Skocz do zawartości

Piłka nożna: Ekstraklasa


bogdan425
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak już wcześniej pisałem nie chciałbym spadku Ruchu, choćby z powodu naprawdę fajnych, młodych Polaków. Podobnie Cracovia absolutnie nie zasługuje na spadek. Ja stawiam na Łęczną(Lublin) i Niecieczę, bo syndrom Podbeskidzia może ich dopaść. Ewentualnie Piast, bo nawet jak zajęli II miejsce, to przychodziła tam garstka kibiców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co w tym nadzwyczajnego ? Od dawno wiadomo przecież jest, że jego jedyny atutu to szybkie bieganie bez piłki tylko.

 

Arka nie spadnie,  Smuda mimo wszystko to Łęczną odmienił i też powinni zostać. Kandydat nr 1 to Termalika (podobna sytuacja do Podbeskidzia rok temu mentalnie) I o 2 miejsce będzie walka i wcale się nie zdziwie jak będzie to Cracovia która wygląda fatalnie wiosną.

Jaki to typ wiadomo od lat, ale widziałeś sytuację? Przecież minął bramkarza i miał pustą bramkę. Smuda pozwala zawodnikom korzystać z windy?

P.S @Arkon nie wiedziałem, że liczba kibiców decyduje o pozostaniu w lidze :D

Edytowane przez the cable guy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Cable guy

Ależ Ty czepialski jesteś :). Jakoś nie przepadam za oglądaniem meczów, gdzie większość trybun świeci pustkami. Piłkarsko też się nie bronią, w końcu gra tam(przynajmniej czasem), taki "wirtuoz" jak Masłowski :).

@Tomo

Jasne, że tak. Wolę jednak oglądać Niezgody czy Lipskich niż Pitrych czy Boninów :).

Edytowane przez Arkon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki to typ wiadomo od lat, ale widziałeś sytuację? Przecież minął bramkarza i miał pustą bramkę. 

Widziałem, widziałem i ona mnie wcale po prostu nie dziwi, bo jemu zawsze piłka przy nodze przeszkadzała. Zawsze śmiałem się z tych którzy nazywali go talentem. On ma bardzo wiele takich zagrań w meczach, tutaj po prostu rozmawia się  tym tylko dlatego. że była o sytuacja sam ana sam z bramką. 

 

Choć przypomniała mi się lepsza sytuacja Tomasz Sokołowski II w meczu z Lechem w PP nie tracił do bramki z centymetra od linii bramkowej , choć akurat w tej sytacji obrońca wpakował piłkę do własnej bramki potem.  Ale strzał Sokołowskiego z centymetra nr 1 na świecie w historii. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tak, pamiętam to do dziś - on nawet nie tyle nie trafił piłką do siatki, co po prostu nie trafił nogą w piłkę. Wyglądało to wręcz komicznie, chociaż mi osobiście do śmiechu nie było w tamtym momencie :P

 

Proszę bardzo: 

:) Edytowane przez Tomo21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No i mamy zakończenie sezonu zasadniczego... Zmiana miejscami w czołowej 4. Lech wyprzedził słabo grającą na wyjazdach Lechię. Zaskoczeniem jest brak awansu do górnej 8 Zagłębia L. A może coś jeszcze Was zaskoczyło?

Jakie w tym zaskoczenie, że Zagłębia nie ma w 8 ? Rok w rok pucharowicze lądują w grupie spadkowej, za rok czeka to Jagiellonie oczywiście nie licząc 2 która łamie te zasady ale oni grają na innych zasadach.. W ciemno można obstawiać.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie trochę zaskoczyło wysokie 5 miejsce Wisły Kraków i awans do grupy mistrzowskiej Korony. Mi się marzy 4 miejsce Niecieczy i przejście ich przynajmniej do  IV fazy eliminacji LE. Fajnie jakby jakiś znany zespół przyjechał do nich. Ale też chciałbym zobaczyć wreszcie Lechię w pucharach. No i oczywiście marzeniem jest mistrzostwo dla Lecha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie bardzo pozytywnie zaskoczyła drużyna z Niecieczy, awans do grupy mistrzowskiej z 7-mego miejsca - brawo. Awans Korony Kielce też oceniam pozytywnie. Co mnie zaskoczyło negatywnie? Myślę, że Zagłębie, które w końcówce sezonu miało dołek formy. Do samego końca toczyła się walka o grupę mistrzowską, i z rozstrzygnięć jestem zadowolony. Szkoda tylko Wisły Płock - awans był blisko... Takie jest moje zdanie.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię by na tym etapie europejskich rozgrywek klubowych stadion Bruk-Bet Termalica spełniałby wymogi UEFA (mam na myśli głównie pojemność obiektu).

W LE są mniejsze wymogi.  Jeśli chodzi o pojemność to do 4 rundy eliminacyjnej wystarcza 4,5 k. UEFA dzieli wymagania stadionów na 4  grupy.  4 to od fazy grupowej LE, i od 4 rundy eliminacji LM.  W teorii Nieciecza mieści się w 3 ale nie mam pojęcia jak wygląda tam sytuacja z miejscami dla mediów bo resztę wymogów spełniają.   

 

Ale bądźmy poważni oni to mają pewne 8 miejsce to najsłabszy zespołów w 8 i kadro zdecydowanie słabszy od większości zespołów w 2 grupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisze jakie są fakty, pobawią się jeszcze sezon może 2 może 4 i polecą w zapomnienie. Takie kluby to tylko fanaberia właścicieli na jakiś krótki czas.

 

I niestety mylisz się bo kibice nie są tylko dodatkiem,  bo bez nich nie ma sponsorów a bez nich nie ma kasy. To wszystko jest połączone w ciąg przyczynowo skutkowy zaczynając od działaczy - trenera-piłkarz-kibiców- sponsorów- działaczy itd. Bez kibiców nie ma kasy co widać w sportach niszowych które budzą znikome zainteresowania i mimo międzynarodowych sukcesów sportowcy ledwo wiążą koniec z końcem.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogódź się wreszcie z tym, że kibice to w polskiej piłce tylko dodatek. Często niechciany, niepotrzebny i stwarzający niepotrzebne koszty i problemy. 

Bzdura. Przykłady - Amica Wronki (występy w pucharach), GKS Bełchatów (wicemistrz Polski), Groclin (wicemistrz), Odra Wodzisław itp - gdzie teraz są? Kluby z mniejszym zapleczem kibiców na dłuższą metę nie mają szans zaistnieć w Ekstraklasie. Dopóki żre to jest ok. Pierwsze lepsze zawirowanie, spadek i klub przepada. Co innego jeśli masz zaplecze ludzi którzy przyjdą na stadion i tym samym przyciągną sponsorów (przykład Widzewa w III lidze). Kwestia czasu kiedy łódzkie kluby, czy np. Górnik Zabrze wrócą do ekstraklasy.
Obyśmy już w tym sezonie pożegnali Łęczną (kolejny raz nie może im się udać).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po rundzie zasadniczej wielkie słowa uznania dla Probierza i jego zawodników - Jagiellonia nie należy do ligowego TOP3 jeśli chodzi o zaplecze finansowe, a mimo to jest liderem. Oby za rok nie byli tam, gdzie teraz jest Piast Gliwice. W walce o mistrzostwo nie są skazani na przegraną. Legia jest co prawda dużo mocniejsza, ale formą nie zachwyca, tak samo Lech - raz pewna wygrana, a potem remisy z outsiderami u siebie... Mam tylko nadzieję, że tym razem nikt nie będzie Legii ciągnął za uszy - jak chociażby dwa lata temu, gdy Jagiellonia została ograbiona na Łazienkowskiej z punktów. Lechia Gdańsk już chyba ostatnimi meczami pokazała, że puchary, to dla nich szczyt możliwości.

W dolnej części tabeli mamy jeden wielki ścisk, przewagę mają dość bezpieczną na starcie tylko Wisła Płock i Zagłębie. Pozostałe sześć drużyn będzie się biło o utrzymanie. Kogo typuję do spadku? Górnik Łęczna i Ruch Chorzów - pierwszych za granie w Lublinie, a drugich za totalny bajzel w tym klubie panujący.

Też jestem bardzo ciekawy kto awansuje, jak się patrzy na tabelę pierwszej ligi, to nie wygląda to ciekawie. Spory ścisk, wyścig ślimaków. Czy drużyny typu Sandecja, Chojniczanka, Miedź Legnica naprawdę pretendują do Lotto Ekstraklasy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Bzdura. Przykłady - Amica Wronki (występy w pucharach), GKS Bełchatów (wicemistrz Polski), Groclin (wicemistrz), Odra Wodzisław itp - gdzie teraz są? Kluby z mniejszym zapleczem kibiców na dłuższą metę nie mają szans zaistnieć w Ekstraklasie. Dopóki żre to jest ok. Pierwsze lepsze zawirowanie, spadek i klub przepada. Co innego jeśli masz zaplecze ludzi którzy przyjdą na stadion i tym samym przyciągną sponsorów (przykład Widzewa w III lidze). Kwestia czasu kiedy łódzkie kluby, czy np. Górnik Zabrze wrócą do ekstraklasy.
Obyśmy już w tym sezonie pożegnali Łęczną (kolejny raz nie może im się udać).

 

Widzew, świetny przykład. Klub na dnie, a przecież kibiców mieli i mają więc raczej potwierdzasz tym moją, a nie swoją opinię. Zaplecze to kasa, bogate miasto, a nie szalikowcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masakra. Zaplecze to kibice, bo kibice to kasa a nie żadne bogate miasta. Bez kibiców ten biznes się nie kalkuluje i tak jest na całym świecie..

To, że byli na dnie to jest sprawa złego zarządzania a to jest inna kwestia a różnica pomiędzy Widzewem a klubami bez kibiców jak Amica, Groclin. Nieciecza  itd jest taki, że on prędzej czy później wróci i się odbuduje a one znikły albo znikną już na zawsze i były tylko fanaberię krótką właścicieli. .

 

Duży klub, klub z dużą bazą kibiców może być źle zarządzany ale zawsze znajdzie się ktoś kto go będzie chciał odbudować w przypadku małych klubów oznacz to śmierć. Zaczynając od GKS Katowice, Pogoni, Stomilu itd które wróciły do Ekstraklasy czy 1 ligi a takie twory jak Miliarder Pniewy, Amica Wronki, Groclin,Dolcan itd poszło na dno.

Edytowane przez mad85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę mi się zerkać na tabelę, ale z tego co kojarzę to Korona w lidze straciła najwięcej goli ze wszystkich (I love this game <3). Dodając do tego okoliczności tego awansu to smakuje on wspaniale, wybornie, wyjątkowo. Mam nadzieję, że uda się jeszcze awansować w tabeli. Każdy awans uznam za sukces, a po podziale punktów szanse na to na pewno są spore. 

 

A za kilka miesięcy liczę na ligową potyczkę Korona - Sandecja  :wink:

 

Warto też dodać, że Niemiec o polsko brzmiącym nazwisku i jego grupa kapitałowa zostali pozbawieni wszelkich wymówek. Korona w grupie mistrzowskiej = Korona w rękach nowych właścicieli - już definitywnie. Na razie nie komentuję, bo nie ma co. Burdenski to dla mnie kot w worku. Poza tym nie ufam Niemcom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego punktu widzenia awans do Es-y powinny wywalczyć drużyny z dużych miast np. Zabrze, Sosnowiec, Katowice, Grudziądz, Legnica, Bielsko Biała. Wszystkie około lub sporo powyżej 100tys. ludności. Nie wiem tylko jak Grudziądz czy Legnica stoi kibicowsko. Swoją drogą sporo tych śląskich drużyn do awansu się szykuje. Z drugiej strony patrząc jak Ruch i Piast poleci to czy ten stan się nie wyrówna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...