Skocz do zawartości

Moduł CAM CI / CI+ Polsat Box


Janusz Sulisz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki Panowie, rzeczywiście tak jest napisane. I jeszcze ost. pytania laika:

1. jaka jest przewaga CI pre-paid nad abonamentem? Jeśli oglądam przez cały rok, to tylko tyle, że mogę go zabrać gdzieś ze sobą i tam oglądać, czy tak?

2. czy można zakupić okazyjnie stary sprzęt z kartą od "sąsiada" i przekwalifikować na pre-paid?

3. co to znaczy karta nieaktywna? Może być aktywowana czy tylko do wyrzucenia? Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie małe pytanko:

Czy ten nowy moduł Cyfrowego Polsatu (moduł CI+) posiada również tryb legacy, tzn. czy działa także w tunerach posiadających tylko "zwykłe" CI (bez "plusa")?

Chodzi mi też konkretnie o tuner Ferguson Ariva 202E. Próbował ktoś może nowy moduł CP z tym tunerem?

Sorry, że tak pytam, ale obecnie jestem abonentem CYFRY+ i gdy będzie mi się już kończyć umowa to może będę brać pod uwagę ewentualną rezygnację z CYFRY+ i przejście do CP. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, b. proszę o potwierdzenie co z tym wolnym przełączaniem kanałów? Czy tak we wszystkich tunerach?

W przypadku nowego modułu CI+ jaki jest sprzedawany w chwili obecnej przez APSy to wolne przełączanie występuje we wszystkich dekoderach. To nie wina dekoderów tylko oprogramowania modułu. Jak komuś nie przeszkadza czekać na zmianę kanału 5-7 sekund to można brać. Polsat niestety bardzo długo ociąga się zawsze z poprawa softu w modułach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile razy już było to wałkowane, Polsat zbyt szybko nie zmieni oprogramowania, zawsze zwleka z tym do końca.

Kanały ci chodzą więc tyle ich to interesuje, a czekać to zbawi cię kilka sekund ?

Jak byś miał czekać np. 1 minutę to wtedy moglibyście płakać.

Dawniej były stare telewizory kilka kanałów, i nikt nie narzekał na to że mało i długo się włącza.

Więc nie nabijajcie postów że tyle sekund czekam itd.

 

Kolego niżej temat był wałkowany już tyle razy, więc nie nabijaj sobie postów, tylko wyszukaj co i i jak.

Polsat szybko nie zmieni tego softu, i nic nie zdziałasz bo nie dawno dopiero wprowadzili te karty.

A wiem dobrze co mówię bo strasznie długo zawsze różne zmiany były nawet na CI.

A skąd wiesz jaki mam Moduł że niby mogę czekać ? :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie spokój z tymi problemami, ja nikogo nie stawiam na baczność a co do funkcji edytuj to mam takie prawo :)

Po prostu wyraziłem swoje zdanie, że nie ma sensu pisać ile sekund komu czyta, bo było już o tym kilka stron.

Co do waszych @ to dostaliście jakąś pozytywną opinię ? Czy milczą i tak jak było zawsze nie śpieszy im się ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego prosi sie wszystkich użytkowników nowych modułów CI+ Cyfrowego Polsatu o zgłaszanie powolnego ich działania właśnie CP, bo samo pisanie o wadliwym ich działaniu na różnych forach nic nie da, bo CP nie musi śledzić te fora. Ja zgłosiłem im problem, więc każdy może to zrobić. Im więcej nas, tym lepiej.

 

Panie i panowie do dzieła!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja się nad modułem zastanawiam już prawie 3 m-ce i tak na starym CI nikt mi nie da gwarancji że będą tvn'y a na nowym nie wiadomo do kiedy będą się przełączać kanały w czasie 5sek (szybciej było za czasów gdzie telewizory były bez pilota człowiek wstał przełączył sobie kanał ręcznie co zajęło 3 sek tylko trochę kanałów mniej było) już nawet zastanawiam się nad TnK z modułem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stan69 i inni :)

Tutaj nie chodzi o to że częstotliwość na której są Tvn-y nie chodzą na dekoderze, bo chodzą i ja też nie mam żadnych problemów.

Ale jeżeli ktoś chciał podpiąć ten moduł do telewizora, to niestety nie każdy sobie z tym radzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem dziś w salonie Cyfrowego Polsatu moduł CAM z kartą, dokupując dekoder Ferguson Ariva 210 Combo, kartę włożyli w salonie. Ja tylko podłączyłem antenę i kabel EURO do TV, niestety działają tylko odkodowane kanały a na zakodowanych widnieje napis zakodowane, nawet na kanale Dla abonentów, który to powinien działać i aktywować kartę. Co zrobiłem nie tak? W instrukcji napisali że po włożeniu karty dekoder dekoduje zakodowane a mój tego nie robi ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam problem. Troszkę czekałem(ok. 2h), ale postanowiłem za namową pomocnego forumowicza zadzwonić na Infolinię CP i poprosić o ponowienie sygnału.

 

EDIT: Patrzę na swoje wcześniejsze posty z tego tematu z owym problemem i widzę, że po telefonie ponowienie sygnału trwało jednak ok. 12 min. Po tym czasie wszystko ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zadzwonił do mnie jakiś pan z Cyfrowego Polsatu. Była to odpowiedź na moje zgłoszenie o powolnym działaniu modułu CI+. Wypytywał o szczegóły co i jak się dzieje, na jakich dekoderach tak wolno pracuje ( odpowiedziałem, że na wszystkich). Był bardzo tym zdziwiony, bo do tej pory nie mieli podobnych zgłoszeń.

DLATEGO PROŚBA DO TYCH, KTÓRZY MAJĄ MODUŁY CI+ I NIE SĄ ZADOWOLENI, BO PRZEŁĄCZANIE TRWA ZBYT DŁUGO, ŻEBY INTERWENIOWALI W CYFROWYM POLSACIE. IM WIĘCEJ BĘDZIE ZGŁOSZEŃ TYM LEPIEJ!

Jesli tylko tu będziemy narzekać na powolne działanie modułu CI+,to nie odniesie to żadnego skutku. Trzeba pisać o tym do źródła problemu, czyli do CP!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...