Skocz do zawartości

Moduł CAM CI / CI+ Polsat Box


Janusz Sulisz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To są tylko modele telewizorów, które mają wbudowaną obsługę listy kanałów z oferty Cyfrowego Polsatu a nie te które poprawnie współpracują z modułem CI+ CP. Dziwne, że w dzisiejszych czasach są takie problemy. Dla przykładu: Technisat'y i współpraca z CI+ Polsatu. Ciężko udostępnić przez CP moduł producentowi? Chyba, że w tym przypadku producent to olewa? Proponuję wszystkim posiadaczom CI+, którym nie działa tak jak powinien dzwonić i/lub mailować do CP i producenta/dystrybutora sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś ma jakieś informację, czy i kiedy naprawią problem z tymi kanałami? Mi odpisali zdawkowo jakieś dwa miesiące temu, że pracują nad usunięciem problemu. Reklamacja złożona dawno temu. Ja w tej chwili mam okres darmowy pięciu miesięcy po podpisaniu umowy, ale uważam, że wszyscy Ci którzy mają dwa kanały NICKELODEON w pakiecie a ich nie oglądają powinni żądać obniżenia abonamentu. Ja tak zrobiłem w maju jak pierwszy raz był problem z kanałami i uznano mi kwotę kilkunastu złotych. Jeśli takich reklamacji będzie dużo, coś w końcu z tym zrobią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie tylko dziwi - jak można wydać homologację na coś ... co .. nie działa i sprzedawać sprzęt niedorobiony. To mnie najbardziej :censored::censored::mrgreen:

Jeden się tnie a sześć innych nie lub analogicznie. Chore te czasy jakoś mocno. Byle by sprzedać a czy działa poprawnie to już ... inna bajka.

Nawiązuję tu do tematu Topfielda HSCI7700 bo homologację wydano a że działa to tak jak by chciało a nie mogło to.. :censored::censored:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jestem nowy na forum.Chciałbym kupić pakiet mini CP wraz modułem CI.

Mam dekoder nieco starszej daty mający zarówno kieszeń na moduł CI (bez plusa)

jak i czytnik w systemie conax.Moje pytania do fachowców z tej dziedziny:

1/Czy moduł CI+ będzie poprawnie pracował z tym dekoderem ?

2/Czy możliwy jest odbiór programu CP po włożeniu karty dostępu (bez modułu) do czytnika conax?

3/Czy możliwy jest odbiór programu CP w takiej konfiguracji:telewizor marki philips który ma kieszeń CI

podłączony do dekodera sat HD (bez CI)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj @telewidzu55, na podstawie mojej skromnej wiedzy mogę Ci powiedzieć, że:

ad 1. Moduł CI+ powinien współpracować z Twoim odbiornikiem, ponieważ jest w trybie "legacy" umożliwiającym odbiór na odbiornikach z kieszeniami CI. Pytanie tylko, jaki to model tunera oraz czy obsługuje standard HD, czy tylko SD;

ad. 2 Nie ma możliwości odbioru programów po wyjęciu kardy z modułu i wsadzeniu do czytnika conax, ponieważ karta jest parowana z modułem i może działać tylko z nim;

ad. 3 Wszystko zależy od tego czy w w Philipsie kieszeń CI obsługuje system DVB-S, czy jedynie telewizję naziemną i/lub kablową. Jest wielce prawdopodobne, że jednak ten drugi wariant. Szczegółowe informacje powinieneś znaleźć w instrukcji obsługi odbiornika telewizyjnego.

Mam nadzieję, że trochę pomogłem. Mimo wszystko zachęcam do przejrzenia tego tematu w całości, ponieważ moje odpowiedzi udzieliłem na podstawie wiedzy pozyskanej z tego forum. Bardziej doświadczeni forumowicze być może skorygują mnie, jednakże myślę, że w większej części zgodzą się ze mną. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@telewidz55

Nie podałeś też, jaki masz dokładnie tuner satelitarny. Jaki model. To jest też ważne. Bo jeśli jest to jakiś stary tuner, odbierający jedynie kanały SD w MPEG-2 to może być problem, bo coraz więcej kanałów SD przechodzi na kompresję MPEG-4 i do ich odbioru, mimo iż nadal są to kanały w rozdzielczości SD, potrzebny jest już tuner typu "HD", który to obsługuje kompresję MPEG-4. W starym tunerze SD z gniazdem na moduł CAM moduł CAM CI+ Cyfrowego Polsatu powinien też działać, ale mogą być problemy z odbiorem niektórych kanałów z powodów podanych wyżej. Dla przykładu, mój moduł CAM CI+ Cyfrowego Polsatu działa znakomicie na moim starym Fergusonie AF-7318UCI, ale tuner ten to już "zabytek", obsługujący jedynie kompresję MPEG-2 i odbierający tylko kanały SD. Dlatego też niektóre kanały nie są już na nim dostępne, np. Religia TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Barti

Ten tuner, to kupiony za grosze Telestar SR2 COCI(SD).Religi TV nie oglądam.Głównie chodzi mi o TVP1,TVP2,

Polsat,TVN i kanały sportowe,które i tak są nadawane w SD.Pytam,żeby podjąć decyzję: albo pakiet Mini CP

albo TnK SD.Jeżeli, tak jak piszesz,odbiór kanałów SD wymaga coraz częściej dekodera HD to wybór padnie

na TnK SD.Jeśli się okaże,że wszystko hula jak trzeba, to kupię Technisata przejdę na programy HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam kilka pytań odnośnie modułu od CP które mnie ostatnią "nękają" i przydało by mi się kilka odpowiedzi na nie, za co bym był wdzięczny, a mianowicie:

1. Czy w trakcie trwania umowy (minął rok z 3 lat) mogę wymienić obecny tuner na moduł CI bez większych problemów?

2 .Czy obecnie CP udostępnia tylko moduły CI+?

3. Chciałbym zakupić tuner na rynek nie przeznaczony na nasz rynek (raczej na UK, D) ale z gniazdem CI+ (myślę tutaj m. in. o DYON, SMART, XORO, itp.), czy "Polsatowski" moduł będzie działał na tego typu tunerach? Albo inaczej pytając czy gniazdo na moduł CI daje możliwość wykorzystania każdego tunera który je posiada do oglądania płatnej TV (CP, NC+, TNK, itp.), czy ma jakieś ograniczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...