Skocz do zawartości

Moduł CAM CI / CI+ Polsat Box


Janusz Sulisz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zulus_JG napisał

"Podobno starsze moduły CI Cyfrowego Polsatu radzą sobie lepiej, ale też podobno nie widzi wszystkich programów TVN-u dostępnych w CP."

 

Właśnie ten problem miałem na myśli. Miałem okazje zrobić test na panasonicu TX-P42GT30E. Niestety tutaj mój Moduł Polsatu CI nie dekoduje TVN’ów.

Może zaświecą na nowej wersji Panasonica jakTX-P50GT50E ? Jednak nieznam nikogo kto by mógł mi to potwierdzić.

W najgorszym przypadku zostaje opcja wymiany CI na CI+ i podpisanie nowej umowy z polsatem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Dzisiaj chciałem wykupić film w PPV/VOD (nie mam obecnie podpisanej umowy z CP) i niestety nie mogę go wykupić przez iCOK - widnieje informacja że usługa dostępna dla dekoderów HD i jest tylko opcja wróć do strony głównej. Poprzez infolinie dowiedziałem sie że nie mam mozliwosci obecnie skorzystania z tej usługi, ponoć potrzebny jest tuner HD od CP aby z tego skorzystać. Czy ktoś miał ostatnio z tym problem.

Dodam tylko że wczesniej nie było takiego problemu i czasami z tej usługi korzystałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku ze zmianami w pakietach CP mam pytanie. Cy będzie możliwość dalszego korzystania z modułu CI beż podpisywania umowy na własnym dekoderze ?

Aktualnie do 07.12.2012 mam zadeklarowany pakiet Familijny i kanały HD razem zapłaciłem 72,90. Od wczoraj z nowych programów odbieram MTV Rock i Polsat Food. Nie " chodzi pakiet " Viasat. Rozmawiałem dzisiaj z dwoma konsultantami każdy mówi co innego. Próba nadania uprawnień przez ICOK i konto internetowe nie powiodło się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mi przyszło zmagać się CAM CI+ Cyfrowego Polsatu. Sam już nie wiem co o tym sądzić i co mam robić bo zaoferowali mi wymianę na dekoder HD 5000, no ale skoro kupiłem Sony 40HX755 to nie po to żeby znów wkurzać się że coś mi nie gra w dekoderze jak ostatnio w tym CP2. I cały ambaras jest że już mi chyba z 5 raz aktywowali od wczoraj bo TV dotarł do mnie w czwartek. Zabawa jest taka że mam pakiet Familijny HD i część kanałów bez problemu wyświetla, a część tylko komunikat: Wybrana usługa jest kodowana lub nie można jej odkodować. Dopiero, i też nie zawsze gdy wyciągnę CAM i ponownie umieszczę te kanały wracają a inne znikają nie ma tak żeby wszystkie były które powinny być, albo w trakcie oglądania przełączam na inny wracam i już komunikat jw. Jestem po prostu wkurzony co to za CAM gdybym mógł sprawdzić innej platformy to bym wiedział jak to działa, bo i czas przełączania też jest tragiczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry pomysł tylko gdzie? Dwa APS dają CAM CI+ i żaden nie ma jak sprawdzić, u znajomych z konkurencji też, znajomy w sklepie przed 17 kazał przyjść to sprawdzimy, ale póki co wymienili mi CAM CI+ i niby wszystko działa, ale jeszcze nie wszystkie kanały sprawdziłem.

 

[EDIT]

No i po zabawie. Oddałem ten drugi moduł bo już nerwowo nie wyrabiam. Co to jest? Po co to wydali skoro to nie działa? Niech spece z Polsatu pomyślą czy będą rozprowadzać to dalej czy pomyślą o poprawie oprogramowania modułu. Tak jak w pierwszym część działa część kanałów nie. No i dostałem HD 5000. I teraz wszystko działa, ale niesmak pozostał i funkcje TV nie wykorzystane. Na razie muszę to przeboleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to też być wina TV.... trzeba by było spr np z nCAM HD na tym samych kanałach...

Tylko że trzeba mieć, a ja nie mam i nie wiem kto może mi użyczyć, ale będę szukał i jak znajdę sprawdzę (mam kilku znajomych w sklepach z n), a póki co poczekam na nowy soft do modułu.

Widać te funkcje w TV są po prostu skopane. Chyba nie masz czego żałować.

Czy skopane to nie wiem, bo na stronie TNK ten TV jest wyszczególniony że współpracuje z ich nCAM i koledzy z innego forum to mi potwierdzają, a zresztą ma certyfikację na n i cyfrę+. I właśnie mam czego żałować bo gdybym chciał tylko przez dekoder łapać sygnał to bym nie kupował HX755 tylko HX750. I bardziej mi podoba się obsługa TV z wbudowanym DVB-S już tego doświadczyłem choć krótko. A przełączanie kanałów o których już było pisane to też maskara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć witam was na Forum.

Posiadam Moduł Polsatu CI (od 4 lat), siedzący w Fergusonie 8800. Bardzo chciałbym zmienić Telewizor na nowy oczywiście z odbiornikiem DVB-S. Pięknie by było obsługiwać całość tylko jednym pilotem. Ale z tego co się u was dowiedziałem tak pięknie nie będzie. Panasonici a sczególnie Plazmy należą do moich Faworytów. Jednak brak TVN24 i TVN Turbo nie pozwoliło by mi odstawić Fergusona w kąt. Pytanie do was! Czy ktoś może zna Typ jakiegoś TV z DVB-S na którym odbiór

TVN’ów (hotbird 11393) modułem polsatu (obojętnie czy CI albo CI+) nie sprawia problemów?

ja mam "stary" moduł Cyfrowego Polsatu w telewizorze Panasonic TX-50GW20. Około roku temu walczyłem z serwisem Panasonic'a bo zniknęła mi paczka TVN'u z wyjątkiem TVN Meteo i Eurosport 2HD. Pomogła wizyta serwisanta, który zmienił soft (specjalna łatka dla serii 20 z 2010 roku) oraz zmienił jakiś bit w menu serwisowym. Wszystkie kanały teraz działają bez najmniejszego problemu. Sprawdzałem na swoim telewizorze zarówno moduł CI jak i CI+, który kupiłem teściowej kiedy rezygnowała z analogowej kablówki. Róznica w przełączaniu kanałów oraz aktywacji samego modułu jest wyrażna na korzyść starego CI. Dodatkowo, po włączeniu telewizora (nawet ze stanu czuwania) następuje każdorazowo aktywacja nowego modułu, która trwa około 15 sekund. (pierwszy raz trwała 2 minuty) Stary moduł nie ma tego problemu, a czas przełączania kanałów jest dla mnie akceptowalny. Napiszę jeszcze, że kilka jak nie kilkanaście zewnetrznych tunerów podłączałem do mojego TV i żaden, nawet Dreambox, nie moze się równac z wewnętrznym tunerem Panasonica, aczkolwiek wiadomo, że ocena jest subiektywna .

 

Pzdr,

 

Cezi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nazbierało się wpisów na temat modułów i problemów z nimi i tak sobie ponownie przeglądam opisując wcześniej moje problemy i trafiłem na wpis.

 

Spoko, aktualizacja będzie. Niestety nie wiadomo kiedy, może jutro, a może za miesiąc-dwa, albo i później. Jeśli komuś sytuacja nie pasuje - reklamacja, ew. poczekać aż jakiś kanał z gwarantowanych wyparuje i wypowiedzieć umowę. Nic lepszego nie wymyślicie.

 

Teraz mam pytanie co to znaczy "poczekać aż jakiś kanał z gwarantowanych wyparuje" ? Pal licho że długo się przełączały, ale to że miałem kanały na liście kanałów, a nie chciał moduł odkodować (kanałów gwarantowanych), albo między czasie traciłem dostęp do innych kanałów np. TVN-ów. To co tzn. że kanały wyparowały?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba tak należy rozumieć jak kolega podaje. Tylko że ja nie mam zamiaru wypowiadać umowy - jestem już 12 lat z CP i mam nawet komórkę. Tylko że nurtuje mnie cały czas ten problem czemu mi się takie rzeczy przytrafiały i to na dwóch modułach, gdy czytam że inni mają i nawet względnie pracuje. I nawet testy Sat Kuriera przeszły te moduły. No to tylko przyszło mi czekać na nowy soft i w okresie podstawowym mam możliwość wrócić do modułu, a jak znów będą takie wybryki jak teraz to już wtedy nie daruję i będę pisał, ale nie na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna uwaga odnośnie CI+. W grudniowym TV SAT Magazyn, pojawiła się informacja, jakoby wyłączenie kontroli rodzicielskiej w module CI+ Cyfrowego Polasatu przyśpiesza przełączanie kanałów. Sprawdziłem dzisiaj u teściowej i rzeczywiście moduł przyśpieszył. Nie porównywałem ze swoim starym modułem, ale zrobię to w najbliższym czasie. Jej tuner to Ferguson Ariva 202E. Fajnie byłoby gdyby Sat Kurier powtórzył testy modułów CP z wyłączoną kontrolą rodzicielską.

 

Pzdr,

 

Cezi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pewnością SK nie ma co robić tylko powtarzać testy bo konkurencyjny magazyn pokazał jak można przyspieszyć przełączanie kanałów. I jeszcze napiszą we wstępie: "koledzy z konkurencyjnego magazynu odnaleźli opcję w menu która przyspiesza działąnie modułu, więc ponawiamy test".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W grudniowym TV SAT Magazyn, pojawiła się informacja, jakoby wyłączenie kontroli rodzicielskiej w module CI+ Cyfrowego Polasatu przyśpiesza przełączanie kanałów. Sprawdziłem dzisiaj u teściowej i rzeczywiście moduł przyśpieszył.

Potwierdzam te informacje. Wyłączyłem u siebie kontrole rodzicielska w module i kanały zdecydowanie szybciej się przełączają i momentalnie są odkodowane. Bez wyłączenia kontroli rodzicielskiej i po przełączeniu na kanał z oferty CP miałem około czterech do pięciu sekund napis zakodowane. Teraz momentalnie kanały są odkodowywane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pewnością SK nie ma co robić tylko powtarzać testy bo konkurencyjny magazyn pokazał jak można przyspieszyć przełączanie kanałów. I jeszcze napiszą we wstępie: "koledzy z konkurencyjnego magazynu odnaleźli opcję w menu która przyspiesza działąnie modułu, więc ponawiamy test".

 

Słychać sarkazm w poście. Nie interesuje mnie, który magazyn konkuruje z którym, ale po prostu testy w Sat Kurierze (który nota bene bardzo cenię) przestały być miarodajne skoro prosty myk przyspiesza działanie modułu. Akurat to ważny test i nie widzę nic złego w ewentualnym sprostowaniu.

 

Jeszcze jedna rzecz mi sie przypomniała a propos modułów CP. W starym Humaxie 5400 nowy moduł nie odpala w ogóle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki Panowie podtrzymaliście mnie na duchu i daliście nadzieję że może coś z tego będzie. Skoro tak wygląda sprawa to może znów zaryzykuję i pójdę wymienię HD 5000 na CAM CI+ bo mam cały czas taką możliwość. Ten Cyfrowy Polsat ma się ze mną, jak przez 10 lat dobrze mi się sprawował stary dobry Sagem i trzeba było wymienić bo radzili z CP tak, potem 2 latka Samsung, aż we wrześniu padł, 2 miesiące CP2 bez możliwości układania kanałów - żona na nowo musiała uczyć się numeracji swoich ulubionych kanałów, HD 3000 i jakieś problemy z przechodzeniem na Astre, 2 moduły i teraz HD 5000 który też mi nie pasi - problemy z przechodzeniem na Astre - chyba DISEqC muszę wymienić, a o EPG już nie wspomnę bo to niedopracowane. Teraz powiadacie że kontrola rodzicielska w module, hm mam opcję kontroli rodzicielskiej w Sony, a w module jest? jak do tego się dobrać? ja tylko mogłem w opcjach TV podejrzeć info o module, chyba że jest jakaś opcja o której nie wiem.

 

Co do testów w Sat Kurierze - mam ten egzemplarz - i skoro przeprowadzono testy na dekoderach to można też pomyśleć o TV. Wspomniano jedynie o problemach na Samsungu ze starym modułem i TVN-ami i wyeliminowanie tych błędów na nowym module, to trochę za mało moim zdaniem. A tak na dobrą sprawę marzy mi się test wszystkich platform i ich modułów i porównanie jak współpracują z wiodącymi markami TV.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak forum Sat Kuriera to znakomita sprawa.Można się tu o prostych sposobach w rozwiązywaniu wielu problemów dowiedzieć.Przed kilkoma chwilami przełączyłem w menu CI status kontroli rodzicielskiej na nieaktywny i FAKTYCZNIE przełączanie z kanału na kanał,czy to z SD na HD,czy odwrotnie oraz z HD na HD i to między różnymi stacjami diabelnie przyspieszyło.Zniknął komunikat "kanał zakodowany".To naprawde działa,a takie proste jak ....!! :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...