Skocz do zawartości

Moduł CAM CI / CI+ Polsat Box


Janusz Sulisz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Moduł do wymiany wg człowieka z punktu CP. Miałem to samo.

 

Eeee tam. Polsat "Technology" coś poprzestawiał w systemie kodowania, może przy dodaniu nowych kanałów i stąd pewnie problemy. U mnie też taki komunikat się pojawi raz dziennie i nie panikuję. Minuta i wszystko ok. Jakby nie było ważniejszych spraw jak ogólna stabilność modułów, którą mogliby poprawić w ramach aktualki dla CI i CI+. Panowie z punktu to zwykli sprzedawcy po "specjalnych" szkoleniach, w/g nich połowa rzeczy to do wymiany jak u konsultantów, a przy okazji przedłużyć umowę. Na wymianę pewnie znowu trzeba czekać i zapewne dłużej niż minutę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co oznacza komunikat na starym module "Błąd karty 01" ? Od pewnego czasu, raz dziennie taki komunikat mi wyskakuje.

 

Moduł do wymiany wg człowieka z punktu CP. Miałem to samo.

Tylko że mam go na własność, a nie w dzierżawie :/

 

Nie szkodzi, też wymienią ale teraz już nie będziesz miał na własność tylko na nieodpłatną dzierżawę.

Ja miałem tak samo. miałem na własność CI i wymieniłem na CI+. Po ch olerę mi moduł na własność?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

W przyszłym tygodniu planuję podpisać umowę z CP i wziąć moduł CI+. W związku z tym miałbym prośbę może ktoś mógłby mi polecić tuner do 600 zł który będzie bez problemów współpracował z tym modułem. Nie wykluczone że w przyszłości będę chciał odbierać na tym tunerze programy cyfry+ lub TNK, wiec dobrze by było aby tuner ten również oferował taką możliwość. Od razu zaznaczam że długość przełączania miedzy programami nie ma dla mnie specjalnego znaczenia, najważniejsze żeby się nie wieszał, i wyświetlał przyzwoity obraz :).

 

Będę bardzo wdzięczny za wszelkie podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem zainteresowany korzystaniem z CP w systemie PrePaid. Chcę podpisać umowę na czas nieokreślony, kupić modem CAM za 200 zł zgodnie z tym cennikiem: http://www.cyfrowypolsat.pl/CMS/media/img/v4/imgRD/obrazki/rozne/cennik-sprzetu2012-11-22.pdf podpisać na pakiet MiniHD, po 3 miesiącach zrezygnować i przejść na PrePAid. Posiadam telewizor z wejściem na moduł CAM, a także wbudowany dekoder satelitarny. Czy jak włoże karte do modułu to będzie działała opcja timeshift i nagrywanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarówno moduły CI jak i CI+ Cyfrowego Polsatu ofrowane do sprzedaży to moduły jednostrumieniowe. Tak więc mogą w danym momencie dekodować tylko jeden kanał. Niezależnie od tego w jakim są tunerze. Jeżeli masz tuner jednogłowicowy, to możesz nagrywać to co oglądasz, przewijać lub zatrzymywać. Jesli jednak masz tuner dwugłowicowy i chcesz coś nagrać, ale w międzyczasie coś innego oglądać, to to co nagrywasz nagra się zakodowane, albo nie nagra się wcale. Czytałem, że można to potem odtworzyć, jeśli ma się moduł w tunerze, ale ja nie mam tunera dwugłowicowego, więc niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę. Ja spokojnie nagrywam, lub programuję nagrania w moim Panasonicu i nagrywa bez problemu. Z timeshiftem też nie ma problemu, ale to wbudowany w TV jednogłowicowy tuner.

 

Cezi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kamil.szymczak - To chyba bardziej zależy od TV. Musisz zadać to pytanie producentowi swojego odbiornika, bo to on dostarcza interfejs CI(+). Generalnie, nagrywanie/odtwarzanie nawet zakodowanych sygnałów możliwe jest na większości (jeżeli nie na wszystkich) TV za CI/CI+ i USB. Tyle, że jeżeli przełożysz dysk do innego TV (nawet do identycznego modelu) to nie będziesz już mógł odtworzyć tego nagrania, bo większość TV (dekoder w TV) koduje dodatkowo nagrywany sygnał własnym kluczem (oczywiście są odpowiednie softy do dekodowania np. w celu oglądania na kompie). Ja na swoim Panasie nie mam żadnych problemów z nagrywaniem (wybierając z EPG, czy "ręcznie"), ani z TimeShift...

 

@esson - Opticum X7 z wgranym softem np.Lemon (będziesz potrzebował tylko kija USB), Ferguson, czy Kathrein (na portalu "sprzedażowym" znajdziesz spokojnie poniżej 600PLN). Ja mam X7 i chwalę sobie - odbierał zarówno moduły n-ki od TnK-HD (czyli parowany), moduł C+, oraz Diablo1/Diablo2 z kartą C+ i obecnie Aston, również z C+ i z białą kartą Orange. Więc z parowanym modułem CP (tak jak od n-ki) też nie powinieneś mieć problemu.

 

Wejdźcie Panowie na forum CP - tam znajdziecie, na pewno nie jedną, już opisaną odpowiedź w tym temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem, czytałem w instrukcji, że można tylko oglądać na swoim telewizorze, na żadnym innym nie odtworzymy mimo tego samego modelu. Po prostu bez sensu jest kupowanie dekodera skoro można wykorzystać wbudowany w TV, po 2 karta będzie przekładana, a CP sparuje karty. Po wyciągnięciu modułu mogę go włożyć do innego dekodera obsługującego moduły CAM co byłoby nie możliwym przy dekoderze, gdyż za każdym razem musiałbym przewozić tuner. Jak to wygląda z obecnymi umowami, czy mogę zamiast dekodera wziąć własnie ten moduł na własność, a co wtedy przy multiroomie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to żeby było jasne: każda karta w CP musi być sparowana: czyli albo z modułem CAM od CP albo z dekoderem od CP. Więc jeżeli chcesz mieć MultiRoom to musisz wziąc do Twojego Tv z CI jedną kartę z modułem CAM (który kupujesz za 200PLN na własność) i do drugiego TV (jeśli jest bez CAM) dekoder. I drugi dekoder (lub CAM) pożyczasz lub kupujesz. Po zerwaniu umowy masz na własność to, co kupiłeś, a to, co pożyczyłeś - zwracasz razem z kartą. Ale nasuwa się pytanie czy oferta CP z listopada jest nadal ważna (choć nigdzie nie było info, że wygasła). Więc @lucass chyba ma rację. Jeśli tak, to przepisujesz sobie moduł CAM z kartą CP na prepaida i już (ew. oddajesz pożyczony do mulitroom dekoder z kartą). Oczywiście te same reguły obowiązują przy singleroom. Powinni Ci to potwerdzić w BOK. I tak też musisz mówić w pkt. sprzedaży.

@kaspian - jeśli ktoś ma tyko CAM z kartą CP i chce rozszerzyć z nową umową na mulit to przecież nie zabiorą mu CAMa ( :? )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witam,

 

czy jest w ogóle jakakolwiek możliwość posiadania tego modułu zamiast dekodera? Pytanie może i retoryczne ale musze je zadać bo zaczynam mieć wrażenie że w CP ten moduł to chyba urządzenie "widmo". Na infolinii nie chcą słyszeć o jakiejkolwiek wymianie dekodera na CAM, w iCOK po prostu zignorowali moje pytania.

Chciałem wymienić Mini2000 na moduł, gdyż obecny sprzęt tylko wk****a ludzi a nie służy użytecznością. Zgodzić się mogę na nowe warunki umowy (obecna podpisana około roku temu). Odpisano mi tylko że mam dać awaryjny dekoder do APS cyt. "na własne ryzyko" . :woot:

W temacie znalazłem wzmiankę że wymiana następuje tylko przy zmianie warunków umowy - ok, a czy można je zmienić w trakcie jej trwania? (teraz)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Aha, czyli nie wygląda to tak skomplikowanie.

A czy jest możliwość, że po oddaniu uszkodzonego dekodera, sprawdzą go, powiedzą że sprawny (bo im się akurat nie zawiesił) i będę musiał go i tak odebrać ?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...