVB-S - bo taki telewizor najcześciej daje impuls do wyboru modułu zamiast dekodera. Wydaje mi się jednak, że o wiele trudniej jest otrzymać TV do testów niż dekoder. Telewizory z DVB-S to nie dolna półka, a więc cena, waga, transport, możliwośc uszkodzenia itd...

 

Cezi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telewizory z DVB-S to nie dolna półka, a więc cena, waga, transport, możliwośc uszkodzenia itd...

 

Dobra dobra to są tylko moje marzenia, a na dobrą sprawę chyba nie trzeba zwozić zaraz całego TIR-a telewizorów żeby przetestować 3 małe moduły. Nie będę przecież dawać pomysłów jak to zrobić wystarczy że jeden dałem - z telewizorami.

 

Ponawiam prośbę czy ktoś już sprawdzał moduł w Sony HX755 ewentualnie innym modelu Sony z DVB-S2?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam Sony z modułem Aston CI karta Cyfry +, działa dobrze, przeskok kanałów trochę wolniejszy niż w Technisacie HDS 2 plus 500 gb, jakość obrazu taka sama co wnioskuję że w Sony tuner DVB S 2, jest f-my Technisat,występują drobne różnice ale informacje podawane z poziomu TV są bardziej szczegółowe,

 

oczywiście mowa tu o Sony HX 755 46 cali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie pięknie ale gdzie Wy macie niby opcję "wyłączenia" tej kontroli rodzicielskiej ? W menu jest "kontrola rodzicielska" i jak się wejdzie w to oczekuje podania kodu pin i tyle...nie ma opcji wyłącz.... używam tego modułu z tv ale dla pewności uruchomiłem go także w zewnętrznym tunerze i jest to samo - nie ma opcji "wyłącz kontrolę"....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Davidec,to zależy od tego jaki masz TV.Np.w Samsungu UE46D6510 nazywa sie to "status kontroli rodzicielskiej" i wystarczy przestawić na opcję NIEAKTYWNY!! A kod pin to cztery zera,chyba że wcześniej go zmieniłeś i nie pamiętasz go,to przywróć ustawienia fabryczne i wtedy kod pin będzie na nowo 0000.Tylko,że musisz na nowo ustawiać ulubione itd.,a to trochę czsu wymaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego davidec jak wybierasz w menu modułu Kontrola rodzicielska i pokazuje się zapytanie o pin wpisujesz cztery zera i potwierdzasz (cztery zera to domyślny pin jeśli go nie zmieniałeś). Wtedy pojawi się opcja Status kontroli rodzicielskiej. Wchodzisz w nią i zmieniasz na Nieaktywne.

 

Koledzy artur68 i MESZEK wydaje mi się że Wy piszecie o funkcji kontroli rodzicielskiej wbudowanej w telewizor. Natomiast moduł ma wbudowaną własną kontrole rodzicielską i ją należy wyłączyć aby przyspieszyć przełączanie kanałów. Wyłączenie kontroli rodzicielskiej w telewizorze nie ma wpływu na szybkość przełączania kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego "grzych"ja pisałem o menu modułu CI+,który mam podpięty przez adapter do odbiornika TV Samsung UE46D6510,bo w jego menu jest kontrola rodzicielska z odnośnikiem do status kontroli rodzicielskiej:aktywne i nieatywne,a w TV w Plug & Play /quasi/ kontrolę rodzicielską można włączyć w zabezpieczeniach "Blokada programu" lub w "Blokada klasyf.progr".Należy w menu CI status kontroli rodzicielskiej przestawić na pozycję nieaktywne i faktycznie czas przełączania jest naprawde szybki,moim zdaniem nawet szybszy niż w dekoderze HD 5000 po ostatnim sofcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Kolego Grzych :) zmieniłem na nieaktywny i od razu szybciej. W moim Philipsie 42PFL7606K czas skrócił się do ok.1,5s. Wcześniej po przełączeniu na kanał HD był komunikat "program zaszyfrowany" i dopiero pojawiał się właściwy obraz....trwało to max 5s ale nie zawsze bo np kanały z bajkami bardzo szybko się załączały co mnie właśnie zastanawiało :) Kontrola rodzicielska w TV to oddzielna sprawa...Philips ma to bardzo rozbudowane - można ograniczyć dostęp nie tylko dla treści 18+ ale i dla młodszych dzieci (kilka przedziałów wiekowych).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej po przełączeniu na kanał HD był komunikat "program zaszyfrowany" i dopiero pojawiał się właściwy obraz....trwało to max 5s ale nie zawsze bo np kanały z bajkami bardzo szybko się załączały co mnie właśnie zastanawiało :)

U mnie natomiast był komunikat "Wybrana usługa jest kodowana lub nie można jej odkodować" i nic nie chciało się pokazać, tylko raz na TVP1 coś takiego zaistniało, że pokazał się ten komunikat i za chwilę był program.

No to poczekam do stycznia jak zakodują mi wszystkie nie wchodzące w skład paczki programy i wtedy sprawdzę wymieniając dekoder na moduł, bo na dekoderze też nie jest za kolorowo z szybkością ładowania kanałów i głos z jakimś opóźnieniem wchodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Szanownych Forumowiczów!

 

Jestem The Rock - nowicjusz, dlatego proszę wybaczyć gdybym zadawał "laiczne" pytania.

Obecnie posiadam TV LG model LM670S . Dnia wczorajszego przedłużyłem umowę z CP lecz zamiast dekodera wybrałem opcję z modułem CAM ... no i mam problem :/ nie działa jak bym sobie tego życzył , ba wcale nie działa (chyba) spędziłem dobrą godzinę na infolinii (aż od ich grania na czekanie zaczynało mnie mdlić ) (!) jednoznacznej przyczyny nie udało się zdiagnozować ... muliRoom na drugim TV działa bez zarzutu już od wczoraj . Na moim LG jednak pojawiają się okieno z treścią : "Uwierzytelnianie urządzenia odbiorczego. Może potrwać kilka minut" i leci sobie paseczek postępu od 0% do 90 % ( średnio 10% co 12 sek. ) po czym zatrzymuje się i nalicza ponownie np. od 6% do 86% etc. (nigdy ponad 90%).

Ostatnim i przedostatnim razem pojawił się inny komunikat :

"Urządzenie odbiorcze nie może zostać uwierzytelnione. Proszę skontaktować się z producentem swojego odbiornika (kod błędu 17)"

Infolinia LG Polska będzie czynna w poniedziałek bodajże od 8.00 , dlatego pozwoliłem sobie na opisanie problemu na tym forum , wierząc głęboko w mądrość i życzliwość osób tu zaglądających ...

Już mnie straszyli w punkcie CP że zastępczego nie mają ( a nawet jakby mieli to nie dadzą ) , że ich Polsat nie wyposaża w sprzęt salonowy z kartą CI , że mam wysłać do Warszawy i czekać ok. 30 dni to zdiagnozują i że w Gliwicach dziś -14 :P

Dodam jeszcze : na podpisanie aneksu zabrałem ojca , miał identyczną ofertę i ma teraz identyczny problem. ( nad czy to ja ubolewam najbardziej bo to za moją aprobatą :() także ... obaj jesteśmy w ciemnym tunelu i wyglądamy światełka :) Jego model to LG LV570S ,więc może LG ???

 

Proszę raz jeszcze o pomoc.

 

Szacuneczek!

The Rock

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba myśleć przed podpisaniem umowy, tam masz moduł a nie dekoder - więc nie ma szans.

Tą odpowiedzią pomogłeś chłopakowi dobijając go całkowicie :!:

Podobną sytuację z modułem CI+ jaka spotkała @The Rock miał mój znajomy na tv Sharp. Chciał sprawdzić jak działa moduł na jego telewizorze i pożyczyłem mu swój moduł CI+Cyfrowego Polsatu, i dokładnie miał identyczne problemy jak u @The Rock. Czyli widzimy, że nie każdy telewizor nadaje się do bezproblemowej współpracy z modułami CI+

Ja mogę tylko dodać, że po ostatnim odkryciu, że w menu modułu należy wyłączyć kontrolę rodzicielską moduł w plazmach VT30 spisuje się bardzo dobrze, odkodowanie i przełączanie programów trwa błyskawicznie.

Najlepiej przed decyzją przy kupnie Cyfrowego Polsatu z modułem CI+ sprawdzić czy taki moduł będzie współpracować z odbiornikiem tv, który posiadamy.

 

Teraz zwróćcie uwagę na politykę Cyfrowego Polsatu. Ich nie interesuje to, czy ty będziesz oglądał ich programy, czy będziesz miał taką techniczną możliwość. Dla nich najważniejsze jet to, żeby podpisać umowę i żebyś płacił. Żadnej pomocy po podpisaniu umowy. Tylko płać i płacz :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy nie ma szans? Moduł nie spełnia wymagań wymieniam na dekoder - to ma działać, a nie widzi mi się platformy i ludzi tam pracujących.

 

Kupiłem TV z DVB-S2 wziąłem moduł - zresztą już się wystarczająco tu naprodukowałem - teraz mam dekoder HD 5000, a powiedziałem że wracam w styczniu do modułu bo nie po to kupowałem taki TV żeby znów [beep] się w brodę że ich dekodery made in POLSAT robią hopki szopki jak ostatnio mi się 2 razy "powiesił", więc panowie z BOK że nie ma sprawy.

 

Tylko że teraz to nie daruję ani Sony ani Polsatowi jak deaktywacja kontroli rodzicielskiej w module nie pomoże - mam nadzieję, że to o czym koledzy pisali w moim przypadku też zadziała skutecznie.

 

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Podpisałem we wtorek umowę z CP i wziąłem moduł z karta. Czy moglbym wymienić ten moduł na dekoder hd 5000 lub hd 6000 ponieważ moduł słabo dziala z moim dekoderem.

Normalnie nie da się wymienić, ale wystarczy że udasz się do APSu lub telefonicznie zgłosisz reklamację, opisując problem i deklarując się na wymianę modułu na dekoder. Powinni Ci taką wymianę umożliwić, wyślą dekoder kurierem, który także odbierze Twój moduł. CP to syf, ale nie jest jeszcze tak tragicznie jak pisali moi poprzednicy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tą odpowiedzią pomogłeś chłopakowi dobijając go całkowicie :!:

 

Dlatego wcześniej trzeba się upewnić czy pójdzie w 100% czy mogą być problemy.

Co do tego co napisałeś tak jest wszędzie, podpiszesz umowę ważne że będziesz płacił a to czy kanały ci pójdą nie ich interes.

Jedyne wyjście spróbuj zmienić dekoder.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiązując do ostatnich moich postów, zrobiłem sobie mały test porównawczy działania starego modułu CI i nowego CI+ w kilku różnych dekoderach po wyłączeniu kontroli rodzicelskiej. Nie mierzyłem czasów w sekundach, podam tylko generalne odczucia.

 

Telewizor Panasonic TX-50GW20

Moduł CI+ działa bardzo fajnie i szybko, ale po włączeniu telewizora pojawia się plansza aktywacyjna -moduł aktywuje się kilkanaście sekund nawet z trybu standby

Moduł CI działa OK, ale czasami zawiesza się w szczególności na Eurosport 2 HD i Polsat Sport HD. Po przełączeniu na te kanały następuje komunikat "brak video" albo kanał zakodowany - trzeba wyłączyć i włączyć ponownie telewizor. Z drugiej strony moduł działa od razu - nie musi się aktywować. Moduł CI czasami pixeluje - nie zauważyłem tego zjawiska na Ci+ (ale krótko go testuję)

 

Azbox Premium HD (soft Opensat 0.9.5309 + łatka yotube)

Różnica jest bardzo niewielka, ale chyba stary moduł CI działa odrobinę szybciej, natomiast również czasami następują zwisy (ale rzadko o wiele częściej zawiesza się sam tuner). Przy module CI+ nie zauważyłem, żeby się zawieszał.

 

Ferguson Ariva 202E - Moduły działają porównywalnie. Nie zauważyłem żadnych różnic w działaniu.

 

Humax IRCI-5400 - Działa tylko moduł CI Po włożeniu CI+ pojawia się komunikat "Uszkodzony moduł CI"

 

Generalnie moduł CI+ najlepiej współpracuje z telewizorem Panasonic'a. Kanały przełączają się bardzo szybko, nie ma pixelozy po przełączeniu kanału. Ja mam umowę na stray moduł i na razie przy nim zostanę (nowy jest teściowej), bo jak chcę coś obejrzeć w drugim pokoju a żona na Panasonicu, to mogę go zamienić z modułem Cyfry Plus, który mam w Humaxie (pakiet minimalny + Mezzo). Dodam tylko, offtopic że mam fabryczny moduł CI Cyfry+ (stary typ) i nie dekoduję kanałów HD z transpondera 11.488 (Mini Mini, Domo, Ale Kino), ale nie przeszkadza mi to.

 

Pzdr,

 

Cezi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...