Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

W tym roku RMF FM będzie obchodzić swoje 28 lecie, więc z tej okazji chciałbym się was zapytać jak wspominacie ten dawniejszy RMF FM?

Z dawniejszego RMF FM wspominam m.in. dawną oprawę dźwiękową (w tym ''Faktów''), ''Poplistę'' prowadzoną przez Michała Figurskiego oraz słynne już orędzia noworoczne Stanisława Tyczyńskiego (założyciela i pierwszego prezesa RMF FM), które były okraszane kultowym wulgarnym dżinglem o ''misiej pszczole''.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z dawnego RMF u wspominam magazyn dla kierowców Trafic informowano o korkach na drogach i wypadkach w pamięć zapadła ma lista Hop Bęc .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przygoda z RMF-ami zaczęła się kilkanaście lat temu, w 2006 r. gdy przejęli świętokrzyskie Tak FM przemianując na RMF Maxxx, to już codziennie dawano "Hop Bęc", a teraz Maxxx nie jest taki sam jak kiedyś, natomiast "Hop Bęc" ograniczono już do 1 razu w tygodniu, a na dodatek wałkowane są teraz piosenki. W czasach Małyszomanii to RMF FM sponsorował polską kadrę skoków narciarskich.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Z dawnego RMF-u wspominam Technikum Mechanizacji Muzyki i Ryłkołak Horror Show.

Edytowane przez Mr. Bomba

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z radiem RMF kojarzą mi się szczególnie wakacje i „Inwazja mocy”, gdzie miałem okazje bywać m. in. w Koninie, Kolobrzegu.

O.N.A. Dżem niezapomniane koncerty, czy też konkursy (żółte chusty, koszulki).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W czasach początków RMF-u nie słuchałem za dużo radia (w domu nie miałem odbiornika, w aucie nie było jak bo go nie miałem). Ogólnie to pamiętam te nowsze, aczkolwiek nieistniejące audycje, np. gdzieś rano były "Wiadomości z przyszłości". Było takie jedno wydanie, które zapadło mi w pamięć bo akurat musiałem wcześniej wyjść z domu to radio było włączone i było coś o wkładaniu słonia do lodówki czy coś ale nie słuchałem dokładnie bo się szykowałem do wyjścia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nie pamiętam, jak Renata Kim usłyszała na początku serwisu mniej więcej tak, "RMF, oto szczegóły informacji". więc u schyłku wakacji 1990 roku, RMF jako jedyne radio w Polsce rozpoczęło emisję serwisów informacyjnych prosto ze starych fortów pod legendarnym Kopcem Kościuszki. to był najszybciej podawany serwis informacyjny, biorący pod uwagę złamanie monopolu informacyjnego Polskiego Radia. odkąd RMF połamał niczym jedno z rzeczonych rodzajów drzew monopol państwowej radiofonii, to było nie do pomyślenia, że w tym radiu był początkowo "Good Time Oldies" w każdą niedzielę o 10:00, później Album Oriented Rock do roku 1999, a teraz krzyżówka formatów Hot Adult Contemporary i Contemporary Hit Radio. z każdym rokiem, RMF FM stał się coraz popularniejszy, wyprzedzając ponad 20 stacji grających dwa formaty -  Hot AC i CHR takich jak 93.9 Lite FM z Chicago, 95.5 WPLJ z Nowego Jorku, 102.7 KIIS-FM z Los Angeles, Q95 z Detroit, 95.8 Capital FM z Londynu, Key 103 z Manchesteru, 103.2 Power FM z Southampton, 2CR FM z Bournemouth, 2DAY FM 104.1 z Sydney, Fox 101.9 z Melbourne, TOKYO FM - 80 Point Love, 85.1 FM OH! (FM Osaka) czy ZIP FM 77.8 z miasta Nagoja. a teraz, to jedna wielka ekipa, która słuchaczom żółto-niebieskiej rozgłośni nadać ton ponad 600 miejscowości. Buntownik z wyboru, Ewa Farna - To Lubię, Imprezowy Weekend, Lepiej Być Nie Może, Wolne Żarty, Wszystko w temacie - to tylko niektóre pozycje programowe, które zaskoczą zarówno wielbicielom najnowszej muzyki, jak i słuchaczom stacji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Napiszę tylko tyle. Na przykład w 1997 roku szperając w eterze znajdując "jakąś" stację radiową od rau wiedziało się, że to RMF FM. Miało swój jedyny, niepowtarzalny styl. A teraz ... ? Wszyscy grają to samo !!!!!

Żal mi tamtego stylu, ponieważ to dzisiejsze, to już nie to samo RMF FM !!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wspominaliście o "Inwazji Mocy" pamiętam że trzeba było trafić "piekło" ,czyli pole z mapki miasta która była w Super Ekspresie

.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Inwazja mocy i lista Hop Bęc.  Piękne czasy :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pamiętam jak bardzo długo na liście Hop Bęc był hit Eifel 65 Blue

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

2006 r. to nie jest "stary" RMF, bo wtedy już radio było sprofilowane tak, jak jest teraz. Prawdziwa zmiana zaczęła się, gdy zabrano im rozszczepienia lokalne i gdy wycofano JW23 - to były dwa widome znaki, że to koniec pewnej epoki w radiofonii (jadę z pamięci, ale to było w okolicach lat 1999-2001). Nie mnie oceniać, czy były to dobre decyzje, czy złe, ale od wtedy można wyznaczyć granicę między "radiem komercyjnym", a radiem z klimatem. Mniej więcej wtedy zmieniono też godziny serwisów z "zza kwadrans" na pełną godzinę - jeden z ostatnich znaków odróżniających RMF od innych rozgłośni.

Ze starych lat pamiętam właśnie JW23, listę Hop-Bec, o zmRocku, Świat filmu wg Andrzeja Sołtysika, wywiady Marzeny Rogalskiej, Marcina Wronę w serwisach informacyjnych i ten świetny, luźny klimat na antenie. Potem rynek zweryfikował to radio bardzo i w słupkach w Excelu wyszło im, że bardziej opłacalne jest formatowanie i sprofilowane pod reklamodawców programy niż radosna prowizorka na antenie. Poza tym, jeszcze kilka lat temu, o północy w Sylwestra puszczany był sławny dżingiel o misiu i pszczole, ale chyba i nawet od tego odeszli, raz na zawsze grzebiąc tradycję. Dziś została im już tylko nazwa. Trudno oburzać się na zmiany, skoro to rynek odbiorców i reklamodawców decyzje o treści, ale do starego RMFu mam duży sentyment, bo to całe moje dzieciństwo z uchem przy tym radiu.

Edytowane przez spirit83

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Teraz to nawet sygnał "Faktów" największa stacja

rodem mojego województwa ma za bardzo piskliwy i sztuczny. Kiedyś oni to robili z pomysłem między innymi Technikum Mechanizacji Dźwięku :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak dobrze sobie przypominam to Sebastian Szczęsny był gospodarzem sportowych wiadomości chyba w 2000 lub 2001 r .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Skoro wpomnień czar to posłuchajcie tego, zgrałem to z kasety, mam jakieś 50 minut audycji JW-23, tu dwa sample z m.in. ówczesnym dżinglami czy wiązankami politycznymi Montera (audycja z 13 listopada 1995r.):

JW-23

JW-23

Edytowane przez Falcon

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak dobrze sobie przypominam to Sebastian Szczęsny był gospodarzem sportowych wiadomości chyba w 2000 lub 2001 r .

Z tego co pamiętam, to w trakcie Mundialu 2002 też był. Może i nawet był korespondentem z Korei i Japonii, ale nie kojarzę dokładnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pamiętam też Ewę Drzyzgę prowadziła wiadomości i Marzenę Rogalską ale nie pamiętam jaki program miała .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Posiadane przeze mnie skany ramówki RMF FM informują o tym że Marzena Rogalska prowadziła program "Na językach" w dni powszednie od 13;00 do 15:00.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ja pamiętam "Szkółkę niedzielną" i "Poranny toster".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi