Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dobrze,że to zrobiili,nie muszę ciągle zmienmiać ustawień obrazu telewizora :D

Pamiętniki z wakacji poprawiły wyniki Polsatu o milion widzów więc nie ma w tym nic dziwnego,że będzie dalsza emisja. Programy typu paradokumentalnego odniosły wielki sukces. Gratulacje za trafne decyzje programowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Odniosły sukces, bo ludzie ( szczególnie młodzież ) ogląda je, aby się pośmiać. Nikt normalny nie bierze takich programów na poważnie. Dla mnie Sądy Rodzinne na TVN były porażką na całej linii, ale to co serwuje nam Polsat to już tragedia i dno. Nie potrafię zrozumieć jak stacja mogła w ciągu 6-7 lat aż tak się stoczyć. Brakuje tutaj produkcji, które były by na prawdę dobre i budowały ramówkę. I to nie tylko od wrzesnia do listopada. brak mocnych punktów w Prime-Time. Gdzie seriale własnej produkcji? gdzie seriale zagraniczne? W Prime-Time tylko w czwartek mamy seriale. Reszta dni to zwykłe filmy, które były już 100x. Z seriali zagranicznych to non stop CSI. Ileż można! Tyle teraz świetnych produkcji jest zza oceanem, a Polsat nic nie kupuje. Niestety, ale Solorz ma teraz głowę w internecie i plusie. CP i Polsat schodzi na drugi, a nawet 3 plan.

Gdzie te czasy, gdy Prison Break osiągał ponad 7 mln widzów w niedziele? Brakuje takich hitów właśnie! Czy pamięta ktoś z Was, aby jakikolwiek serial zagraniczny miał taką widownie? Nigdy czegoś takiego nie było. Polsat ściągnął MegaHit z USA. Odpowiednia reklama, promocja i zabiega marketingowe i ludzie w niedziele o 20 siadali i oglądali. To było coś!

 

Gdzie te czasy Idola, Baru, Miodowych Lat, 13 Posterunku, Kiepskich. Gdzie pasmo anime, bajek? Teleturnieje, które były mocnym punktem stacji. Ahhh to były czasy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glupoty piszesz. (...) Polsat w negatywie puszczał jakies audycje w nocy, bo tą drogą przekazywal jakims malym stacjom (NaszaTV ?) content który oni na drugi dzien emitowali. (...) Widać, żes albo mlodziak, albo niedoinforowany.

 

Wychodzi na to, że sam jesteś niedoinformowany zatem służę swoją wiedzą.

 

1. Polsat po zakończeniu nadawania wykorzystywał swój analogowy transponder do przekazywania materiałów do stacji lokalnych i kablowych. Były zakodowane w negatywie.

 

2. Później zaczęły pojawiać się w ramówce Polsatu pozycje "niedostępne drogą satelitarną". Na satelicie w przekazie analogowym były kodowane w negatywie, na dodatek obraz był poszatkowany pasami. Kodowanie było na tyle niedoskonałe, że nie potrafił go w sposób prawidłowy odkodować sam Polsat. W przekazie naziemnym (przynajmniej z Warszawy) negatyw znikał ale paski, które szatkowały obraz nadal były lekko widoczne. Gdy kodowany film miał przerwę reklamową to reklamy nie startowały od razu. Była mniej więcej sekunda czarnej planszy na której Polsat wyłączał kodowanie i reklamy były już dostępne z satelity. Gdy zaczynał się film znów sekunda czarnej planszy na której załączali kodowanie i kontynuowali film. W trakcie załączania i wyłączania kodowania naziemnie można było obserwować charakterystyczne zakłócenia obrazu spowodowane owym kodowaniem.

 

3. Możliwe, że w późniejszym okresie gdy Polsat przerzucił się z dosyłem na DVB-S, w analogu była już plansza w trakcie emisji "niedostępnych drogą satelitarną". Przyznam, że nie pamiętam takiej sytuacji ale nie wykluczam. Proszę jednak nie insynuować, że jestem niedoinformowany bo nie mam rozdwojenia jaźni i doskonale pamiętam kodowanie Polsatu negatywem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. Możliwe, że w późniejszym okresie gdy Polsat przerzucił się z dosyłem na DVB-S, w analogu była już plansza w trakcie emisji "niedostępnych drogą satelitarną". Przyznam, że nie pamiętam takiej sytuacji ale nie wykluczam.

Plansza w przekazie analogowym wyglądała mniej więcej tak: http://img854.imageshack.us/img854/2576 ... polsat.png (to jest moja rekonstrukcja, a nie oryginalny zap!)

W grudniu 2000 roku ta plansza już była podczas niektórych filmów i seriali (na przykład podczas seriali "Jezioro marzeń" i "Asy z klasy"). Jak było wcześniej - tego nie wiem, bo zacząłem korzystać z TV satelitarnej właśnie w grudniu 2000 r. i dobrze mi się zapamiętała ta plansza. Dźwięk był wtedy normalnie dostępny, jedynie obraz był "zasłonięty" tą planszą. Plansza chyba nie była zdejmowana podczas przerw reklamowych (choć mogę się mylić). Na pewno była zdejmowana podczas losowania Lotto, gdy było ono nadawane w przerwie filmu niedostępnego w satelitarnym analogu.

I tak było do dnia wyłączenia analogowego przekazu Polsatu, czyli do 12 listopada 2001 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Odniosły sukces, bo ludzie ( szczególnie młodzież ) ogląda je, aby się pośmiać. Nikt normalny nie bierze takich programów na poważnie. Dla mnie Sądy Rodzinne na TVN były porażką na całej linii, ale to co serwuje nam Polsat to już tragedia i dno. Nie potrafię zrozumieć jak stacja mogła w ciągu 6-7 lat aż tak się stoczyć. Brakuje tutaj produkcji, które były by na prawdę dobre i budowały ramówkę. I to nie tylko od wrzesnia do listopada. brak mocnych punktów w Prime-Time. Gdzie seriale własnej produkcji? gdzie seriale zagraniczne? W Prime-Time tylko w czwartek mamy seriale. Reszta dni to zwykłe filmy, które były już 100x. Z seriali zagranicznych to non stop CSI. Ileż można! Tyle teraz świetnych produkcji jest zza oceanem, a Polsat nic nie kupuje. Niestety, ale Solorz ma teraz głowę w internecie i plusie. CP i Polsat schodzi na drugi, a nawet 3 plan.

Gdzie te czasy, gdy Prison Break osiągał ponad 7 mln widzów w niedziele? Brakuje takich hitów właśnie! Czy pamięta ktoś z Was, aby jakikolwiek serial zagraniczny miał taką widownie? Nigdy czegoś takiego nie było. Polsat ściągnął MegaHit z USA. Odpowiednia reklama, promocja i zabiega marketingowe i ludzie w niedziele o 20 siadali i oglądali. To było coś!

 

Gdzie te czasy Idola, Baru, Miodowych Lat, 13 Posterunku, Kiepskich. Gdzie pasmo anime, bajek? Teleturnieje, które były mocnym punktem stacji. Ahhh to były czasy ...

Nic tylko się pod tym podpisać.Solorz nie stawia na jakość Polsatu.Liczby jednak mówią same za siebie i w takich pasmach jakie one są nadawane to naprawdę oglądalność jest imponująca. I będzie to kontynuowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ale to i tak już nie to co kiedyś i niestety całkowicie się zgadzam z @wislok. Prison Break to był mój ulubiony serial i zawsze oglądałem, teleturnieje typu Awantura o kasę, Gra w ciemno, Rosyjska ruletka i pamiętny Idź na całość to były hity, które zawsze oglądałem z całą rodziną. Miodowe lata i stare odcinki Kiepskich oraz wiele innych to już klasyka. Teraz niby są premiery filmowe, ale to nie są żadne hity. Polsat już tak nie zaskakuje jak kiedyś, ale i tak zawsze jest i był moją ulubioną stacją tv. 70% tego co oglądam to właśnie Polsat. Może z jakiegoś sentymentu. Wychowywałem się na Disco Polo Live, Disco Relax. Urodziłem się w 1995 jak te programy startowały i praktycznie od urodzenia Polsat mi towarzyszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HM, dzisiaj Przygody Animków o 7:15 były ze starym ograniczeniem wiekowym - zielonym kółkiem, potem Pinky i Mózg o 8:45 byli z trójkątną żółtą siódemką, wczoraj wieczorem jakiś film był ze starą trójkątną szesnastką, kilka dni temu Kiepscy z trójkątną dwunastką... Coś się w Polsacie psuje :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie ostatniego posta.... DPL i DR niemal zawsze miało oglądalność w granicach 2,5mln, czyli Polsat przez 8 lat był liderem niedzielnych, a od 2001 sobotnich pasm porannych. Moim zdaniem stacja zagubiła swój stylu po ekspansji "świetnego TVNu". Jednak nawet i dziś jak chcą to potrafią wyznaczyć nowy styl życia. Prześledźmy historie:

1. 1995-2000 Disco Polo

2. 2000-2003 Pokemon

3. 2007-2009 Skazany na śmierć

4. 2011 - ? - Dariuszanizm :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filmy w Polsacie w styczniu 2012 roku:

Biała hrabina / Bogowie muszą być szaleni / Bratz / Cobb / Daniel i superpsy / D'Artagnan / Dirty dancing / Długo i szczęśliwie / Dobry rok / D-War: Wojna smoków / Fałszywa dwunastka 2 / Flicka / Gniew oceanu / Godzilla kontra Mechagodzilla / Godziny strachu / Gwiazda południa / Gwiazda popu / Idiokracja / Jak stracić przyjaciół i zrazić do siebie ludzi / Jedyna ocalona (2-cz.) / Jumanji / Kawał kina / Kiedy dzwoni nieznajomy / Kokon / Kokon 2 / Koszmar minionego lata / Królowie Dogtown / Królowie ulicy / Lekcja przetrwania / Lepiej być nie może / Liberator / Liga niezwykłych dżentelmenów / Linia życia / Maksimum ryzyka / Marsz Pingwinów / Marzenie / Męsko - damska rzecz / Mężowie i żona / Miłosna zagrywka / Mocne uderzenie / Moja dziewczyna / Moja dziewczyna 2 / Mój mąż zabójca / Narzeczona dla księcia / Nie słysząc zła / Niepokonany Seabiscuit / Nowe przygody Pippi Langstrumpf / Nowy / Numer stulecia / Obcy kontra Predator / Ostatnie dni disco / Pan i władca: Na krańcu świata / Pan życia i śmierci / Piotruś Pan / Planeta małp / Pocałunek śmierci / Polowanie na Eagle One / Polowanie na Eagle One, punkt śmierci / Powrót do Garden State / Predator, cz. 1 / Predator, cz. 2 - Starcie w miejskiej dżungli / Przekładaniec / Przyjaciele z kasą / Psychopata / Rewolwer / Ricky Bobby: Demon prędkości / Rodzinne grzechy / Roksana / Romans doskonały / Rozrachunek / Rozwiązanie siłowe / Rycerz Pierwszej Damy / RYŚ / Saawariya / Stan oblężenia / Stary, gdzie moja bryka? / Stuart Malutki 3: Trochę natury / Szeregowiec Dolot / Telefon / W cywilu / W wirze / Wieczny student 2 / Witajcie w dżungli / Witamy w Mooseport / Wulkan / Wychować Waylona / Wydział zabójstw, Hollywood / Zabójczy kurort / Zabójczy układ / Zgadnij kto / Złów i wypuść / Zostańcie ze mną / Żegnaj, kochanku.

 

 

Na niebiesko zaznaczony filmy, które zostaną wyemitowane 1 i/lub 6 stycznia.

 

 

EDIT: @Boogeyman, już poprawione. Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Multimedialny odlot?? Pamiętam talent za talent,był jeszcze przed Hugiem. Pamiętam Drzewko szczęścia (Waniio chyba prowadził) ,teleturniej prowadzony przez Elżbietę Zającówną(Kalambury czy coś takiego).. Były Power Rangers... a teraz..?? No są niby bajki,ale powiem,że TimesSquare zapewne chodziło o pasmo popołudniowe ,które było o godzinie ok.15.00-to w nim można było obejrzeć Garfielda, Batmana,Maskę czy chociażby Pokemony(których akurat nie lubiłem).Akurat DPL i DR nie oglądałem bo zawsze o tej porze byłem w kościele.. więc nie wychowałem się na tym,ale nie widziałem nic zdrożnego w tym,że takowe programy były.Na pewno one lepsze niż pamiętniki czy trudne sprawy.

Nie wiem jak jest teraz,ale ja nigdy nie oglądałem bajek o godzinie 7.30,bo byłem w szkole... Uważam,ze poranek to nie najlepsza pora dla bajek dla dzieci. Mi brakuje Polsatu sprzed kilku lat,ale tv jeśli chodszi o program bardzo się zmieniła. Teraz szanuje(takie mam odczucie) się widzów jedynie polskich tasiemców,którzy do południa oglądają powtórki po południu premiery. Ja jak nie obejrzę meczu LM to nie mogę liczyć na powtórkę,ktoś mi odpisze,że są kanały sportowe,ale ja mogę w ten sam sposób odbić piłeczkę,że Polsat,TVP ,TVN itp to nie jest program typu TVP seriale..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Często zamiast paradokumentalnych to przypominają paranormalne. W końcu reżyserem jest Okił Khamidov. :D Czasem lubię obejrzeć. Darek z Trudnych spraw przebił wszystko. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...