Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko porównaj popularność pilki noznej lub siatkowki do zuzla. :roll: Gdzie niby Canal+ ma emitować reprezentacje Polski na żużlu skoro nie ma kanału ogólnodostępnego? Zastanów się trochę. Daj spokój kanałowi premium. Bardzo przyczepiałbym się do TVP, która emitowała ostatnio ME w koszykówce z reprezentacją Polski na TVP Sport. To jest po prosto karygodne. Tak więc TVP i Polsat to dziwne stacje, bo oboje mają chorą politykę. Jak dla mnie to powinno być zrobione takie prawo, które mówiłoby, że KAŻDY mecz/turniej z reprezentacją Polski MUSI BYĆ w kanale otwartym. Ale cóż ... żyjemy w Polsce, gdzie każdy kanał jest zakodowany, telewizje produkują dziadostwa a'la Trudne Spary, a mecze Polaków są zakodowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uż na ten temat były dyskusje i zawsze ktoś zapominał, że mecze polskiej reprezentacji koduje Canal+. :-) Napiszę to co wcześniej pisałem. Także jestem przeciwnikiem kodowania meczów reprezentacji Polski, ale niech to dotyczy wszystkich stacji,

Tylko, że meczów reprezentacji Polski na żużlu nie ma. Pierwszy (towarzyski) po latach odbył się w tym sezonie i pokazała go TVP1. Reprezentacja Polski na żużlu zbiera się tylko raz w roku na tydzień i rozgrywa zawody Drużynowego Pucharu Świata (z reguły 2 turnieje, max 3). Więc porównywanie reprezentacji żużlowej jest kompletnie nie na miejscu, ponieważ siatkarska gra kilkadziesiąt razy więcej meczów czy zawodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam,że to właśnie próba przyciągnięcia abonentów do siebie,bo ktoś mógłby uznać tak:Siatkówka(reprezentacja) i F1 są na Polsacie,więc nie będzie wielką stratą opuścić CP na rzecz np. połączonej platformy C+ czy n. Jest przykręcanie śruby wyraźne : brak meczów wszystkich polskich drużyn na antenie ogólnopolskiej i nawet na najniższym pakiecie z Polsatem Sport,tylko trzeba już zapłacić 54,90 o ile się nie mylę by mieć Polsat Sport hd i Polsat Futbol.

Mathias uważam,że siatkówka to bardzo popularna dyscyplina w Polsce,a rozgrywki PŚ to najważniejsze rozgrywki siatkarskie w tym roku i brak transmisji na antenie ogólnopolskiej spowoduje,że wiele osób,które by chciało nie obejrzy tegoż turnieju. Zresztą to już niepierwszy raz Polsatu-fazy grupowej LŚ też nie pokazywał. Meczu na ME również.Jak mam powody to będę krytykował Polsat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba też pamiętać, że Polacy grają o dosyć wczesnych porach. Wielu ludzi jest wtedy w pracy/szkole i oglądalność mimo otwartego kanału nie byłaby zbyt duża. Polsat Sport pewnie tez nie będzie bił rekordów, ale skoro mają prawa to je wykorzystują. Myślę, iż pod natłokiem jakichś protestów, petycji może uda się wywalczyć od kierownictwa Polsatu kilku meczów choćby w sobotę/niedzielę. Wiele razy to skutkowało, może i teraz przyniesie zamierzony efekt. Może też tak być, że mecze będą w Polsat Sport News, który nadaje w DVB-T w Mux-2 który ma niezłe pokrycie w Polsce. Poczekamy, zobaczymy, nie ma się co na razie stresować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko porównaj popularność pilki noznej lub siatkowki do zuzla. :roll: Gdzie niby Canal+ ma emitować reprezentacje Polski na żużlu skoro nie ma kanału ogólnodostępnego? Zastanów się trochę. Daj spokój kanałowi premium. Bardzo przyczepiałbym się do TVP, która emitowała ostatnio ME w koszykówce z reprezentacją Polski na TVP Sport. To jest po prosto karygodne. Tak więc TVP i Polsat to dziwne stacje, bo oboje mają chorą politykę. Jak dla mnie to powinno być zrobione takie prawo, które mówiłoby, że KAŻDY mecz/turniej z reprezentacją Polski MUSI BYĆ w kanale otwartym. Ale cóż ... żyjemy w Polsce, gdzie każdy kanał jest zakodowany, telewizje produkują dziadostwa a'la Trudne Spary, a mecze Polaków są zakodowane.
.

 

Mecze były na TVP 2. A co do Polsatu do chce po prostu, żeby ludzie kupowali dekodery na oglądanie siatkówki. A druga sprawa na siatkówkę boom już minął. Potwierdzają to wyniki meczów emitowanych na otwartym Polsacie, że oglądalność coraz niższa z roku na rok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jess_lam pawel21 może miał na myśli ME Kobiet rozgrywane w Polsce. Mecze Polek były pokazywane tylko w TVP Sport. Co do boomu to ogladalność może i spada,ale trzeba wziąć pod uwagę kilka aspektów:

1. Jak nie grają gwiazdy i trener(Castellani) traktuje rozgrywki jak poligon doświadczalny to ludzie to widzą i nie oglądają.

2. Skoro Polsat do ostatniej chwili trzyma widzów w niepewności :pokażą?? nie pokażą?? To nie mają się co dziwić ,że oglądalność jest niższa. Do tego zmiany godzin rozgrywania spotkań,Polacy często na ostatnich ME grali o godz.15.00 ,więc trudno o oglądalność lepszą w porach gorszych niż 2 lata temu.

3. Bartolinos jakoś wcześniej np . w 2006r Polsatowi nie przeszkadzało nadawanie wszystkich meczów Polaków na antenie otwartej mimo ,że pory były identyczne czy meczów MŚ siatkarek z 2010r. Jestem przekonany,że mecz siatkarzy przyciągnął byu więcej osób niż bajki nadawane w tym czasie,które są skietrowane do odbiorcy,którego w większości o tej porze nie ma w domu. Chodzi o dekodery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że meczów reprezentacji Polski na żużlu nie ma. Pierwszy (towarzyski) po latach odbył się w tym sezonie i pokazała go TVP1. Reprezentacja Polski na żużlu zbiera się tylko raz w roku na tydzień i rozgrywa zawody Drużynowego Pucharu Świata (z reguły 2 turnieje, max 3). Więc porównywanie reprezentacji żużlowej jest kompletnie nie na miejscu, ponieważ siatkarska gra kilkadziesiąt razy więcej meczów czy zawodów.

Jeszcze jest żużlowa Grand Prix, w której startują polscy zawodnicy pod biało-czerwoną flagą, co oznacza, że są reprezentantami Polski (tak samo jak lekkoatleci, skoczkowie, biegacze narciarscy i inni). Porównywanie żużlowców z siatkarzami jest nie na miejscu? Śmieszne rzeczy piszesz. Jedni i drudzy to reprezentanci Polski i ilość meczów, startów nie ma znaczenia.

Tak jak pisałem należy mierzyć wszystkich tą samą miarką, a nie stosować różnych standardów do różnych stacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Canal+ miał możliwość uruchomienia kanału ogólnodostępnego i wystartowania w konkursie na MUX I. Mało tego. Canal+ nawet takie coś zapowiadał, ale tuż przed konkursem wycofał się z tego pomysłu i zapowiedział stworzenie kanału dedykowanego dla NTC, ale do multipleksów płatnych. O tym też już pisałem.

Poza tym Polsat nie po to tworzył kanał sportowy żeby transmisje sportowe puszczać na Polsacie. Chcesz oglądać to płać 14,90 zł miesięcznie! Koniec i kropka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że meczów reprezentacji Polski na żużlu nie ma. Pierwszy (towarzyski) po latach odbył się w tym sezonie i pokazała go TVP1. Reprezentacja Polski na żużlu zbiera się tylko raz w roku na tydzień i rozgrywa zawody Drużynowego Pucharu Świata (z reguły 2 turnieje, max 3). Więc porównywanie reprezentacji żużlowej jest kompletnie nie na miejscu, ponieważ siatkarska gra kilkadziesiąt razy więcej meczów czy zawodów.

Jeszcze jest żużlowa Grand Prix, w której startują polscy zawodnicy pod biało-czerwoną flagą, co oznacza, że są reprezentantami Polski (tak samo jak lekkoatleci, skoczkowie, biegacze narciarscy i inni). Porównywanie żużlowców z siatkarzami jest nie na miejscu? Śmieszne rzeczy piszesz. Jedni i drudzy to reprezentanci Polski i ilość meczów, startów nie ma znaczenia.

Tak jak pisałem należy mierzyć wszystkich tą samą miarką, a nie stosować różnych standardów do różnych stacji.

 

 

Federacja nie sprzedaje dwóch pakietów praw wiec to argument z kosmosu. By Canal+ mógł pokazać żużel musiał by kupić prawa na kanał otwarty. A prawa są na kanał kodowany, bo tak jak ligi hiszpańskiej czy angielskiej niemożna pokazać w otwartych kanałach bo to są tzw prawa "premium". Na odległość widać, że jesteś zwolennikiem Polsatu, który kolejny raz olał kibiców, zobaczymy czy na PSN będą mecz, ale wątpią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co mnie to interesuje? Jeśli Polsat ma nie kodować meczów Polski/Polaków to niech to samo robi Canal+. Też chciałem obejrzeć jak Gollob zdobywa złoty medal, ale nie było mi to dane, gdyż Canal+ wszystko kodował.

 

Niech sobie emituje na swoich kanałach sportowych transmisje meczów BEZ POLAKÓW. Polacy na antenie otwartej. Co miałbym niby emitować Canal+ w swoim kanale ogólnopolskim? Filmy premierowe? Mecze z lig zagranicznych? Oni mają wszystko wykupione na kanały premium, za które płacą miliony.

Co miałby emitować Canal+? Np. Puchar Świata czy Grand Prix żużlowe.

No, tak. Polsat mecze Polaków dostaje za darmo. Tylko biedny Canal+ musi za wszystko płacić miliony.

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Odkąd Polsat trafił do konkurencyjnych platform pojawiło się malkontenctwo, że Polsat takie czy takie mecze koduje. Było wiadomo, że jak Polsat trafi do konkurencji to oferty sportowa w znacznym stopniu trafi na kanały płatne. Powtórzę. Chcesz oglądać to zapłacić te parę złotych i oglądaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jest żużlowa Grand Prix, w której startują polscy zawodnicy pod biało-czerwoną flagą,

Po pierwsze to nie wszyscy zawodnicy startujący pod biało-czerwoną flagą to polscy żużlowcy :P (np. Norweg Holta)

 

A po drugie - Grand Prix to zawody indywidualne, a my przecież od początku mówimy o reprezentacji Polski, więc przykład kompletnie nie na miejscu. Ale nawet jakbyś się uparł to dla porównania w siatkówce nie ma zawodów indywidualnych, ale grają Polacy w różnych ligach. I co? Każdy ligowy mecz z udziałem Polaka miałby być odkodowany? :lol:

Też chciałem obejrzeć jak Gollob zdobywa złoty medal, ale nie było mi to dane, gdyż Canal+ wszystko kodował.

Wystarczyło włączyć 4 godziny później TVP Info to byś zobaczył ;)

 

Poza tym racje ma darius010 - Jesteś zwolennikiem Polsatu i to widać na odległość. I pewnie nie uda Ci się zrozumieć o co nam chodzi. I trochę dziecinne jest gadanie w stylu polityków - zrobiliśmy to, bo tamta partia też tak robi. Nie kłóć się więc o 2-3 (słowie: dwa-trzy) dwugodzinne turnieje z udziałem reprezentacji Polski na żużlu w ciągu roku :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olisadebe, Guerreiro, Kasabijew, Shegumo, Kostiuczyk to też nie polscy zawodnicy pomimo tego, że reprezentowali Polskę w międzynarodowych zawodach.

Kolejne Twój absurdalny argument. Jak nie ilość meczów w ciągu roku to to, czy reprezentuje nasz jedna osoba czy drużyna. Zawody rangi mistrzowskiej powinny być dostępne bezpłatnie i nie ważne czy to zawody indywidualne czy drużynowe.

Pewnie, że jestem zwolennikiem Polsatu tak jak Ty zwolennikiem Canal+ i przeciwnikiem Polsatu, co szczególnie widać po żalach, które wylewasz w wątkach poświęconych sportowym kanałom Polsatu.

Tylko nie wiem na, co narzekasz skoro masz pełny dostęp do sportowej oferty Cyfrowego Polsatu poza kanałami HD i do tego za darmo. Czyżbyś w ten sposób okazywał swoją nienawiść do Polsatu? W żaden sposób nie jesteś stroną tego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze co za dyskusja . . .

Polsat wykupił prawa, jeżeli w umowie nie ma obowiązku pokazywania w kanale otwartym, więc chyba logiczne, że moga pokazać PŚ jak chcą, gdzie chcą i kiedy chcą? To takie trudne dla niektórych do zrozumienia? Sam uważam, że taka impreza powinna być w kanale ogólnodostępnym, ale jeżeli nie jest to krzyż im na drogę i dziękuje, lamentować nie zamierzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olisadebe, Guerreiro, Kasabijew, Shegumo, Kostiuczyk to też nie polscy zawodnicy pomimo tego, że reprezentowali Polskę w międzynarodowych zawodach.

Kolejne Twój absurdalny argument. Jak nie ilość meczów w ciągu roku to to, czy reprezentuje nasz jedna osoba czy drużyna. Zawody rangi mistrzowskiej powinny być dostępne bezpłatnie i nie ważne czy to zawody indywidualne czy drużynowe.

Pewnie, że jestem zwolennikiem Polsatu tak jak Ty zwolennikiem Canal+ i przeciwnikiem Polsatu, co szczególnie widać po żalach, które wylewasz w wątkach poświęconych sportowym kanałom Polsatu.

Tylko nie wiem na, co narzekasz skoro masz pełny dostęp do sportowej oferty Cyfrowego Polsatu poza kanałami HD i do tego za darmo. Czyżbyś w ten sposób okazywał swoją nienawiść do Polsatu? W żaden sposób nie jesteś stroną tego problemu.

 

Człowieku zrozum to w końcu! 1) Canal+ nie jest ogólnodostępny i nie ma w jaki sposób emitować czegoś w kanale ogólnopolskim. 2) Canal+ to kanał PREMIUM i dlatego kupuje pakiety dla stacji premium, czyli takie, które sa dostępne tylko za dodatkową opłatą. Polszajsss to kanał ogólnopolski, więc ma możliwośc emitowanie meczy Polaków dla wszystkich. Inna sprawa, że mają to w nosie ( Nas - kibiców i całą reprezentację ), dlatego dają to do kanału kodowanego. Nie interesuję ich dobro kibiców. Zależy im tylko na $$$$$$. Zrozum to. Ale nie, ty jesteś fanboy'em polsatu, więc idz dalej oglądać świetne seriela jak Trudne Sprawy... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy Polsat jest organizacją charytatywną, że ma dawać coś za darmo? Jak kupujecie lizaka to robicie z nim co chcecie. Tak też robi Polsat. Mnie denerwuje tylko to, że dwa mecze rundy wstępnej dają na Polsacie a trzecie już tylko w Polsacie Sport bo jest Hotel 51 albo coś innego - to tylko przykład oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawody rangi mistrzowskiej powinny być dostępne bezpłatnie i nie ważne czy to zawody indywidualne czy drużynowe.

Wychodząc z takiego założenia nagle ktoś by się domagał, żeby w kanałach ogólnodostępnych leciały także imprezy mistrzowskie z udziałem Polaków w tenisie stołowym, żeglarstwie itd. A wtedy to nawet na Fakty czy Informacje nie byłoby czasu ;)

 

I tu dochodzimy do kwestii, które sporty są popularne, a które niszowe. Siatkówka na pewno należy do tych pierwszy i spora część Polaków na pewno byłaby zainteresowana oglądnięciem meczu reprezentacji. Szczególnie na tak ważnym turnieju. Żużel ma swoją widownie, ale generalnie w tzw. "warszafce" nie istnieje więc jego pokazywanie na żywo w ogólnodostępnych kanałach byłoby kompletnie nieopłacalne. Wyjątkiem był wspomniany mecz towarzyski, ale tam już zadziała mamona Enei ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodząc z takiego założenia nagle ktoś by się domagał, żeby w kanałach ogólnodostępnych leciały także imprezy mistrzowskie z udziałem Polaków w tenisie stołowym, żeglarstwie itd. A wtedy to nawet na Fakty czy Informacje nie byłoby czasu ;)

Nie. Wystarczyłoby, aby TVP Sport był dostępny w NTC. A TVP wzięło się za wypełnianie misji do której także należy sport.

 

Człowieku zrozum to w końcu! 1) Canal+ nie jest ogólnodostępny i nie ma w jaki sposób emitować czegoś w kanale ogólnopolskim. 2) Canal+ to kanał PREMIUM i dlatego kupuje pakiety dla stacji premium, czyli takie, które sa dostępne tylko za dodatkową opłatą. Polszajsss to kanał ogólnopolski, więc ma możliwośc emitowanie meczy Polaków dla wszystkich. Inna sprawa, że mają to w nosie ( Nas - kibiców i całą reprezentację ), dlatego dają to do kanału kodowanego. Nie interesuję ich dobro kibiców. Zależy im tylko na $$$$$$. Zrozum to. Ale nie, ty jesteś fanboy'em polsatu, więc idz dalej oglądać świetne seriela jak Trudne Sprawy... :roll:

Nie dociera to do Ciebie, że Polsat stworzył Polsat Sport po to, aby na nim zarabiać? Nie wydaje milionów na prawa po to, żeby je później udostępniać za darmo. Nie emitując meczów siatkarzy w Pucharze Świata Polsat nie łamie prawa i nic go nie obliguje, aby mecze reprezentacji w siatkówce puszczać na kanale otwartym. Jest to taka sama sytuacja jak w przypadku Canal+. Powinieneś dziękować Polsatowi za to, że nie jest całkowicie nastawiony na zyski tak, jak Canal+ i puszcza wiele meczów reprezentacji na otwartym kanale.

Dla Twojej informacji nie oglądam Polsatu poza transmisjami sportowymi i od czasu do czasu Wydarzenia ze Sportem, więc nie wiem, co to są Trudne Sprawy. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmienię temat. Ostatnio Polsat zaczął robić autopromocję przez dodawanie lektora na napisach końcowych serialu lub też przez pasek informacyjny, który to sobie leci na dole ekranu w czasie trwania serialu. Jak się ma do tego ustawa KRRiT? Rozumiem, że Polsat znalazł sposób aby wykiwać KRRiT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...